Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Láttok autizmus jelet az alábbiakból? fórum

Láttok autizmus jelet az alábbiakból? (beszélgetős fórum)


1 2
44. Sütikee (válaszként erre: 43. - Brandy85)
2022. nov. 24. 12:44
Linkeltem egy cikket erről, olvasd el, ott is le van írva!
43. brandy85 (válaszként erre: 36. - Sütikee)
2022. nov. 24. 09:32
Ez így nem igaz,mert az enyém is utánoz,enyhe auti.
42. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 23. 21:12
Szerintem tök normális, minden ilyen idős gyerek ilyeneket csinál. És légyszi ne hurcold oda idegen gyerekekhez, ebben a korban semmi szüksége rá, bölcsis gondozó ismerősöm mondta többször.
41. brandy85 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 22. 09:00
Nem hinném,hogy esőemberke lenne,mert akkor kérésre sem tenne meg dolgokat! Bontogatja a szárnyait,ez normális. 4 évesem auti.
40. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 22. 06:32

Jó dolog olvasgatni, tájékozódni, de csak akkor, ha nem vetíted rögtön Magadra/családtagodra a problémát.

Amit leírsz, abban nem olvastam autizmusra utalót, sőt!

(26 éves auti fiú anyukája vagyok.) Nyugi! Örülj az egészséges kisfiadnak! :)

39. libikóka (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 22. 06:04

Az jó ha kellemesen telt a látogatás,,


Viszont ,,,nem szabadulsz a gondolattól hogy a te kisfiadnak is azt Kell csinálni mint a másik kisgyereknek.

Hasonlítod a máséhoz ,,megint.

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Sütikee)
2022. nov. 21. 22:27
Nagyon szepen koszonom!!!!!!!!!!! ❤️🙏🏼
37. Sütikee (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 22:01

[link]


Ezt találtam neked.

36. Sütikee (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 21:58
Igen, és tudod, hogy ennek nagy jelentősége van? Akkor most mondom, utánzással tanul a gyerek, teljesen normális. Egy autista nem utánoz!
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Panna.33)
2022. nov. 21. 21:35
Nagyon jo ezt olvasni. Koszonom! ❤️
2022. nov. 21. 21:31
A leírásod alapjan egy teljesen normalis kisgyerek képe rajzolódott ki bennem.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Sütikee)
2022. nov. 21. 21:18
Az utanzas az nala nagyon megy. ❤️❤️❤️❤️🙏🏼
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Nilem023)
2022. nov. 21. 21:17
❤️❤️❤️❤️🙏🏼
31. Sütikee (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 21:12
Ennek örülök! Igen, az utánzás most nagyon aktuális az ő korában. Nincs semmi probléma, nyugodj meg!
30. nilem023 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 21:00
Na ugye, nincs itt semmi gond😉
2022. nov. 21. 20:43

Nagyon szepen koszonom! Kepzeljetek el. Most ment el a baratnom a kisfiaval, kb egy idos az enyemmel. Es jatszodtak egyutt kukucskat. Vagyis a kisfiam kezdemenyezte. Aztan allandoan egymas mellett voltak, es egymast ztanoztak abban, amit epp csinaltak. Meg meg is oleltek egymast. 🙏🏼 Meg a jatek poharbol is ivott es a macijanak is adott. 😄🙏🏼 Kulonben kerdezte tolem a baratnom, h az enyem forgolodik e, mert h az ove igen, gondolom magamba, ilyen nincs.....


Csak panaszkodnom kellett. 😅 Nagyon orulok. 🙏🏼❤️

28. Bichi (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 20:28

De igen, szorongsz, különben nem kezdenél el belemagyarázni normális gyermeki dolgokba valamit.

És igen, autista is lehet, de nem azért amiket leírtál...

2022. nov. 21. 20:13

"+van, h negpuszil egy epito kockadarabot, es kozbe engem nez, latom e, - annyira nem keresi a gyerekek tarsasagat, nem megy oda jatszani, csak ha en oda hurcolom,"

Ebből nekem az jön le, hogy veled érzi magát biztonságban, ami természetes egy ekkora gyereknél.

"A felnottekkel szerintem jobban elvan, keri, hogy vegyek olbe es mutat, hogy hova vigyek."

Mivel a felnőttekkel aktívan kommunikál, nem tűnik autistának.

"aztan, csak keresre eteti a plusseit, bar volt egy honap kb, mikor allandoan etette oket es kozbe mondta, hogy mnyam, de most mintha nem erdekelne"

Ezt nem értem. Miért kéne etetnie a plüsseit?

Nekem (laikusnak) úgy tűnik, hogy semmi baj nincs a gyerekkel. Ha később is ilyen marad, akkor is legfeljebb introvertált, nem autista.

2022. nov. 21. 19:52
A csemetéd nem autista! Átl.gyermeki cselekedetek és reakciók.Jó egészséget kivnok!
2022. nov. 21. 19:43
Annyi tünete lehet hogy nincs az az anya aki ne találna olyat ami illik a gyerekére. Egy időben én is néztem az ilyen korai jeles videókat, persze azóta már egyik sem áll fenn, csak épp van amit kicsit később csinált, pl csak 3 évesen kezdett el rendesen beszélni.
2022. nov. 21. 19:02

Nem valószinű, hogy autista a baba. Most van ez a szemlélet, hogy mindenkinek barátkozni kell, kommunikálni, már szinte a csecsemőnek is, ez régen nem volt elvárás.

Nagyon magányos gyerek voltam, a fiam is. ( mindketten egykék ) jó hosszú ideig nem is láttunk más gyereket, az pl eszembe sem jutott volna, ha látok egy gyereket hivjam játszani, vagy felajánlkozzak, de kiakadtam volna ha a fiam is megteszi. Szóval nagymértékben introvertáltak vagyunk. Eddigi életutunk szerint szinte 100 % hogy nem vagyunk autisták, csak a nagy társaságot, bulizást kerüljük. Édesanyám szintén egyke volt, ő túlféltő volt mind a kettőnkkel, de az hogy nem vagyunk tolakodóak vagy barátkozósak egyáltalán nem aggasztotta.

23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 18:59

Korának megfelelő játékos a leírásod alapján kedves kisfiad van.

Kire nézne, kitől várna visszajelzést, ha nem az anyukájától?

Nyugodj meg, élvezd ezt az édes korszakát az anyaságnak!

Olyan gyorsan elszalad, ne aggodalommal teljen el!

22. Sütikee (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 18:53
Ez természetes! Ebben a korban még nincs "együtt játszás", ilyenkor csak egymás mellett játszanak. Még kiscsoportban is! Csak később kezd el kialakulni a barátkozás, és az egymással való játék. Ilyenkor felfedeznek inkább, és ez a normális.
2022. nov. 21. 17:25
Komolyan nem szabadna ennyi infonak fentlenni a neten a betegsegekrol eleg lenne ha az orvos meg a gyerekekkel foglalkozo dolgozok tudnanak roluk mer az ilyen lelkibeteg anyak tonkremennek bele es a gyereket is betegesen figyelgetik. Szegeny kolyok
20. papája (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 17:23
Ez nem támadás, de ha nem értesz a szép szólól és a kákán is csomót keresel, akkor másként kell neked elmagyarázni, talán úgy megérted.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - K-né Zsóka)
2022. nov. 21. 16:53
Egyaltalan nem szorongok. Mivel tavol elek a csaladomtol, es elso gyerekes vagyok, igen, megijedek, es szeretnem hallani tapasztalt anyukak velemenyet. Ennyi az egesz. Es igen, igyekeztem reszletesebben leirni, hogy konyebb legyen bele latni nektek.
18. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 16:14

Erről eszembe jutott egy történet. 14 éves nagylány nyaggatta az apját, hogy mi baja van vele, miért haragszik. Apuka kb. ötször mondta el, hogy nem haragszik, minden rendben, de a lány csak nem hagyta békén. Végül apuka hangosabban rászólt, hogy fejezze be. Erre a lány sírva fakadt, hogy lám-lám mégiscsak igaza volt, haragszik rá az apja, hiszen kiabál.

Valahogy ilyen érzésem van, mintha nagyítóval rohangálnál a gyerek után és ha ne adja Isten kiderülne, hogy mégis van valami gond, roppant elégedett lennél magaddal, hogy igazad volt. Hagyd békén a gyereked, ő is érzi a szorongásod. Inkább örülj, hogy van egy életrevaló, egészséges kisfiad, másnak ez nem adatik meg!

17. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 15:52

Nincs annak a gyereknek semmi baja, még 2 éves sincs.

Foglalkozz vele sokat, mesélj neki, játszatok.

16. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 15:51
Inkább arról olvass, hogyan viselkedik egy átlagos, teljesen egészséges gyerek. Meglátod, felfedezed benne a sajátodat. Senkinek, de főleg a gyereknek nem hasz ál, ha betegnek látod és allandóan ennek tüneteit kutatod benne. Nem erre van szüksége.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Sertzu)
2022. nov. 21. 15:44
Nagyon szepen koszonom! ❤️
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook