Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apa külföldön a család meg itt...gyertek beszéljük ki, mi fáj... fórum

Apa külföldön a család meg itt...gyertek beszéljük ki, mi fáj... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
41. _anatha_ (válaszként erre: 35. - Anyuccci)
2012. márc. 14. 13:24

nálunk pont ez a baj, hogy a hajón nincs sokszor ugye internetes lefedettség...


Egyébként akkor beszéljünk az előnyökről is, hamár támogatni akarjuk egymás lelkét :)))


- nagyszerűen megy már a villanykörte-csere, villanyszerelés, mindenféle hivatalos ügyes intézése, oké, kerékcserére nem vállalkoznék.


- lehet reggeltől estig füstölőt égetni (nálunk a férjem utálja) ilyenkor.


most így hirtelen ennyi.

2012. márc. 14. 13:22
MI is gondolkodtunk már azon hogy ha minden ok kint akkor fogom a gyerekeket és utána megyek.Jó szakmám van,találnák valamit magamnak.Csak hát a nyelv....
39. jeva (válaszként erre: 27. - _anatha_)
2012. márc. 14. 13:22

Oké, legyen igazatok... én se gondoltam volna, hogy ott más, amig ki nem mentem... Éjjel nappal összezárva... Csak az tudja, aki átélte..

Láttam olyat, hogy a jó apuka (mindenap hívom a családot) de jó fej vagyok..a 3 órás kávészünteben a mosodás lányt gyűrte.. aztán mintha mi sem történt volna, ment és továbbfestette a hajó oldalát... Este meg hivta az asszonyt, hogy mi volt az oviban, suliban..stb.. Gusztustalanul lelkiismeret furdalás nélül csinálják..

Egy biztos én nem vállalnám be, hogy hajós páromat itthon várjam...tudom mi megy ott..

Na jó, nem írok többet, még a végén meglincseltek..

Persze bátoríani kell egymást, kitartás meg minden.. de azért ne dugjátok homokba a fejeteket...

Akinek nem inge.... az csukja be a szemét...

Sajnálom.

38. anyuccci (válaszként erre: 34. - Anika70)
2012. márc. 14. 13:20

Hőszigetel,ipari alpinista,gipszkartonozik...

Sok külföldi munkással vannak eggyütt.Két volt munkatársával van kint.

2012. márc. 14. 13:19
Skype minden este,de én utálom valamiért.Sose tudok úgy beszélgetni vele mint itthon.
36. d'moni (válaszként erre: 19. - Jeva)
2012. márc. 14. 13:18
Az én hozzászólásom ehhez az lenne, hogy aki kint dolgozik, az nem szórakozni megy ki, hanem pénzt keresni. És amennyire külföldön kihasználják a magyarokat, annak örül, ha aludni tud, nem hogy még nők után járkáljon. Legalább is nálunk így van, én is ebbe a táborba tartozom. A pénzért ment ki, mert itthon a nagy nulla van és ha romlik a helyzet én is elhagyom a süllyedő "hajót" az országot, irány külföld. Lassan itthon nincs megélhetés, nem hagyják élni az embereket, csak lehúzzák.
2012. márc. 14. 13:17
Mi most smsezünk gyüjtünk androidos telcsire,mert vagy egy program ami ezen a telcsin van és tök ingyen lehet beszélni a másikkal.Csak 2 androidos telcsi kell,mind akettön internet meg rá kell tenni ezt a progit.És lehet 24 órát beszélni apával!
34. Anika70 (válaszként erre: 29. - Anyuccci)
2012. márc. 14. 13:16

Az borzasztó kevés...egy hétvége:-(((


Nagyon nehéz lehet neked :-(


Mit dolgozik a Párod?

33. latyak1971 (válaszként erre: 20. - 1b0de372a7)
2012. márc. 14. 13:15
Nagyon nem könnyű két gyerekkel itthon egy házban,nem szórjuk a pénzt így sem,viszont én nem dolgozom,a párom is így látja jónak ha már az apjukat nem látják,engem lássanak,én vigyem hozzam őket mindenhová.De sajnos még ennek is ára van.Megfelelni mindig.Mikor látom a szemeket ha véletlenül nincs felmosva,udvar söpörve meg stb.Teeeee??Hiszen itthon vagy.Talán nincs időd?Nincs.Sosincs.Néha azthiszem a két gyerek is kicsúszik a lábam alól.De nem akarok panaszkodni,csak megint éreztetni azt mivel fizetünk mi itthon.:(
32. Anika70 (válaszként erre: 19. - Jeva)
2012. márc. 14. 13:15

Egyik ismerősömmel is ez történt...férje hajón volt szakács....hmmm


Én is tűzbe tenném a kezem a Férjemért, igaz nem hajón dolgozik:-)

31. _anatha_ (válaszként erre: 30. - Anyuccci)
2012. márc. 14. 13:15

e-mailezés, heti 1 vagy 2 telefon jó esetben.

Régebben skype, msn. Most ez nem megoldható sajna.

Gondolom sokat a webkamerás módszert választják. Az mégis jobb ilyenkor. Gyerekek is látják az apjukat, majdnem, mintha ott lenne. Csak majdnem. :(

2012. márc. 14. 13:12

Az a helyzet hogy ha valaki meg akarja csalni a társár akkor tökmindegy hol van....


Ti hogy beszélgettek apátokkal?

29. anyuccci (válaszként erre: 21. - Anika70)
2012. márc. 14. 13:10

El tudom képzelni!

Az én gyerekeim 8,5 és 2 évesek.Két fiú és egy lány.

A fiúk nagyon apásak.Nekik a legnehezebb,sokat sírnak.

A mi apánk 3-4 hetente jár haza de csak hétvégére és már megy is vissza...:(((

28. Havran (válaszként erre: 22. - Anyuccci)
2012. márc. 14. 13:09
Hát igen ez most ütös volt:(
27. _anatha_ (válaszként erre: 19. - Jeva)
2012. márc. 14. 13:09

Khmmm... :) Pont az én férjem hajózik.

Nem bántottál meg, szerintem ez nem hajózás kérdése, hanem ember függő. Nem kell ahhoz hajón lenni, hogy megcsald az "asszonyt". Itthon is elég nagy az aránya a hűtlen férjeknek - és persze feleségeknek - is. Persze a sok hónapos szexhiány lehet nagy úr...

De ebből kiindulva én is megcsalhatnám a férjemet a 4 hónap alatt. Nem teszem, eszem ágába sem jut. És amennyire ismerem őt (és a 24/7-es munkaidejét), neki sem. Szóval nem hinném, hogy ez annyira hajós-betegség.

26. latyak1971 (válaszként erre: 19. - Jeva)
2012. márc. 14. 13:09
Az én férjem hazai vizeken evez.Tűzbe tenném a kezem is hogy így van.Ismerem 14 éve.Bármennyire is hihetetlennek tűnik.:)
25. d0b7178f40 (válaszként erre: 11. - Anyuccci)
2012. márc. 14. 13:08
maradok. de szerintem az eleje lesz a pokol. De köszi, az invitálást. felvettem a ffórumlistára más első olvasásra. :)
24. Anika70 (válaszként erre: 10. - Anyuccci)
2012. márc. 14. 13:07
Nekünk van saját lakásunk, de a törlesztőrészletet fizetni kell, másrészt 5 éve kezdtük mindketten a nulláról..szóval oka van ennek a külföldi munkának:-(
23. 1b0de372a7 (válaszként erre: 19. - Jeva)
2012. márc. 14. 13:07
Benne van a pakliban,de most én is olyat írok ami ugye lehet erős kijelentés,de amit nem tud az ember az nem fáj!
22. anyuccci (válaszként erre: 19. - Jeva)
2012. márc. 14. 13:06

Szerintem ezt ebbe a fórumba inkább ne!

Nem nehezíteni kéne hanem könnyíteni!Erőt adni!

21. Anika70 (válaszként erre: 6. - Anyuccci)
2012. márc. 14. 13:06

Igen, most gyesen vagyok.

Jobb a 4 hét, de így csak 1 hetet lesz itthon, a másik munkahelyen 8 hét után 2 hét.


Azért mégis elviselhetőbb lesz, mint 2 havonta látni:-((( Egy rémálom volt, pláne első időkben, amikor pár napos volt a kislányom.

20. 1b0de372a7 (válaszként erre: 17. - Latyak1971)
2012. márc. 14. 13:05

Ez igen nagy szó idáig eljutni,büszkék is lehettek magatokra azaz te főként Párodra.

Eljutni oda mi is eljutottunk,hogy senkitől nem kérünk kölcsön..igen ám,de azért ára az nagy van.

Igen is néha jó lenne oda bújni a másikhoz és én igen is szeretném haza várni minden este..de majd csak elérjük mi is ezt...

Mondjuk ma este 11re már itthon van:-)

19. jeva
2012. márc. 14. 13:04

Sajnálom az itthon maradt családokat... apa nélkül.. !! Most lehet nem fogtok szertni, de nem rosszat akarok, vagy bántani.. de valamit tudnotok kell...

Hajón dolgoztam..és ahogy itt olvastam, nem hajós férfiakról van itt szó..tehát mégse bántok meg senkit talán...

Én csak azt tudom, hogy nagyon ritka az, hogy amikor apuci kimegy hajóra dolgozni nem csábul el egy kis csábos szobalány vagy pincérlány felé..

Bármennyire hiányzik a családjuk stb.. mind egytől az egyik elcsábult.. összezártság, hiány stb. Elbeszélgettem pár ilyennel.. próbálják elrakni egy kis dobozba a dolgot és még ők is elhiszik, hogy nem is történt semmi.. szabi után visszamennek és minden megy tovább... a kis szobalány már ott van megint..

Ha százalékban kellene kifejezni, kb 96% megcsalja az asszonyt...

Sajnálom.

2012. márc. 14. 13:03
Nálunk is háztörlesztő van..és persze még sokmindent szeretnénk..meg ugye nem talál a közelembe munkát:-(
2012. márc. 14. 13:02
Csatlakozom.Elköltöztem 2002-ben terhesen az otthonomtól távolra,majd amikor megszületett a fiunk és egy éves lett,Apa kiment németbe hogy ráncbaszedjük magunkat.Megjegyzem előtte 1999-től 2002-ig kinn volt.Azóta "fertőzött".Mindig kell a pénz valamire.Rohadt dolog.Közben megszületett a lányunk is,volt Osztrákban,Olaszban,éppen most Svájcban.Hetente ingázik.Ekkor a frász kerülget az út miatt is.De csak így bírjuk.Régen volt hogy 3-4 havonta jött haza egy hétre.Nincsennek anyagi gondjaink,hitelünk,sose kértünk senkitől,örökségünk sem volt soha.De ezért az életért súlyosan fizetünk mi is.:((((
16. anyuccci (válaszként erre: 12. - _anatha_)
2012. márc. 14. 13:02

Borzalmas hogy a mai világban ide jutnak a családok!

De mi is pont azért döntöttünk így hogy előrre jussunk...

15. mgagi
2012. márc. 14. 13:02
Akár hiszitek akár nem. a mi házasságunk jobb mint valaha. Na, persze nálunk sose volt gond, de szerintem a sok adósság a stressz rányomta bélyegét a mindennapokra. Mondjuk külföld előtt sem voltunk mindíg együtt. 2,5 évig csak havonta járt haza 3-4 napokra.
14. _anatha_ (válaszként erre: 10. - Anyuccci)
2012. márc. 14. 13:01
lakáshitel...
2012. márc. 14. 12:59

Sziasztok!


Nálunk még nincs baba,habár lehet hogy pont most sikerült.

Én is egyedül vagyok és Páromat 2 és fél hetente látom,mert Pesten dolgozik.

Nagyon nehéz úgyhogy én megértek minden alattam kommentezőt.

Munka és takarítás én ezzel tudom magam lefoglalni..viszont irigykedek azokra akik minden este a párjukkal alhatnak..

Mocskos nehéz ez,ebből is látszik a pénz sajnos nagy úr.:-(

2012. márc. 14. 12:59

Nálunk nagyon hasonló a helyzet, férjem 4 hónapig külföldön dolgozik, két hónapot van itthon szabadságon. (közben egyszer 1-2 max. 3 hétre meglátogatjuk). Mikor 6 éve összejöttünk, már ez volt a felállás, és így vállaltunk gyereket, aki most két éves, és így szeretnénk még legalább egy kistesót vállalni a jövőben, de azért reménykedünk, hogy itthon megváltozik a helyzet, és érdemes lesz itthon dolgoznia... egyelőre sajnos nem. :(


Igazad van, tényleg nagyon nehéz!!! Gyerkőcnek is, nekem is. De ez van, és erősnek kell lenni.


Persze nyilván mindenki megkapja ilyenkor az ismerősöktől a tipikus mondatot: a távolság a jó házassaág titka... lehet azért ebben valami :)


Három gyerkőccel viszont képzelem, milyen nehéz lehet...

Örülök, hogy nyitottál egy ilyen fórumot, remélem tényleg tudunk egymásnak segíteni!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook