Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetés)
Igazából azonban megértem a haragot, a szomorúságot..Ezek az érzések engem sem kerülnek el, tekintve, hogy érintett lettem..gyönyörű kicsim révén.. De próbálok ezek után is örülni az életnek!A gyermekem így is egy csoda számomra!
Igen, Isten- a mi legfontosabb ügyünkben- az autizmus témakörében is nagy vitákat, ellentéteket vált ki..
szia katanyu!
nehéz kérdést tettél fel. azt hiszem jósolni egyikünk se tud, és nem is mer, főleg egy komment alapján.
az enyém is kicsi még, 3 éves, nem túl súlyos, de én mégis belevágok bármibe, mert - nem tudom, ezt tapasztaltad-e - mostanában kezdenek markánsabbá válni a különbségek, és azt hiszem fejlesztések, terápiák, kezelések stb. nélkül ez a szakadék egyre csak nő...
ha valamikor, ilyenkor még nagyon fogékony az agy, idegrendszer stb, szerintem túl sokat ne gondolkozz.
a szenzomotoros torna nagyon jó, mi is csináljuk január óta.
mi belevágtunk a homeppátiás kezelésbe májusban, és diétázunk is. kutya nehéz, de látom az eredményeket.
olvasgass utána, és dönts, hamar repülnek az évek.
sok erőt neked!
kedves barbara!
remélem be szoktál még ide is nézni.
napok óta gondolkodom a kéréseden, és mára jutottam el odáig, hogy ne indulatból reagáljak.
valami azt súgja nekem, hogy te eddig még nem nagyon találkozhattál az autizmus témakörével, csak lelkesen és jószándékúan segíteni akarsz.
azt ajánlanám Neked, hogy alaposan olvass utána a témakörnek először.
olyan, hogy "autista gyerekek" nincs. van az autizmus spektrumzavar és azon mindegyik gyerek máshol helyezkedik el, van akinél van még egyéb fogyatékosság ( testi, szellemi), van akinél ép intellektus, jó beszédkészség mellett is tapasztalható valami "furcsaság".
az azért elmondható, hogy általában nehezen tudnak elvont fogalmakkal mit kezdeni, annál, meg hogy isten, kevés elvontabb fogalmat találni...
én magam nagy haraggal vagyok az "égiek" iránt, azt hiszem, ez sok szülőről elmondható, akinek nem egészséges a gyereke, tehát én a cselekvő szeretettel, odafordulással abszolút megfogható vagyok, de azzal, hogy az autista kisgyerekemnek hittant tanítsanak az oviba...hát ez kissé meredek nekem.
remélem nem bántottalak meg, mert egyébként nagyon-nagyon értékelem, hogy óvonőként az elesettebb kisgyerekek felé nyitsz!
ha ezek után még van kérdésed :)), szívesen segítek konkrétumokkal is.
Sziasztok!
Én Barbi vagyok. és a segítségeteket szeretném kérni.
az autizmusról végzek felmérést, pontosabban arról, h milyen módon lehet óvodában autista gyermekeket foglalkoztatni, illetve h lehet-e autista kisgyermekeknek hittant tartani.rendkívül érdekel ez a két téma mert magam is óvodapedagógus és hittanoktató leszek és szeretném jól végezni a feladatom. szeretném ha az autista kisgyermek minél jobban érezné magát és minél közelebb kerülne Istenhez.ha vki tudna ebben nekem segíteni kérem írjon a mezei_barbara@freemail.hu email címre.nagyon szépen köszönöm!sziasztok!
sziasztok. Már egy ideje olvasgatok, de most bekopogtatok, ha szabad. 3 éves múlt tavasszal a kisfiam, neki vannak autisztikus tünetei. Voltunk már a Vadaskertben, ott volt egy 1 órás "megfigyelés", ahol a szenzomotoros torna elkezdését javasolták - holnap megyünk először erre. Továbbiakról egyelőre nem esett szó, de persze én már hónapok óta az internetet böngészem, és teljesen fel vagyok villanyozva a homeopátiás lehetőségtől - ezért nagyon figyelem a közületek érintetteknél az eseményeket, és nagyon szurkolok! -, és most fontolgatom, hogy kezdjünk-e el kazein és gluténmentes diétát. Egyébként semmi emésztési problémája nincs, ilyen esetben is megéri kipróbálni ezt a diétát? Ő egyébként most biztos, hogy csak "enyhe" eset (már ha egyáltalán az, bár mivel most már spektrumban gondolkoznak a szakemberek, ebbe szinte biztosan beleesik), ő most már majdnem szobatiszta, beszél, kis okoska, csak nagyon sokszor baromi nehezen figyel oda ránk, sokszor nagyon elmerül magában, kevéssé érdeklődik a kortársai iránt, furán néz néha a "szeme sarkából", keveset néz a szemünkbe stb...de egyelőre(?) nem nagyon tűnik ki a "tömegből" (bár mindenki látja a "furaságát"), és én igazából azon aggódok, hogy ez ilyen korban mennyire tud vajon romlani? Mire lehet számítani?
Köszönöm, ha válaszoltok
Kata
Robin Hayfield: Homeopátia
Útmutató a mindennapi egészségmegôrzéshez (Magyar könyvklub)
Dana Ullman: Hogyan gyógyítsuk gyermekeinket homeopátiával (Magyar könyvlub)
Peter Chappel : Lelki gyógyítás homeopátiával (Önsegítô kézikönyv, ÚJ PARADIGMA)
Én sokat tanultam belôlük.
A remedium könyvkiadó kiadványai nagyon jók.
Ezek közül is kiemelkedően jó és lenyűgöző:
Horváth Katalin - Bóna László:
Homeopátiás gyógyművészség
és a Homeopátia kézikönyve az, ami nagyon jó.
A natursziget.com weboldalon is nagyon jó a homeopátiás rész, + a tanácsadói rovatban Dr. Sebő Zsuzsa is tanácsol.
Én is azon gondolkodtam, hogy elvigyem-e a sima gyermekorvoshoz a kisfiamat, de szerintem elég furcsán nézett volna rám, ha előadom, hogy lehet, hogy ezért lázas a fiam, mert az oltásokat (amiket egyébként ő adott be) méregtelenítjük. Másrészt meg azt sem akartam, hogy ne lássa a gyereket az orvos - mivel lehet, hogy tényleg beteg, és az egésznek semmi köze a homeopátiához. Szerintem ilyenkor jobb egyenesen a homeopátiás orvoshoz menni + minél több ismeretet gyűjteni a homeopátia területéről (hogy tudjak otthon kezelni egy megfázást, lázat csillapítani stb).
Tudtok ajánlani valami jó könyvet homeopátiáról kezdőknek?
szia anita!
nekem a bhrg alapítvánnyal vannak nagyon jó tapasztalataim.
keress rájuk a neten.
a terápia előtt csinálnak egy felmérést, és egyénre szabott mozgássort állítanak össze. van vizi és szárazföldi rész is. kifejezetten sok autista, autisztikus, hiperaktív gyereket kezelnek. de teljesen jó "csak úgy" is eljárni.
ők megmondják, ha látnak a mozgáaban valami eltérőt, továbbküldenek, ha szükséges.
mi januártól járunk, marcellnek nagyon jót tett, szeptembertől az oviban is lesz folytatása aminek nagyon örülök.
tsmt (tervezett szenzomotoros tréningnek ) hívják a torna részét, hrg-nek az úszós részt.
rettentően jól rá tud erősíteni a különböző más fejlesztésekre, és ilyen kicsivel még a mozgáson kíivül nagyon mást nem tudsz csinálni.
még egyszer jobbulást Nektek!
én pont most gondoltam végig miattatok, eddig eszembe se jutott, csak hogy tegnap írtad, hogy lázas a kisfiad, hogy mi lesz, ha beteg lesz marcell. a mi gyerekorovosunk nem is tud a kezelésről még, és sejtem mi lesz a reakciója, ha elmondom neki...
hahó,
nem szabad mentolos balzsamot használni a homeopátiával együtt.
Akik homeopátiáznak, azoknak fontos lehet. Bocs, a hossza miatt
AZ ADAGOLÁSRÓL ÁLTALÁBAN
Az alacsony potenciából (D6, C6) naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából (D12, C12) naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciából pedig (D30 C30 D200 C200) naponta, kétnaponta esetleg hetente 1x5 golyócskát veszünk be.
Megelőzés céljából például az Echinacea D4 potenciájából naponta 3x5 golyócskát szedjünk.
Súlyosabb esetben (magas láz, ételmérgezés, súlyos sérülés) akár 5-10 percenként, majd ritkítva a bevételt óránként is bevehetünk 5-5 golyócskát a tünetek megszűnéséig.
Szükség lehet a szer egy adagjának elosztására a nap folyamán. Ilyenkor 5-10 golyócskát 2 dl vízben feloldunk, műanyag kanállal alaposan megkeverjük, majd kortyonként adjuk, vagy kanállal adagoljuk a betegnek. Súlyosabb esetben (magas láz) 5-10 percenként is adhatunk belőle. Ne használjunk fém kanalat, a fémmel való érintkezés hatástalaníthatja a gyógyszert!
FIGYELEM! Minden esetben a javulás mértékének megfelelően csökkentsük a bevétel gyakoriságát! A gyógyulást hozó legkisebb adag a legjobb!
BEVÉTELI SZABÁLYOK
A homeopátiás golyócskákat víz nélkül kell elszopogatni. A csecsemők és kisgyerekek kevés vízben feloldva is kaphatják, ha véletlenül lenyelik az sem baj.
A gyógyszerek szedésével egyidejűleg ne használjunk kámforos-mentolos kenőcsöket, bedörzsölő szereket és lehetőség szerint ne igyunk kávét.
FIGYELEM! A golyócskák bevétele előtt és után fél órával sem enni, inni, dohányozni, mentolos fogkrémmel fogat mosni, sem rágógumit rágni nem szabad.
HOGYAN KELL TÁROLNI A SZEREKET?
A homeopátiás szereket nem szabad fűszerek, kávé-tea, aromás, illatos anyagok mellett, nagy feszültségű elektromos eszközök (rádiótelefon, mikrosütő, számítógép, TV) egy méteres körzetében, valamint sugárzó hő (napsütés, kályha stb.) hatásának kitéve tárolni. Legcélszerűbb egy szekrényben vagy egy dobozban, gondosan rendbe rakva tárolni a készítményeket.
A gyógyszeres üveg mindig szorosan zárva legyen!
nyilván mindenki mást mond.. nekem az az elméletem, ha nagy dózisban kapják a gyerekek a C vitamint, nem igazán állhat fenn vírusfertőzés.
nagyon bízom benne, hogy rendeződnek a dolgok.
az ecetes zoknit próbáljátok ki. Fontos, hogy a láb szárát is érje az ecet. Büdös, de nagyon sok esetben segít.
hahó.
nem voltam eddig gépközelben :(
Jó lesz a C15 is, bár azóta sztem megoldottátok.
A legegyszerűbb ecetes vizes zoknit húzni lábszárközépig (ha hagyja a kicsi)
Ha 39-től feljebb megy a láz, mindenképp beszélj orvossal.
A homeopata orvosotokat mindenképp faggasd ki a lázzal kapcsolatban. (pl. ha a ferrum c12 nem viszi le, akkor mit ajánl.)
További ajánlott fórumok:
- MMR oltás - autizmus. Lehet összefüggés?
- Ti megmondanátok egy ismerősnek ha a 3 éves fián az autizmus több tünetét észlelnétek?
- Láttok autizmus jelet az alábbiakból?
- Ezek az autizmus jelei lehetnek?
- Lehet autizmusom vagy Asperger-szindrómám ez alapján?
- Szerintetek lehetséges, hogy autizmusom van vagy mire gondolnátok?