Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! fórum

Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2012. aug. 20. 14:55
Sziasztok!Ausztriában élők vagy dolgozók,ismeritek a Vectone mobile-t?
871. Warnika (válaszként erre: 864. - Youlcsi)
2012. aug. 20. 14:28
mi a kinti fizuból fenntartjuk az otthoni házunkat, itt albérlet. Ezt bútorozatlanul vettük ki és a legszükségesebbeket megvettük/megkaptuk.
870. Veronika27 (válaszként erre: 867. - Youlcsi)
2012. aug. 17. 15:00
Értem.
869. Veronika27 (válaszként erre: 868. - Beata21bea)
2012. aug. 17. 14:59
Igen, csapatba kellene csatlakoznia, de akkor ott Magyarországon kellene szétnéznie ez ügyben.
2012. aug. 17. 14:24
a parom asztalos -foleg butor- de nem beszel semmilyen idegen nyelven. Szerintetek hogy tudna elindulni h.munkat talaljon kint? Esetleg egy csapatba csatlakozhatna? Amugy szamlas, van egy kftje. Persze feketen is erdekelne.... van referenciaja es egy honlapja is. tud vki segiteni?
867. youlcsi (válaszként erre: 866. - Veronika27)
2012. aug. 17. 13:18

egyenlőre linz környékét nézegettük. az ams-nél nézelődtünk munkaügyben.

párom festő, bár szívesen trógerkodik is :) én egyenlőre melót nem keresek, gondoltam, majd ha kint vagyunk, hiszen a picivel is kell valamit kezdeni. szóval először neki meg kell szoknia ott, majd keresni bölcsit, beszoktatni, stb... addig nem tudok melózni :/

866. Veronika27 (válaszként erre: 865. - Youlcsi)
2012. aug. 17. 11:18
Milyen munkát keresel és hol?
865. youlcsi (válaszként erre: 863. - Warnika)
2012. aug. 16. 21:39

:)


komolyan szégyen kimondani, de előbb tudtam németül írni, mint magyarul. oviban kezdtem tanulni, majd végig érettségiig, végül pár év kihagyás után mégiscsak egy alapfokú nyelvvizsgára futotta kínkeservesen. szerencsére elég volt a diplomához.


remélem, tényleg visszajön :)


általában képes lakáshirdetéseket nézünk, bár először meló kéne...

864. youlcsi (válaszként erre: 861. - Krilion)
2012. aug. 16. 21:37

mi a lakást nem tudjuk eladni, mert a hitel akkor is a nyakunkon marad, így nekünk marad a bútorozott, lehetőleg minél olcsóbb.


linz környékét nézegetjük egyenlőre. ott van ismerős (fórumos).


itt van valaki linzből vagy afelől?

863. Warnika (válaszként erre: 844. - Youlcsi)
2012. aug. 16. 16:44

szia,

festő: dolgoznak kint ismerőseim, nulla némettel mentek ki. szeretik a magyarokat itt kint. akármelyik építkezésen szinte találni magyart. meg neten is szoktak fennlenni magyar hirdetések az expresszen


nem használt német: én 8 évig tanultam, középfokúig, aztán angol és utána csak azt használtam. a németem szép lassan átment passzívba. aztán kijöttem és mint a biciklizés visszajött. ettől ne aggódj. az agy visszakapcsol.


bútorozatlan: sok hirdetésnél van fenn kép. a miénk is bútorozatlan és a konyhát teljesen berendezetten, felszerelten kaptuk. nem volt emiatt ablöse.


Bécsben pedig a közlekedés tökéletes! lehet, hogy sokáig tart, de mindenhova el lehet jutni.

862. Warnika (válaszként erre: 858. - Youlcsi)
2012. aug. 16. 16:39
tényleg nehéz megmondani. én itteni viszonylatban jól keresek. férjem is. így nyugodtan fizetjük az otthoni lakáshitelt, két kocsira hitelt, itteni albérletet, itt élünk, vásárolunk, élelmiszer, ruha, stb. és marad. ja az itt az Bécs
861. Krilion (válaszként erre: 857. - Youlcsi)
2012. aug. 16. 15:52
Igazad lehet, ehhez valóban tőke is kell. Ezért rossz így tanácsot adni, mert mindenkinek mások a körülményei. Mi eladjuk a házunkat, úgyhogy a kezdethez lesz tőkénk, és így nekünk praktikusabb bútorozatlant venni, de persze, ha másként lenne, akkor ésszerűbb a bútorozott. Viszont az egyik albérletből a másikba költözésnél figyeljetek majd arra, hogy a kauciót a végén adják majd vissza, az esetleges levonások után, és olvastam már, hogy ott év végén van elszámolás a közműveknél, és lehet, hogy csak azután adják vissza a kauciót. Ez nem biztos, hogy így van, de kérdezzetek majd rá. Azonkívül, általában 3 hónap a felmondási idő, és azt ki kell tölteni, vagy levonják a kaucióból azt a részt amennyivel hamarabb költöztök el, mert az is kár a főbérlőnek. Ezek nem szentírások, de rá kell kérdezni, nehogy a végén koppanjon az ember.
860. youlcsi (válaszként erre: 859. - Veronika27)
2012. aug. 16. 15:09
pont úgy gondoltam, hogy azért pl ruhát nem veszel 2naponta... ha van szupermarket/hipermarket a közeledben, nyilván ott vásárolsz, hobbit nem számolnám bele, mert az nem a megélhetés része, stb...
859. Veronika27 (válaszként erre: 858. - Youlcsi)
2012. aug. 16. 14:39

Ez a kiadásoktól függ... Nem lehet megmondani szerintem, minden embernek más.

Nyilván albérlet, meg kocsi, főleg ha lízingeli valaki...hogy azzal mennyit megy, hányszor tankol...Van-e gyereke, gyerekei, hol vásárol (nem mindegy, hogy mondjuk Penny vagy Spar), meg ugye milyen ruhákat hord (mondjuk megfelel neki a piaci olcsóbb, vagy a márkásabbat kedveli), meg mennyit költ hobbira, szórakozásra.


Bár én nem tudom megmondani, mert nem ott élek.

858. youlcsi
2012. aug. 16. 11:27

egy elég indiszkrét kérdésem lenne azokhoz, akik már kint élnek.


nem akarok senki zsebében turkálni... de kíváncsi volnék, hogy mi az az összeg, amiből az ember (és családja) kényelmesen meg tud élni?

nem nagylábon, bőségben... de úgy, hogy azért a hónap végén ne kelljen a filléreket... bocs, centeket számolgatni, hogy futja-e még az életre.

857. youlcsi (válaszként erre: 855. - Krilion)
2012. aug. 16. 11:24

hát, én meg pont azon gondolkodom, hogy bútorozott kell. mire még megveszed a konyhabútort, hűtőt, mosógépet, asztalt, széket, ágyat szekrényt... és még mindig üres a lakás, csak annyit van, hogy legyen hol enned, aludnod... annyiból már elvileg kijön egy bútorozott is.


aztán pár hónap múlva, ha már van egy kicsi tőkéje az embernek, lehet nézni üreset és bútorokat bele.

én így gondolom.

856. Krilion (válaszként erre: 848. - Veronika27)
2012. aug. 16. 11:14
Köszi ezeket a tippeket, megpróbálok csatlakozni, remélem fel is vesznek:)
855. Krilion
2012. aug. 16. 11:10
Mi is nézelődünk lakásügyben, és mi nem is nagyon nézünk bútorozottat. Ott is vannak olyan oldalak, mint itt, ilyen olcsón eladó-vevő(direkt nem írok nevet)oldalak, és ott elég olcsón tudsz venni bútort, sőt vannak olyanok is, ahol ingyen elhozhatsz, amihez oda van írva, hogy "zu verschenken", ha jól írom. Ott csak az elszállítást kell megoldani. Tudom, hogy nem egyszerű azt sem, de talán olcsóbban kijössz hosszú távon, mintha bútorhasználatért fizetsz. Ez különösen akkor hasznos, ha hosszabb távra tervezel, mert persze egy évre, vagy pár hónapra nem érdemes venni.
854. Krilion (válaszként erre: 852. - Youlcsi)
2012. aug. 16. 11:06
Hát a hirdetéseknél a rezsinél szokott még lenni olyan, hogy "weitere kosten möglich", azaz további költség lehetséges, akkor meg kell kérdezni, hogy ez mit takar. Azonkívül a szerződésben úgyis fel lesz tüntetve, hogy mit kell fizetni, és ott biztosan benne lesz az ablöse is, ha fizetni kell. ezeket szerintem úgyis csak akkor tudod meg pontosan, ha már egy konkrét lakásról tárgyalsz, lehet, hogy az egyiknél kell fizetni, a másiknál meg nem. Ezek nem ilyen mereven szabályozott dolgok szerintem.
853. youlcsi (válaszként erre: 850. - Veronika27)
2012. aug. 16. 10:56
köszi
852. youlcsi (válaszként erre: 851. - Krilion)
2012. aug. 16. 10:56
én igazából a bútorokra volnék kíváncsi. ha a hirdetésben nincs feltüntetve az ablöse, attól még lehet, hogy az arcomba kapom, hogy perkáljak ki mondjuk még ezret?
851. Krilion (válaszként erre: 849. - Youlcsi)
2012. aug. 16. 10:51
Amit fizetni kell a közvetítőnek az a provision, és ha beírod a keresőbe, hogy provision nélkül, azaz, "frei" vagy "null" + provision, akkor hoz ki ilyen lehetőségeket.
850. Veronika27 (válaszként erre: 849. - Youlcsi)
2012. aug. 16. 10:49
Lépj be oda, amiket írtam, én is onnan szedtem a linket, így sajnos nem tudom elküldeni privátban, vissza kellene keresni.
849. youlcsi (válaszként erre: 848. - Veronika27)
2012. aug. 15. 21:26

azt a linket el tudnád küldeni priviben?


én fb-on az "Ausztriai Álláslehetőségek - Friss" oldalt találtam, de megnézem amiket javasoltál.

2012. aug. 15. 21:16

Ajánlom nektek a Facebookon levő 2 csoportot:


1. Külföldi munkára vágyó magyarok - itt naponta 3 féle német nyelvleckét tesznek fel hanganyaggal együtt és segítenek önéletrajzban is


2. Magyar kivándorlók - itt pedig konkrét állásajánlatokat tesznek fel.


Igazából tettem be ide egy linket, olyan lakások, házak voltak benne, ahol nem kell kauciót fizetni, ha jól értettem. De sajnos kitörölték... :/

847. youlcsi (válaszként erre: 846. - Krilion)
2012. aug. 15. 20:55

köszi :)


és ha bútorozott, akkor gondolom fizetni kell érte (ablöse)

azért egy tök pucér lakásba már csak "továbbköltözésnél" tud menni az ember...

846. Krilion (válaszként erre: 844. - Youlcsi)
2012. aug. 15. 16:00
Egy kérdésedre biztosan tudom a választ: A bútorozatlan, az bútorozatlan, nincs benne semmi. Szerencsés esetben van benne konyhabútor, de azt külön fel szokták tüntetni a hirdetésben. Olyat is láttunk már, hogy wc kagyló és csap sem volt benne.
845. Orsi 1979 (válaszként erre: 844. - Youlcsi)
2012. aug. 15. 15:51

Szia!

Mi is készülünk ki a férjemmel és a 10 hós kislányunkkal.

Bár most úgy áll a helyzet,hogy inkább Németo. lesz cél...

Rengeteget nézelődtem,nézelődök a neten,úgyhogy nekem is jól jönne minden infó vagy segítség.

A férjem szakács,alig nyelvtudással,bár most ő is tanulja szorgalmasan,én ápolónő,német érettségivel,de mostanra nekem is elég passzívvá vált...(azóta eltelt 15 év)mondjuk egy erős alapfokú,úgyhogy rám is rámfér a gyakorlás.

Egyelőre nekünk sincs autónk,azon gondolkodunk,hogy majd csak kint veszünk,hogy legyen azért vmi alaptőkénk...

Ez engem is érdekel,hogy milyen a tömegközlekedés,bár gondolom,tök jó...

844. youlcsi
2012. aug. 15. 14:16

sziasztok!


szóval a tényállás, hogy mi is menni szeretnénk... (nem is tudom, hogy meglepő-e, de egyre másra hallom, hogy ennek is, annak is megy fia, férje, ismerőse, szomszédja), nem titok, menekülünk a hitelünk elől... vagyis azt számoltuk, hogy ottani fizuból az itteni hitelt lazán fizetjük, és még csak nagyon hanyatt sem vágódunk tőle.


szóval a tényállás: én itthon egy 20hónapossal, párom meg (márnem)nulla nyelvtudással.

ő jelenleg tanulja, bár 30sok évesen igen nehéz... főként, hogy anyagiak is korlátozottak, és hát 1 nyelvóra 2-3ezer ft alsó hangon. alap dolgokat már tud, ki ő, honnan jött, mit csinál, van családja, ki/mi hogy néz ki, ételek-italok... szóval sima alap-tökkezdő nyelvtanfolyam anyag.

én elvileg tudok németül, de közel 10 éve nem használtam semennyire sem, így teljesen passzív a tudásom, remélem azért gyorsan visszajön.


párom szobafestő, én pedig... le sem merem írni... hiszen csak olyat tanultam életemben, aminek szinte csak Magyarországon tudom hasznát venni. de igazából szívesen takarítok, mosogatok, szart is lapátolok, hiszen mindenhol minimum 3x annyi pénzeket írnak bérként, mint az én DIPLOMÁS KÖZALKALMAZOTT bérem :( szomorú, de ez a valóság.


nézelődtem, de albérleteknél olyan kauciók vannak, hogy ihaj! csak úgy állnak keresztbe a szemeim...


szóval azért első körben lenne néhány kérdésem:

ablöse mindenhol van, ha bútorozott az albérlet?

a bútorozatlan mit takar? semmi nincs, vagy azért pl konyhabútor igen?

kicsi gyerekkel milyen lehetőségeim vannak? munka, bölcsi? vagy van vmilyen minimális szociális ellátás? (nem mintha erre pályáznék, hiszen ingyenélni itthon is tudnék)

ami nagy félelmem a kiköltözéssel kapcsolatban: nincs autónk. tudnánk venni, de akkor nincs pénz kaucióra, illetve az első időkre. autó nélkül mennyire lehet boldogulni? mert a célhoz még eljutunk... de hogy esetlegesen az albérlet mennyire lesz messze a munkahelytől, nem lehet tudni.


illetve már csak úgy érdeklődésképpen:

itthoni tmobilos telefon kompatibilis az osztrák tmobilos kártyával?

843. Momo79
2012. aug. 15. 00:02

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek! Még csak felvetés, hogy kimenjünk Ausztriába, de sajnos több dolog nem tiszta számomra. Szerintetek kéz és lábápoló, valamint sminktetováló szakképzettséggel és gyakorlattal találhatnék magamnak jó állást? A nyelvtudásom kicsit hiányos, de szerintem kint biztosan visszajönnének az elfelejtett dolgok. Mennyit lehet keresni ezekkel a szakmákkal ott?

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook