Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pylorus szűkület, ahogyan én éltem át fórum

Pylorus szűkület, ahogyan én éltem át (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pylorus szűkület, ahogyan én éltem át

1 2
2013. márc. 12. 13:28
Ugyanez tortent velunk, a fiamat 7 hetesen mutottek es szerencsere vegig ott lehettem vele...pokoli 8 nap volt, de a lenyeg, hogy meg tudtak gyogyitani. Viszont akarki akarmit mond, az anyai sziv fajdalmat, melyet akkor eltem at, semmi nem gyogyitja. Akarhanyszor belegondolok, szomoru vagyok, aztan ranezek a fiamra es megyek tovabb es halat adok Istennek, hogy megmentettek a dragamat es nem egy eletre szolo dologgal kell kuzdenie, erdekes, hogy kb.fel eve nem jartam a hoxan, most beleptem es a 2. Cikk , amit meglatok, ez.... .
35. Hajni0121 (válaszként erre: 34. - E4cce736f7)
2013. jan. 30. 15:23
SOTE I. gyermekklinika
34. e4cce736f7 (válaszként erre: 1. - Hajni0121)
2013. jan. 29. 21:10
Kedves Hajni!Komoly történet.Nagyon örülök hogy jóra fordulta történet. Meg is íjedtem picit, testvérem februárban szüli a kisfiát. Megkérdezhetem , melyik kórházba műtötték a kisfiadat?
33. Hajni0121 (válaszként erre: 30. - Szamó)
2013. jan. 25. 11:34
A miért kérdés sokszor megfordul nekem is a fejemben, de mindig arra gondolok, hogy majd másban kárpótolja őket az élet :) És a legfontosabb, hogy már jól vannak, valóban hihetetlen erősek ezek a picik és mire felnőnek emlékezni sem fognak ezekre!
32. Hajni0121 (válaszként erre: 26. - Liimo)
2013. jan. 25. 11:32
Eleinte bukott egyre többet(így vissza gondolva elég nagy mennyiségeket) aztán sugárban jött vissza minden evés után, és nagyon nagy mennyiség, miközben a babának rezzenéstelen arca volt. Mikor uh-n megnézték 3 óra telt el az evés után még tele volt a pocakja, pedig hányt is, semmi nem ment át.
31. Szamó (válaszként erre: 26. - Liimo)
2013. jan. 25. 11:01

Az "ilyen" babáknál semmi kaja nem megy át a belek felé. Folyamatosan hánynak. És sajnos nem gyógyul meg magától, csak műtéttel lehet segíteni.


Ha elmúlt, akkor tuti nem ez volt!

30. Szamó (válaszként erre: 24. - Hajni0121)
2013. jan. 25. 11:00

:)

Jó, hogy nektek nem kellett a veséjét műteni!

Szörnyű volt.....

Nagyfiamnak a gyomra, kicsinek a veséje..... MIÉRT? Ez olyan sokszor átfutott az agyamon.....De már túl vagyunk mindkettőn :)

29. Szamó (válaszként erre: 23. - 117b1693d0)
2013. jan. 25. 10:57

Örülök, hogy segíthettem!!!

És persze a legnagyobb öröm, hogy ezek a lurkók hamar rendbe jönnek, felépülnek a műtét után és erős, nagyfiúk lesznek :)

2013. jan. 24. 23:26
2 fiam van mindkettő nagysullyal született és bizony erről a betegséről nem is hallottam.a hideg is kiràzott.köszönöm hogy leirtad.
27. Kege
2013. jan. 24. 23:09

Sziasztok!Mi is benne oltunk ebben a szörnyűségben...4hetes volt a fiam,amikor műtötték ezzel.

A védőnőt hívtam mikor egyre többet kezdett bukni egyik napról a másikra.Megmagyarázta azzal h mohón eszik,bukós baba.Mikor már minden kijött vittem a gyerekdokihoz aki egyből rájött mi a baj.Egyből kórház uh,és tök nyugisan közölték h hát igen műteni kell! Mivaaan???Összetörtem de a fiam miatt talpon kellett lennem...a legrosszabb h nem adhattam neki tejcsit ő meg nézett rám értetlenül h miért nem értem h éhes...És amikor a műtőajtón beadtam...leírhatatlan érzések voltak bennem..

Szerencsére jól ébredt az altatásból,persze sírdogált sokat,le volt kötözv,orrából cső lógott,kis buksijába szúrva az infúziós cső stb...soha nem felejtem el azokat a napokat...

A köldöke föltt volt egy 2 cm vágás,de már nem is találom :)

2éves elmúlt a Drágám:)

Olvastam és mondták is h erős izomzatú babáknál fordul elő ez,és sok olimpikon,híres sportoló is átesett ezen a betegségen.


Az anyai ösztön nem hagyott már az elejétől nyugodni,tudtam valahogy h ez nem normális bukás..hiába nyugtatott bárki..

26. Liimo
2013. jan. 24. 22:56

A kisfiad minden etetés után hányt? Az én lányom is hányt sugárban, de csak a vacsorát. Akkor neki nem ez volt, csak túl sokat evett? Mondjuk már 15 hónapos és semmi baja.

Szerencsére a fiatoknál is időben kiderült és már ő is egészséges!:)

25. Hajni0121 (válaszként erre: 22. - 117b1693d0)
2013. jan. 24. 21:38
Én is így gondolom! Azért sem értem miért nem tett róla említést sem. Pedig nem egyszer mondtam, hogy sugárban hány, és alvás közben csordogált a szájából. De a lényeg, hogy már túl vagyunk rajta. Ez is egy tanulság, higgy a megérzéseidnek. ÉS inkább küldjenek el a kórházból, hogy semmi baj, mint hogy későn érjen be az ember.
24. Hajni0121 (válaszként erre: 20. - Szamó)
2013. jan. 24. 21:36
Köszönöm, hogy belinkelted!!! Elolvastam a 2. részt. Kicsit sorstársak vagyunk. Míg pocakban volt a fiam, neki is vesemedence tágulata volt, 2 hetente folyamatos uh, de Neki születés után elmúlt teljesen! Örülök, hogy a nehézségek ellenére már minden rendben!!! Sok sok boldogságot, erőt Nektek is!
23. 117b1693d0 (válaszként erre: 20. - Szamó)
2013. jan. 24. 21:12
Igen, ez az a cikk, amit a szülés előtt egy hónappal olvastam:) és mivel fiút vártunk jól megjegyeztem, hogy ilyen is lehet. Szerencsére nálunk semmi ilyen gond nem volt. De azért jó volt valamennyire felkészültnek lenni.
22. 117b1693d0 (válaszként erre: 19. - Hajni0121)
2013. jan. 24. 21:02
Azért szerintem ez egyáltalán nem annyira ritka eset (ezt neked is mondták a kórházban), hogy egy védőnőnek új legyen. Ha neki mégis az volt, az elég nagy baj. Még jó, hogy nem ő volt az egyedüli támaszod és az anyai ösztönöd nem hagyott nyugodni, mint a másik anyukát sem, aki írt korábban.
21. eva215
2013. jan. 24. 20:28
Örülök, hogy jól vagytok! Köszönöm, hogy megosztottad ezt a történetet! :)
20. Szamó
2013. jan. 24. 20:26

Ha van kedvetek elolvasni.....

[link]


Szüléstörténetem, de az utolsó része a mi "gyomros" műtétünk.....


Hátha valakinek én is tudok a tapasztalataimmal segíteni!

19. Hajni0121 (válaszként erre: 17. - 117b1693d0)
2013. jan. 24. 18:51
Szerintem meg sem fordult a fejeben, ahogy kivettem utolag a szavaibol teljesen uj volt minden neki amit elmeseltem a korhazi elmenyekrol....
2013. jan. 24. 18:47
Azert azt olyan jo olvasni, hogy akik mar keresztul mentek, jol vannak a gyerkoceik!!! :)
17. 117b1693d0 (válaszként erre: 16. - Hajni0121)
2013. jan. 24. 18:40

Ez tényleg furcsa, hogy a védőnő miért nem ment ki hozzátok egy etetést megnézni, hogy lássa mi is történik valójában.


Én olvastam erről még terhesen, szerencsére nem kellett elővenni a "tudományomat", mi átvészeltük a csecsemőkort enélkül. Egyébként is nagyon szerencsésnek mondhatjuk magunkat a védőnő és a neonatológus szakvizsgával rendelkező gyerekdokink nagyon jó párost alkottak és sokat segítettek az első hetekben, meg persze később is, ha szükség volt rájuk.

16. Hajni0121 (válaszként erre: 15. - Monesz07)
2013. jan. 24. 18:28
Én sem tudom miért nem szólnak erről! A védőnő nálunk is jött avval, hogy ez teljesen normális, szívassam az orrát hátha valami onnan ingerli és semmitől nem javult. De szerencsére nem nyugodtam és hála ég a gyerekorvos(nála született Marci, nem is tudom igazából miért Őt hívtam kétségbeesve, talán éreztem, hogy a segítség Nála van) azonnal tudta mit tegyünk!
2013. jan. 24. 18:21

Sziasztok!

Sajnos mi is átéltük a Pylorus szűkület tüneteit és az összes vele járóját.

Eggyet értek megi04-el ha sugárba hány a baba az sosem jelent jót.

Amíg nem tudtam mi lehet a kisfiamnál ez a doog édesanyám figyelmeztetett,hogy baj van ha a pici sugárba hány.

Gyermekorvos nevetve biztatott ,hogy dehát anyuka nyugodjon meg ilyen van , őket bukós babáknak hívják, ha kijött minden ágynemű csere ,átöltözés és lehet is ujra etetni és ha kihányta ujra és ujra.......

Idióta....gondoltam.Első babás anyukaként bár, tudtam,hogy így nem tudok élni - ekkor már a bukások miatt egy hete nem aludtam és a kicsim is éjjelente csak a krjaimbam , mert attól féltem a kiságyba megfulad,ha ujra bukni kezd!

Egyik éjjel már nemcsak a tápszer jött vissza,hanem valami barnás váladék.Ekkor nagyon megijedtem.Bementünk az ügyeletre ahol elmagyarázták igaz nem azonnal,hogy mi lehet a baj.Szirénázó gyorsmentő vitt föl BP.-re a négy hetes picimmel a karjaimban aki a visszajövő akkor már gyomor savtól fuldokolt.

Éjszaka megműtötték és azóta minden rendben van.Most már fél évesek el múltunk és szépen eszeget.

Biztattak,hogy ne aggódjunk ez gyakori és rutin dolog meg ,hogy minden rendben lesz....

Köszönöm szépen -gondoltam!

Egy világ omlott össze bennem mikor saját kezűleg kellett a műtőajtón beadnom a négy hetes kicsikémet akire két évet várnunk kellett úgy,hogy az első babám elment.Rutin dolog!!!-élje át aki ezt ki meri jelenteni!

De ha ez ilyen gyakori dolog nem értem miért nem hívja föl rá a figyelmet senki.Minek van a védőnő stb.Az ember ha időben lép szegény kis gyermeknek nem kéne annyit szenvednie és az anyukának sem.

Kórházi tartózkodásunk alatt az egyik orvos figyelmeztetett ha majd kistestvér lesz és ő is fiú akkor ő is örökölheti ugyanezt!!!

2013. jan. 24. 15:26

Jó, hogy írtál erről Hajni!

Biztosan sok olyan kismama vagy hozzátartozó van, aki nem hallott még erről a születés után pár héttel kialakuló elváltozásról.

Fontos, hogy felismerjük a jeleket és az ilyen pozitív történetek erőt adhatnak azoknak, akik hasonló szituációba kerülnek!


Cuki a kicsi, sok boldogságot! :)

13. Orsi86
2013. jan. 24. 14:59
Az én kisfiamat is 6 hetesen műtötték. Neki már 2-3 hete voltak bukások, de mivel szépen hízott a doki nem küldött sehova. Aztán kezdődött a sugárban hányás ami tényleg nagyon rémisztő volt. Én megkönyebbültem amikor végre kiderült a gond és még az nap meg is műtötték. Végig vele voltam a kórházban ( soteI.) így nem viselt meg annyira. Már 1,5 éves makk egészséges nagyfiú.
12. Hajni0121 (válaszként erre: 10. - Padry)
2013. jan. 24. 14:26
Ahova mentünk (SOTE I) ott csak indokolt esetben maradhattak az anyukák, pl. akik nagyon messziről voltak, vagy olyan volt a baba állapota. Látogató is csak anya és apa lehetett felváltva, bár nem is kíván ilyenkor az ember senkit!
2013. jan. 24. 14:23

Köszönöm a kedves szavakat:) Valóban a legjobb, hogy már túl vagyunk rajta és tényleg nagyon fontosnak tartom, hogy figyeljünk oda!

Ahogy megi04 is írta, nem játék! És ahogy utána olvastam, elég gyakori rendellenesség. Nem ijesztgetni szeretnék, csak, hogy tudják a friss anyukák, hogy van ilyen és nem szabad habozni.

10. padry
2013. jan. 24. 13:51

Egyébként is borzasztó, ha vkinek beteg a gyereke, pláne, mikor még ennyire pici!

Lényeg, hogy most már minden rendben van! További jó egészséget Nektek!


Egyébként miért nem maradhattál vele bent aznap este?

2013. jan. 24. 13:45
Jaj megkönnyeztem a történteket!Nagyon jó egészséget és sok boldogságot neketek!!
2013. jan. 24. 13:40

El sem tudom képzelni milyen lehetett ez Nektek, de az a lényeg, hogy szerencsésen túl vagytok rajta.


Jó egészséget és sok boldogságot kívánok!

7. 416c7ed97f (válaszként erre: 4. - Megi04)
2013. jan. 24. 13:21
Még jó, hogy a megérzéseidre és saját magadra hallgattál és nem hagytad magad! A hideg kiráz ilyenkor...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook