Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fogyasztotok alkoholt? fórum

Fogyasztotok alkoholt? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2012. máj. 5. 19:41
Alkalmakkor a tegnap este is ilyen alkalom volt:)
2011. febr. 21. 15:44

:) Na, az szépen fog kinézni, akkor tényleg visszahozzák kicsit a régmúlt idők hangulatát, bár én egy kicsit féltem a szőlőt itt a városban, azért elég sok olyan elem található errefelé, hogy abból betakarítani nem sokat fognak, hacsak be nem kerítik. De ahogy elnézem egyébként is egy gazosabb, elhanyagoltabb területen létesítik a szőlőt, ami mindenképpen feldobja kicsit a környéket.

Örülök, hogy voltál borkóstolni, és jó volt - naná, még milyen lehetett volna? :) Még a rossz borkóstolók is idővel átcsapnak jóba, ha kitartóan kóstolgat az ember! :P

2011. febr. 17. 19:18
Kb évente 1-2x,pár korty pezsgő
140. santazolee (válaszként erre: 138. - Kogher)
2011. febr. 17. 15:34
A vár oldala alatt itt most a budai várat érted? Vagy a szigligetit vagy melyiket? :) Bocs, de ez nem derült ki számomra egyértelműen, bár bárhol legyen is stílusos, elvégre a középkorban is sokat boroztak, úgyhogy tradícionálisnak mondható, beleillik a középkori várak hangulatába, meg gondolom jót tesz a földet is megfogja, ami az erózió meg a csúszás ellen kifejezetten hasznos.
139. Huldra
2011. febr. 17. 12:12

Rendszeresen. Bortermelő környék lévén adott az étkezések alkalmával történő borozás. Országos, vagy akár nemzetközi pincészetekből származókat ezért is nagyon ritkán iszom, mindig adott a "hazai",- és ez is esik legjobban.

Sört csak nagy ritkán, baráti társaságban. Legnagyobb kedvenc viszont a házi főzésű,- és erjesztésű mézsör, sajnos ahhoz is ritkán van lehetőségünk.

138. Kogher
2011. febr. 17. 12:05
Én ritkán iszom alkoholt, és ha iszom akkor is minőségi vagy különleges italokat. A borokat én is nagyon szeretem, családomban mindenki borozós típus, bár náluk nem feltétlenül számít a minőség. Én meg erre nagyon odafigyelek. A balatoni borok nagy kedvencek, természetesen a Badacsony környékiek. Szigliget ilyen szempontból az egyik legjobb hely, rengeteg pincészet van, különleges borokkal. Tavaly nyáron be is vásároltunk, elmondhatatlan azoknak a boroknak az ízvilága, szinte itatják magukat:) Más téma: Hallottátok hogy a vár oldalát újra beültették szőlővel? Kíváncsi vagyok hogy azzal mi lesz, mindenesetre egy jó kezdeményezés. A várról jut eszembe: A borkóstolókról meg az a véleményem hogy nagyon jó kezdeményezések, mert legalább az emberek megismerik a borokat, mondjuk tudom hogy ezekre főleg azok mennek akik kicsit is jobban érdeklődnek de akkor is:) Én voltam már a várban...az nagyon tetszett, kicsit be is csíptem:) Az utóbbi időben nagyon sok ilyen van, csak jó társaság kell hozzá akiknek nem a folyamatos ivás a cél...
2011. febr. 10. 11:05
nagyon ritkán,alkalomszerűen, születésnap,újév
2011. febr. 10. 11:02
Az biztos, hogy nem lehet mindenki borszakértő, nem tudhatjuk mit iszunk. Érdekes utóízeket szoktam érzékelni 1-1 bornál, na de mind1, túl válogatós vagyok. Olasz bort még nem kóstoltam, maradok a hazainál általában. Borkóstolón sem voltam még, viszont lehet egyszer megkellene látogatnom egyet, sok finom borról nem tudok még, sokat nem kóstoltam még meg.
135. santazolee (válaszként erre: 133. - Gabcsi321)
2011. febr. 10. 10:26
Gondolom azért tartják jónak az olasz bort, mert ott sok a napsütés, de ez is egy olyan dolog, hogy azért az időjáráson kívül ezernyi más tényezőtől is függ, hogy milyen lesz egy bor, meg valahol azért szubjektív fogalom, hogy mi a jó. Viszont nekünk nem hinném, hogy más népek borait kéne innunk, ha már olyan nagymúltú borkultúránk van. Egyébként, mint mondtam, nekem a borral a problémám csak az, hogy nehéz kiszűrni mondjuk egy boltban, hogy melyik milyen minőségű, ha az embernek nincsenek háttérismeretei a dologról :S Sokszor még az ár sem segít a minőség tekintetében, pedig nem lehet mindenki borszakértő...
134. joe-t
2011. febr. 7. 13:45
Én sem kóstoltam még olasz bort, lehet itt lenne az ideje. A magyar borok közül pedig a muskotályost szeretem. Voltam már borkóstolón, nagyon hangulatos tud lenni, általában jól megszervezik az ilyen programokat. Eleinte mindig csak karácsonykor borozgatott a család, persze nekem is meg kellett kóstolnom, kíváncsiságból. Aztán a baráti társasággal egyre többször borozgattunk. A tömény alkoholt már meg se isszuk, sokkal jobban esik egy finom édes bor.
2011. febr. 7. 13:07
Nekünk magyaroknak szerintem nagyon finom boraink vannak. Mondjuk sokan mondják, hogy ha még nem kóstoltam olasz bort, akkor nem is ittam még finomat. Én ezt nem érzem igaznak. Voltam Egerben a várjátékokon, ahol volt borkóstolás is, és nagyon finomak voltak. Szerintem egy ilyen borkóstolás laikusok számára is nagyon érdekes tud lenni, hiszen a kiszolgáló, vagy a pincészet tulajdonosan nemcsak, hogy megkóstoltatja velünk a legfinomabb borait, hanem el is mondja, hogy milyen ízeket kell éreznünk, és mihez illik. Aki szereti a bort, az mindenképpen látogasson el egyszer egy ilyen borkóstolóra, hiszen hatalmas élményekben lehet része...
2011. febr. 4. 14:44
Én is természetesen borkedvelő vagyok, sört nagyon ritkán szoktam inni, inkább csak ha kocsmába keveredek ami elég ritkán fordul elő, mert ugye ott kiszámíthatatlan, hogy milyen bort tesznek az ember elég, de sajnos általában nem a márkásabb minőségiből kapsz :S
2011. febr. 4. 10:59
... elvétve... alkalmakkor. :)
2011. febr. 4. 10:58
Én nem nagyon szoktam inni. De van, hogy megkívánok havonta egyszer egy pohár édes vagy félédes fehérbort. Ünnepi ebédekhez is szoktunk néha vásárolni egy egy üveg bort. Szerintem, ha valaki ért ahhoz, hogy az ételeket összepárosítsa a borokkal, nagyon finom ízkombinációk jöhetnek létre. Érdemes kipróbálni. Nagymamám pedig mindig azt mondogatja, hogy egy pohár vörösbor nagyon egészséges...Azért csak vannak még borkedvelő emberek...???? Ugye?
2010. nov. 3. 09:18
Már bocsika de ilyet hányszor hallottam négy kéz lábon (álló) embertől:DDDDDDDd
2010. nov. 3. 06:57
Természetesen (módjával)
127. Huldra
2010. nov. 2. 17:25
Mivel bortermelő településen élek, az ebédek és vacsorák elképzelhetetlenek egy-egy pohár bor vagy fröccs nélkül.
126. ronka
2010. nov. 2. 15:18
Ritkán,de előfordul.
2010. nov. 2. 15:17
Ha ez így megy bezárhatnak a krimók:)))))))))))))
2010. okt. 31. 12:07
Itt mindenki józan életű.:DDDDDDDDDD
2009. aug. 24. 15:12
alig
2009. jún. 17. 09:33
Alkalmanként,mértékkel.Szerencsére észreveszem a testem jelzését,ha kezdek túllőni a célon,így elkerülöm a másnapi macskajajt :)
2009. jún. 17. 08:56

ó

igen

6 sört

és egy gin-tonikot ittam este

2009. máj. 21. 14:05
Alkalmanként igen, ha a család összejön, de csak kis mértékben.
2009. máj. 21. 06:56
csak szilveszterkor pezsgőt kölyökpezsgővel.
2009. máj. 21. 01:15
Igen, majdnem minden ebédhez olyan 1.5 decinyi vöröset.
2009. máj. 11. 19:08
Igen,de soha nem viszem túlzásba.
2009. máj. 11. 18:19
néha néha:D
2009. máj. 6. 13:12
Néha.Például utoljára május 2-án,egy koncerten.
2009. máj. 4. 16:53
sört
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook