Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apa külföldön a család meg itt...gyertek beszéljük ki, mi fáj... fórum

Apa külföldön a család meg itt...gyertek beszéljük ki, mi fáj... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
161. a0c1361e44 (válaszként erre: 160. - Trapiti)
2014. jún. 4. 22:18
És, hogy érzitek kint magatokat? Dolgozol? Milyen lakásotok van? Stb.?
160. trapiti (válaszként erre: 158. - F6390e6b9b)
2014. jún. 4. 22:03

Én ovis gyerekkel voltam szinte teljesen egyedül két évig, a férjem külföldön. Kibírtuk, mert tudtuk mi a cél és tudtuk hogy bízhatunk egymásban. És azt is tudtuk, hogy kb. mennyi az amit vállalunk, tehát nem bizonytalan időre terveztük. Maximum 2.5 évet adtunk így magunknak arra, hogy utána tudjunk jönni, 2 év lett belőle.

Nem túl sok időm volt agyalni a nehézségeken, havi 300 óra munka és gyerek mellett... elfoglaltam magam, csináltam amit kell :) Beszéltünk sokat skype-on, készültünk azokra a napokra amikor jött, számoltuk mikor mennyi van hátra. Ünnepként éltük meg az együtt töltött napokat és abból táplálkoztunk amikor külön voltunk. Április óta újra együtt vagyunk :)

159. a0c1361e44 (válaszként erre: 158. - F6390e6b9b)
2014. jún. 4. 21:45

Én nagyon rosszul viseltem, és ha lesz megint lehetősége menni, akkor nem is tudom, hogy engedem e....Persze biztos.

Az első 1 hétben roppantul sajnáltam magam, a második héten már kevésbé, utána eldöntöttem, hogy ennek nincs értelme. A gyerekem már felnőtt és persze nem ül itthon a szoknyámszélén, így én elég magányosnak éreztem magam, ugyan is nem akartam rátelepedni az ismerőseimre sem. Az is nehezítette a helyzetet, hogy mi az elmúlt 27 év alatt nem voltunk még külön 1-2 napnál többet. A férjem vett kint telefonkártyát, így naponta felhívott akár kétszer is, így kibírható volt:)

A férjem Németországban volt 6 ezer Ft-ba került kb. a kártya, és közel 100 percet hívhatott a lebeszélhető keretben, így leosztva napi 25 percet tudtunk beszélni. Lehet körülnézhetne a férjed a telefonkártyáknál.

2014. jún. 4. 17:06

Sziasztok!!

Ti hogy viselitek hogy egy héten vagy egy hónapban csak egyszer látjátok a párotokat??

Engem a gyerek ugyan leköt,de ahogy egyre jobban hiányzik neki az apja ő is egyre rosszabb.

Neten szoktunk beszélgetni de akkor is csak pár sort és nem mindennap.Az esték a legrosszabbak,Ti hogy bírjátok?

157. Kotkoda28 (válaszként erre: 156. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 28. 10:47

Szia

Igen sikeresen haza ért. Interneten megtaláltuk neki a leggyorsabb modot a haza jutásának.

156. 4c1a787e8f (válaszként erre: 155. - Kotkoda28)
2012. szept. 27. 07:26

Mert miért??


Hülyék ezek?


Egyébként nálunk is volt ilyen, hogy korábban küldték el a filmtől. Ezek általában 6-8 hónapos melók. A végére mindig fogy a pénz, meg addigra a fontos cuccok már le vannak gyártva.. Ezért volt már ilyen velünk is, hogy egy hónappal előbb kirakták..


Legutóbb ráadásul koholtak hozzá egy vádat is, hogy ivott, meg részeg volt.. Az én uram, aki még esküvőkön se iszik.. Elég gáz volt a megaláztatás, még a lányunk is kiborult...


Akkor azt mondtuk, soha többet, de idén mégis visszahívták..


Hát az az igazság, rabszolgák, eszközök vagyunk, ez van..


Túl lesztek rajta.


Itthon van már?


Lesz új melója?

155. Kotkoda28 (válaszként erre: 154. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 26. 19:50
Hál istenek megoldotta, de igen jól érteted, elbocsájtoták kezébe nyomtak 100 eurot és azt mondták 10.-én utalják a többit és mehet ahogy akar, barátnőm segitett neki.
154. 4c1a787e8f (válaszként erre: 153. - Kotkoda28)
2012. szept. 26. 19:14

Márhogy a cégtől küldték el, és annyi pénze sincs, hogy hazajöjjön?


Jól értem?

2012. szept. 25. 08:09
Szia este beszéltem párommal, elküldték és szegénykém most ott áll hogy nem tudja hogy jöjjön haza, mikor ment ki akkor egy kollégája vitte őt ki. Most igy hétközben pedig senki sem fogja őt sem meddig sem furikázni. Remélem épségben haza ér. :(
2012. szept. 24. 19:50

Valahogy most Arany Epilogusa jutott erről eszembe:


(Azt a 4. versszakot kéne jobban utána csinálni valahogy..)



Az életet már megjártam.

Többnyire csak gyalog jártam,

Gyalog bizon'...

Legfölebb ha omnibuszon.


Láttam sok kevély fogatot,

Fényes tengelyt, cifra bakot:

S egy a lelkem!

Soha meg se' irigyeltem.


Nem törődtem bennülővel,

Hetyke úrral, cifra nővel:

Hogy' áll orra

Az út szélin baktatóra.


Ha egy úri lócsiszárral

Találkoztam s bevert sárral:

Nem pöröltem, --

Félreálltam, letöröltem.



Hiszen az útfélen itt-ott

Egy kis virág nekem nyitott:

Azt leszedve,

Megvolt szívem minden kedve.


Az életet, ím, megjártam;

Nem azt adott, amit vártam:

Néha többet,

Kérve, kellve, kevesebbet.


Ada címet, bár nem kértem,

S több a hírnév, mint az érdem:

Nagyravágyva,

Bételt volna keblem vágya.


Kik hiúnak és kevélynek --

Tudom, boldognak is vélnek:

S boldogságot

Irígy nélkül még ki látott?


Bárha engem titkos métely

Fölemészt: az örök kétely;

S pályám bére

Égető, mint Nessus vére.


Mily temérdek munka várt még!...

Mily kevés, amit beválték

Félbe'-szerbe'

S hány reményem hagyott cserbe!...


Az életet már megjártam;

Mit szivembe vágyva zártam,

Azt nem hozta,

Attól makacsul megfoszta.

2012. szept. 24. 19:42

Valahogy azzal kell megelégedni, ami van.. Talán errefelé van a titok.


Ahhoz kell nagyon erősnek lenni, hogy az ember ne vegye a lelkére azt, hogy ő esetleg egy kicsit más utat választott. Akár a 3 gyerek tekintetében, akár abban, hogy vállalta egyedül is a dolgot. Sok az irigy, szűklátókörű ember, akiknek a gonoszkodásait ki kell zárni magunkból.. De mindezt anélkül kell tenni, hogy közben fellengzőssé, okoskodóvá, vagy magányossá válnánk.


Nekem még ez megy nehezen..


Meg hát a tél itt városon elég nehéz, mert nemigen lehet kimenni. Nyáron még csak ott van a játszó, de télen az messze van egy rövid sétához... Ilyenkor már eléggé rosszak bent, és mivel annyira más korosztály, nehéz őket egyszerre lekötni.. De jó lesz már, ha majd mind tud már társasozni, kártyázni..

150. Kotkoda28 (válaszként erre: 149. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 24. 19:24
Én sem azt irtam hogy te rossz lennél :) Sőt még inkább nagyon erős vagy, és amint irtad hogy a kiborulás és a napi stressz az állandosulni is fog hisz sokat kell kibirnunk. És az egyáltalán nem megnyugtató hogy igy 5 év után sem könnyebb hanem még inkább.
2012. szept. 24. 18:52

Akkor hasonlóak, mint nekem..


Ezt nem keserűen írtam, hogy nem kapnak meg mindent, de kár magunknak hazudni, egy ember nem két ember. És mivel kétszer annyit dolgozunk, ezért még fáradtabbak is vagyunk... Ezt meg megérzik a gyerekek.


Ez nem valami iszonyat kesergés, csak én már kisebb-nagyobb megszakításokkal 5 éve csinálom, és lemérhetők a tendenciák. Persze ezek nem egy-két hetes dolgok, hanem fél év- éves távlatok, és nem is mindig egyértelműen bizonyítható, hogy mit mi okoz. De azért általában beazonosítható.


De ez nem azt jelenti, hogy alapvetően rosszul csinálnánk valamit, csak arra jutottam, hogy jobb tisztában lenni a valós dologkkal, és nevükön nevezni a dolgokat, mert akkor jobban lehet a megoldásra fókuszálni, meg előre tervezni..

148. Kotkoda28 (válaszként erre: 147. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 24. 17:29

2,5 éves Emma, 4 éves Eszter és 9 éves Máté.

Igen én is valószinű ma este leülök és készítek magamnak egy napirendet és talán úgy könnyebb lesz ha azt csak félig is betartom. Én is elégé magamnak való vagyok sokszor igénylem a magányt ami persze elképzelhetetlen 3 gyerekkel :D. Vizöntő a csillagjegyem és amit róluk irnak rám duplán érvényes :D Ez van. A kicsi lányom mivel esténként video beszélgetünk most is üvölt a monitor felé hogy apa hol vagy már. Ez van. Neked meg kitartás hidd el megfogod te is oldani és nálatok sem fog egyik gyerköc sem hiányt szenvedni semmiben sem.

147. 4c1a787e8f (válaszként erre: 144. - Kotkoda28)
2012. szept. 24. 17:17

Hát, lehet azért kaptam egy autistát, hogy a szertelen művészlelkemet kicsit megregulázza.. Mert ők csak úgy működnek, ha szigorú rend, napirend van.. De nekem ez még egyenlőre nem megy, bár bizti nekem is fog segíteni.. Csak még megcsinálni se volt időm.. :-))


Neked mennyi idősek?

146. 4c1a787e8f (válaszként erre: 145. - Kotkoda28)
2012. szept. 24. 17:15

Nagyon fontos, hogy nem várhatod ugyanazt magadtól, mint egy "kétemberes" családban. Engem is sokat izélgettek, hogy milyen vagyok a gyerekekkel.. Persze, igyekezni kell, hiszen nekik is rossz, de azért csodára kevesen képesek, és mi is emberek vagyunk..


Igen, mondjuk ki, hogy a nagyobb anyagiak reményében bizony a család nem kapja meg azt, ami jár(na) neki. De ha így döntöttünk, akkor legalább magunkat ne csináljuk ki lelkileg.. Igen, többet fogunk üvöltözni, és nem lesz mindig kész esetleg a lecke, vagy nem lesz erőnk leellenőrizni...


Ugyanis nem az van, hogy jaj apa, fürdesd meg a kicsit, én addig megnézem a leckét..


Be kell érni kevesebbel, mert máskülömben egy idő után baj lesz..


Én ezt tapasztaltam. Másokkal meg nem nagyon kell foglalkozni, mindenki a saját életét élje.

2012. szept. 24. 07:52
Hát eltelt egy hét mióta apa elment ki. Egész jól birtam, de vasárnap délután már kiborultam, persze én voltam a nagyon ostoba amiért azt hittem hohy 3 gyerekkel be tudok vállalni egy másfél órás vonat utat. Mire haza értünk már az összes türelmem elvesztettem és laig vártam hogy este legyen és menjenek aludni. Tudom ez nagyon csunyán hangzik és rám lehet üvőlteni hogy minek a három gyerek ha nem birok velük. De ez van már kész vannak és itt vannak. :D Én meg lassan megörülök.
144. Kotkoda28 (válaszként erre: 143. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 21. 08:51
Na ne mond én nem hiszem el!! Ügyes és erős csaj vagy te csak van hogy besokkalsz! Mindenkinek van egy tűrési határa te szerintem naponta feszegetted a saját határaidat, és mindennap fel birsz onnan állni ha padlóra kerülsz!! Erős vagy és kész! Mesélj a gyerköceidről!
143. 4c1a787e8f (válaszként erre: 142. - Kotkoda28)
2012. szept. 21. 08:06

Á, hisztis p.a..

Együtt hisztizek a gyerekkel..

142. Kotkoda28 (válaszként erre: 141. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 20. 18:51
óóó ez borzasztó! Milyen fokú??? Te jó ég hogy birod? Te aztán nagyon kemény nő vagy!!
141. 4c1a787e8f (válaszként erre: 140. - Kotkoda28)
2012. szept. 20. 15:49

Én is így vagyok ezzel, és erre még rájátszik a fiam autizmusa is..

Többek között ezért is elég már..

140. Kotkoda28 (válaszként erre: 139. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 20. 09:00

Értem :)

én sem tudok mindig jönni és van hogy inkább csak olvasni van kedvem igy nem vagyok túl jó klub tag :D :P Talán ezért sincsenek barátaim, inkább csak kedves ismeröseim, nem tudom tartani a kapcsolataimat :) De nekem már ez a normális :D

139. 4c1a787e8f (válaszként erre: 138. - Kotkoda28)
2012. szept. 20. 08:01
Nem rosszból raktak ki, csak már hónapok óta nem írtam... Ha jelentkeznék biztos visszavennének.
138. Kotkoda28 (válaszként erre: 137. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 19. 14:03
Én itthon probálok ügyeskedni, vele mentünk volna szívem szerint de nem beszélem jól a nyelvet soks sok évig tanultam de nem volt jó tanárom csak általánosban és azóta sokat felejtettem. Párom lakatos, hegesztő. Zárt klubba nem jelentkeztem, egyenlőre még, de ha azt mondod téged is ki raktak onnan akkor mi értelme van??? Ide legalább minden gond nélkül leirhatom a dolgaimat :)
137. 4c1a787e8f (válaszként erre: 136. - Kotkoda28)
2012. szept. 19. 13:08

Hát meg ideiglenes.. Mindig csak egy produkció van.. Meg már én is szeretnék dolgozni, meg ügyeskedni egy kicsit a világban... Csak senki sem kíváncsi rám:-)))


Felénk is nehéz bejutni az intézményekbe. Nálunk is a mama vitte beíratkozni a gyerekeket, mert akkor voltam terhes a kicsivel.. De már hálistennek ő is 2 éves, most szokik a bölcsibe..


A te párod mit csinál?

Nem tudtok vagy akartok vele menni?


A zárt klubba jelentkeztél? A többiek ott vannak..

136. Kotkoda28 (válaszként erre: 135. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 18. 20:16
Huh ez elég szuperül hangzik, de az a fránya de mindig ott van és a legjobb dolgokba furja bele magát, hisz ez a de jelenti azt hogy igy nincs a családjával, a gyermekeivel. :( örülhetsz hogy ilyen jó munkája van , viszont a rossz hogy nem látjátok őt :(
135. 4c1a787e8f (válaszként erre: 134. - Kotkoda28)
2012. szept. 18. 17:44

Az etyeki filmstúdiót szokták így nevezni.. Nem, nem színész meg rendező, meg operatőr, ő ennél sokkal fontosabb ember :-)))


Ő készíti a kellékeket, szakmai nevén "supervising propmaker".


Ha meg nincs kész mondjuk a Jeremy Irons lándzsája, akkor meg nincs forgatás. Ha meg nincs forgatás, akkor meg feleslegesen fizette a produkció mondjuk a Jeremy egy napját, ami pár millában benne van.. Ha meg ilyen előfordulna, elég csúnyán néznének szegény uracskámra..


Hát evvan..

134. Kotkoda28 (válaszként erre: 133. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 18. 08:25

Mert itt ahol lakunk rengeteg a gyerek és olyan anyukának akinek pl van kisebb gyereke nem veszik fel a nagyot csak 5 éves kortól akkor is csak azért mert muszáj. :( Ez van!

Milyen WOODBAN??? még nem is hallotam erről a helyről :) Filmezik? Mint szinész vagy mint operatőr esetleg rendező???

133. 4c1a787e8f (válaszként erre: 131. - Kotkoda28)
2012. szept. 18. 08:05
Miért nem vettek fel titeket?
132. 4c1a787e8f (válaszként erre: 131. - Kotkoda28)
2012. szept. 18. 08:04

Ő "itthon" van. Csak felszippantotta a filmvilág, Egyekwoodon dolgozik. Ergo még alszunk, amikor megy, meg már, amikor jön. De ha véletlenül nem alszunk, akkor se tudok a fáradtságtól mit mondani.. Mert részletes magyarázatokba nincs erőm fogni..


Igen, volt, olyan, hogy külföldön volt fél évig. Akkor sokkal többet beszéltünk, igaz, mi is neten. Akkor az elején én is sírtam, de aztán ráálltam a dologra, és ment az élet... És tényleg vagy napi fél-1 órát beszéltünk.


Nekem most ez hiányzik.. Mindig az hiányzik, ami nincs.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook