Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Számlanyitás külföldön családtagnak fórum

Számlanyitás külföldön családtagnak (beszélgetős fórum)

21. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2014. aug. 7. 22:56
értem, köszi
2014. aug. 7. 22:43
A fizetéséből adózik, az egyéb jövedelem pedig éves szinten ennél magasabb összegig nem adóköteles. 10.000.000Ft az kb. 270.000 NOK, ami nem éri el az éves szinten adóköteles határt. Ez itt kb. fél éves átlagjövedelemnek felel meg.
19. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2014. aug. 7. 22:19

tizenmilliós összeg nem érné el az adókötelezettség határát??


ezt hogy érted?

18. trapiti (válaszként erre: 17. - Zamila)
2014. aug. 7. 22:19
Köszönöm szépen :)
17. Zamila (válaszként erre: 5. - Zamila)
2014. aug. 7. 22:17
Személyi igazolvány,lakcímkártya,és 50 euró,bár ez valószínű bankonként változik.De holnap majd többet tudok,addigra párom itthon van,majd megkérdezem mi kellett még hozzá,de sztem ennyi.
16. Csigusz 79 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2014. aug. 7. 22:15
Ne menj bele.
15. trapiti (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2014. aug. 7. 22:14
Igen ez is aggályos, bár szerinte még ez az összeg nem érné el az adóköteles határt itt, de én ebben nem vagyok annyira biztos... szóval igen, ezt sem kockáztatnám.
14. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2014. aug. 7. 22:12
az rendben van, de a férjednek az hirtelen jövedelem formájában jelentkezne, hiszen az ő nevén lenne a számla!
2014. aug. 7. 22:06

Norvégiában 2.5% körüli kamat lenne, de a saját nevükre nem nyithatnak, csak az akinek itteni személyi száma van, az meg nincsen munkaszerződés nélkül.


A biztonság miatt akarnák, nem bíznak a magyar bankokban ill. a magyar államban.

12. andi6020 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2014. aug. 7. 22:05
Én nyitottam számlát külföldön, az ottani hivatal év végén "jelentett" az itteni akkor még apeh-nak, és bevasalták rajtam a kamatadó különbözetet. Nem olyan egyszerű ezeket kikerülni.
11. trapiti (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2014. aug. 7. 22:04
Gondolom az adózott pénzt akarnák kihozni (de azt hiszem nem adóköteles, több mint 5 éve vették ill. örökölte a sógorom az ő részét).
10. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2014. aug. 7. 22:02

Ausztriában 100% , hogy igen, de személyesen kell ott lenni.

Nem is a nagyobb kamat, hanem a biztonság miatt szoktak ott elhelyezni pénzt, mert a levonások, kiutazások miatt anyagilag ott vagyunk, mintha itthon lenne.

Kivétel, amit az előbb írtam.

9. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Trapiti)
2014. aug. 7. 21:56

és a magyar adóhatóság tekintetében nem aggályos ez egy kicsit?

nem kéne ezután valami jövedelemadót fizetni?

8. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 3. - Trapiti)
2014. aug. 7. 21:54

Ezt a részét értem, de nyűgös ügy, mert nem a legszabályosabb.

Meg kell értetni velük, hogy nem játszhattok az ottani szabályok ellen,s nem rövid időre mentetek ki. Mint magyar állampolgároknak, még óvatosabbnak kell lennetek.

Meg kellene érteniük.

És itthon a legjobb a kamat a nyugdíjpénztárnál, próbálják meg azt. Ha ők koruk miatt nem nyithatnak, érdekes lenne, melyik fiatal vállalná fel, hiszen nem az ő pénze.

2014. aug. 7. 21:53
miért akarják külföldi számlán tartani? annyira jól kamatozik Norvégiában vagy usztriában? Nem vágom igazán ezeket a dolgokat
6. trapiti (válaszként erre: 5. - Zamila)
2014. aug. 7. 21:50
Magyar személyi okmány, útlevél elegendő hozzá? (Szerintem ez lenne a javasolható alternatíva, nem tartom túl logikusnak a norvég számlát...)
2014. aug. 7. 21:49
Ausztriában igen.
2014. aug. 7. 21:46
Azt nem tudja valaki, hogy Ausztriában, Németországban, Svájcban nyithat-e számlát olyan aki nem ott lakik?
3. trapiti (válaszként erre: 2. - D2d5bb5db4)
2014. aug. 7. 21:45

A férjem anyukája és a férjem testvére kérik 50-50% volt a nyaralóban a tulajdonrészük.


Pl. mi van a ne adj Isten a férjem meghal. Itteni szabályok szerint a gyerek örökrészét zárolják 18 éves koráig, vagyis ennek a számlának is a felét. Gondolom ezesetben nekem kellene kifizetni a sógoromat, anyósomat... de ha nem gondolok ekkora bajra, akkor is problémás...

2. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2014. aug. 7. 21:42

Muszáj megtudni a többieknek?

A férj anyukája rendben van, de más?

S a férjnek van testvére? Ha igen; kényes a dolog..

2014. aug. 7. 21:37

Ti mi tennétek?


Norvégiában élünk.

Férjem anyukája és a testvére eladták a közös nyaralójukat, a vételárat szeretnék itteni számlán elhelyezni, viszont az itteni szabályok szerint ők nem nyithatnak számlát. Azt kérik a férjemtől, hogy a saját nevére nyisson számlát, arra ők átutalják a tizenmillió forintot, náluk lenne a bankkártya és a code device ami a netbank használatához kell.

Nekem több aggályom is van az üggyel kapcsolatban, pl. most jó a viszony, de sok év múlva ki tudja mi lesz még... viszont ha nemet mondunk, abból valószínűleg sértődés lesz. De ha igent, akkor még minimum 3-4 családtag is kérhetné ugyanezt...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook