Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aurás migrén fórum

Aurás migrén (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
24. K4th
2013. jún. 25. 15:21
Sziasztok! Most jottem el a doktornotol es meglepo modon pozitiv csalodas volt nagyon. Egybol tudta mivel jar, mi mitol alakul ki. Szinte csak migrenesekkel foglalkozik neki es a gyerekenek is migrenes rohamai voltak. Kaptam gyogyszert minden napra es olyat is amit akkor kell bevennem ha rohamom van. Szivesen ajanlom hivjatok fel Dr simonffy marta : 06 30 412 08 68. Vagy 06 30 877-75-92
23. zsazsu (válaszként erre: 22. - K4th)
2013. jún. 22. 19:37
Nagyon várom a neurológus véleményét!
22. K4th
2013. jún. 22. 16:45
Sziasztok! Nagyon jo, hogy leirtatok a kis torteneteiteket mert ekkor jottem ra, hogy nekem is ezek a panaszaim. 14 eves koromban jott elo eloszor, latoterkiesessel majd zsibbadassal kezdodott, a beszedszavar csak kesobb jott. ez akkoriban 2-3 evig tartott akkor is csak 6-7x er lehetett. Ez eltunt 2004 ben! egeszen a mult hetig nem jott elo amikor is 3 napon belul 2 is volt ! A masodik 3 oran At tartott mentot is hivtam mert a beszed zavar nagyon megremisztett. Bent tartottak ejszakara majd jott a reggel es megint kezdodott a szikralatas, szoltam a novernek igy kaptam venasan gorcsoldot es 3 perc mulva semmi bajom nem volt. 9 evig amig sportoltam rendesen etkeztem nem jott elo most hogy sokat szamitogepezek rendszertelenul etkezek nem sportolok egybol elojott! Nekem ezek a tapasztalataim kedden megyek egy neurulogushoz aki telefonon azt mondta gyogyithato majd irok hogy sikerult!
21. zsazsu
2013. jún. 1. 09:25

Sziasztok!

Tizenéves koromban kezdődött az aurás fejfájásom.

A hormonokkal hozták összefüggésbe. 1-2 év után teljesen eltünt. 25 éves koromban ujra előjött a fejfájásom, és a hormonproblémám is. Különböző hormonokat kaptam,amitől mindennapos volt a fejfájásom. Rendszeresen Nospát szedtem ugy tudtam elviselni! Aztán valamilyen szinten rendeződőtt a hormon szintem, ja és leszoktam a dohányzásról,és eltünt a mindennapos látászavaros fejfájásom. Évente 1-2 alkalommal jött elő, ugy vettem észre, hogy meleg frontnál.A Nospa mindíg segített. Most kb 3 hónapja megint többször előjött, a patikában Algoflex forte tablettát adtak, és nagyon bevált.

Ha időben beveszem,amint megérzem a "cikkcakkot" egész gyorsan, és fájdalommentesen túlélem a migrént.Ja most 50 éves vagyok és szerintem a hormonjaim változnak! Egyszer kipróbáltam Az Algoflex M tablettát, az is tökéletesen működött nálam.

2013. jún. 1. 09:06
Tegnap elöjött, aztán vmelyik hányásnál jött egy kis vér is.. Volt már valamelyikötöknek ilyen migrénes hányástól?Nekem eddig még nem. Lehet csak a hányástól pattant el vmi hajszál ér vagy kezdjek el agodni?
19. grizus
2013. máj. 24. 02:13
Nem irigyellek Titeket. Nekem néha szokott eléggé fájni a fejem, de a közelébe nincs ennek.
2013. máj. 23. 12:44
Sziasztok! Nekem 11 éves koromban kezdődött az első aurás migrénem, mindenféle időszakok voltak, most 29 vagyok. Antibébitől sokkal rosszabb lett, hetente többször előjött, abbahagytam és eltűntek a migrének is, évente párszor jön elő. Viszont most a héten hétfő óta minden nap kijött, naponta többször is. Mi történhetett? Meg kellene ijednem és rohannom valami orvoshoz most vajon? Eddig mindig elmúlt az aura maximum 30 perc alatt, most a héten van, hogy több óráig eltart, illetve a látásom sem áll vissza 100%-osra, furán látom a fényeket, a fényesebb képek sokáig maradnak a szemem előtt, mint egyébként. Idegesítő állapot, csak amiatt aggódom, hogy mi történhet a testemben, hogy most ennyire intenzíven jelentkezik. Ötlete valakinek?
17. v.erka
2013. ápr. 1. 17:49
Bakker, az én kínom hol van ehhez képest, és nekem már ez is nagyon sok...
2013. márc. 30. 01:26

25 éves Férfi vagyok (férfiaknál elvileg ritka az aurás migrén) Kiskorom óta van migrénem (aurás). Íme, minden, amit tudok róla:

50-100 alkalom között lehet az eddigi rohamaim száma. Ha 100%osan megelőzni nem is lehet, de vannak tényezők, amik hatással vannak a roham gyakoriságára. Ezekről több helyen lehet olvasni egyénileg, lehetnek eltérések. Én a saját bőrömön tapasztaltam ki, mik ezek. Nagyjából megegyezik azokkal, amiket írnak.


Nálam egy ilyen roham látászavarral (homályos látással, látás fókusz kitágulásával) kezdődik és másnapi ébredésig tart. Ha délelőtt jön ki, akkor is. ha csak este 7-kor, akkor is. szóval minnél későbbi időpontban jön elő annál kevesebb idő a szenvedés. Ha előjön, a homályos látás tudom: vége a napnak az ég világon semmit se tehetek. Amíg csak látászavar van az olyan egy-másfél óra. Közérzetem se rossz még ilyenkor, csak a halásom erősödik fel kicsit kompenzálva a szememet.

Ezt az időszakot arra szoktam használni, h minél hamarabb ágyba kerüljek egy csendes sötét szobába lavórral az ágy mellett. Ha ennyi ideig nem sikerül, akkor a zsibbadás beszédbénulás iszonyatos, úgyhogy sikerül:)

Ezután jön az irtózatos fejfájás(egy oldali), hányinger, hányás. Nekem ez a legrosszabb része. Ha fájdalom csillapítót még az aura idején beveszek az nálam hatástalan, egyébként is csak kicsit használ, ha azután szedem be, h már fáj a fejem, de ki kell számolni, h mikor veszem be, hogy két hányás között legyen ideje hatni. Csak az alvás segít, de ahogy fent említettem a rohamomnak csak másnapra lesz vége. Akkor is, ha az egész napot szinte átalszom. ha teljesen üres a hasam jobban fáj a fejem, ha iszok folyadékot és eszek az általában hamar ki is jön. Ha valamit mégis sikerül bent tartani, akkor már egy kicsit jobban leszek. De ágyat hosszabb időre elhagyni teljesen esélytelen. Az első hányástól a homályos látás elszokott múlni ha előtte még nem történt meg.

Másnapra a roham nem megy át, de utóhatása van. Másnapossághoz tudnám legjobban hasonlítani. Fények hangok zavarnak. Egésznap éhes vagyok, de étvágyam alig van. Ha tüsszentek, vagy lehajolok, egy pillanatra belenyilall a fájdalom a fejembe.


6-7 éves koromtól emlékszem rá, de már előtte kialakult.(homályos látás miatt orvos elküldött szemészetre és 1 évig szemüveges voltam teljesen jó szemmel.. de ez egy másik történet:).)

Általános alsóba havi 3-4 alkalommal jött elő. sokszor akkor ha vmilyen front volt(TÉNYEZŐ)

Hamar észrevettük, hogy ha reggelizek minden nap (TÉNYEZŐ), és lassabban eszek mindent (TÉNYEZŐ) ritkábban jön elő. ezekkel a szabályok betartásával havi 1re csökkent a rohamok száma.

Újabb felfedezések voltak, hogy ha Stresszes(TÉNYEZŐ) vagyok,ha nehezet reggelizek,(TÉNYEZŐ)(cukros péksütemények,tojás), ha teli eszem magam(TÉNYEZŐ), ha sokáig éhes vagyok(TÉNYEZŐ), ha sport előtti egy-másfél órában eszek(TÉNYEZŐ), ha közvetlenül sport után eszek, (TÉNYEZŐ), akkor az kiválható tényező lehet. Ezekkel stabilan átlagosan félévente van egy migrénem.

Leghosszabb idő migrén nélkül sokáig 12 hónap volt.


Több mint egy éve olvastam, h a kevés folyadékfogyasztás (TÉNYEZŐ) is lehet kiváltó ok.

Hát bevettem a szabály rendszerembe. Odafigyelek, h tényleg nagyon sok folyadékot igyak,a nap minden szakaszában. Nem tudom, hogy hosszútávon ez fog e számítani, de jelenleg 13-14 honapja nem volt migrénem.


Aztán ma olyan történt, ami eddig még soha. Foci közben előjöttek az aurás látás zavaraim,de fél perc alatt elmúltak. (nem csak képzeltem, biztos vagyok benne, h a migrénes homályos látásom jött elő.) Aztán foci után hazafelé éreztem, h elégé beindul a nyáltermelésem (hányinger tünete szokott lenni nálam) aggódtam, hogy mi lesz, ittam rá sok folyadékot meg ettem kicsit és végül nem jött elő a migrénem. Ez volt az első alkalom, h aura megjelenése után, sikerült leállítani a rohamot.


Utóbbi években jöttem rá egy dologra, ami enyhít a fejfájásomon.

Ez a beletörődés. Ha nem aggódok, h mikor lesz migrénem és egy kicsit sem bánkódok, mérgelődök, ha előjön, úgy sokkal kíméletesebben megy végig. Ez lehet, hülyeségnek tűnhet, de higgyétek el, legfájdalmasabb rohamaim akkor voltak amikor „harcoltam” ellene.


Orvosokról: CT n én is voltam régen, nem találtak semmit, nem tudnak semmit. 18 éves koromba még elkezdtem megint orvoshoz járkálni vele, kitalálták ,h gyógytornázzak, az hátha segít. Pár hónapig toltam aztán rájöttem ,h több időmet veszi el mint maga a migrén úgyhogy hagytam, az orvosokkal együtt.


A lehetséges tényezők közül, amiket felsoroltam. Nálam a táplálkozással kapcsolatosak a legjelentősebbek.


Ha valakinek hasznos volt a beszámolom, annak örülök.:)

15. v.erka
2013. márc. 27. 17:22
Majdnem öt hónap után ma megint volt aurás migrénem.Érdekes, ma nem cikkcakkokkal, villogással kezdődött,hanem egyszerűen csak nem láttam úgy egyben a számokat a számítógépen. Hiába, hogy decemberben voltam koponya ct-n, ideggyógyásznál, ugyanúgy jött az ismerős pánik. Kevesebb ideig tartott viszont, és beszélni is tudtam. Utána fájt a fejem, még most is fáj, kimerült voltam, álmos, fáztam.A roham alatt olyan furcsa volt a saját hangom is. Sosem fog ez elmúlni, elkeserítő nagyon:((( Szerintem ezt nem lehet megelőzni, általános migrénre szedett gyógyszerrel "gyógyítják" csak.
14. sunup (válaszként erre: 2. - Jucumhaha)
2013. márc. 27. 11:12

Tisztelt aurás migrénes!

Remélem még olvasod a hoxát,nálunk a fiamnál 11,5 éves korában kezdődtek az aurás rosszullétei,eleinte fejfájás nélkül,viszont az aurás rész órákig tart.Nálad javúlt a helyzet??Kérlek írj,ha tapasztaltál valami jót az aurára,megelőzésre stb Közönöm Mónika

13. sunup
2013. márc. 24. 08:46

Sziasztok!

Nálunk a 13 éves gyereknek van ,hemiplégiás"migrénje.Előszőr 11,5 éves korában,látászavarral,kézzsibbadással,beszédzavar-ral, majd 2-4 órás zavartsággal kezdődött.Azóta kb havonta vannak rosszullétei,most convulexet szed 3x300,eddig a leghosszabb rohammentes időszaka 3 hónap volt.Van,hogy nem tud ráállni egyik lábára,szinte lebénul!Borzasztó az egész már pánikol a család!Suliból sokat hiányzik,nehezebben tanul,és izgul a rosszullétek miatt!Van valakinek hasonló panasza,és mivel tudja oldani az aurás részt?Igazából párszor fájt utána a feje is,de nem a fájdalom a legrosszabb.Köszönöm

12. v.erka
2012. dec. 3. 14:33
Szia, érdekes, amit írsz, nekem még olyan érzésem soha nem volt. Uána egész nap levert, fáradt vagyok, fáj a fejem, de ezt még nem éreztem soha.
2012. dec. 3. 10:44

Sziasztok!


Nekem pont tegnap előtt volt ismét aurás migrénem.

Először még az általános iskolában jelentkezett. Azóta kb. évente 1-szer volt. De volt olyan, hogy 5 évig nem is volt. A terhességem alatt viszont elég sűrűn volt. 6 hónapja szültem és azóta kétszer jelentkezett. Az lenne a kérdésem, hogy 1-2 nappal a migrén után, neketek is szokott lenni egy ilyen furcsa érzés a bal vagy jobb oldalon?(kézben, lábban)

10. v.erka
2012. okt. 19. 14:33
Köszi, hogy leírtad. Némileg megnyugtató, hogy nem rosszabbra gondolt ő sem. Kíváncsi leszek, mit mondanak majd a fejfájás ambulancián.
9. 0a84e34983 (válaszként erre: 7. - V.erka)
2012. okt. 15. 21:51
Voltam orvosnál,és megerősítette ezt a látászavarral járó aurás migrént.El kell mennem a fejfájás ambulanciára,ott majd talán javasolnak valami gyógyszert.
8. 0a84e34983 (válaszként erre: 7. - V.erka)
2012. okt. 15. 09:38
Persze.Ma megyek.
7. v.erka (válaszként erre: 6. - 0a84e34983)
2012. okt. 14. 14:38
Megtennéd, hogy leírod, mi volt az orvosnál? Nagyon kíváncsi vagyok, neked mit mondanak. Bár igazából mondhatnak bármit, ha jön, ugyanúgy pánikba esem, sőt egyre jobban:(
2012. okt. 12. 10:38
Látom régen volt már az utolsó hsz.Én ma döntöttem el,hogy elmegyek orvoshoz,mert azt hiszem nekem is ilyen problémám van.Nagyon kellemetlen jelenség.Tegnap este volt ismét nálam ilyen,és sajnos idén már elég sokszor.Tegnap már nagyon pánikba estem.Szerencsére zsibbadást én nem érzek,meg beszédzavarom sincs,csak inkább nincs kedvem beszélni ilyenkor,mert elég zavart vagyok..A többi tünetem ugyan az mint nektek.Még ma is fáj a szemem fejem.
2012. júl. 20. 17:25

Sziasztok, nekem ma reggel volt szerencsém ismét ehhez a kedves jelenséghez:( Kb. 10 éve volt az első, amikor éppen kilábalóban voltam a pánikbetegségből. Azóta kb. olyan tízszer fordult elő, utoljára kb. 4 éve, és ma. Szikralátással kezdődik, majd látótérkiesés-félével folytatódik. Onnan aztán fokozatosan érkezik a kétségbeesés, és hiába mondják ezren, hogy majd elmúlik, egyre nagyobb a pánikom.Aztán a legfélelmetesebb része, hogy úgy érzem, nem tudok koncentrálni és beszélni, aztán szent meggyőződésem, hogy agyvérzést kaptam, fogok kapni. Innentől teljes a pánik. Kb. másfél óráig tartott, aztán jött a hidegrázás, álmosság, és a fejfájás, ami tulajdonképpen a legenyhébb része a dolognak.Most is nyomott vagyok, és rettegek, hogy mikor jön megint, és tényleg "csak" az volt-e az egész.

Szívesen venném, ha valaki írna valami megnyugtatót. Ja, az első után voltam koponya ct-n is, nem találtak semmit. Viszont nem tudták azt se megmondani, hogy mi volt ez, csak a neten találtam rá a konkrét betegségre, ami ráillik erre a kórságra.

2012. júl. 12. 16:04

Sziasztok. Sok fórumot, cikket olvastam már az Aurás migrénnel kapcsolatban, mert velem is előfordult már, de én az eddig 6-7 alkalmammal úgy érzem szerencsés vagyok (23 éves vagyok). Most úgy érzem én is leírom amit gondolok, tapasztaltam, mások megnyugtatására, hogy nincs senki egyedül ezzel a kellemetlenséggel. Nekem még általánosban, gyerekkoromban volt az első, pontosan nem emlékszem, de tudom, hogy féltem, amikor előjött, főleg, hogy már abban a korban is minden tünetet produkáltam: először látászavar, látótér kiesés, beszédzavar (hiába koncentráltam, se teljesen felfogni nem tudtam amit mondanak nekem, se válaszolni nem voltam képes), majd féloldali zsibbadás, végül a kezdődő fejfájás, ami iszonyatosan hasogatott, ezután hányinger (akár hányás is). Szeretném elmondani, hogy az egyik ilyen eset kb 7.-ben lehetett irodalom óra közben, és akkor én kikéreckedtem az óráról a mosdóba. Ezt a szülőknek szánom jótanácsképp, hogy készítsék fel a gyerekeiket, hogy ilyen helyzetben, akárha dolgozat van vagy bármi, nyugodtan kéreckedjenek ki, ne kelljen még amiatt is szörnyen érezniük magukat, hogy vajon a környezetükben lévők észre veszik-e ezt a borzalmas állapotot.

Amit én találtam interneten ennek orvoslására, abban a legjobb tanácsnak azt láttam, hogy amint érzékeli valaki már az első tüneteket, rögtön vegyen be erősebb fájdalomcsillapítót, az segít megelőzni az egész folyamatot. Viszont egyik oldalon sikerült rátalálnom az aurás migrén folyamatára is.

Ott leírták, hogy ez egy olyan folyamat, amikor az agyi erek összeszűkülnek, és úgymond hátulról előre felé haladva érinti ez az agy különböző területeit, kiváltva a különböző tüneteket (látászavar - látásközpont)(beszédzavar-beszédközpont)stb.

Miután ez lezajlott, az erek hírtelen kitágulnak, és ennek folytán jelentkezik az erős hasogató fejfájás.

Leginkább azt ajánlják ilyen esetben, ha megelőzni nem sikerül, akkor csendes, sötét helyen le kell feküdni és aludni, ezzel átvészelve a különböző tüneteket.

Azt is olvastam, hogy a vizsgálatok azt mutatták, hogy a roham végeztével, voltak akik kifacsartnak érezték magukat, míg mások energikusnak. Nekem egy héttel ezelőtt volt újra ilyen alkalmam, én azóta rosszul érzem magam. Persze nem konkrétan, csak gyenge vagyok, valamint héna úgy látom mintha a szemem nem lenne 100%-os. Remélem mihamarabb sikerül ezen túllennem.

A 3. hozzászólóval teljesen egyetértek, az étkezásre nagyon érdemes odafigyelni, nem csak a migrén miatt, hanem az általános egészésgi állapotunk miatt is nem tudolsó dolog odafigyelni az étkezéseinkre.


Kívánok minden sorstársamnak kitartást, és bárki bármi új dolgot tud meg az Aurás migrénnel kapcsolatban, írja le rögtön bármilyen fórumra, segítve ezzel egymást!

2009. nov. 6. 07:45

Szia, igaz, hogy régi a feltett kérdésed, de csak most találtam meg. Nekem is ilyen panaszaim vannak, és csak kb fél éve tudom, hogy ezt aurás migrénnek hívják. Szerencsémre nekem ezek a tünetek kb évente 2x jelentkeznek, bár sima fejfájásom sokkal több van.

Amit én kitapasztaltam magamon, hogy mikor fogyókúráztam és szénhidrátot alig ettem, vagyis sem csoki, sem cukor, sem liszt, akkor ezek a tünetek teljesen eltűntek 2-3 évig egyáltalán nem is jelentkeztek, sőt a fejfájások is majdnem teljesen elmaradtak. De ahogy visszaálltam a "normális" étkezésre rövid időn belül újrakezdődött minden.

2009. márc. 27. 16:49

Elsősorban az aurás migrénesekkel szeretnék beszélgetni. Ugyanis lehet, h most sokan megorrolnak rám, de talán azt is szívesebben elviselném, ha kétszer ennyi szörnyű kínzó fejfájásom lenne, de mindig lennék magamnál. Értem ezalatt, hogy auránál mindenem zsibbad, teljesen máshogy látom magam, alig látok kis részeket, olykor nem tudok beszélni. Olyan érzés, mintha mindjárt meghalnék.

Tapasztaltatok már ilyet?

2009. márc. 27. 16:46

Sziasztok!


Ha van kedvetek, és olyan rohamaitok, fejfájásaitok vannak, hogy azt sem tudjátok, melyik bolygón éltek, beszélgessünk!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook