Au pair (beszélgetős fórum)


1 2
7. beu79 (válaszként erre: 6. - 236fe2f68e)
2010. máj. 13. 11:24
Hát minden benne van a pakliban (most jól megnyugtattalak mi?:)), de azért ez ritka szerintem. Esetleg megpróbálhatnál kint élő magyarokat vagy románokat keresni, hátha tudnak valamit. Végül is egy kis plussz pénzt mindenképp vinni kell, bármi történik legalább a repjegyet meg tudd venni, meg a repülőtérig ki tudj jutni.
6. 236fe2f68e (válaszként erre: 4. - Beu79)
2010. máj. 13. 10:51
de én attol félek, h ha nem ügynökséggel megyek, akkor emberrablókhoz kerülök, meg szervkereskedőkhöz... (élénk fantázia-szindroma) :))
5. 236fe2f68e (válaszként erre: 3. - Beu79)
2010. máj. 13. 10:49

Nos ha én megyek, akkor csakis égi járattal :)) az autóban, buszban meg is halnék :))


Nos, most még csak át kell számoljam a forintot lejbe..izé Ron-ba..

Bár néztem valami repül járatokat..ott kb 1000 Ron bol kijön oda vissza..hmmnn

2010. máj. 13. 09:54
Ja, ha meg nem ügynökséggel mész, akkor ugye csak az út. A második (végleges) családomat már magam jerestem, ott csak az útiköltség volt. De az elsőnél pl. Londontól már megvették nekem a buszjegyet, mert messze laktak onnan, csak a repjegyet kellett fizetnem Londonig.
3. beu79 (válaszként erre: 7. - Westsidegirl)
2010. máj. 13. 09:50
Hát nekem anno, mikor úgy gondoltam ügynökséggel megyek, akkor ugye kellett erkölcsi bizonyítvány, ami 3000 körül van. ennyi. Meg az útiköltség. Az meg attól függ mivel mész. Modjuk repülövel 10-20-30 ezer, attól függően mikor foglalod le. De én mentem már busszal is, az úgy emlékszem 24 ezer volt, később meg már csak kocsival jártam mikor jöttem haza látogatóba,az olyan 60-80 font között mozgott, tehát olyan 18-25 ezer egy út. Szóval szerintem nem nagy befektetés, és ez nagyon max. két héten belül vissza is jön.
2. lolli (válaszként erre: 3. - Ninanna)
2010. máj. 4. 09:44
egy évet voltam texasban, és "kifogtam amerikát". nekem csak a gyerekek cuccait kellett elpakolnom, amúgy jött a takarítónő minden héten. én meg jártam máshová takarítani plussz pénzért, amit el is utazgattam mindenfelé. az angol sajnos nem ragadt rám, mert sok magyarral tartottam a kapcsolatot, a család meg egész nap nem volt otthon. inkább voltam sofőr, mint bébiszitter:). ja, májusban kezdtem angolt tanulni, mikor kiderült, hogy szeptembertől megyek ki...
1. beu79 (válaszként erre: 10. - Ninanna)
2010. máj. 3. 18:23

A brickaupair csak angolba, meg csak akkor válaszd őket, ha nem ragaszkodsz Londonhoz, mert ők főként fel, északra közvetítenek. Nekem végülis ez nem tetszett, úgyhogy egy hét után hazajöttem - monjduk más oka is volt- de aztán 3 hét után visszamentem le London alá, és ott töltöttem először 9 hónapot, aztán ugyanahhoz a családhoz visszamentem még 3 hónapra:)

De az északi család is jó volt, csak ott meg semmit nem kellett csinánom, és az sem jó.

Hát a takarítás, ja. Azt én utálok, de szinte mindenhol kell, de ki lehet bírni, ha már ki akarnak használni azt meg szerintem úgyis megérzed, akkor szólni kell, ha az se hat akkor meg dobbantani. Szenvedni nem érdemes. Én modnjuk rengeteget takarítottam, mert más családokhoz is jártam, de azt meg már pusz pénzért nyilván.

18 éves kortól lehet menni igen. Ügynökségen keresztül legalábbis. De ennél fiatalabbra szerintem ők sem bíznák a gyerekeik. Nekem három volt, hát azért az nem tizenéveseknek való, pedig az enyémek nagyon jól neveltek voltak.

Az az ügynökség meg azért jó, mert tudsz velük beszélni ha valami van. Meg ők is keresnek téged. Eleinte legalábbis biztos.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook