Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ápoló, és dietetikus szakma előnyei-hátrányai érdekelnének őszintén, olyanoktól akiknek ez a hivatása! fórum

Ápoló, és dietetikus szakma előnyei-hátrányai érdekelnének őszintén, olyanoktól akiknek ez a hivatása! (beszélgetős fórum)


1 2
36. Serry (válaszként erre: 17. - Pirosalma)
2012. ápr. 25. 10:36
4 éves ugyanúgy csak a szerkezete más.
2011. okt. 11. 13:35
Sziasztok! 21 éve dolgozom az eü-ben. Végigjártam a "szamárlétrát" becsülettel. Tudtam az elején, hogy egy sima ápolói végzettséggel a jelen munkahelyemen elvesznék, ezért képeztem magam tovább. Dolgoztam már rehabilitációs, ortopédiai, baleseti,pszichiátriai, sebészeti és urológiai osztályon is. Tettem némi kitérőt csecsemőotthon, bölcsőde és diákotthon irányában is. Elvégeztem a 2 év OKJ képzést, majd mikor lehetőségem adódott a diplomás ápolói szakot is. Elmondhatom, hogy saját osztályomon kívül, helyettesítettem ambulancián, szakrendelőben is. Országosan elég nagyok a fizetésbeli különbségek, van ahol cafeteria és munkaruha térítés ill túlóra kifizetés is van, sajnos a mi regiónkra egyik sem jellemző. A mi kollektivánk is nagyon jó, remekül összedolgozunk. A fizetéseink az osztályos ápolók között erősen megoszlanak végzettség, gyakorlati évek és munkaórák szerint, bár túl nagy eltérések nincsenek (73.000 - 115.000 ft)A barátnőm akivel együtt végeztünk a főiskolán jelenleg Németországban dolgozik. Az első hónapban 2500 eurot kapott. Tőle sok pozitiv jelzést kaptam a külföldi munkáról, a körülményekről. Remélem tudtam segíteni.
34. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 31. - Fruzsinká17)
2010. febr. 17. 17:03
Miért gondolod, hogy csak a diplomást becsülik? Szerintem ha egy OKJ-s megy ki annak is nagyon örülnek és ő is a többszörösét keresi az itteni bérnek.
33. drnéni (válaszként erre: 27. - Ekka)
2010. febr. 17. 14:54
Nálunk alig kapnak többet a diplomás ápolók, ha beosztott nővérként dolgoznak, mondván, hogy a munkájukhoz nincs szükség diplomára. Viszont főnővér csak diplomás lehet (elvileg, mert nálunk sem az).
2010. febr. 17. 14:51

"De igazság szerint én bízom a javulásban mindenféle szempontból. Néha az az érzésem, h ettől már nincs lejjebb, tehát csakis a felemelkedés jöhet!!!"


Én azóta mondogatom ezt, mióta dolgozni kezdtem. Nem jött be eddig.

2010. febr. 17. 13:16
meg ha azt vesszük van undorító része is ...de azzal is olyanon segítünk aki nem tud tenni magáért. és talán ez a tulajdonság lesz az ami jó ápolóvá tenne.:) a kedvesség,odafigyelés...hány olyannal találkoztam aki 6kor felba*a a villanyt és lázmérés üvöltve, egyszer fordult elő h anyukámhoz odamentek villanykap előtt h."edig kell fel, lázmérés" ...tehát ápoló sok van..de jó ápoló?aki valaha volt kórházban tudja h 10ből 2..:)aki hivatás miatt teszi, nem pénzért..külföldön meg meg is fizetik, ha okj-végzettséged van semmit sem érsz külföldön:Ssajnos.
2010. febr. 17. 13:14
kösz a válaszokat, am a diplomás ápoló nyilván sokkal többet tud mint az okjs...ez nem kérdés:) A másik h az okjs nem tud elhelyezkedni egészségügyi központokban vagy egyéb helyen a kórházon kívül..egyik ismerősöm ápolónak tanult diplomás..először ő is lent kezdte, ma már hévízen a központban van irodában és 300at keres..külföldön a 500ezret is elérik..:)
29. c1e9612cd3 (válaszként erre: 27. - Ekka)
2010. febr. 17. 00:54

azért a kompetencia szintek miatt csak van némi értelme... Az már egy más kérdés, hogy a legtöbb kórházban nem tartják be ezeket a bizonyos szinteket, és valóüban mindenki csinál mindent. Viszont "jártam" én már olyan kórházban, ahol valóban ki volt jelölve (és név szerint ki is volt írva a kezelőben), hogy ki vénázhat, ki adhat be (még akkor is, ha már a véna biztosítva volt) vénás gyógyszert, stb. És nem volt gond. Mindenki tette a dolgát mindenféle mocskoskodás, pocskondiázás, a másik leszólása nélkül.

Elég érdekes, hogy ahol én dolgozok, nálunk nagyon jól megvan egymással a kollektíva, és a kutyát nem érdekli, hogy kinek milyen végzettségi szintje van. Nem azt mondom, van olyan emberke, akinek látom a fején, h b@ssza a csőrét az én fizetésem (diplomás vagyok), hisz jóval kevesebb ideje dolgozok, jóval több pénzért, mint ő (esetenként 10-15-20ezer a differencia), de erre csak annyit tudok mondani, hogy a főiskola kapuja mindenki előtt nyitva áll...

28. c1e9612cd3 (válaszként erre: 25. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 17. 00:46
viszont köteles a minimálkövetelmények miatt alkalmazni diplomás ápolókat is. Nem teheti meg, hogy nem alakalmazza, mert meg van szabva, hogy osztályonként (és annak profilja szerint) hány diplomás nővérnek kell dolgoznia. És ezt nem a kórház határozza meg, hanem az ÁNTSZ, így még kibújni sem tudnak alóla.
27. Ekka (válaszként erre: 25. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 16. 08:37

Erre szokták csúnyán azt mondani, hogy a diplomás nővérképzésnek semmi értelme, mert belőlük lesz a diplomás sz.rpucoló!!!! (ezt nem én mondom, mielőtt letámadnátok)


..de tény, hogy egy diplomás nővér ugyanazt csinálja, mint egy nem diplomás, csak töb fizetésért)

2010. febr. 16. 08:25
Az menjen ápolónak aki nem rest pelenkázni, ágytálat cserélni stb..stb.. mert annyi papirmunka nincs amennyi diplomás nővér, igy gyakorlatilag ők is ugyanazt csinálják mint az OKJ-s max kicsivel többért.
2010. febr. 16. 08:19
Mondjuk ápolókból sincs hiány itt nálunk, mert minden évben 30-an végeznek a szakközépben szerintem relative jobban megéri OKJ-s rendszerben végezni mert a kórházaknak most a legkevésbé sincs pénze diplomás bérre főleg hogy ma már minden boldog boldogtalan diplomás de ágytálat pucolni egyik se akar, merthát neki ugye diplomája van!
2010. febr. 16. 08:13
Én az ápolót választottam, nálunk itt a városban van dietetikus képzés is de állást csak elvétve találnak :( Ugyanigy gyógytornász is van, az meg már szinte teljesen telített.
2010. febr. 16. 06:52
értem...
2010. febr. 15. 21:28
ja, nővérként is vállalhatsz gyerekfelügyeletet, otthoni idősgondozást, stb.
2010. febr. 15. 21:27
az Msc 1,5 éves! Most néztem, mert jelentkeznem kellene nekem is
20. Pirosalma (válaszként erre: 18. - Fruzsinká17)
2010. febr. 15. 20:50
Az más kérdés, hogy az utolsó 4 éves generáció (az utolsó 4 éves képzés hallgatói, nem számítva az évismétlőket) mikor végzett.
19. Pirosalma (válaszként erre: 18. - Fruzsinká17)
2010. febr. 15. 20:49
Már vagy harmadik éve osztott a képzés.
18. fruzsinká17 (válaszként erre: 17. - Pirosalma)
2010. febr. 15. 20:42
mikor bontották? tavalyi sznt még 4 éves
17. Pirosalma (válaszként erre: 16. - Fruzsinká17)
2010. febr. 15. 20:40

Szívesen:-)


Amúgy szerintem most nem 4 éves a képzés (eddig, a bolognai rendszer előtt tényleg az volt), mert ketté bontották. A BSc 3 év, az MSc 2, ha jól tudom.

2010. febr. 15. 20:36
értem köszönöm. Várom a többi véleményt:) sokat segítetek
15. Pirosalma (válaszként erre: 14. - Fruzsinká17)
2010. febr. 15. 20:35

Ha időd engedi, magánrendelést is vállalhatsz, étrend-összeállítás, tanácsadás. Ez most elég felfutott terület, bár emiatt az utóbbi időben talán népszerűbb is a szak. Az ápolás szerintem sokkal melósabb, mi több, embert próbáló, anyagilag a semmiért gyakorlatilag, ahogy már Drnéni megírta.

Én legalábbis így látom.

14. fruzsinká17 (válaszként erre: 13. - Pirosalma)
2010. febr. 15. 20:32

kérlek indokot is írjatok mert ezt sokat hallom:$:)


Indok kellene hogy miért

13. Pirosalma (válaszként erre: 12. - Fruzsinká17)
2010. febr. 15. 20:30
Ha e kettő közül kell választani, egyértelműen a dietetikust javasolnám.
12. fruzsinká17 (válaszként erre: 11. - Csakazért)
2010. febr. 15. 20:22
igen pályaválasztás előtt és ez a kettő közt vacilálok..ha pelenkázni kell öregembereket kicsit az nekem már visszataszító viszont szeretek segíteni embereken de csak 18 vagyok így még érthető h sok mindenhez fel kell nőnöm ah ehhez a feladathoz is. a kettő közül kéne döntenem.
2010. febr. 15. 20:04

A tanulók járnak gyakorlatra, s ott találkoznak mindennel. Ha akkor jönnek rá esetleg, h nem nekik való az ápolás, akkor még mindíg lehet egy kicsit módosítani a pályán.

Ezért is jó az eü., mert rengeteg szakiránya van.

10. csakazért (válaszként erre: 7. - Fruzsinká17)
2010. febr. 15. 20:01
Pályaválasztás előtt állsz, v. váltani akarsz?
9. c1e9612cd3 (válaszként erre: 7. - Fruzsinká17)
2010. febr. 15. 19:58
mindenkinek más a gyomorforgató, taszító az egészben. neked kell kitapasztalni, hogy mit mit bírsz
2010. febr. 15. 19:45

Sziaztok! Én ápolóként dolgozom, de csak "véletlen" kerültem az egészségügyi szakközépbe. Először nagyon utáltam ezt az egészet, de lassan megszerettem ezt a szakmát. Idestova már 15 éve dolgozom kórházban, van egy kardiológiai szakasszisztensi végzettségem, és most végzem az okj-s ápolóképzőt. Egyszóval szeretem amit csinálok.


Ha valaki ezt a szakmát válassza, akkor nagyon sok empátiára, és hivatástudatra lesz szüksége. Enélkül ne menjen senki sem egészségügybe dolgozni.


Minden EÜ-s dolgozónak nagyon sok kitartást kívánok.

2010. febr. 15. 19:42
értem köszönöm a válaszokat várom a többit, sokat fog segíteni. Az embereken szeretek segíteni. Inkább érdekel az h keresett legyen a munka és tudjak vele dolgozni. esetleg vmi olyan rész a munkában ami visszataszító és gyomor kell hozzá?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook