Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aurás migrén fórum

Aurás migrén (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
84. Airin (válaszként erre: 81. - Kockás Kígyóubi)
2017. márc. 12. 16:25
Köszönöm a válasz! Keresek is egy neurológust a közelben :) Mennyire számítsak körülbelül árban ezekre?
83. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 82. - Veronikaa)
2017. márc. 12. 15:50
drukkolok, hogy neked is sikerüljön!
82. Veronikaa (válaszként erre: 73. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 12. 09:47
Fantasztikus!!! Köszi megpróbálom!
81. Kockás Kígyóubi (válaszként erre: 80. - Airin)
2017. márc. 10. 18:57

Szia :-)


Szerintem ne EEG-re menj magánban, mert azzal nem jutsz sokkal előrébb. Próbálj keresni egy jó neurológust, ő elküld a megfelelő vizsgálatokra. Nekem teljes labort kért és koponya MRI-t, hogy kizárhassunk bármilyen rendellenességet, ami a migrént okozza.

80. Airin
2017. márc. 10. 16:12

Sziasztok!


De örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra!

14éves koromban ének órán jelentkezett először ilyen aurás migrénem. Nekem nem társul hozzá fejfájás,se előtte,se utána. Csak az aura van meg. Nagyon megijedtem..aztán évek múlva jelentkezett újra és azóta évente 2-3x biztos,hogy van. Egy időbe szedtem fogamzásgátlót is,akkor sűrűbben előjött. Most letettem a gyógyszert és nem is volt 1 évig. pár hete ismét jelentkezett..sajnos.Egymás után 3x is..nagyon ijesztő volt és most több,mint 1 óráig tartott. A "roham" után nehezen tudok gondolkodni, zavart vagyok. Néha fáj a fejem is,de inkább csak olyan nyomás szerűt érzek. Fura érzés...én még nem voltam vele vizsgálatoknál. Az orvosom szerint a szemem a rossz és azért...nem küldött tovább vele.

Magánba mennyit kérhetnek el egy EEG vizsgálatért?

79. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 78. - Kockás Kígyóubi)
2017. márc. 3. 19:03
igen pedig mindig minden betegséget komolyan vettek nálam ha láz akkor doki, megfázással stb. szintén tehát jó szülők voltak de a fénykígyóimat meg a szikrázó pontokat a hányingerrel nem vették be. tényleg azt hitték hogy megint hülyéskedek vagy nem akarok ebédelni, vacsorázni stb. hála az égnek a fiam nem örökölte a migrénhajlamomat.
78. Kockás Kígyóubi (válaszként erre: 77. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 3. 18:50
Borzasztó, hogy már ilyen kicsi gyerekként át kell ezt élni :-( Ha én nem ismerném ezt és a gyerkőcöm egyszer csak elém állna, hogy ilyen rosszullétei vannak, fáj a feje és cikázó fényeket lát, nagyon megijednék. Remélem, hogy ő sosem fogja átélni ezt.
77. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 76. - Kockás Kígyóubi)
2017. márc. 3. 18:47
nekem az első aurás migrénem 5 éves koromban jelentkezett. akkor persze nem tudtam hogy mi ez de most már ugye tudom aztán ahogy növögettem egyre durvább lett az egész. az egészben az volt a vicces, hogy (bár nagyon jó szüleim nagyszüleim voltak) nem hitték el az egészet kérdezték hogy jó de hol fáj a fejem és mit érzek és amikor mondtam hogy hányingerem van meg fénykígyók szikráznak a szemem előtt meg mit tudom én még mi kitalálták hogy biztos hülyéskedek mert ilyen nincs meg nem akarom megenni az ebédet azért találom ki a hányingert mert ugye a fejfájásnak ahhoz köze nincs stb. szóval megszenvedtem vele az biztos amíg a drága jó háziorvosom (isten nyugosztalja) meg nem találta a megoldást.
76. Kockás Kígyóubi (válaszként erre: 75. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 3. 18:43
Neeem, nem így jelentette ki szó szerint. Elmondta a lehetőségeket az én problémám alapján. Mivel nekem a problémám nem a fájdalom, hanem maga az aura, ezért úgy döntöttünk közösen, hogy nem szedek gyógyszert. Egyébként nekem biztosan hormonális okok állnak a háttérben, mert az első aura tizenévesen jelentkezett, az első menzeszem előtt. Majd 10 év után akkor indult újra az egész, mikor valószínűleg az IR-em és pajzsmirigy problémám indult.
75. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 74. - Kockás Kígyóubi)
2017. márc. 3. 18:36
hát nekem mások a tapasztalataim. nagyon durván aurás migrénes voltam (hányás rosszullét hétvégén kórház ügyeletes orvos stb.) és leállította az Imigrén (amelyik az erősebb a két gyógyszer közül amit írtam). Én is vashiányos vagyok és vérszegény, de az igaz, hogy kisebb mértékben mint amit te írtál. Isten ments, hogy felülbíráljam az orvost de azért azon csodálkozom hogy kijelenti, hogy szerinte neked egyik migrén elleni gyógyszer sem segítene.
74. Kockás Kígyóubi (válaszként erre: 71. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 3. 18:10

Köszönöm :-) Utána is néztem a neten. Hát, nálam szerintem alapból kizárt, mert a vérszegénység esetén alapból nem szedhető (az első betegtájékoztatója szerint), nekem meg olyan durva vashiányos vérszegénységem van, hogy jelenleg vénásan kapom a vasat :-/

Régebben egyébként a neurológusommal beszéltünk már a migrén ellenes gyógyszerekről és azt mondta, hogy nálam valószínűleg nem sokat segítene. Ritkán van utána fejfájásom, ha van, akkor sem erős. Az aurát pedig ha már elkezdődött, nem állítja le a gyógyszer, ha gyorsan bekapok egyet, a roham ugyanúgy lezajlik :-(

73. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 72. - Veronikaa)
2017. márc. 1. 18:30
esetleg megpróbálhatnád amiket én írtam, azt a kettőt, vagy beszéld meg az orvosoddal mi a véleménye róla. nekem több évtizedes migrént tüntetett el.
72. Veronikaa (válaszként erre: 71. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 1. 08:20

De mázlid van!

Én amióta használom a Cinie-t (hasonló) csak egyre rosszabb a helyzet...

71. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 70. - Kockás Kígyóubi)
2017. febr. 28. 20:29
kis roham esetén vagy amikor kezdődik az aura ha időben észreveszed Kefalgin, ha későn vetted észre és kialakult a nagy roham (hányás ájuláshoz közeli állapot fénypontok stb.)akkor Imigren (ezt csak receptre adják előzőt simán meg lehet venni gy.tárban) rá tudsz googlizni mindkettő migréngyógyszer, nekem 5 éve nincs migrénem és csak pár hónapig szedtem ezeket. ja az Imigren ára sajnos elég húzós de egy dobozzal sem használtam el és nem kellett soha többet.
70. Kockás Kígyóubi (válaszként erre: 69. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 28. 20:14

Milyen gyógyszerrel sikerült elérned ezt a csodát? :-)


Nekem egyszer volt 10 év auramentes időszakom. Szuper jó volt!

2017. febr. 28. 20:00
nekem évtizedekig volt aurásom, hát borzasztó volt de hál'istennek a gyógyszertől meggyógyultam 5 éve nem volt.
68. Kockás Kígyóubi (válaszként erre: 67. - Veronikaa)
2017. febr. 28. 19:58
Mikor tizenévesen elkezdődött ez az egész, az aura után mindig fájt a fejem. Nem túl erősen és max 1 napig. Azóta változó, van, hogy egyáltalán nem fáj a fejem és csak az aura van. Egyszer olyan is volt, hogy egy ezüst színű valami elsuhant a szemem előtt. Mintha hullócsillagot láttam volna, majd jött a fejfájás. A neurológusom azt mondta, hogy ez is aura volt, mert ilyen is van. Ez volt a legjobb verzió eddig, nem dőltem ki miatta fél órára :-)
67. Veronikaa (válaszként erre: 64. - Kockás Kígyóubi)
2017. febr. 28. 19:30
Igen, ezt elég nehéz elmagyarázni azoknak, akiknek fogalmuk nincs erről az egészről!... És migréned nem is szokott lenni?
66. BK1020
2017. febr. 27. 18:04
Sziasztok! Én is egy vagyok 'közületek', nekem is szokott migrén aurám lenni. Valóban rettenetesen ijesztő, én is mindig azt hiszem, hogy a másvilág kapuján kopogtatok éppen, ráadásul egy tündéri 1,5 éves kislány anyukájaként mindig első gondolatom, hogy nehogy anya nélkül kelljen felnőnie. Na,de azért írok most, mert talán (remélem így is marad), hogy nálam megszüntette a 'látomásokat' a megnövelt folyadékfogyasztás. Korábban úgy 2-3 liter vizet ittam naponta, ezt szépen lassan kb. 5-6 literre növeltem (ami szerintem elég sok a 45 kg testsúlyomhoz képest). Lekopogom, de azóta (fél éve,míg korábban heti 1 aurám biztosan volt) egyetlen ilyen aurám sem volt. A fejem elég gyakran fáj görcsösen, de hát az semmiség egy 'aurásnak', igaz? Azt olvastam valahol, hogy az ereink olyanok, mint egy slag. Ha nem töltünk bele vizet,összeesik... Hátha segít az infó! Próbáljatok sokat inni.Egyik napról a másikra nem fog menni, de szerintem megéri a kitartás, hogy ne legyen több ilyen 'halál közeli élmény'!
2017. febr. 27. 18:01

[link]


Mikor ilyeneket olvasok, kicsit meg szoktam ijedni :-/

2017. febr. 27. 17:36

Sziasztok!



Örülök, hogy rátok találtam. Természetesen nem a bajotoknak örülök, mert tudom mennyire rossz ez. Hanem annak, hogy nem vagyok UFO, vannak sorstársaim, akik megértik milyen ezzel együtt élni.



12 éves korom óta van aurás migrénem, most 39 vagyok. Évekig senki nem tudta, hogy mi ez, pedig rengeteg kivizsgáláson voltam, eredmény nélkül. A végén már egészen hozzászoktam, tudtam mivel jár és vártam türelmesen, míg elmúlik. Volt, hogy az iskolában óra alatt jött az aura, nem láttam a betűket, nem tudtam olvasni stb. Egy ilyen alkalommal kiderült, hogy szokott nekem ilyen furcsaságom lenni, ezért a tanárok is tisztában voltak vele. 1-2 évig tartott ez az egész, majd megszűnt és 10 évig nem jelentkezett. Életem legszebb 10 éve volt 😊Aztán egy szép napon álltam a postán, hogy befizessem a csekkeket és elkezdtem "látni a fényt"....... Gyerekként még nem volt olyan félelmetes, megtanultam együtt élni vele. Ott, akkor 10 év után nagyon rossz volt és megijedtem. Azóta folyamatosan jelentkezik. Van, hogy 2-3 havonta de van, hogy csak évente 1x. Ma sajnos újra jelentkezett, előtte már több, mint 1 éve nem. Ma viszont dupláztam is. Az első aura megszűnése után alig 1 órával újra jött egy aura. Ez volt a 2. ilyen dupla aura (ahogy én hívom). Korábban ilyen csak egyszer jelentkezett, akkor szintén nagyon megijedtem. Épp színházban ültem, az első sorban.....és jött a látászavar. Kb. fél óra alatt elmúlt és 10 perc után újra kezdődött. Soha nem volt még ilyen.



A 10 éves szünet után a háziorvosom egyre többet emlegette, hogy ki kéne vizsgáltatom magam, mert ez nem normális, de fogalma sem volt, hogy mi ez. Voltam többször EEG, CT, MRI vizsgálaton, tucatnyi vérvételen, nem derült ki semmi baj. Aztán mikor egy neurológus FŐORVOS azt mondta, hogy biztosan pánikbeteg vagyok és fel akart rá írni gyógyszert, elment a kedvem a további vizsgálatoktól. Azt írta a vizsgálat után a papíromra, hogy "látási szenzációi vannak", mintha valami hülye lennék. Végül a sors valahogy összehozott egy nagyon kedves, rendes neurológus doktornővel, aki az első mondatom után közölte, hogy aurás migrénem van. Azóta is ő az orvosom. Ezután utánaolvastam a neten és minden tünet stimmel. Több, mint 20 évig éltem teljes tudatlanságban. Viszont teljesen meg vagyok döbbenve így utólag, hogy egyetlen doktornőn kívül senki, de senki nem jött rá erre.



Én sajnos néha már ráparázom, mikor jön a roham, mert eszembe szokott jutni, hogy mi van, ha megint egymás után több is jön és az mennyire rossz. Vagy mi van, ha stroke-om van, ilyesmi. Az szintén nagyon nyomasztó érzés, hogy bárhol, bármikor rátör ez az emberre és sajnos sokszor a legrosszabbkor jön. Személyesen nem ismerek senkit, akinek rajtam kívül aurás migrénje lenne és az ismerőseim nem is tudnak róla, hogy engem bármikor elkaphat ilyen rosszullét.

2017. jan. 31. 20:44
Sziasztok! Én 6 éves koromtól küzdök ezzel a problémával. Nagyon sok szenvedésem illetve problémám volt ezzel kapcsolatban. Kiskoromban pár havonta kerültem kórházba. Az erős fej illetve végtag fájdalmak,zsibbadások megállíthatatlan hányást idéztek elő. Ha anyukámnak sikerült egy korty vizet belém erőltetnie,annak a többszöröse jött vissza. Ennek mindig kiszáradás lett a vége és persze kórház, több napi infúzióval. Ahogy nőttem ez a része enyhült. Viszont a hányáson kívül jóformán minden megmaradt... Állandó feszültség,hogy mikor jönnek a nálam úgynevezett "foltok" (látás),majd utána az embertelen fájdalom.. Nagyon sok gyógyszerrel kísérleteztem,szinte nulla sikerrel. Amik talán enyhítették a fájdalmakat és a rosszullétet, az a teljesen sötét szoba,hideg vizes homlok és nyakborogatás, illetve anyukám masszírozása. A váll,nyak területén. Mindig jött a migrén,legtöbbször akkor,amikor nagyon nem kellett volna. Ha épp úgy tartotta kedve naponta többször is vagy épp a látászavar vagy épp a fájdalmak,felváltva. Egyszer megelégeltem és azt mondtam "Fájjál csak! Nem érdekel! Én erősebb vagyok!!". Akkor nagyon dühös lettem erre az egész helyzetre. Már nem foglalkoztam azzal ha "jött a migrén", úgy voltam vele,hogy ez a nap is elmúlik. De úgy látszik bevált.. Most már oly annyira enyhültek a panaszaim,hogy legtöbbször csak a rossz látás van,de a fájdalom,zsibbadás már nem. Persze hozzátenném,előfordul pl erős frontoknál,hogy már a látászavarral kelek,azt azért nem szeretem,mert utána elég erős nyaki fájdalmam van,de egy kis masszírozással átvészelhető.. Ezek a látászavarok is már maximum fél óra alatt elmúlnak,a régi egész naposhoz képest.. és persze sokkal kevesebbszer fordul elő,mint anno. Én tényleg csak azt tudom tanácsolni,hogy ne keseredjetek el,próbáljátok egy kicsit ti kezetekbe venni az irányítást.. ahogy érzed,hogy jön aminek nem kéne, csak nyugodj meg.. hiszen ez az egész alapból az izgalmi állapot miatt van. Persze fontos szerepet játszik a helyes táplálkozás és a sport is. De ne hagyd,hogy bármilyen dolgodba ez beleavatkozzon..
2017. jan. 26. 19:14
írtam már ehhez a fórumhoz de most rövidítem, én is aurás migrénes voltam, nagyon durván kórházi ügyelet stb. ájuláshoz közeli állapot egyebek. Engem kikezeltek két féle gyógyszerrel Kefalgin (kezdetekor kisebb roham esetén, Imigrén nagy rohamnál) fél év alatt eltűnt az előtte évekig tartó migrénem gyógyszert sem kell szednem semmit.
2017. jan. 26. 13:59

Sziasztok Sorstársak,


12 éves korom óta (32 vagyok) van aurás migrénem, a szokásos lefolyással, amit ti is leírtatok. Terhességem alatt egyetlen egy roham sem volt, azóta viszont mintha felborult volna valami, nem az a sorrend, nem mindig "teljes" a roham, van hogy egy-egy része erősebb, másik gyengébb.

Pár hónapja elkezdtem futni, teszem hozzá soha nem sportoltam, mert a legtöbbször roham volt utána. 3 hónapig tartó intenzív felkészülés futás alatt semmi nem volt, majd egy verseny óta (kb 2 hét) szinte el sem múlik. A verseny után teljesen taccsra tett a nagy roham. Azóta szédülök, nyom a fejem, a szemem néha "bekever". Holnap megyek a Rózsa Medical Center fejfájás klinikájára.

Nekem soha semmilyen hatásos gyógyszert nem tudtak adni. Betaloc-ot szedtem, azóta 90 felett a nyugalmi pulzusom, Flector port adtak, de semmit nem ér.

Meglátjuk :)

Én remélem, hogy van esély, hogy ne kelljen ezzel élnünk és a szegény gyerekeink se örököljék!

2017. jan. 21. 18:32

Érdekes dolog történt velem: Belenéztem a kis bioptron lámpába, és beindult a villogás.

DE! Előtte fájt a feljem és Cinie-t vettem be, amitől sokkal jobb lett. Tehát migrén után, gyógyszer után jött elő az aura, és nem követte fejfájás. (nekem amúgy sem szokta követni, a fejfájás külön jelentkezik, magában.)

Volt már ilyen valakinek?

59. Veronikaa (válaszként erre: 58. - Banika65)
2017. jan. 21. 18:28

Sziasztok!

Én is szedek Betaloc-ot, nálam semmi összefüggés nincsen. Én azt vettem ki az előző, értékes hozzászólásokból, hogy :

1.) a pánikolás ront a helyzeten

2.) valaki írta, hogy ha elfogadja, hogy igen, ez van, és NEM KÜZD ELLENE, nem fél tőle, akkor ritkábban van és hamarabb elmúlik.

Ezek a legértékesebbek az én szememben. Nehéz nem pánikolni, de gondolj bele, mi lehet a legrosszabb ami történik?? Nem olyan amibe belehalsz! Tehát: Abba kell hagyni, amit csinálsz (autóvezetés, ...) és NYUGODTAN megvárni amíg elmúlik. Én eddig mindig nyugodt tudtam maradni, és nem is volt más tünetem a villódzáson kívül.

2017. jan. 10. 00:00
Üdv. mindenkinek! Nagyon nagy szükségem lenne segitségre! Kb 10 éve élek ezzel az átokkal. Kétszer estem át teljes neurológiai kivizsgáláson. Semmit nem találtak. Nagyon sokat vártunk az első gyermekünkre, ezért rendszeresen hormokonat néztek, rendben volt mindig minden! Van egy jelentéktelen szívritmuszavarom, amire anno Betaloc-ot írtak fel, ha gondolom szedjem címszóval. Ha nem szedem sincs gond, viszont ha szedem én úgy vettem észre, hogy kevesebb a rohamom, 2-3 havonta 1de akár hetente 3, változó. Talán ha tejet nem iszom is jobb, de én kb ennyit tapasztaltam ki. Viszont kétségbe vagyok esve, mert azóta egy két éves és egy néhány hónapos kislányunk van. Második gyermekemet vártam, mikor legutóbb rámtört! A "nagylányom" másfél éves volt. Kb 10 percig alig láttam valamit, már akkor bepánikoltam, de még tartottam magam. Aztán jött a zsibbadás és a beszédzavar... ketten voltunk itthon, semmi segitség. Sírtam és a pici lányom állt mellettem és simogatott. És nem tudtam megnyugtatni. És ettől borzasztóbb élményem még soha nem volt! Most hogy két kicsi kincsünk van, még jobban félek! Féltem őket! Félek autóba ülni velük, pedig kénytelen leszek, ha oviba/ bölcsibe mennek. Bárki bármit tud, sejt, ne tartsa magába, minden jótanácsot megfogadok, az étkezési szokásk is jók, amelyeket előzményben írtak! ;) Jó egészéget mindenkinek!
57. lapbarna (válaszként erre: 56. - Siker3)
2017. jan. 5. 14:49

Nekem eddig egyszer volt csak. Pontosabban egy nao alatt kétszer, pár óra eltéréssel.

Én aznap orvoshoz mentem, szemészetre. Szerencse vagy nem, de az éppen rendelő dokinőnek is volt már ilyen, úgyhogy nem nézett hülyének, mikor a tüneteimet meséltem. Beztalt Ideggyógyászatra, ahová nem mentem el. Ha egy családtagom nem menne el, akkor letolnám, de magammal kapcsolatban nem vagyok ennyire következetes.

Azóta (lekopogom) nem volt.

A csillámos, cikkcakkos formákon, homályos látáson kívül nem volt más tünetem, nem fájt a fejem. Vérnyomásomra szedek gyógyszert, rendben is volt, mert megmértem.

Utánaolvastam, annyira nem volt biztató, de a szemészorvos azt mondta, neki évek óta van.

56. siker3
2017. jan. 5. 14:10

Sziasztok!

Most találtam az oldalatokra és nagyon örültem. (Bocs!) Mármint, hogy valóban nem vagyok egyedül. Sajnos nekem is aurás migrénjeim vannak, néha nagyon durvák, az aurák visszatérnek van, hogy a roham alatt 3x-4x is jön fejfájás mellett! 10-20 percekre elmúlik majd visszatér. Közben fejfájás is van.

Nagyon rossz!

A neurológusom szerint roham alatt bármi lehet. Szerinte ez normális. Ismer olyan nőt, akinek napokig van.

Szóval szenvedés az egész.

Volt már valamelyikőtöknek több aurája egymás után? Esetleg fejfájás mellet?

55. fgyuri
2016. okt. 24. 16:39

Sziasztok!

Az ÉFT-t próbáltátok?

[link]

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook