Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ápoló, és dietetikus szakma előnyei-hátrányai érdekelnének őszintén, olyanoktól akiknek ez a hivatása! fórum

Ápoló, és dietetikus szakma előnyei-hátrányai érdekelnének őszintén, olyanoktól akiknek ez a hivatása! (beszélgetős fórum)


1 2
2010. febr. 15. 19:23

Én nővérként dolgozom és nagyon szeretem a hivatásom!

A segíteni akarás, az empátia, az emberek szeretete vitt erre a pályára. Nincs annál nagyobb öröm, amikor valaki gyógyultan távozik a kórházból...és te ebben segítettél így, vagy úgy.


Persze az már más kérdés, h mennyire le vagyunk terhelve, és valóban nevetséges a megbecsülés anyagi és társadalmi szinten.

De igazság szerint én bízom a javulásban mindenféle szempontból. Néha az az érzésem, h ettől már nincs lejjebb, tehát csakis a felemelkedés jöhet!!! :)


A dietetikusok munkája talán nem annyira hálás, kevés az olyan beteg, aki valóban belátja, h mennyire fontos a diétáját betartania. Viszont több a szabadidejük, kiszámítható a napjuk. Persze ezt csak "látomásból" gondolom így.


Ápolókat mindenfelé keresnek, külföldön pedig nagyon jó a fizu...

2010. febr. 15. 19:19

ha vki ezt a pályát választja (bmit ami eü-s), tisztában kell lennie azzal, hogy milyen személyiség, hogy alá tudja-e rendelni magát másoknak, hogy tud-e másokért dolgozni, stb Egyszóval, hogy valóban alkalmas-e a pályára.

Hatalmas nagy türelemre van szükség ahhoz, hogy vkiből jó ápoló, vagy dietetikus legyen! A segítő beszélgetés minden fortélyávat ismerni kell, és ehhez jó emberismeret szükséges, hogy tudd, kire hogyan tudsz hatni.

Szerencsés az, aki ezt a páylát választotta, és elmondhatja, hogy jó kollektívában dolgozik, a magyar egészségügyi viszonyokhoz képest jó körülmények között.

4. cd71239972 (válaszként erre: 3. - Drnéni)
2010. febr. 15. 19:03
Egyet értek veled, mást nem tudok mondani én sem. Csak megszállottaknak való ez a hivatás...
2010. febr. 15. 18:18
Ápolóságról: külföldön talán megéri, itthon semmiképp. Irdatlan nehéz munka, rendszerint kiszámíthatatlan időbeosztás, szánalmas fizetés, még szánalmasabb társadalmi elismerés. Ha valakiben felmerül, hogy nem erre a hivatásra született, én lebeszélném, mert csak csalódás lesz a vége. Egy pozitívum: állást biztosan találsz.
2010. febr. 15. 18:10
Kérem azokat akik illetékesek ez ügyben, mennyire érzik jó választásnak ezeket a szakmákat? Sokan mondják h dietetikus jobb, más h az ápoló. Mindenképp kérném olyanok véleményét akik ebben dolgoznak. Aki ápolónő és aki dietetikus.mit szeretnek a munkájukban és mit nem. esetleg aki tudja melyik a keresettebb itthon és külföldön, aki alátudja támasztani érvekkel.Előre is köszönöm!
2010. febr. 15. 18:07
Ápoló, és dietetikus szakma előnyei-hátrányai érdekelnének őszintén, olyanoktól akiknek ez a hivatása!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook