Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apa külföldön a család meg itt...gyertek beszéljük ki, mi fáj... fórum

Apa külföldön a család meg itt...gyertek beszéljük ki, mi fáj... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2014. aug. 3. 08:17
A zuram hétfőn repül...
2014. aug. 1. 20:01
Sziasztok! Nálunk már 2 éve dolgozik külföldön az Apa. :-( A gyerekeket úgy kell odavonszolni a skype elé, mert mindig azt mondják, hogy ők inkább élőben szeretnék, ha itt lenne. Sajnos ezáltal mintha megindult volna egy kisebb elhidegülés részükről. Imádják az apjukat, amikor itthon van lógnak rajta. Sajnos a leggyakoribb ha 2 hónap kintlét után haza tud jönni, volt hogy már 4 hónap volt. Iszonyatosan nehéz volt kibírni. Úgy érzem, hogy mi szülők talán még jobban megsínylődünk bennne. Általában az anyának apaként is helyt kell állnia, ami azért ugye mégsem lehetséges, a saját munkahelyen is, családanyaként is, és aztán amikor jönnek a gondok, pl. ház körüli férfimunka, gázkazáncsere és egyéb ... néha nem túl könnyű erősnek lenni.
189. mgagi (válaszként erre: 188. - Youlcsi)
2014. jún. 5. 12:22

Édes :)

Okosak a gyerekek tudják mi miért van mert egy idő után megértik.

188. youlcsi (válaszként erre: 185. - Mgagi)
2014. jún. 5. 12:15
sokszor ültünk a gép előtt, amikor pici baba volt, akkor is. szinte csak skype-on látja a dédiéket, mamával, papával is gyakran beszélünk így... tudja, hogy az csak kép. mégis, amikor párom kiment, az első időszakban sokszor odament és benézett a monitor mögé, hogy ott van-e apa...
187. mgagi (válaszként erre: 186. - Youlcsi)
2014. jún. 5. 12:15
Hát igen, idáig jutottunk :(
186. youlcsi
2014. jún. 5. 12:13
rohadt egy helyzet ez mindenképp... hogy a megéllhetés miatt szét kell szakadnia a családoknak... pedig nem is luxusra vágyunk, csak a nyüves 3. emeleti panelunk részletét akarnánk fizetni rendben, amíg bírjuk...
185. mgagi (válaszként erre: 184. - Youlcsi)
2014. jún. 5. 12:13
Nem is szabad, szerintem fáj nekik nem élőben látni és inkább oda se néznek.
184. youlcsi (válaszként erre: 183. - Mgagi)
2014. jún. 5. 12:11
mi is visszaszámlálunk, mint adventkor... minden reggel letépi a kis cetlijét azzal, hogy ismét eggyel kevesebbet kell aludni apa nélkül. és hiányzik neki, látom rajta... aztán amikor meglátja az apját a monitoron, hirtelen olyan autózhatnékja, legózhatnékja, akármimástcsinálhatnékja támad, hogy erővel sem tudnám a gép elé tenni, még ha akarnám sem.
183. mgagi
2014. jún. 5. 12:03

Amikor mamáékhoz mentünk haza már előtt ikszelni kellett napokat hogy mennyit kell még addig aludni.

Még ez is. Nem elég hogy apa távol van mamáék még messzebb és ugye már a gyerekek ezt is várják hogy végre láthassák mamáékat is.

182. mgagi (válaszként erre: 175. - Youlcsi)
2014. jún. 5. 12:01
Nekünk kell erősnek lennünk hogy lássák igaz, apa most nincs itthon de muszáj boldogulni mert az élet megy tovább és apa haza fog jönni de most máshol van dolga. Valamennyire biztos felfogja, csak nehezen dolgozza fel.
181. youlcsi (válaszként erre: 180. - Tündér74)
2014. jún. 5. 11:58
igen, még talán szerencsés is a helyzet abból a szempontból, hogy kicsi a gyerek. 3 évesen még elfogadja, hogy "nemsokára" jön haza apa... bár egyre inkább érzi, hogy az a nemsokára az igenis sok még... még nagyon anyás... hiszen kicsi még (amíg nem volt gyerekem, azt hittem, a 3éves már milyen nagy. a fenét! baba még...)
180. tündér74 (válaszként erre: 175. - Youlcsi)
2014. jún. 5. 11:55

Álmos fiam 3 évesen még jobban viselte apja hiányát, most 7 éves, de egyre nehezebb. Sírni is szokott:((


Igen, nálunk is sok mindenről lemaradt a férjem, jövő héten lesz az ovis ballagás, akkor még itthon lesz, legalábbis remélem.

179. youlcsi (válaszként erre: 178. - Trapiti)
2014. jún. 5. 11:47

szeretnénk, de nagyon nincs hova. festő a párom, a brigád lakik együtt egy házban... többen 1 szobában. a bérlet és a munkába utazás ingyen van nekik, vagyis kvázi juttatás. ha nem ott lakna, sem kapna többet... és akkor még a munkába járást is meg kellen oldani gyakran 50-60 km-rel arrébb...

feltételezve, hogy én nem tudnék azonnal elhelyezkedni (gyerek miatt sem), nem bírnánk... azért annyit nem keres. keresne, ha megkapná az utazás és a lakhatás költségeit... de nem kapja...

178. trapiti (válaszként erre: 170. - Youlcsi)
2014. jún. 5. 11:42
Így nagyon nehéz, hogy nincs egy "végpontja" a dolognak, sosem tudni, emddig tart még :( Ti nem tudnátok (szeretnétek) kimenni?
177. trapiti (válaszként erre: 168. - Mgagi)
2014. jún. 5. 11:40
Az én lányom itt rögtön iskolás lett, pedig otthon még ovis volt, de az itteni rend szerint már iskolás korú.
176. youlcsi (válaszként erre: 173. - F6390e6b9b)
2014. jún. 5. 11:40
amikor apja hazajön, úgy viselkedik vele, mintha el sem ment volna, mintha mindig is itthon lett volna...
175. youlcsi (válaszként erre: 172. - Mgagi)
2014. jún. 5. 11:39

Áronom sem beszél vele. sem telefonon, sem skype-on... úgy kell könyörögni, hogy legalább köszönjön neki :(


néha-néha megkérdezi tőlem, hogy apa hol van, mikor jön... de ennyi... múltkor mutatta a két kis kezét... kérdezte, hogy ennyit kell még aludni? hát hogy mondjam megy egy 3évesnek, hogy kevés hozzá a 2 keze??? a szívem megszakad érte... és az apjáért is, aki lemaradt arról, amikor levettük az éjjeli pelust, amikor a Muki szűkítő nélkül kezdte a vécét használni... lemaradt arról, ahogy elkezdett pörögni az R betű... arról, hogy megtanult menni a futóbiciklivel... és lemarad most a bölcsis ballagásról is... és még sorolhatnám... és ez neki nagyon fáj :(

174. trapiti (válaszként erre: 170. - Youlcsi)
2014. jún. 5. 11:39

Nálunk is volt ilyen időszak, amikor alig akart az apjával szóbaállni, de aztán amikor hazajött, hamar összeszoktak.

Én igyekeztem úgy intézni, hogy amikor otthon volt, töltsenek kettesben is időt. Persze voltunk hármasban, de sokszor a gyerek velem versengett az apjáért. Általában amikor hazajött, az első napokban ügyeltem egyet, olyankor ők voltak együtt délután, aztán reggel bevittük a gyereket az oviba, és miénk volt a délelőtt. Ügyes szervezéssel megoldható volt, hogy mindenki mindenkivel töltsön el valamennyi időt :) Persze olyan is volt, hogy játszóházba vittük a gyereket, mert amíg rohangált, mi tudtunk kicsit beszélgeti :)


Nálunk az is bevált, hogy mindig valami meglepetéssel vártuk apát haza, és ő is mindig hozott valami apróságot (persze általában én vettem meg otthon és betettük a táskájába, hogy ne kerüljön olyan sokba) :)

173. f6390e6b9b (válaszként erre: 170. - Youlcsi)
2014. jún. 5. 11:17
Az én lányom minden este megkérdezi hogy hol alszik apa,és odamegy az ablakhoz és a távolba kiáltja hogy aludj jól Apa.A szívem megszakad.De ha hazajön nem kell 2 perc már veszekednek!! :D
172. mgagi
2014. jún. 5. 11:14

Nekünk is Lebaránk van.

Sajnos a gyerekek így dolgozzák fel a hiányt. A lányom is inkább nem beszél vele.

171. youlcsi (válaszként erre: 159. - A0c1361e44)
2014. jún. 5. 10:53
100 perc? lebarával 700 perc 30 euróért :)
170. youlcsi (válaszként erre: 158. - F6390e6b9b)
2014. jún. 5. 10:52

augusztus óta van kint a párom München mellett. 4-5hetente jönnek haza... 3-4 napra. nagyon nehezen bírjuk... minden hónapban úgy futunk neki, hogy moist megy utoljára vissza, aztán majd lesz valahogy.


3,5 éves a gyerkőc... és kegyetlenül bünteti az apját :(

169. tündér74 (válaszként erre: 158. - F6390e6b9b)
2014. jún. 5. 10:45

Szia!:)

Férjem 6 éve dolgozik külföldön, volt már Norvégiában,Svédországban,Németo-ban, Belgiumban,Ausztriában, most jelenleg ingázik, tehát minden nap hazajön, reggel 6-kor indul, este 8-ra hazaér. Ez most pár hete van így, osztrákoknál dolgozik.

De jövő héten úgy néz ki, hogy megy Hollandiába /ott még nem volt:)/ és ki tudja mikor jön haza.:(


Van egy majdnem 7 éves kisfiúnk, nagyon nehezen viseltük eddig is a hiányát. Ő nem dolgozna kint, de nagy a hiteltörlesztésünk, így kényszerhelyzetben vagyunk.

168. mgagi (válaszként erre: 162. - Trapiti)
2014. jún. 5. 10:19
A két gyerekem már jobban beszéli a nyelvet mint mi :D Na de ez volt cél nekik a legkönnyebb. A lányommal meg vannak elégedve a suliba. Igaz ez még csak iskola előkészítő mert ő csak 1 évet járt itt kint oviba.
167. mgagi
2014. jún. 5. 10:16

Sziasztok!

Mi is sokáig voltunk külön, voltak közben kisebb megszakítások, de 2008-nyarától 2011 októberéig mi is külön éltünk. Én pedig két gyerekkel otthon.

Nehéz volt, senki nem mondja hogy nem nehéz. Sokszor sírtam. De kimondja hogy azt nem lehet.

Most ismét külön vagyunk, igaz csak kis időre.

166. f6390e6b9b (válaszként erre: 159. - A0c1361e44)
2014. jún. 5. 09:09
Én is nehezen viselem,de ha szerencsém van szombaton haza tud jönni,de nem tudom utána mi lesz.Ő nem állandó helyen van.Asztalos és utazó brigádos,most Osztrákoknál van beépíteni,de ha Ciprusra kell menni akkor oda megy a Brigád ha csak Pécsre akkor oda.Soha nem tudom,csak haza jön még aznap délelőtt jön a telefon hogy hova indulnak másnap,ha szerencsém van akkor csak 2 nap múlva indulnak.Ennyiből is nehéz,csak arra van időm,hogy kimossam a ruháit,bepakoljam a táskát,bevásároljuk a kajáját és szinte már megy is tovább...
165. a0c1361e44 (válaszként erre: 164. - Trapiti)
2014. jún. 5. 08:03

Jaj, az a késői napsütés de klassz lehet:), bár tuti én ott kialavatlan lennék, mert én a nappal kelek és fekszek.

A suli is jó helyen van ezek szerint.

Igen, biztos jó dolog, hogy most otthan van a gyerekkel, főleg azért, mert minden új neki is, így biztos könnyebb neki is.

164. trapiti
2014. jún. 5. 07:45

A lakóhely szerinti suli kb 300m tőlünk de még nem oda jár, hanem egy olyan suliba ahol a külföldi gyerekek egy év alatt megtanulják a nyelvet, ez a belvárosban van 20 perc tőlünk. Ha kérnénk jönne érte taxi de én inkább elkísérem minden nap :)

A város csodás, Bergenben vagyunk. Nyáron kicsit hűvösebb, télen enyhébb és sok az eső de nem zavaró. Ami érdekes hogy most már este 11-kor még süt a nap ;)

Nem lehet a diplomát otthonról mert személyi szám kell hozzá. De nem gond, most legalább megkaptuk azt az évet amit a kislányom 2-3 éves kora között nem tudtam otthon tölteni :) és hála Istennek nem is okoz gondot :) ránk is fér...

163. a0c1361e44 (válaszként erre: 162. - Trapiti)
2014. jún. 5. 06:53

:DDDD

A suli messze van?

De szép lesz ott a karácsony, ha olyan, mint amit elképzelek.

Melyik részén vagytok az országnak? Milyen az idő arrafelé? Sokkal hűvösebb van?

Azt hittem, hogy a diploma honosítást innen is lehet intézni, na mindegy! A nyelvtanuláshoz úgy is idő kell már nekünk felnőtteknek:)

Érezzétek jól magatokat, és legyetek sikeresek!

Ha esetleg készülnek fotók, időnként rakhatnál fel:D

162. trapiti (válaszként erre: 161. - A0c1361e44)
2014. jún. 4. 22:50
Szuperül :) Nem dolgozom, terelgetem a gyereket, és tanulom a nyelvet. Kb. egy-másfél évet adtam így magamnak, utána részállást szeretnék. De a diploma honosítás is eltart jó ideig. Egy 3 szobás földszinti lakást bérelünk, gyönyörű helyen, egy családi ház földszintjén, kis kerttel és tengerre néző kilátással :) Hagyományos norvég faház, nekünk kicsit szokatlan, de imádom. Úgy érzem magam benne, mint egy meseházikóban. Szóval mindenünk megvan ami kell, megérte a két év. A lányom elkezdte az iskolát, szeret járni, klasszul megy neki, ragad rá a nyelv mint a kosz :)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook