Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valaki külföldön au pair, akkor itthon kell fizetnie a Tb-jét? fórum

Ha valaki külföldön au pair, akkor itthon kell fizetnie a Tb-jét? (tudásbázis kérdés)

2010. ápr. 2. 21:17

egyébként igen, menj be az oephez is (fognak adni egy papírt, amit alá kell írj, hogy xxxxx dátumtól külföldön tartózkodsz). a dátumtól 30 napig passzív tb-n vagy, utána nincs TB.


ha a xiii. kerületi oephez mész, a rendőrpalota mellé, ott elég kedvesek és el fognak magyarázni mindent.


én ettől függetlenül bementem az okmányirodába is, és ott is kitöltöttem egy ilyen formanyomtatványt, hogy xxxx dátumtól határozatlan ideig külföldön tartózkodom, ez a belügyminisztériumhoz megy, azt hiszem, ezt pusztán nyilvántartási célokra használják.


az apehhoz már nem volt cérnám elmenni, de állítólag a tb lepasszolja nekik az infót, ha kérdezik.

2010. ápr. 2. 21:13
ha svájcban *van* biztosításom
2010. ápr. 2. 21:13

szia, én svájcban dolgozom, és szerettem volna fenntartani az otthoni tb-met is. be is mentem az oephez, hogy én is fizethetem-e azt a bizonyos 4000 ft-os havi tb-t, amit pl a munkanélküliek fizetnek. a válasz: nem - magyarországon van egy törvény, ami kimondja, hogy nem lehet senki kettős biztosított. ha svájcban biztosításom, otthon nem lehet.


csak akkor lehetne tb-m otthon, ha itt kint nem lenne, ami viszont képtelenség, mert svájc kötelez minden munkavállalót arra, hogy ITTENI betegbiztosítása legyen.


üdv

b

4. Lili74 (válaszként erre: 3. - Diveron)
2010. ápr. 2. 20:53
Be kell jelenteni egy formanyomtatványon az Oep felé, hogy külföldön fizetik utána a tb-t. Ha fizetik kint utánad a tb-t, akkor viszont akkor sem kell itthon fizetned, ha esetleg hazajössz és itthon beteg leszel, de ki kell váltanod az EU tb kártyát.
2010. ápr. 2. 20:37
Természetesen teljesen hivatalosan lennék kint: biztosítás, szerződés, és még adóznak is a kintiek utánnam.
2010. ápr. 2. 20:37
Vagy milyen kötelezettségei vannak. Egyáltalán a magyar állam értesül róla hivatalból, ha Svájcban au pair-ként dolgozok, vagy nekem kell ezt bejelenteni.
2010. ápr. 2. 20:35
Ha valaki külföldön au pair, akkor itthon kell fizetnie a Tb-jét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook