Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amniocentézis - ahogy én éltem át.... fórum

Amniocentézis - ahogy én éltem át.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amniocentézis - ahogy én éltem át....

1 2
2010. ápr. 3. 18:50
Bezonyám'.. egészséges és gyönyörű kicsilány Petra! :))))
2010. ápr. 3. 18:32
Köszönöm a hozzászólásokat, mindenkinek szép napot!
2010. ápr. 3. 17:44
És majd elfelejtettem! Bancsa, nagyon szép kislányod van!:) Jó egészséget kívánok!
2010. ápr. 3. 17:42

Sziasztok! Én is voltam amnion, ami előtt hetekig dilemmában voltam, hogy megcsináltassam -e vagy sem.. Nekem "csupán" a korom indokolta,a leleteim, még köztük az AFP is tökéletes volt, de az orvosok mégis javasolták. Mire rászántam magam, hogy megcsináltatom, és sok kismamával, -aki szintén átesett a vizsgálaton- beszéltem, teljesen megnyugodtam, hogy tényleg csak egyszerű rutin vizsgálat az egész. (pedig volt olyan, aki rémtörténettel riogatott, pedig meg sem csináltatta a vizsgálatot) Nekem még a tűszúrás sem fájt, nyílván nem volt jó érzés, és utána a helye körül éreztem egy szúró érzést, de közel sem viselt meg annyira mint Bancsát. Bíztam abban, hogy minden rendben lesz a kisfiammal, és egy hónap múlva negatív leletet kaptam.

Barbika nagyon sajnálom a kislányodat, de a magzatvíz mintavétellel csak kromószóma betegségek tudják kimutatni, na meg a nemét, ha más baja van, azt sajnos nem. Nem is tudom felfogni, hogy nem vették észre ultrahangon, hogy rövidebb a köldökzsinórja:((

2010. ápr. 3. 17:37
Szia én agusztus 24.-én szültem a máv kórházban.Te hol szültél?Örülök annak hogy egézséges kisbabád született jo egézséget nektek.
2010. ápr. 3. 17:10

Nekem is át kellet éljem 1 szer .Első terhességem volt 16 bhetes AFP rossz lett később beigazolódott hogy a babának aki már 18 hetes volt nem fejlődött ki a kisagyi rész.Nagyon fájt nekem is én is rettegtem de akkor már tudtam hogy csak azért csinálják meg hogy bebizonyosodjanak mi volt a baj..másnap megszültem a babát...több hónappal később sem volt eredmény végig attól féltem vajon mi ketten nem férünk össze genetikailag..mikor pár hónapr a rá felkerestük a klinikát csak épp hogy kki nem rugtak és paradicsom palántához hasonlították a babát hogy 10 ből 1-2 nem marad meg..de semmi baj csak így alakúlt és próbálkozhatunk ez volt okt.és Májusban megfogant Zsoltika egészségesen!!Már 4 éves!!Mostmár minden terhességnél az első baba miatt járnunk kell a klinikát Debrecenben...3-4 alkalommal!Kislányom is egészséges volt vele is jártunk mire a nagy tudomány 35 hetesen a pocakomban meghalt..mint később kiderült 32 cm volt a köldökzsinór az átlag 50 cm helyett:-((

Soha nem menék bele még 1 megszúrásba!!!!

2010. ápr. 3. 17:05
Gratulálok a babához! Én is átestem ilyen vizsgálaton,nem tartozik a kedves emlékeim közé, de túl lehetett élni.A dokik valóban futószalagon csinálták, dehát engem nem érdekel, ha nem kedves, a szakmájához viszont marhára értsen és vigyázzon, hova böki a tűt! Egyébként a statisztikák szerint a down-kóros babák nagyobb százalékban születnek 35 év alatti nőktől , hiszen abban az életkorban nem javasolják a szűrést, mondván "ilyen fiatalon nem indokolt". Én 38 évesen lettem terhes a 3. babámmal, én direkt kértem ezt a vizsgálatot, a doki meg le akart beszélni, és a kombinált tesztet ajánlgatta (20E Ft és csak 75%-os az eredmény). Őszintén bevallom, nem vállaltuk volna, ha beteg. Az a két hét, amíg az eredményre vártunk nagyon nehéz volt.Egyébként amióta van a kombinált teszt, sok orvos megkérdőjelezte az AFP szükségességét. Nagyon sokszor ad pontatlan eredményt, hiszen ha a terhesség nem pont 16 hetes (márpedig a fogamzás napját sokan nem tudják pontosan), már csalhat ez a fajta vizsgálat.
2010. ápr. 3. 16:41

szia!

én is átéltem ezeket a dolgokat méghozzá 2x egymás után.ugyanis az első után már az eredményért mentem volna mikor két nappal előtte felhívtak,hogy menjek mert meg kell csinálni mégegyszer mert nem jó az eredmény.a következőt már 24 hetesen csinálták meg és 26 hetesen tudtam meg hogy egészséges babokám lesz.két hét múlva bevéreztem és végig kórházban voltam.

de a lényeg,hogy van egy 4 éves gyönyörü egészséges tündéri kislányom.

2010. ápr. 3. 16:03
Amniocentézis, vagyis magzatvízvizsgálat. Rutinbeavatkozásnak számít, a kismamák zöme mégis retteg tőle. Én nem is hallottam mindaddig erről a vizsgálatról, amíg nekem is indokolttá vált…
Sokan kérdezték, milyen volt, fájt-e, stb. elmeséltem már jó párszor, de most elmesélem azt is, én mit éltem át.

Ugrás a teljes írásra: Amniocentézis - ahogy én éltem át....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook