Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az alkohol fórum

Az alkohol (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az alkohol

71. spinneli (válaszként erre: 68. - Arianne113)
2011. dec. 29. 13:13
A rendszeres alkohol fogyasztástól simán alkoholistává válik valaki, nem az az alkesz, aki állandóan be van rúgva, és nagy mennysiégeket iszik.
70. 518baa96c3 (válaszként erre: 66. - Arianne113)
2011. dec. 29. 13:12

Itt jön be a képbe, hogy a hozzátartozó is segítségre szorul.


Én is arra szorultam, nekik van saját önsegítő csoportjuk.


Az NEM az anonim alkoholisták csoportja, hanem a hozzátartozói csoport.


Nálunk is volt rémtörténet, de a haragommal nem sikerült semmit sem elérnem...


A megértés pedig hosszú folyamat. Évek...

69. pista55 (válaszként erre: 61. - 518baa96c3)
2011. dec. 29. 13:12
Nem nekem kellene menni, de érint a dolog engem is ez elképzelhető ha már írtam ebbe a fórumba. Nem tudom itt létezik-e ilyen, még soha nem hallottam róla, hogy lenne.
68. Arianne113 (válaszként erre: 64. - E2add1f84e)
2011. dec. 29. 13:11
Szerintem ha napi egy valamit megiszik az ember az nem betegség, szimplán jólesik.
67. 518baa96c3 (válaszként erre: 53. - Arianne113)
2011. dec. 29. 13:11

Érdekes, hogy a másként segítségből azt vetted le, hogy hagynod kellett volna az utcán feküdni meghalni.


Én ilyet nem mondtam.


A téma jóval összetettebb ennél, és egy kiragadott példára lehetetlen tanácsot adni. És nem is szabad.


A harcot én sem adtam fel, csak a módját.


A mód megváltoztatása engem is, és az alkimat is megváltoztatta.


De ezt nem lehet egy mondatba belesűríteni, és abból egy konzekvenicát levonni.

66. Arianne113 (válaszként erre: 62. - 518baa96c3)
2011. dec. 29. 13:10

Szerintem jó amit írtál mármint ez az anonim alkesz klub, nekem csak ezzel egy gondom van.


Az én apám amikor leitta magát olyan szinten tette, és minden nap, hogy nem lehetett vele kommunikálni sem én magam sem tudtam vele szót érteni.

Szóval mielőtt elindulna valaki ezen az úton, azzal már nagy lépést tesz, hogyha annyira kijózanodik hogy lehet vele beszélni értelmesen.

2011. dec. 29. 13:10

nos cila, nekem az a bajom ezzel a cikkel hogy csupa általánosságot tartalmaz. csak olyat amit széles körben gondolnak az alkikról és a családjukról. miért nem tudja abbahagyni, pedig olyan jó ember egyébként, szép felesége, gyerekei vannak. ilyen egyébként jó embert többet is ismerek/ismertem. meghalt az alkohol miatt vagy leépült szellemileg, fizikailag. ha elkezdenék velük az italról csak úgy beszélgetni, két dologra jutok velük:

-ők nem alkoholisták

-jó lenne leszokni, de azért egy lépést sem tennének.

egyébként tudod hoxa az a hely, ahol elmondhatom a véleményemet :)

2011. dec. 29. 13:10
Miért gondolod, hogy azok a fizikai munkások, akik legurítanak nap mint nap egy felest, sört,...stb. azok nem alkoholisták? Ők is betegek!
63. Arianne113 (válaszként erre: 60. - 02db590b2c)
2011. dec. 29. 13:08

általánosítasz. én ezt írtam.

Szerintem rosszul látod én nem sértődtem meg, egyáltalán.

Az zavar, hogy a stílusom szólod le, beláttam én magam is hogy nem épp megnyerő néha, de ettől ne hidd azt hogy megvagyok sértve.

Szimplán én is csak leírtam a saját álláspontomat és véleményemet. Ennyi az egész.

62. 518baa96c3 (válaszként erre: 60. - 02db590b2c)
2011. dec. 29. 13:07

A betegség biológiai oldalában van genetikai tényező.


A mentális oldalában a környezet is szerepet játszik.


Nem egy fekete-fehér cucc.


De maguk a beteg emberek (akármi is legyen az ok) gyógyulhatnak. Nem az ok feltárása az, ami segít rajtuk.

61. 518baa96c3 (válaszként erre: 56. - Pista55)
2011. dec. 29. 13:05

De jó, hogy már olvastál róluk.

Ma már szinte minden városban vannak.


Ha van időd, menj is el. Vannak nyitott gyűléseik, ahova bárki bemehet.

És az a legjobb, ha még Al-Anont is találsz a városodban.


el sem tudom mondani, hogy elnyílt a szám, amikor az al-anonosok elkezdték magyarázni, hogy mi ez, és hogy működik...

60. 02db590b2c (válaszként erre: 55. - Arianne113)
2011. dec. 29. 13:05

Ne haragudj,de en nem irtam olyat,hogy te szemelyszerint:Arianne113,innal,vagy iszol vagy inni fogsz.

Innentol okafogyott az egesz tema.Sajnalom,ha ezt nem erted meg!Ez mar nem az en gondom.


Dolgozd fel lekileg,hogy valamirol altalanossagban leirtam a velemenyem!Nem szemelyeskedtem,nem irtam neveket.Ez genetika,es hajlam.Nem tobb!Kar ezen megsertodni.Mert nincs is min.


Es ezen semmi vicces sincs!

59. 518baa96c3 (válaszként erre: 56. - Pista55)
2011. dec. 29. 13:03

Meg az Al-Anonról, a hozzátartozók "klubjáról".

Erről kevesebben hallanak :-)


A nem túl komolynak tűnő klub szó egy "nemhivatásossága" ellenére elképesztően hatékony lelki-pszichológiai életprogramot takar.


Mindkét fél számára.


Az alkoholista az ún, indexpáciens, aki a tünetet hordozza.

Sokszor előfordul, hogy az egész környezete segítségre szorul, mert ez egy rendszerbetegség.

58. spinneli (válaszként erre: 47. - A284cbe523)
2011. dec. 29. 13:01

Pont a hozzászólásaid alapján lehet látni, hogy mennyire sokat számít a professzionális kezelésben, vagy akár csak a hozzátartozóként való segítségnyújtásban, ha egy egyszerű gyengeségként, vagy betegségként közelíti meg az ember a dolgot.

Tökéletesen példázod a lényegi különbséget azzal és ahogyan írsz.

57. 518baa96c3 (válaszként erre: 47. - A284cbe523)
2011. dec. 29. 13:00

én ebben a hozzászólásban egy nagy adag fájdalmat, értetlenséget, zavarodottságot hallok.


Olyan érzésem van, Bubunak is van alkoholistája, és teljesen tehetetlennek érezte magát vele szemben.

56. pista55 (válaszként erre: 49. - 518baa96c3)
2011. dec. 29. 12:59
Nem újszerű. Sokat olvastam az Anonim Alkoholisták klubjáról. Arra gondolsz?
55. Arianne113 (válaszként erre: 54. - 02db590b2c)
2011. dec. 29. 12:59

Kicsit vicces hogy pont nekem mondod hogy ez komoly téma, mikor kisgyerek korom óta ezt látom, és ez ellen küzdök?

Sajnálom, de ahogy írtad, nagyon is úgy tünt hogy általánosítasz, és én utálom ha valaki mondjuk engem megpecsétel hogy én is iszok mert a szüleim ezt tették, és ebből volt is gondom már bőven...

54. 02db590b2c (válaszként erre: 48. - Arianne113)
2011. dec. 29. 12:56

Nem tudom ezt miert vetted ennyire magadra?!

Az,hogy valami orokolheto,meg nem jelenti azt hogy feltetlen egyenesagon oroklodik.Mint akar a haj-,szemszin egyebek.Nincs ebben semmi meglepo,es szerintem ujat sem irtam.Aki egy kicsit is jartas a genetikaban,az tudja,hogy igy van.A hajlamok oroklodoek.Az mar egy mas tema,hogy ki hogy eli az eletet,es ez a fajta hajlam mennyire kap teret az eleteben.

Itt irhattam volna akar a tehetsegeket,pl rajztudas,szobraszkodas,zene,irodalom,matek... nem mindenkibol lesz zseni csak mert a szulei ertettek valamihez,de a hajlam orokolheto.


Ugyan igy a rakra valo hajlam oroklodeset is kimutattak.Meg meg ezer mas dolgot.Hajlam,es nem torvenyszeru,hogy ha pl "anyam rakban halt meg,en is abban fogok"csak nagy a rizikofaktor.


A ketto nem ugyan az!Nem veletlenul csinalnak az orvosok hatteszurest,hogy szepen fogalmazzak.Akar egy sima altatas elott kikerdezik az embert,hogy milyen betegsegek fordultak elo a csaladban.Akar sziv-errendszeri,rak,trombozis stb.


Amugy meg nem hiszem,hogy ez a stilus ide valo!Ez komoly tema.Es csak azert mert te pl nem lettel alkoholista,csak azert nem lehet altalanositani.Az hogy meg ezt szemelyeskedesnek vetted...hat sajnalom.Nem annak szantam.

53. Arianne113 (válaszként erre: 49. - 518baa96c3)
2011. dec. 29. 12:56

Hát én nemtudom.

Talán csak én vagyok naív, de én soha nem adtam fel a harcot, egy pillanatig nem gondolkoztam rajta hogy a saját édesapám életét megmentsem, elmenjek érte, talán hagynom kellett volna az utcán feküdve meghalni?


Soha, soha nem bocsájtottam volna meg magamnak, ha ő meghal, úgy hogy én otthon ülök.


Igaz, a hátulütője ennek jórészt az, hogy tönkrementem én magam is lelkileg.

A mai napig könnyen elsírom magamat, bár igyekszem nem tenni, de sajnos az idegeim tönkrementek.

Édesapám él, és bár én nem tulajdonítom ezt a saját magam győzelmének, de amíg lehetett én kitartottam mellette és soha nem adtam fel a reményt, hogy abbahagyja és végre megjavul. És úgy lett. Nem iszik, rendes munkahelye is van, és boldognak látom. Nehéz az ő élete is, de nincsen akadály amit le ne küzdenénk, én most is mindenben mellette állok, és fogok amíg él.

52. 8b60ab0449 (válaszként erre: 47. - A284cbe523)
2011. dec. 29. 12:55
Ugyanezeket írtam kb.:)Az utolsó mondattal nem értek egyet én se:) Nem önző,hanem nem tud ezzel mit kezdeni.
51. 8b60ab0449 (válaszként erre: 46. - 02db590b2c)
2011. dec. 29. 12:53
Teljesen egyet értek.Amúgy ha nincs valami hasonló dolog az ember életében,ami doppingol vagy örömöt okoz,vagy gondtalanságot,mint a pia,akkor nem is tudja abbahagyni az alkoholista az ivást.Vagy sokszor van az,hogy egy másik függőségbe menekül,tehát nincs vége a dolognak.Aztán lehet több függőség egyszerre.Cigi-pia-drog,egyikből következik a másik.És ezt nem a családtagoknak kell megoldani,csakis az embernek saját maga.El kell valahogy terelni a gondolatot a piáról.Aztán eltelik egy nap nehezen.Aztán kettő.És ha szép lassan megy tovább az ember,talán van kiút.
50. Arianne113 (válaszként erre: 47. - A284cbe523)
2011. dec. 29. 12:48

"Az alkoholista önző, önző kell legyen, mert legfontosabb célja leinni magát, ezért nincsen ennél fontosabb. "



Na ez is egy jó nagy butaság már megbocsáss...

ez nem önzőség, hanem függőség betegség.

Semmiképpen nem szabad ezt a kettőt összetéveszteni...

49. 518baa96c3 (válaszként erre: 44. - Pista55)
2011. dec. 29. 12:48

Igen, én is így értettem.


az alkoholistának magának kell megvívnia a saját harcát.

Viszont a hozzátartozónak is van egy harca, csak erről gyakran nem tud.


Én magam nem alkoholista vagyok, hanem egy hozzátartozó.


Azt hittem, csak az alkoholista az érintett.

De nem, mert én is érintett vagyok.


És itt a lényeg: külön utakon indult a segítségkérésünk.

ÉN kértem először segítséget: de nem neki, hanem mamgamnak.


Egy idő után nem maradt más választása, minthogy ő is segítséget kért olyanoktól, akik segíteni tudnak neki.

Az pedig nem én vagyok, mert egy alkoholbetegnek csak egy másik alkoholbeteg tud segíteni.


Ez újszerű, igaz?

48. Arianne113 (válaszként erre: 46. - 02db590b2c)
2011. dec. 29. 12:46

ÉN magam vagyok az élő példa rá hogy ez hülyeség!


A családom háromnegyede küzd alkohol gondokkal, ki rosszabb állapotban van ki jobb állapotban, DE ettől függetlenül én nem érzek rá késztetést hogy igyak, sőt, általában egy fél pohár akármilyen alkohol után leteszem a poharat és azt mondom hogy nem kell több. És nem kívánom. Egy évben összesen ha 3x iszok, azt is csak ünnep alkalmával, vagy amikor meghívnak és elfogadom.


Nehéz gyerekkorom volt, sok rosszat láttam és pont ezaz amiért én nem szeretnék ilyen sorsra jutni, szóval eldobhatod a kis könyveidet, mert bár örökölhető, de NEM FELTÉTLEN ÖRÖKLŐDIK.

47. a284cbe523 (válaszként erre: 38. - Spinneli)
2011. dec. 29. 12:45

Egyébként mindegy, minek nevezzük a gyermeket, mert a segítség csak mankó, a csatát a függőnek kell megvívnia és legtöbbször a jó megoldás, ha valódi célt talál az életének ami kiváltja az alkoholt, a drogot.


Amíg az élet egyetlen, igazi örömforrása a szesz, és az jó, addig nincsen mentség.


Ha valaki azt mondja elég! Azon lehet segíteni, kivezetni, vissza vezetni az igazi életbe és igazi örömöt kínálni az ital (drog) örömei helyett és persze célt is.


Az alkoholista önző, önző kell legyen, mert legfontosabb célja leinni magát, ezért nincsen ennél fontosabb.

46. 02db590b2c (válaszként erre: 26. - A284cbe523)
2011. dec. 29. 12:40

Ez tevedes,hogy nem orokolheto!A hajlam igenis az!Az onpusztitasra valo hajlam oroklodo.Marpedig az alkoholizmus az onpusztitas.Akarmi is a kiindulasi,vagy "magyarazasi/indoklasi" pont.Ez lehet gyerekkor,nehezsegek az eletben...akarmi.


Meg az ongyilkosok kozt is kimutattak,hogy oroklodik a hajlam.Es ongyilkos szuloknek hamarabb lesz ongyilkos,suicid hajlamu gyereke.


Ebben az esetben tok mindegy,hogy alkohol,drog,vagy gyogyszerfuggosegrol van szo.Betegseg mind,megpedig pszichikai kiindulasu.A pszichikai betegsegek ugyan olyan komolyak,mit pl egy rak,csak mashol kell keresni a gyokeret,es mivel nincs kozvetlen testi tunete,mint mondjuk egy daganatnak,igy sokszor elbagatelizaljak.Ezekbol van a rengeteg tragedia...


Biologia ertelemben is betegsegnek lehet oket nevezni,megpedig igen komolyaknak.Bizonyos agyi mukodesek,szerotonin szint es egyeb hormon mukodesek,agyi ingerulet atviteli betegsegekbol fakadnak.

Pl sok esetben egy alkoholosta vagy suicid hajlamu ember nem kepes az oromerzetre,mert azok az agyi es hormonalis teruletek nem jol mukodnek nala.Ugyan igy nem tudja,hogy hol a "hatar",mert mindenre maskepp reagal az agya,a teste,a hormonjai...stb.


Ezekre ma mar komoly kutatasok epulnek.Es nem veletlenul nevezik-kezelik a pszichologiai/lelki problemakat is egyenrangu kent a szervi elvaltozasokkal,problemakkal.


Ez nem csak azon mulik,hogy en azt mondom,hogy holnaptol nem iszok.Ez ettol sokkal-sokkal tobb es melyebb dolog.

2011. dec. 29. 12:36

Mindössze 17 éves lehettem mikor közölték az orvosok rezzenéstelen arccal hogy az apám megfog halni.

Semmilyen sajnálat nem volt bennük, volt olyan orvos(!) aki azt mondta hogy addig üssem az apámat amíg él...


Olyan szinten kiakadtam, kishíján az orvost ütöttem agyon... hogyan is mondhat egy orvos ilyet egy akkor igencsak felnőtt de gyereknek?

Ez volt a nagy segítség. Volt hogy apám lazán kisétált a kórházból, a pszichiátriai osztályról úgy hogy senki meg nem kérdezte tőle hogy hova megy... aztán mikor kinn elütötte egy autó, akkor meg már csak hebegtek habogtak nekem..

44. pista55 (válaszként erre: 42. - 518baa96c3)
2011. dec. 29. 12:36
Szerintem pedig ezt a küzdelmet mindenkinek magának kell megvívni aki benne van. Lehet segíteni, de ha az egyén nem partner ebben akkor szélmalomharc az egész.
43. pista55 (válaszként erre: 39. - 518baa96c3)
2011. dec. 29. 12:32
Látod közben mások is írhatnak csak azért írtam. Nem bántani akartalak.
42. 518baa96c3 (válaszként erre: 40. - Arianne113)
2011. dec. 29. 12:32

a magyar orvostudományban én is csalódtam.


De volt, amiben nem csalódtam.


És nagyon örülök, hogy ma már tudom, a magányos küzdelem az emberek életébe kerülhet...


El tudtam vetni azt a rögeszmémet, hogy ezt egyedül meg tudom oldani...


Addig azt hittem, hogy az a minimum, hogy egyedül kell küzdenem, hisz ez egy családi dolog, minek teregessem ki.

Aztán majdnem belerokkantam... Aztán kiderült, hogy az alkoholizmus betegségrendszer egyik fő téveseszméje az egyedül való küzdés illúziója.

Magyarul, az tartja életben a betegséget, hogy mindenki egyedül akar ellene boldogulni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook