Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aurás migrén fórum

Aurás migrén (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
144. ÁgiSzombathely (válaszként erre: 143. - Ivalo)
2020. aug. 15. 00:51
Fél év elég. De valakinek fejfájásra pont ez vált be. Nincs mellékhatás.
143. Ivalo (válaszként erre: 141. - ÁgiSzombathely)
2020. aug. 12. 08:51
Ja, látom Ági lejjebb, hogy szedted.Neked bevált. Én is kiegyeznék vele, ha csak a fejfájás maradna.
142. Ivalo (válaszként erre: 141. - ÁgiSzombathely)
2020. aug. 12. 08:39
A fejfájás pont az elviselhetőség határán van, csak néha veszek be Algopyrint. Inkább a többi tünet, és a kiszámíthatatlanság zavar/ijeszt nagyon. Látom a Divascant hónapokig kell szedni. A rohamaim között sokszor hónapok telnek el, de egy kúrát ki kellene próbálnom. Te szeded? Nem érzel mellékhatást? Még egy érdekes adat. A 64 rohamból 20 hétfői napon volt. Nem tudom ez jelent-e valamit.
141. ÁgiSzombathely (válaszként erre: 140. - Ivalo)
2020. aug. 11. 19:28

Üdv!


Divaskan-t próbáltad?

Mennyire erős a migrén utána?

140. Ivalo
2020. aug. 11. 15:01

Sziasztok!

Lehet valami, ebben a riboflavin, (vagy más vitamin) hiányban.8 év alatt 64 tipikus aurás rohamomat jegyeztem fel, a legtöbbször leírtam magamnak, hogy a roham elött, és után rengeteg vizelet távozott, ami akár"kimoshatja" a szervezetből. Valaminek a vízhajtó hatására indul be a roham nálam. Amúgy sok folyadékot iszom. Megpróbálok ezen a szálon is elindulni. Nem hiszem el, hogy nem lehet összefüggéseket felfedezni.Pedig eddig nem sikerült. Mindenféle körülményre volt már példa, és az ellenkezőjére is. :( 53 éves ffi.

139. ÁgiSzombathely (válaszként erre: 119. - Lurika)
2019. nov. 15. 18:34

Lurika!

Én divascant szedtem az aura elmúlt tőle de a migrén maradt azóta is.

Ha hideg jön jön a migrén. De aura nincs 5 éve.

138. Lurika
2019. okt. 23. 21:19

Sziasztok!


2018.februar óta,most volt először aurás migrénem 2019.szeptemberben.Tavaly nyáron felment a vérnyomásom 190-re a stressztől és béta blokkolót kaptam ami szabályozza a pulzust és tágìtja az ereket.Biztos,hogy van abban igazság,hogy az erek állapota miatt lehet,keringési zavar.Amikor szeptemberben jőtt egy hirtelen hidegfront,akkor jött rám az aurás migrén.Aznap reggel feljebb ment a vérnyomasom 150-re amikor jött a migrén.Sajnos hányással és hasmenéssel is párosult.Ez az a betegség ami leamortizál legalább 1-1,5órára,iszonyat érzés,csak jön és támad.A fejfájás nem vészes, a szememben megjelenő aura jelenség az elviselhetetlen.

137. Piroska52 (válaszként erre: 133. - AndiG)
2019. aug. 18. 07:59

Hát ez megdöbbentő.

Köszönöm hogy feltetted.

136. AndiG
2019. aug. 18. 01:10

[link]

A riboflavin alkalmas lehet a migrén aura megelőzésére (retrospektív vizsgálat)


Semmelweis Egyetem ÁOK1, Semmelweis Egyetem Neurológiai Klinika2, Budapest

Háttér: A migrénesek kb. 20-25%-ában a roham kialakulását 5-20 perc alatt kifejlődő, maximum 60 perc alatt megszűnő, egy-egy agykérgi terület működészavarának megfelelő neurológiai tünetek előzik meg. Ez a migrén aura, mely személyes beszámolók alapján a betegek számára komoly aggodalmat jelent. Míg a migrén profilaxisára számos gyógyszer használatos, a migrén aura megelőzésére a mai napig csak a lamotrigin bizonyult hatékonynak.

A riboflavin közepes hatékonyságú migrén profilaktikum, kedvező mellékhatás-profillal. A flavoproteinek prekurzora, melyek az oxidatív foszforiláció kofaktoraiként az ATP-termelés, vagyis az energiatartalékok növelése útján fejtik ki hatásukat. Egy, az auditorikusan kiváltott potenciálok intenzitás függését (IDAP) vizsgáló tanulmány szerint 4 hónapos riboflavin-kezelés, a pozitív klinikai hatás ellenére, a corticalis aktivitást nem befolyásolta. Ez azt valószínűsítette, hogy a riboflavin nem hat a migrén aurára. Ugyanakkor a riboflavin aurával járó migrénre való hatását klinikailag még nem vizsgálták.

Célkitűzés: Annak vizsgálata, hogy a riboflavin hatással van-e a migrén aura és a migrénrohamok gyakoriságára, ill. tüneti képére.

Módszer: A Semmelweis Egyetem Neurológiai Klinika Fejfájás Ambulanciáján 2010. január – 2012. december között aurával járó migrén vagy aura sine hemicrania miatt riboflavinnal kezelt valamennyi beteg prospektív módon gyűjtött klinikai dokumentációjának retrospektív áttekintése. Mivel a riboflavin néhány hét után fejti ki hatását, azokat a betegeket választottuk be, akik legalább 6 héten át szedték a gyógyszert.

Eredmények: Az általunk vizsgált időszakban 18 beteg (17 nő, 1 férfi, átlagéletkor: 37,7 ±14,8 év) kapott riboflavin-profilaxist a fenti kórismék miatt. Két beteg nem jelent meg kontrollon, további három beteg dokumentációjában nem volt megfelelő minőségű adat az aurajelenségekről. A betegek közül 5-nek csak aurával járó migrén rohamai (MA), 11-nek emellett aura nélküli rohamai (M0) is voltak. Egy betegnek aura sine hemicrania volt a kórisméje, egy másiknak a MA mellett voltak hemicraniával nem járó aurajelenségei is. A betegek közül 10-nek csak visualis aurája volt, 8-nak a visualis mellett a rohamok egy részében sensoros, motoros vagy aphasiás aurajelenségei is voltak (komplex aura).

A riboflavin-kezelés során 8 beteg (4 csak visualis és 4 komplex aurát tapasztaló beteg) az aura megszűntét észlelte; közülük 4-nek a fejfájásai is megszűntek. Két további esetben az aura gyakorisága egyértelműen ritkult, az egyik esetben a migrének hasonló mértékben ritkultak, a másik esetben a diagnózis aura sine hemicrania volt. Két további, komplex aurát tapasztaló beteg észlelte, hogy a riboflavin szedése alatt az auratünetek enyhülnek, az egyikk esetben az aura lényegesen ritkább lett, mint a migrénes fejfájás. Az aurajelenségeken túlmenően maga a fejfájás 14 esetben ritkult, 9 esetben ez a betegek számára jelentős mértékű (50 %-ot meghaladó) frekvenciacsökkenés volt, közülük 4-nek a riboflavin-szedés tartamára megszűntek a fejfájásai. Számottevő mellékhatást egyik beteg sem észlelt. A riboflavin ismételt alkalmazására 7 esetben került sor, közülük 4-nek az ismételt alkalmazás esetén is ritkultak a fejfájásai ill. aurajelenségei, a másik 3 betegről nincs adat. Következtetés: A riboflavin a betegek jelentős részében képes megelőzni, ill. enyhíteni a migrénes aura-jelenségeket. A betegek egy részében a riboflavin aurára gyakorolt hatása lényegesen nagyobb, mint a fejfájásra gyakorolt hatás. Eredményeink a kis betegszám és a vizsgálati elrendezés (retrospektív áttekintés) miatt korlátozottan értékelhetők, de felvetik egy prospektív, randomizált vizsgálat szükségességét.

135. AndiG
2019. aug. 18. 01:01

Ezt a videót mindenkinek ajánlom!

[link]

Közzététel: 2011. okt. 2.

A fejfájás, migrén túlságosan gyakori jelenség, nagyon sok ember szenved tőle. Ebből a rövid videóból kiderülhet, honnan fúj a szél, és miért viselik meg a tünetek az embert. És a legjobb hír: véget lehet neki vetni. Kérdés, fáj-e annyira, hogy vegyük a fáradságot, hogy utánanézzünk, hogyan packázunk az Anyatermészettel... ;) Részletek az 1.2.1., 1.2.4., 1.2.0., 1.2.2. lapokon (a Szerv Atlaszban).


További információk:

- biologika, új medicina tanfolyamok: [link]

- a biologika szerv atlasz: [link]

- feliratkozás lehetőségek: [link]

- Barnai Roberto videói: [link]

- közösség: [link]

- media partner: [link]

Kategória

134. AndiG (válaszként erre: 131. - IzaSp)
2019. aug. 18. 00:53
133. AndiG
2019. aug. 18. 00:51
Javaslom ezt nézzétek meg! [link]
132. Piroska52 (válaszként erre: 131. - IzaSp)
2019. febr. 13. 21:04

az én fiamnak 10-éves kora óta van,

most 31-éves, állandóan rettegek ha változik az idő,mikor jön a migrénje,

131. IzaSp
2019. febr. 13. 20:38
Sziasztok! Nekem először 24 éves koromban volt aurás migrénem, 17 évvel ezelőtt. Eleinte évente 1x, max 2x volt, beszédzavarral, nagy fejfájással. Teljes neurológiai kivizsgálásom volt, semmit sem találtak. Örököltem apámtól és nagyapámtól. Kamaszkoromban fejfájós voltam. 4 évvel ezelőtt, fokozódó stressz hatására felsűrűsödtek az aurás migrénjeim, volt olyan, hogy 2 hét alatt 5x jött, viszont a tünetek enyhültek, szinte csak a látászavar maradt, utána kisebb fejfájással. Időközben volt egy depressziós időszakom, amire antidepresszánst kaptam, amit fél évig szedtem, majd újabb fél év alatt letettem. Ezalatt az egy év + rákövetkező fél éve alatt nem volt migrénem. Biztos, hogy összefügg. Mindent kipróbáltam, elhagytam a hisztamin tartalmú étkeket, letettem a kávét, nem iszok alkoholt, nem szedek fogamzásgátlót. Szerintem nincs összefüggésben a táplálkozással. Esetemben stressz és időjárás hozza, valamint örökölt rossz érrendszer. Eleinte borzasztóan pánikoltam tőle, de idővel hozzászoktam. Ma már vezetek, bevásárlok , órát tartok a migrénes roham alatt. Ha házon kívül jön rám, gyorsan beveszek 2 algopyrint, otthon nem, hasonló lefolyású. Szeretnék valami pozitív kicsengésű üzenetet írni a végére, pl. miben reménykedek. Várom az ötleteket sorstársaimtól. Illetve az biztató, hogy a fórumokon sokan írják, hogy 20-30 éve van aurás migrénjük, de nem lett komolyabb betegségük ennek következtében, pl. stroke vagy agyvérzés.
130. csira
2018. okt. 20. 19:14

kulfoldi oldalakon eleg sok tanulmany foglalkozik az auras migren kialakulasaval, a GABA transzmitter -ami az idegsejtek kozotti kommunikaciojaert felel - hianyabol fakadhat , az agyi teruleteken egy vegigvandorlo ion diffuzio okozza a folyamatot

mivel nagyon bonyolult ezert nem nagyon van ra jelenleg megoldas , erdemes megnezetni a GABA szintet, alacsony ertekeknel panikrohamot is okozhat

cigi, kave, kola felejtos, minden ami az errendszert szukiti , vagy vernyomas problemakat okoz

a betegseg nem errendszeri problema, az csak masodlagos tunet, az idegsejtek kommunikacioja mongya fel a szolgalatot, az er osszehuzodas ekozben tortenik meg, de igy a vekony ereken nagyobb a stroke kockazat


a GABA szint csokkeneset okozhatja tapoanyaghiany , stressz, gyomorideg , vizveszteseg

a termeszetgyogyaszok macskagyokeret ajanlanak , de nincs jelenleg igazi gyogymod, egeszsegesen kell elni ez a titok

129. Pitypang07 (válaszként erre: 125. - SugarBite)
2018. szept. 12. 10:18

Szia Sugarbird,

Nem vagy egyedül, èn is egy sors társad vagyok ☺️ nálam ez a szemèt aurás migrèn 19 èvesen kopogtatott. Ès azóta is (30 èves vagyok) sajnos nem kìvánatos vendègkènt jelen van az èletembe. Sok-sok ìrományt elolvastam, sok mindent kipróbáltam, de teljesen száműzni nem tudom. Soha nem voltam a fejfájosommal orvosnál, magamnak azonosìtottam be a párom segìtsègèvel a problèmámat. A legfontosabb, hogy ne hagyd, hogy lelkileg megbènìtson. Próbáld elfogadni, próbálj megtanulni vele együtt èlni. Nekem sajnos ez sok èvig nem ment, ès ez miatt alakult ki a pánikbetegségem, amit nem volt egyszerű legyőzni. Ha már egy pillanatra nem jól láttam jött a bekèpzelès, hogy tuti, hogy migrènem van, hányni fogok, zsibbadni fogok el lesz cseszve az egèsz napom... Nekem ami segìtett a mozgás (járok jógára, pilatesre ès biciklizem), szedek szeptembertől júniusig D vitamint+ magnèziumot, az ètkezèsre nagyon oda figyelek. Próbálj meg minèl kevesebb ìzfokozót bevinni a szervezetedbe. Ès sok-sok vizet igyál. Nekem kiváltó ok között van a gomba, tojás, hal, csoki, szagok ès fènyek Ès ha valamihez nagyon nincs kedvem, vagy nincs kedvem menni... Nálam mèg ez is beindìtotta.

128. Pamiko
2018. szept. 6. 13:37

Sziasztok!

Remélem valaki tud segíteni. 2,5 hónapja használom a nuvaring fogamzásgátlót és sajnos valószínűleg(háziorvosom szerint) ennek hatására aurás migrénem lett. Először júliusban volt, majd augusztus középen, Vasárnap, aztan tegnap és ma reggel folytatódott. Nekem szerencsére nagy reszt a látászavar van, zavarnak a zajok illetve kicsit szedulok,a beszed végig megy közben, fejfájás követi a dolgot Meg most is fáj, pedig délelőtt elmúlt a lataszavar. Most attól ijedtem Meg, hogy csak a bal szememen éreztem illetve tegnap óta a bal szemem a fényekre meg mindig érzékeny, totál sötét szobaban dolgozom itthon, ki se merek menni, mert felek, hogy ujra előjön. Normális, hogy ez így ilyen sokáig tart?A fogamzásgátlóval már leálltam. Van rá esély, hogy ha körül a szervezetemből, akkor a migrénnek is vége lesz?

Illetve nálam meg a xanax az, ami használ valamiért, mihelyst látászavar jön, beveszem. Ez másnak is vált be?

Előre is köszönöm a segítséget.

127. Piroska52 (válaszként erre: 125. - SugarBite)
2018. jún. 7. 12:40

nekem a fiam nigrénes 20-éve,

most kapott új migrén megelőzőt,és szedi a magnéziumot is,

2018. jún. 7. 12:09

Sziasztok. Remelem meg talalok valakit itt.(kulfoldi billentyu, nincs ekezetem:S)

Nalam eloszor talan a gimiben kezdodott, 8-10 eve, azutan tavaly jott ki. Nagyon rettegek, hogy valamilyen agytumorom van, vagy komoly bajom lehet. Jelenleg 24 eves vagyok. A haziorvosom kinevetett, mikor felhoztam neki ezt a dolgot, es hogy internetrol olvastam hogy migren auram van, elkuldott pszichologushoz. Nem tudom mitol lehet, nagyon sok tenyezo miatt. Nagyon stresszes eletem volt az elmult 1 evben, erre gondolok, es meg talan az hogy hirtelen meghiztam + a szemuvegem nem jo. Hiaba mentem vissza hogy nem latok vele normalisan, azt mondta hogy tokeletesen be van allitva. En erre gyanakszom, mivel azutan tortent az aura, mikor lecsereltem a szemuvegem, de egyebkent fogalmam sincs. Nagyon szeretem a vorosbort, a sajtokat, ketto egyutt nagyon finom. Lehet ez is gond. A kavehoz mar nem merek nyulni. Volt, hogy akkor jott ez az aura mikor hirtelen hasmenes jott ram. Itt olvastam hogy magneziumot kell szedni, nos elkezdtem ma. Kb 4 napja volt az utolso migren auram, szedek B komplexet es termeszetes nyugtatot(baldera) Hatha valamit segit. Nem akarok igy elni, egeszseges fiatal lanynak kene legyek:( Edes anyam is migrenes, lehet tole orokoltem. Fogalmam sincs. De rettegek minden nap, hogy na most lesz e:(

2018. jún. 7. 12:09

Sziasztok. Remelem meg talalok valakit itt.(kulfoldi billentyu, nincs ekezetem:S)

Nalam eloszor talan a gimiben kezdodott, 8-10 eve, azutan tavaly jott ki. Nagyon rettegek, hogy valamilyen agytumorom van, vagy komoly bajom lehet. Jelenleg 24 eves vagyok. A haziorvosom kinevetett, mikor felhoztam neki ezt a dolgot, es hogy internetrol olvastam hogy migren auram van, elkuldott pszichologushoz. Nem tudom mitol lehet, nagyon sok tenyezo miatt. Nagyon stresszes eletem volt az elmult 1 evben, erre gondolok, es meg talan az hogy hirtelen meghiztam + a szemuvegem nem jo. Hiaba mentem vissza hogy nem latok vele normalisan, azt mondta hogy tokeletesen be van allitva. En erre gyanakszom, mivel azutan tortent az aura, mikor lecsereltem a szemuvegem, de egyebkent fogalmam sincs. Nagyon szeretem a vorosbort, a sajtokat, ketto egyutt nagyon finom. Lehet ez is gond. A kavehoz mar nem merek nyulni. Volt, hogy akkor jott ez az aura mikor hirtelen hasmenes jott ram. Itt olvastam hogy magneziumot kell szedni, nos elkezdtem ma. Kb 4 napja volt az utolso migren auram, szedek B komplexet es termeszetes nyugtatot(baldera) Hatha valamit segit. Nem akarok igy elni, egeszseges fiatal lanynak kene legyek:( Edes anyam is migrenes, lehet tole orokoltem. Fogalmam sincs. De rettegek minden nap, hogy na most lesz e:(

124. Lurika
2018. febr. 10. 14:10
Igen valóban elìrtam, èteltolerancia.Àllìtólag azt mondjàk az epèt megterhelik ezek a hisztamin tartalmú ètelek ès ettől is lehet.Most próbàlok epe dièta szerint ètkezni,majd meglàtjuk hogy alakul.
2018. febr. 8. 09:34

nekem vagy migrén jön aura nélkül, vagy aura migrén nélkül!

?

2018. febr. 8. 09:33
helyesbítek: pontos
121. Veronikaa (válaszként erre: 119. - Lurika)
2018. febr. 8. 09:33
nem okoskodni akarok, de ezt a kört elinditottam már én is, és megtudtam, hogy nem ételallergia a pintos neve, hanem étel-intolerancia okozza, és a kettő nem ugyanaz!!!!!
120. v.erka (válaszként erre: 118. - Airin)
2018. febr. 5. 18:22
Az én háziorvosom tőlem hallott róla először:D
119. Lurika
2018. febr. 5. 18:09
Sziasztok!Ma sikerült eljutni a neurologushoz,mindent rendben talàlt.Nekem is divascan-t ìrt amit nem fogok beszedni.Vàlasz,sokminden okozhatja,hàt igen ezt eddig èn is tudtam.Az a gond, ez tènyleg rejtèly az orvostudomàny szàmàra.Na de akkor nincs rà megelöző szer?Ismerősöm a milgammàt ajànlotta.Borzasztó,hogy nincs rà ellenszer, kènytelenek vagyunk elfogadni ès vàrni a hirtelen vàratlan rohamot ami szörnyű.Nekem nagy valószìnüleg ètkezès okozza,mivel ahànyszor gombàt,savanyú kàposztàt eszek 1-2 nap múlva előjön.Hisztamin is okozhatja,megpróbàlom kerülni ezeket az èteleket ès meglàtjuk mi lesz?Lehet ètelallergiatesztet èrdemes lenne csinàltatni.Muszàly lesz megcsinàltatni a tesztet,valami oka hàtha lesz màr ennek az auràs szupersègnek.
118. Airin
2018. febr. 3. 15:56

Sziasztok!


Nekem évente 2-3 alkalommal van ilyen aurás migrénem. 14 éves korom óta. Jelenleg 30 vagyok. Pár éve elkezdtem jegyzetelni,hogy mikor jön elő. Szinte napra pontosan ugyan azon a napon minden évben. Érdekes..,de persze nem mindig. Most januárban is volt a munkahelyemen. Nekem kb 25-30percig tart, 2 alkalommal jártam úgy,hogy elmúlt és azonnal jött a következő. Alapvetően 98%ban sose fáj a fejem a mindennapokban,nagyon ritka...az aura után azonban néha szokott,zavart vagyok,tompa,nem tudok gondolkodni. Egyszóval fáradt vagyok. Háziorvos azt mondta retinaleválás okozza ,menjek szemészetre.... Na de voltam neurológusnál,aki nem tudta hova tenni mi ez. Rákérdeztem,hogy nem migrén aura? Mire jaa olyan van igen,lehet. Hát akkor várjam meg a rohamok végét..ennyi. Most ez komoly,hogy az orvosok ennyire tudatába sincsenek ennek a dolognak,hogy én állítom fel a diagnozist is????? Meg retinára fogják???

2018. jan. 26. 22:07
Sziasztok. Próbáljátok ki a Divascan gyógyszert. Az aurás elmúlott. Májrisztító cseppet. B vitaminokat. Vas vitamint.
116. Clarah (válaszként erre: 115. - Lizova)
2018. jan. 26. 11:41
Örömmel olvasom!
115. lizova (válaszként erre: 114. - Clarah)
2018. jan. 25. 14:33
Azóta nem volt ilyen hál ég
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook