Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apa külföldön a család meg itt...gyertek beszéljük ki, mi fáj... fórum

Apa külföldön a család meg itt...gyertek beszéljük ki, mi fáj... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
131. Kotkoda28 (válaszként erre: 130. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 17. 08:18

Szia ez elég borzalmasan hangzik!

Én sokot kaptam amikor szerdán kiderült hogy vasárnap utaznia kell, órákon át csak zokogtam, szerencsémre a fönökei kedvesek voltak és vettek neki egy wifis laptopot igy már tegnap este tudtam vele beszélni, nálam a két lányomat nem vették fel sem oviba sem bölcsibe egyedül a fiam jár iskolába. Biztosan könnyebb lesz majd neked, nem tudtok interneten beszélni egymással??

2012. szept. 17. 07:28

Szia!


Én most nagyon kivagyok! Lényegében én is egyedül vagyok a három gyerekkel, és minden gondjukkal. Most a kicsit szoktatom a bölcsibe. A naggyal oviváltás van. A mégnagyobb már sulis...


Most nagyon közel járok az idegropihoz, nagyon sokat sírok. Egy idő után marhára elég.


Az segít, ha nagyon rendszeres az életetek, és épp nincs váltás, csak "csinálni kell". Az a nehéz, hogy hónapok óta beszélni se beszéltünk szinte, és alig szóltam emberhez..


Már a zárt fórumból is kiraktak, mert még arra is képtelen voltam, hogy leírjam a bajaimat..


Bár talán, ha majd mindenki beszokik, jobb lesz..

2012. szept. 16. 11:35
itt vagyok és mindennap be fogok nézni :)
2012. szept. 14. 15:38

Sziasztok

Hát én is betársulnék ide a csevegésbe, a párom most megy ki vasárnap Németországba dolgozni, elég fura mert még kavarognak a gondolatok, félek és egyben örülök is ennek a lehetöségnek. 3 gyerköccel maradok itthon egyenlöre még elég rossz anyagi helyzetben és nagy reményekkel várom a későbbieket is.

2012. szept. 1. 14:37
Sziasztok! Még új vagyok..talán... A férjem augusztus elején ment ki először Németbe, (Frankfurt). Most volt itthon 1 hetet, épp ma ment vissza. Én itthon 4 gyerkőccel, a fiúk 14, 7, 4 évesek, a lányom 18 hónapos. Marhára nehéz... én nagyon szarul viselem. Felvennétek a zárt klubba? :) Ami mondjuk nem tudom hogy zajlik, s azt sem, hogy egyáltalán jár-e még erre valaki, hisz a legutóbbi hsz is áprilisi :( Ha igen, jelezzetek felém, légyszi!!! Köszi!
126. macs77
2012. ápr. 14. 14:37

Sziasztok, jelentkeztem én is azárt klubba (köszi, Gligi).

Az én férjem Ausztriában dolgozik, most csak május közepéig van kint, de szeptembertől úgy néz ki, hosszútávú lesz a dolog. Febr.végén ment ki, mert itthon semmi lehetősége nem volt!!! Ezt a pár hónapot úgy-ahogy kibírtuk, mondjuk hétvégéken haza szokott jönni, de a sok utazás (is) iszonyú sok pénzt elvisz.

Van egy 3 éves kislányunk, illetve nekem itthon (Pesten) van egy fix állásom, szal nálunk is kettészakadt a család.

A többit majd a zárt klubban :)

125. trapiti (válaszként erre: 124. - Charlie28)
2012. ápr. 9. 18:03

Szia :)

Szerintem jelentkezz a klubba is, ott nyíltabban ír mindenki :)

2012. ápr. 9. 17:26

Sziasztok Kedves Sorstársak!


Április 2-án nálunk is megkezdődött. Apa elment dolgozni Németországba. 6 éves nagylányommal vagyok itthon + egy 20 hetes pocaklakóval.

Nagyon megörültem, hogy rátaláltam erre a fórumra, mert valóban igaz, hogy csak az értheti ezt a helyzetet, aki benne van.

Férjem nagyon nehezen szánta rá magát, de osztottunk-szoroztunk és úgy döntöttünk megy. Annyiból talán szerencsések vagyunk, hogy nála fix időpontig tart, pontosan decemberig közepéig-végéig, tehát 9 hónap. Ez volt a feltétele az új munkahelyének. Nekem nagyon jól esne őszintén beszélgetni, mert bizony ismerősöknek nem merek szomorkodni, mert én is azt kapom: Dehát tudtátok mibe vágtok bele!!! Hát persze, hogy tudtuk: elméletben. Gyakorlatban viszont kegyetlenül nehéz átvészelni a napokat.

Úgy néz ki 2 hetente járhat haza hétvégére. Tudom, hogy sokan közületek hosszabb távon is kénytelenek kitartani a párjuk nélkül (minden tiszteletem a Tiétek) de azért remélem befogadtok engem is. :)

Akárhogy is, mindenkinek sok kitartást és lelki erőt kívánok az elkövetkezendő időkre!

Köszönöm, ha olvastatok!

Emő

123. A1108
2012. ápr. 4. 21:39

Sziasztok!


Hamarosan az én férjem is kénytelen lesz Németországba menni dolgozni..Felvennétek engem a zárt klubba??

Köszönöm!!

Anita

2012. ápr. 3. 10:08

na csaj kezdőként adjatok tanácsot. apa a jövőhéten megy. 10 hétre kapásból. ki mennyit mit tettoda elsőre?? a szállásn mosni tudnak , ágy lesz.

amit gondolok. kaja,(mennyi??) tisztálkoási dolgok, ágynemű, sok sok melós ruha, meg valamennyi hétköznapi,vasó, hajszárító.....


még mit tegyek???

121. 4c1a787e8f (válaszként erre: 115. - Lindi0730)
2012. márc. 18. 09:28

A másik meg, amin túl kell tenni magunkat, az a jó magyar irigység..

Mert bár ma már nagyon sokan vannak kint, de még mindig az van, hogy a szomszéd azért irigykedik, és a rosszat fogja a füledbe duruzsolni..


Sz.d le. És élvezd, ami jó..


Én egyébként már ott tartok, hogy azért küzdünk, hogy ne kelljen elmenni, vagy itthon "külföldi" munkát vállalni, mert én szeretek itt élni, a családommal együtt.. Már könnyebb lenne külföldre menni, mint ittmaradni.


Már előre félek a tavasztól, ha kezdődnek a filmek.. Jön egy ajánlat, kb. 12x-es pénzért, mint most a fizetése.. Aztán jöhet a fejtörés, hogy vállaljuk-e, vagy inkább maradjon a biztos cégnél... Ez előző évben úgy oldódott meg, hogy pont kirúgták a fix munkahelyéről...

No mindegy, egyenlőre nem hívták sehova..


Ma viszont, ha minden igaz, itthon van, ilyen se volt már nagyon rég. Az ünnepből 3 napot eddig nem láttuk, pedig most semmi külföld..

120. nona47 (válaszként erre: 119. - Lindi0730)
2012. márc. 17. 20:37
Az biztos.Az enyém néha nem is akar a fiával beszélni aki 8 éves, mert a szíve megszakadna.Ő az egy közös gyerekünk.Néha meg lógnak a skypon, ki vagyok túrva.Gondolj bele:mindennap ugyanaz a lélekölő robot, hazamegy mármint egy bérelt házba az enyém ami 5 szobás 3 szintes, ott van egy 9 nm-es szobája.Nem várja főtt friss meleg kaja.Kibányász a fagyasztóból valami kaját, rengeteget csomagolok neki, mert a kaja nagyon drága kint.Viszi a pörköltet dobozban, pacalt, brassóit, zsírban nagy dobozban a finom lesütött húst.4 grillcsirke félbevágva, lecsomagolva, fasírozott.a lesütött hús kivételével minden megy a fagyasztóba.köretnek visz ki tésztát, gyorsrizst, és krumplipüréport, azt gyorsan meg tudja csinálni.Szóval összedobja a vacsiját, lefürdik és már este 9 óra van .2 naponta skypolunk egy órát általában, vasárnap többet.szóval egyhangúan elnek a napjai.de ott a pszichéjéban, hogy aznap is keresett a családnak annyit, mint itthon egy heti pénze.Te ha beszélsz, vagy írsz a párodnak, légy pozitív, adj neki erőt.Ne panaszkodj,csak ha nagyon muszáj.Úgysem tud segíteni, csak nekikeseredik Ő is.ezt tapasztalatból tudom.Ha kérdezi mi újság:minden rendben apa, ez a válaszom.Sőt az sms-eimben is mindig beleírom, hogy itthon minden rendben apa.ez kell nekik nagyon, hogy stabilak tudjanak lelkileg maradni.
119. lindi0730 (válaszként erre: 118. - Nona47)
2012. márc. 17. 20:12
Nyugodt vagyok! :)Örülök,h rátok találtam, mert a környezetemben nincs senki ilyen helyzetben,aki meg nincs benne az ugysem érzi át teljesen... A páromnak pedig nem szeretek panaszkodni, minek fájdítsam az ő szivét is,elég nehéz neki is. Sőt,szerintem neki a legnehezebb. Tudom h nagyon nehezen viseli, h itt kellett hagynia minket.
118. nona47 (válaszként erre: 117. - Lindi0730)
2012. márc. 17. 20:06
holnapra bent leszel, nyugi, tök rendes a kisgazdája:) nyugodtabb vagy?itt mindig találsz valakit aki segít túllendülni ha vacakul érzed magad:)a másik is nagyon jó, tényleg odafigyelünk egymásra:)
117. lindi0730 (válaszként erre: 116. - Nona47)
2012. márc. 17. 20:04
Köszi a bíztatást! :) jelentkeztem a klubba,de még nem engedtek be.... :(
116. nona47 (válaszként erre: 115. - Lindi0730)
2012. márc. 17. 19:32
kedves Lindi!csak pozitíva állj az egészhez, főleg a pocaklakód miatt.Én azzal vigasztalom magam, hogy szerencsés vagyok, mert ha apa nem ment volna ki, még bizonytalanabb, elkeserítőbb lenne a sorsunk.Így sem egyszerű, pedig jól keres de 4 gyerek /egyik lányom barátja /és kereset csak apáé, meg amit Andi lányom barátja bead a közösbe, nem fejhetem le azt a kis nyomorult minimálbért, de Ő ragaszkodik ahoz, hogy 20000 Ft-tal beszálljon, ami nagyon jól jön néha.)pl most mert a február nagyon gyenge volt Norvégiában csak 44 órát tudott dolgozni, 2 hetet itthon is volt emiatt , hogy nem volt munka.Arra gondolj, hogy mennyivel lenne szarabb/már bocs /ha a párod itthon lenne, keresne valami nevetséges pénzt, és azon stresszelnél, hogy miből merre?Hidd el, ez lelkileg nagyon nagy erőt ad, ha arra gondolok, hogy megjön apa, leteszi a bankkártyáját, és csak annyit mond:fosszad le kicsim van rajta 15-20000 korona ami kb 7-800ezer Ft.Az, hogy nem tornyosulnak a csekkek.Így sem lehet dőzsölni, mert ésszel kell minden forintot megtervezni, hogy hova, merre, de legalább megvan az alap amire építhetünk!Ebből meríts erőt, és könnyebb lesz, hidd el.ugyanezen a néven van klub is jelentkezz be oda is, ott még nyitottabb a beszélgetés.üdv:)
2012. márc. 17. 18:13
Sziasztok!Szeretnék csatlakozni hozzátok, itt legalább nem kell elmagyaráznom senkinek h mit érzek... 25 hetes kismama vagyok, a párom Münchenben. Az élet sajnos (és egyben szerencsére) úgy hozta, hogy 12 hetes terhes voltam amikor a párom kinn talált munkát. Szerencse alatt azt értem, h így legalább az anyagiak miatt nem kell aggódni. A másik oldalt viszont Nektek nem kell magyaráznom. :(((( Az ismerősöktől én is megkapom, h tudtuk mit vállalunk. Dehogy tudtuk. Volt elképzelésem, de az érzést csak akkor ismered ha már tényleg kinn van, te meg itthon egyedül. Vannak pocsék napjaim, de a kisbabám miatt próbálok nem elkeseredni,mert nem akarom h neki is rossz legyen.
114. 4c1a787e8f (válaszként erre: 112. - Trapiti)
2012. márc. 17. 12:26

Persze.

Ettől függetlenül azért nyilván átfut ez mindannyiunk fején, az lenne a nem normális, ha nem futna át..


De szerintem ez jó esetben erősíti a kapcsolatot, ha azért vagy tud jönni kb. két hetente, vagy amint írtam, van valahol határa a dolognak.


Azért hosszú távon az, ha csak 1-2 havonta jön, azért az előbb utóbb necces a legtöbb embernél. Még ha nincs is megcsalás, olyannyira elszakadnak a mindennapok egymástól, annyira nem látni a másik napi problémáit, gondjait, örömeit, valóját, hogy az már nem nevezhető igazán kapcsolatnak, csak ismeretségnek..


Itt szerintem az önmérséklet, meg a határozott cél nagyon fontos, hogy miért is vállaljuk azt, amit vállalunk, és igazából mi is a végső megoldás.. Mert azért úgy gondolom, hogy azt senki sem szeretné, hogy ez örökké így legyen..

113. csillubaba (válaszként erre: 39. - Jeva)
2012. márc. 17. 11:04

Az véletlenül se jut eszedbe hovy az a jóember ugyanúgyx félrelépett addig is míg itthon dolgozott és nem hajón? Ha olyan gusztustalan volt amilyennek leírod, szinte 100 %.


Szerintem ez ember típustól függ...én is megbíznék a páromba ha külföldön dolgozna .

112. trapiti (válaszként erre: 111. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 17. 11:04
A megcsalásról ugyanezt gondolom. Itthon is sokat voltunk külön, ha akarta volna, megtette volna, sok olyan időnk volt-van amivel nem számoltatjuk el egymást. Amíg én nem csalom meg, ugyanezt feltételezem róla is. Eddig semmi okot nem adott a bizalmatlanságra, úgyhogy emiatt nem aggódok.
2012. márc. 17. 10:30

Sziasztok..


Én azt tapasztaltam, hogy az segít az elviselésben, hogyha van egy végső dátum.. Tudjuk, hogy addig, és utána vége..


Nekem a férjem mindig filmek miatt volt vagy külföldön, vagy itthon 14-16 órában. De azt tudtuk, hogy fél év, nyolc hónap, és lehetett vágni a centit.. Ez erőt ad..


Az úgy extra nehéz lehet, hogy addig, amíg bírjuk, vagy jónak látjuk.. Akkor én arra bazíroznék, hogy valahogy utána menni.. Legalább egy időre..


Mi voltunk kint az utolsó egy hónapjában, és nagyon nagy élmény volt azóta is a gyerekeknek. Mivel egyébként csórók vagyunk, ez volt egy kis világlátás is, amire egyébként nem sok esély van..


De azért ugyanakkor azt tegyük hozzá, hogy azt meg kell tanulni "élvezni", hogy a férj többet keres. Persze beosztani, tartalékolni is nagyon kell, de azért néha bizony meg kell engedni olyanokat, amik segítenek az apahiányon, gondolok itt egy játszóházra, koncertre, vidámparkra, amire egyébként meg esetleg nemigen jutna..


A megcsalásról meg annyit, hogy aki akarja, az itthon is meg fogja csalni a feleségét, családját. Tény, hogy egy kicsit csábítóbb mondjuk kint az alkalom, de én itthon is úgy vagyok a férjemmel, hogy "azt csinál, amit akar", már abban az értelemben, hogy nem számoltatom el az idejével, nem kell, hogy rabszolgának érezze magát, maradhatott ugyanaz a motoros szabadlelkű gyerek, aki volt.. Innentől kezdve inkább az volt a helyzet, hogy sokszor költött repülőre, hogy "hazaszökjön" hozzám...

2012. márc. 15. 20:14
Ki mit csinál ma este?
109. nona47
2012. márc. 15. 14:08
bejelentkeztem én is a klubba:)
108. Anika70 (válaszként erre: 105. - Anyuccci)
2012. márc. 15. 13:49
Én már ott is vagyok:-)))
107. anyuccci (válaszként erre: 106. - Nona47)
2012. márc. 15. 12:52

Mi még nem skypoltunk.De már tervbe van egy telcsi amin van egy program amivel annyit beszélünk amennyit akarunk.Csak gyűjteni kell rá,mert nagyon drága.Utána egy laptop lesz a cél,mert azzal legalább látjuk is egymást...

Így most még csak az sms van.Megértem hogy elbőkted magad...van hogy nekem is olyat így hogy rámjön a sírás...

De a gyerekek elött nem akarom mutatni mennyire fáj...

106. nona47 (válaszként erre: 105. - Anyuccci)
2012. márc. 15. 11:20
Úgy örülök, hogy tudtál a pároddal beszélni!látod, nem kellett volna idegeskedned:) sokszor van, hogy az enyém is későn ér haza, és nem tudunk beszélni, mert hullafáradt.olyan is van, hogy amikor skypolunk, és megkérdezem, hogy akar a fiával beszélni, azt mondja nem, és látom a szemében a fájdalmat.nem azért nem beszél vele, mert nem szereti, pont fordítva, fájóbb lenne az, ha látná, hallaná, de nem ölelhetné meg.én megértem őt.néhameg órákat csacsaognak hétvégén, én meg el vagyok zavarva a géptől, mert férfidolgokat beszél meg a 8 éves tökössel.ma mi is skypolunjk, bár valami gond van a gépével, elszállt a hang, így láttuk egymást, és irogattunk.kézjelekkel beszélgettünk, a szívére tette a kezét úgy mutatta mennyire szeret, én meg ezen elbőgtem magam.de szavak nélkül is jó volt.csak az, hogy láttam, jól van, már megnyugtató volt.a rosszindulatú írásokról:szerintem vannak akiknek negatív a tapasztalatuk, de ez a topic nem erre a témára indult, hogy szerintetek hűségesek e a külföldön dolgozó férjek, feleségek.most olvastam bele egy másik topicba, az a címe:szerintetek szép e ez a lány? na ott egy szegény csaj képére irogatnak véleményt, de ölik egymást már.és már nem is a kiscsaj a téma akiről véleményt kértek.ez szerintem gusztustalan, hogy beteszik egy 19 éves lány képét, és kiírnak rá egy fórumot, hogy szép-e-bocs ha elkanyarodtama témától, csak arra akarok kilyukadni, hogy mi ne essünk abba a hibába, hogy bántjuk egymás érzéseit, van nekünk így is elég szívfájdalmunk, a szeretett férfi hiánya miatt.Az én férjem Norvégiában egy arabnál dolgozik , és ez azért úgymond jó, mert kint csak hivatalosan heti 37 órát dolgozhatna, ennyit endeg a jogszabály. az arabnál ez nem számít, napi 10-12 óra és mehet a hétvége is.ami a pénz miatt nagyon jó, meg neki is , mert gyorsabban telik az ideje, ha dolgozik.volt hónap, hogy 299 órát dolgozott, de keresett is vele.ott most indul a szezon, áprilistól, a héten még esett a hó, de tudtak azért dolgozni, csak kevesebb órát, és a hétvégéken nem tudott menni.
2012. márc. 15. 09:35

Aki tényleg ebben a cipőben jár és nem csak a negatív tapasztalatokat akarjátok megosztani akkor gyertek a klubba!

De kérem azokat a "jóakarókat" akik eddig a hogyan csajoznak kint a párjainkk hozzászólásokat írogatták hogy a klubba NE jöjjenek!

Köszi!

104. d0b7178f40 (válaszként erre: 77. - Olyan mint anyád)
2012. márc. 15. 07:57
hát mivel mi itthonról nem tudjuk eldönteni kinek mit mond a kinnt élő párja. Mert telefonban meg mailben azt állít az ember amit akar.
2012. márc. 15. 07:52

Az én párom is külföldön dolgozik.

Hogy mi fáj?? Hát sajnos minden. A gyerekeknek is rossz, nekem is rossz, a páromról meg már ne is beszéljünk. Talán Neki a legrosszabb.

De ha itthon dolgozna talán akkor lenne a legrosszabb, mert éhen haltunk volna.

Igy aztán marad az a pár nap amit itthon tölt, hogy örülünk egymásnak, és jól érezzük magunkat.

Kitartás mindenkinek.

102. jeva
2012. márc. 14. 23:28

De ok, befejeztem, nem írok ide többet.., maradjon meg ez a topic az egymást segítő gondolatoknak... a negatív oldalt meg egyszerűen hagyjátok figyelmen kívül...

Kívánom, hogy mindenkinek legyen könnyebb és úgy alakuljon az élete a családjával, ahogy szertné.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook