Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az alkohol fórum

Az alkohol (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az alkohol

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
191. 518baa96c3 (válaszként erre: 170. - Irgum-burgum)
2011. dec. 29. 19:41
szia, de jó, hogy nem tűntél el! :-)
190. spinneli (válaszként erre: 188. - Katykóca)
2011. dec. 29. 19:40
Ebben a témában nem érdemes...nagyon szerteágazó, nagyon nehéz is megérteni, pláne ha érintett benne az ember.
189. spinneli (válaszként erre: 186. - Irgum-burgum)
2011. dec. 29. 19:39
De, betegség, egy pár oldallal előbb beszéltünk is erről, bár megértem te miért nem tartod annak.
188. katykóca (válaszként erre: 185. - Spinneli)
2011. dec. 29. 19:39
Sokkal...csak sarkítottam:D
187. katykóca (válaszként erre: 181. - Arianne113)
2011. dec. 29. 19:38
:DDD Köszönöm,....és ez volt a legkedvesebb hozzászólás mostanában amit kaptam...de sajna ....................
186. irgum-burgum (válaszként erre: 4. - Simple)
2011. dec. 29. 19:38
Ez nem betegség,szerintem.
185. spinneli (válaszként erre: 175. - Katykóca)
2011. dec. 29. 19:36
Ennél azért több csoport van.
184. katykóca (válaszként erre: 179. - Pista55)
2011. dec. 29. 19:36

?????? negyvenesről van szó...De ha jól gondolom szerinted akkor nincs "kultúrivás" csak vannak az "útnak "szakaszai ahol épp az illető tart..?!

Az igazi alkoholizmusban mindenképp kiütős a nap vége???Nem lehet ,hogy az is alkoholista aki tök normálisan fekszik le??Bár túl van 8 sörön, vagy 2 boron??De tökre nincs berúgva???

183. pista55 (válaszként erre: 181. - Arianne113)
2011. dec. 29. 19:34
Aki csak az utcán látott részeg embert az biztosan nem.
182. irgum-burgum (válaszként erre: 175. - Katykóca)
2011. dec. 29. 19:33
Igen,ezt csak azok értik meg szerintem,akiknél valamelyik szülő vagy hozzátartozó iszik.És ebben csak egy a baj,hogy nem volt családom:-(édesapám korán meghalt,mostohaapám az mostoha,anyám meg nem volt soha anyám.Engem az bánt,hogy gyerekként nem élvezhettem a családi légkört,nem éreztem,hogy nekem van családom,nem is volt szinte,csak annyi volt,hogy volt hol lakjak,de ennél több semmi.Nem volt kihez forduljak,nem volt lelki támaszom,azt nem tudom,hogy alakult volna az életem,ha drága édesapám még élne,és anyám nem itta volna el mindenét.(most meglehetne nézni,hogy él)most már nekem is van szép kis családom,az én gyerekeim tuti nem fogják azt átélni amit én
181. Arianne113 (válaszként erre: 174. - Katykóca)
2011. dec. 29. 19:33

Mellesleg, szerintem te sem vagy épp érintett a témában, ebből a hozzászólásodból nagyon is látszik.

Ezerszer leírtam már és utoljára írom ide, hogy aki ezt nem élte át nem fogja tudni megérteni, felfogni sem hogy ez az egész mivel jár...

180. Arianne113 (válaszként erre: 174. - Katykóca)
2011. dec. 29. 19:31
köszi szépen...
179. pista55 (válaszként erre: 178. - Katykóca)
2011. dec. 29. 19:29
A teszt szerint és sokak szerint így van, de szerintem nem. Persze ha fiatalról van szó, ez lehet egyenes út az igazi alkoholizmus felé.
178. katykóca (válaszként erre: 176. - Pista55)
2011. dec. 29. 19:25
A szabály nem az,hogyha minden nap iszol alkesz vagy???
177. irgum-burgum (válaszként erre: 173. - Csipkerózsika)
2011. dec. 29. 19:24

Kétlem nagyon,hogy én ilyen útra tévednék!Sokszor érzem én is kiláthatatlannak a jövőmet,vagyok elkeseredve,gyenge idegzetűnek mondanám magam,de soha-soha nem jutott eszembe,hogy leigyam magam,azért mert van valami nagy problémám.Azzal nem értek egyet,hogy tudattalanul tette,ugyanis igenis tudatában volt annak,hogy iszik,nem csak bele repült a pia szájába,hanem tudatosan emelte fel a poharat.Szó szerint elitták a jövömet.Lehetne most szép házam,ha nem adják el,lehetne egy telkem,amire építhetnék,ha nem adják el!

De nincs semmim!Miért?Mert elitták!Ez nem tudatlanság!Ez meggondolatlanság volt,mert rám nem gondoltak,hogy ha felnő a gyerek,akkor lenne háza.3 házat adtak el,nekem semmi nem jutott.Egyetlen gyerek vagyok,de amikor 16 évesen elköltöztem,anyám fellélgzet,hogy nem kell eltartson tovább.

176. pista55 (válaszként erre: 174. - Katykóca)
2011. dec. 29. 19:18
Azokkal nincs baj. Azokat nem is tartja szerintem alkoholistának a környezete.
175. katykóca (válaszként erre: 170. - Irgum-burgum)
2011. dec. 29. 19:13

Szerintem jól tetted ,hogy megírtad a cikket,mert vitaindító volt,és látszik,hogy ez nagyon" népszerű" téma nálunk:DD

Két tábor van az okoskák,akik nem tapasztaltát,de nagyon tudják elítélni,és a tapasztaltak,aki nagyon tudják,mert belülről élik meg....mindenképp hasznos összevetésnek tűnik erről fórumot nyitni:DD

2011. dec. 29. 19:09

Érdekel a téma,érintett is vagyok,és a fórumot is végig olvastam:D

Ami felmerült bennem,és végig foglalkoztatott/és emiatt is most léptem be../hogy mi van azokkal az emberekkel akikSOSEM részegednek le,akik NEM kötekednek, akik NEM vesztik el az önkontrollt???

Deellenpólusként MINDEN nap isznak???

Edig csak azokról beszéltetek akik mattra isszák magukat,és agresszívvé válnak,leépülnek és meghalnak. De mi van a kultúrivókkal???

Cila és Pista véleménye érdekelne,mert ők tényleg közelibbnek tünnek a témához,és nem kívülállóként okoskodónak:DDDD

173. Csipkerózsika (válaszként erre: 170. - Irgum-burgum)
2011. dec. 29. 19:00

Ahhoz, hogy egészséges, teljes életet tudj élni, el kell fogadnod a múltat, bármennyi munkádba is kerül, bármilyen fájdalmas. Meg kell tenned, máskülönben hasonló mellékutakra tévedhetsz, mint a szüleid.

Egyáltalán nem akarom védeni őket, de ha idővel elcsitul a düh és a fájdalom benned, lassan képessé válsz majd meglátni a különböző emberekben - így a szüleidben is - a személyiségükben rejtőző gyengeségeket, amelyek idáig vitték őket. Felismerheted, hogy a tudatlanság, a tehetetlenség és a gyengeség vitte bele őket ebbe a helyzetbe, és nem neked akartak ártani vele. Egyszerűen ennyi tellett tőlük, nem voltak képesek többre. Bármilyen szörnyű környezetet hoztak létre, azt tudattalanul tették.

Amikor eljutsz idáig, akkor felválthatja a dühöt és fájdalmat a szánalom, és a megértés.

Így tudsz majd kitörni a családi mintából.

172. d468108dcc (válaszként erre: 171. - Csipkerózsika)
2011. dec. 29. 19:00
Talán ennyire pontos, és helyztálló fogalmazást erről még nem is olvastam.Gratulálok.Abszolút jól látod.
171. Csipkerózsika (válaszként erre: 168. - Syria)
2011. dec. 29. 18:51

Mindenkinek vannak sérülései és hiányérzetei, még ha ez nem is látszik kívülről, vagy az illetőben sem tudatosult pontosan. Az alkoholisták és egyéb szenvedélybetegek ezt igyekeznek orvosolni, betölteni az űrt, vagy kitérni valamilyen probléma elől - aminek lehet, hogy még a létezését is tagadják. Mert ez a lényeg, nem akarnak vele szembenézni. Amivel pedig nem nézünk szembe, úgy hisszük: nincs.

Pedig az ott VAN, és addig kéri a figyelmünket, amíg nem foglalkozunk vele. Ezt lehet sokáig húzni, viszont óriási lesz az ára.

2011. dec. 29. 18:48

Érdekes hozzászólások voltak!Csak tisztázni szeretném,én írtam a cikket,nem azért töröltettem magam,mert féltem a kritikától,egyéb más okokból,amit nem szeretnék elmesélni.Alkoholista családban nőttem fel,elrettentő példa volt számomra,hogy én ne igyak.

felületes volt a cikk tényleg,mert a bennem rejlő érzelmeket nem tudom leírni,se elmondani.

Anyám ivászata teljesen tönkre tette az életemet,sajnos.Egy dologban viszont biztos vagyok,hogy egyetlen egy szülő sem tehetné tönkre a gyerekét az alkohol miatt.Legalábbis nem lenne szabad,hogy ilyen megtörténjen.

Bennem (gondolom a gyerekkori emlékeim miatt)hatalmas düh van az alkohollal és az alkoholistákkal szemben.(tudom,keressek fel szakembert)

2011. dec. 29. 18:45

A miértre sokféle válasz van, mindenkinél ez részben változó is, de végső sorban azért, mert ez a LEGKÖNNYEBB.

Az alkohol elhomályosítja a problémákat, a rossz érzéseket, megszabadít a szorongástól. Ezekkel a legtöbb ember képes és akar szembenézni, aki alkoholistává válik, az nem, az gyenge, nem elég bátor vagy erős megoldani a gondjait.

Az alkohol a könnyebbik út - illetve csak úgy tűnik - valójában: zsákutca.

Egyébként ezt még nagyon sok más dologról is el lehetne mondani, egyéb tipikus menekülő útvonalak az evés, vásárlás, számítógép- és tévéfüggőség(!), cigi, drog, stb.

Mind mind alkalmat kínálnak arra, hogy az ember kikapcsoljon, elszakadjon a problémáitól, ne kelljen foglalkoznia velük. Csak hát így nem hogy nem lesz könnyebb, mert a problémák magukban így sem oldódnak meg, de még több lesz belőlük.

168. syria
2011. dec. 29. 18:16

Az alkoholizmus bizony betegség, méghozzá gyógyíthatatlan.

Olyan nincs, hogy valaki ebből meggyógyul. Legfeljebb olyan van, hogy nem iszik egyáltalán x ideje; magyarul: tünetmentes.

Rájöttem, hogy egy kedves ismerősöm jó ideje nagyon sokat iszik. De olyan határokon belül, hogy még nem ment a családja, az egzisztenciája rovására. Tudta, hogy baj van, többször is le akart állni. Nem egyszer meg tudta csinálni, hogy 2-3 hétig egy kortyot sem ivott. Minden rendben levőnek tűnt. Aztán jött egy munkahelyi ünnep, megivott fél deci bort, s kezdődött minden elölről. Orvoshoz hiába ment, csak hülye antidepresszánsokkal tömték. Való igaz, hogy ezen a téren a magyar egészségügy egy hatalmas nulla.

A legszörnyűbb az egészben: nem tudja megmondani miért iszik! Nincsenek eget rengető problémái, csak olyanok, mint bárki másnak. Gyenge jellemnek sem mondanám, mert teszi a kötelességét. Önzőnek sem mondhatom, mert a családjáról maximálisan gondoskodik.

Úgy tűnik, lett egy rossz szokása, amitől nem tud megszabadulni. Egyetlen megoldásnak az anonim klubot tartom, de oda nem akar elmenni, mondván nincs ideje.

Sajnálom őt, féltem az egészségét, de aki nem akar magán segíteni, azon sajnos nem lehet…

167. 518baa96c3 (válaszként erre: 166. - Sirga)
2011. dec. 29. 17:37

Nagyon sok jó hozzászólást olvastam a cikkel kapcsolatban.

Érdemes azokat is elolvasni.

166. Sirga
2011. dec. 29. 17:16
Bár a cikkel alapjaiban véve egyetértek, komoly tévedések vannak benne.(Pl. aki csak alkalmanként rúg be, nem biztos, hogy nem alkoholista! Aki becsiccsent, miért gondolod, hogy hazamegy és lefekszik? De jó is lenne, ha mindenki így tenne! Aki pedig alkoholistává vált, a legritkább esetben kér segítséget!)
165. 1b0de372a7 (válaszként erre: 12. - Arianne113)
2011. dec. 29. 15:38

Hatalmasat tévedsz Életke! Nekem édesanyám iszik és bizony súrolja a határokat.

Elitélem? El ám.

Mégis jó a kapcsolatunk.


Egyidőben megakartam változtatni,aztán úgy döntöttem beállok a sorba és végignézem azt amit csinál,hogy elismerje,hogy gyenge jellem?

Sosem lesz képes rá,hogy szakember?

Arra sem.


Tudod vannak azok akiknek hiába mondod hogy kék az ég,ha szerintük lila.

Úgyhogy te csak ne érezzél ki a soraimból semmit sem.

Én sajnálom azokat akik ebben nőttek fel,hála ég én azért nem de jó pár éve csúszás van már jó anyámnál.


Te oda mész és megmondod neki,hogy lista?

Kérlek én megmondtam,hogy bizony súrolja vagy az.

Mit kaptam ? Bőgést.


Lesz majd egy nap amikor elkövet valami hiábát és magától fejezi be,vagy megy az apja után fiatalon aki szintén lista volt és fiatalon meg is halt.

Néha tudni kell nézni és nem látni,mert akkor csak a te lelked hal meg.

Én nézek és nem látom meg csak amit akarok.

Érdekes de így szép a világ és kevésbé fájdalmasak a dolgok.

Üdvözzöllek!

2011. dec. 29. 15:12

Ha egy nem alkoholbeteget az alkoholbetegség meghatározása foglalkoztat, érdemes lehet ezt átolvasni. Előfordul, hogy igazából az érdekel bennünket, hogy mit tehetünk, mennyit kell eltűrnünk, kell-e szégyellnünk a dolgot.


"Emberek milliói élnek valaki más mértéktelen italozásának hatása alatt.

Az alábbi kérdések segítenek eldönteni, szükséged van-e az Al-Anon Családi Csoportra.


1. Aggódsz-e amiatt, hogy valaki mennyit iszik?

2. Vannak-e anyagi problémáid valaki túlzott italfogyasztása miatt?

3. Hazudsz-e, hogy leplezd valaki más iszákosságát?

4. Van-e olyan érzésed, hogy ha az iszákos szeretne téged, felhagyna az ivással azért, hogy a kedvedbe járjon?

5. Gondolod-e, hogy az iszákos viselkedésének a társasága az oka?

6. Gyakran felborulnak tervek, vagy eltolódnak megbeszélt dolgok az iszákos miatt?

7. Fenyegetőzöl-e például: ”Ha nem hagyod abba az ivást, elhagylak”?

8. Megpróbálod-e titokban szimatolni az italozó leheletét?

9. Félsz-e felzaklatni valakit, attól félve, hogy ez kivált nála egy ivászati ciklust?

10. Voltál-e már megbántva, vagy zavarban egy iszákos viselkedése miatt?

11. Tönkrement-e nyaralás, családi, baráti összejövetel az ivászat következtében?

12. Gondoltál-e már arra, hogy tettlegességtől való félelmedben rendőrséghez fordulsz?

13. Kutatsz elrejtett alkohol után?

14. Ültél-e olyan autóban, melyet egy ittas személy vezetett?

15. Visszautasítottál-e már társasági meghívást az ivászat miatt érzett szorongás vagy félelem miatt?

16. Érzed-e hibásnak magad, mert képtelen vagy valakinek az ivászatát kontrollálni?

17. Gondolod-e, hogyha az iszákos felhagyna az ivással, akkor minden problémád megoldódna?

18. Volt-e úgy, hogy fenyegetőztél, hogy kárt teszel magadban - azért, hogy ezzel ijeszd meg az iszákost?

19. Többnyire mérgesnek, összezavarodottnak, vagy lehangoltnak érzed-e magad?

20. Van olyan érzésed, hogy senki sincs, aki megértené a problémádat?


Amennyiben három kérdésre igennel válaszoltál, az Al-Anon Családi Csoport segítség lehet a számodra!



www.al-anon.hu

163. spinneli (válaszként erre: 159. - Pista55)
2011. dec. 29. 15:10

Azért nem hiszem, hogy az alkohol beszüntetésével kéne "kezelni" az alkoholisták problémáját.

Ennél enyhén szólva árnyaltabb a helyzet.

162. spinneli (válaszként erre: 156. - Pista55)
2011. dec. 29. 15:09
Erről már korábban írtam...
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook