Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell fórum

Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell

165. 2d5a00656a (válaszként erre: 163. - Pirosalma)
2009. okt. 19. 22:25
Tényleg?Van pofájuk?!/Dehát hogy is ejtenék ki a Szentgyörgyi nevet:)?Szzindzsördzsáj?/
2009. okt. 19. 22:21

"És ha én a tételek 50-75 %-át tanulom meg, akkor miért fogok nagyobb valószínűséggel nem megtanult tételt húzni? Nem értem, én ehhez hülye vagyok:-)".Na ez az okkultizmus:)És bejön,bár hihetetlen,de mi készítettünk erről statot,és tényleg...Persze a 100%-ról nem beszélgetek:(Az már egyenesen túlzás,na és a fokozatai:)

Az tényleg érdekes lett volna ha biokémiából meghúznak:)

163. Pirosalma (válaszként erre: 161. - 2d5a00656a)
2009. okt. 19. 22:18
Ja, amit az angolok egyszerűen csak Krebs-ciklusnak hívnak...:-)
162. Pirosalma (válaszként erre: 160. - 2d5a00656a)
2009. okt. 19. 22:18

"A lényeg ,hogy 25%-nál ne tudj többet...":-D

És ha én a tételek 50-75 %-át tanulom meg, akkor miért fogok nagyobb valószínűséggel nem megtanult tételt húzni? Nem értem, én ehhez hülye vagyok:-)


"Őszintén rajtad kívül volt másis?:)" - persze, vannak azért rendesen, akik mindet vagy majdnem mindet megtanulják. Persze a megtanulásnak is sok szintje van.


Igazából elég érdekes is lett volna, ha pont biokémiából húztak volna meg, hiszen nem tegnap kezdtem foglalkozni vele, még ha hobbiszinten is.

161. 2d5a00656a (válaszként erre: 158. - Pirosalma)
2009. okt. 19. 22:12
Szetgyörgyi-Krebs::::::::::::::)))))Na azt véletlen még tudom:)
160. 2d5a00656a (válaszként erre: 157. - Pirosalma)
2009. okt. 19. 22:11

Dehogy is!Te nem vagy tisztában az egyetemi alapszabályokkal.A lényeg ,hogy 25%-nál ne tudj többet,akkor tutira belehúzol a 25-be.De ha 50 -75%között vagy az tutira szar oldal lesz..Persze nálunk nem szólt a fáma azokról akik100%-osak voltak:)/Őszintén rajtad kívül volt másis?:)/

/Az ATP szintézist én is szerettem,mert érthető,és logikus volt:)Ja és a ch anyagcserét épp két heze vitattuk ,úgyhogy még te magyaráztad...mákos..//

159. Nattine (válaszként erre: 156. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 19. 22:08
16 km volt. Akkor elmehetek katonának? ;))) Úgyis éppen állást keresek :)))
158. Pirosalma (válaszként erre: 157. - Pirosalma)
2009. okt. 19. 22:07

De egyébként gyakorlatilag az egész szénhidrát-anyagcsere föl volt adva, glikolízis, glukoneogenezis.

Ja, és majdnem khagytam: az energiás részhez tartozik a citrátkör is, az is szerepelt a tételsorban.

157. Pirosalma (válaszként erre: 154. - 2d5a00656a)
2009. okt. 19. 22:05

Igazából a szénhidrát-anyagcsere és az anyagcsere általános energetikai jellemzése (ATP és egyéb, "nagyenergiájú" vegyületek, biokémiai reakciók lejátszódásának feltételei stb., összefoglaló néven bioenergetika - vagy biokémiai termodinamika -, ami nem azonos az bioenergia-gyógyászattal:-) volt.

És én pont ezt az energiás tételt húztam. De a többi tételt is ugyanígy tudtam. Ezért jó, ha az ember mindenre fölkészül, nem érheti meglepetés (na jó, az mindig jöhet), nincs para, hogy "Csak ezt ne húzzam, csak ezt ne húzzam..." Meg hát ha az ember profi akar lenni, akkor csak egy dolgot kell tudni: MINDEN-t:-)

156. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 143. - Nattine)
2009. okt. 19. 21:57

Trükközni kell:) Ne vegyél egyszerre csokit meg almát, hanem mondjuk előszőr egy héten háromszor helyettesítsd almával, vagy mással.A többi napon meg maradhat, aztán mindíg egy nappal többször válaszd az almát.Meg fogod látni, hogy az alma jobb mint a csoki.Egy idő után meg nem is kívánod. Ha én most eszem egy csokit, akkor jól esik, de semmi több.Nem akarok többet enni.

A fél óra meg szuper!!! Az több mint tíz km!!A Honvédségnél az alkalmassági vizsgálaton 10 km-ert kell letekerni, ami átlagban 20 perc körül van. Ügyes vagy:) Csak így tovább!:)

155. a22d4e01f3 (válaszként erre: 150. - 2d5a00656a)
2009. okt. 19. 21:56

egyetértek,nekem se jönne be a csoki helyett más, vagy azt kell elérned, hogy leszokj a csokiról, teljesen, kérdés nélkül! mert megéri

vagy pedig vagy csokiital vagy 1 csokikocka adaggal kielégíted, viszont ebben az esetben szerintem érdemes mindennap! egy időpont (a nap fénypontjaként:-D

1 csokikocka kcal értéke elenyésző, és nincs tiltás érzésed.

154. 2d5a00656a (válaszként erre: 149. - Pirosalma)
2009. okt. 19. 21:56

Hogy demonsrtráltad a ch anyagcserét Almus????????

De jól foghattad meg az eke szarvát ,ha "jeles "lett:)Szóval??Mit mutattál be?

153. Nattine (válaszként erre: 135. - 85055abb64)
2009. okt. 19. 21:54

Visszaolvastam, amit írtál. Arra gondolsz, hogy "szétszórod" a cukrot, hogy egyszerre ne kívánj sokat? Nem rossz, bár amennyi cukrot én megeszek, nem szabadna kívánnom a csokit :)))

Megírhatnád priviben a honlapod címét, ha gondolod!

152. 2d5a00656a (válaszként erre: 146. - Nattine)
2009. okt. 19. 21:53
Ja ,a nevét én még nem tudom,csak edzésmesternek titulálja magát:)Én még kapom a "lecajokat",feliratkoztam rá,kíváncsi vagyok mi sül ki belőle:)Eddig általánosságokat puffogtatott ,amit bárhol lehet olvasni egy egyszerű érdeklődőnek is,várom mivé fajulunk:)
151. Nattine (válaszként erre: 150. - 2d5a00656a)
2009. okt. 19. 21:52
Egyébként az étcsoki tényleg jó, mert csoki, de ugyanakkor kesernyés, nem kíván az ember utána annyit. Szólok is a Mikulásnak, hogy mást ne is hozzon ;))
2009. okt. 19. 21:50
Én azt mondanám egyél csokit,de csak egy kockát,és az is 70%-os étcsoki legyen.Attól nem lesz bajod,kielégíted a csokifüggőséged,de nem vétkezel.Szerintem almával nem lehet kiváltani a csokivágyat....De én nem vagyok ch függő,lehet ,hogyha valaki annyira kívánja az édes ízt,és sokszor, akkor kiváltja nála ezt egy édes alma/nálam ez nem váltja ki,de évente egy kocka étcsokit elvállalok:)/
149. Pirosalma (válaszként erre: 142. - 2d5a00656a)
2009. okt. 19. 21:49

A szoptatás mindig jár szükségszerűen némi energiafölhasználással (1 dl anyatej energiatartalma cca. 70-80 kcal, de hogy az előállításához mennyi energiát kell az anyának befektetni, nem tudom), hiszen a tejet valamiből meg kell termelni.


Hogy fogyaszt-e, az attól függ, mellette mennyit eszik (és mozog) az anyuka.


És hogy az étvágyszabályozásra van-e valamiféle érdemleges hatása, nem tudom, de mindenképpen energiát von el a szervezettől.


(Amúgy ma volt a biokémiademonstráció - szénhidrát-anyagcsere -, és 5-ös lett:-)

148. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 141. - 2d5a00656a)
2009. okt. 19. 21:49
Dettó:) Anyumnak három hónap után elapadt a teje.Mondogatták nekem is, hogy enni kell, igaz nem kellett kétszer mondani, mert nagyon éhes voltam.Ettől meg mégjobban megijedtem, mert úgy gondoltam, hogy mivel állandóan azt érzem, hogy éhes vagyok, éhezem is.Akkor könnyebbültem meg mikor elkezdtük a hozzátáplálást.Nekem sok tejem volt, és nagyon kalóriadús is volt, mert az öt hónapos babám csak 50 g-ot evett egy szopira, mégis hízott tőle.Szopi után még kilenc hónapos baba mellett is fejtem három decit egy alkalommal, ami rengeteg.
147. a22d4e01f3 (válaszként erre: 137. - 2d5a00656a)
2009. okt. 19. 21:47

kb én is vagyok, van valamennyi felesleg, biztosan nem vészes, csak nagyon zavar, és főleg az, ha nem úgy van valami, ahogy kitalálom, és nem vagyok ura a helyzetnek, vagyis az zavar, ha nem tudom uralni magam! és én is elég sok elméletet ismerek, de azért ez mindenképp könnyebbség, mert pont emiatt előbb-utóbb azért csak valahogy lekeverednek azok a kilók.

a függőség könnyen kialakul, ismerős, el kell határozni, és le lehet mondani, de szerintem megfelelően kell időt választani!

kriszcsike! nem írnád le, mit teszel, ha csokit kívánsz?? én csokis capuccinot iszom.

bármilyen italos formában mértéktartó vagyok, és vannak csoki italok, pl. mars, ilyesmi. vagy étcsoki, abból nem esik jól sok, csak egy-két kocka.

várom a tippedet, kriszcsike! érdekel, akár priviben!

a másik nálam a coca cola, de mivel van light formula, ezért nálam nem lenne helyes most lemondani, amikor van felesleg rajtam, azt gondolom, hogy arról akkor fogok lemondani, amikor az étkezés-súly-súlytartás már abszolút a helyén van!

146. Nattine (válaszként erre: 144. - 2d5a00656a)
2009. okt. 19. 21:47
:))) Aki a cikket írta, amivel ez a topik indult. Jól elkanyarodtunk tőle :))
145. Nattine (válaszként erre: 141. - 2d5a00656a)
2009. okt. 19. 21:46
Na, erről beszélek. Aki hízékony, az tud egy hónap alatt 10 kilót hízni. Itt van pl. a férjem, ma is vacsorára megevett 3 szelet kenyeret, meg egy adag császármorzsát + egy fél adagot, amit a fiam meghagyott (csodák csodájára, mert sajnos ő is olyan hülye édesszájú, mint az anyja :((( ), és teljesen normál súlyú, soha nem hízik meg. Ha meg mégis felszalad 2-3 kiló rá, akkor egy pár hétig csak 2 szelet kenyeret eszik vacsorára, pikk-pakk, megoldotta a problémát. Ez igazságtalanság, én meg majszolom mellette a fél szelet kenyeremet sovány sonkával, meg uborkával...
2009. okt. 19. 21:45
Ki az az ILDIKÓ?
143. Nattine (válaszként erre: 138. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 19. 21:41

Igen, az Ildikó is ezt mondta, hogy ha csokit akarok enni, egyek almát... Persze, ez így jól hangzik, a gond csak az, hogy ha fejben eljutnék odáig, hogy átgondoljam, hogy csokit eszem-e, vagy almát, akkor már nyert ügyem lenne. Egyszerűen észre sem veszem, és már le is csúszott. Ugyanez igaz a kóstolgatásra, csipegetésre. És világéletemben ez volt. Tényleg nagyon nehéz leszokni róla. Nagyobb függőség ez, mint a cigi, azt sikerült letennem :))


Viszont most tekertem le fél órát a szobabiciklin. Ez is valami, nem igaz?

2009. okt. 19. 21:39
Egyébként állítólag tényleg fogyaszt,de nem az első évben hanem ha valaki továbbetet ennél.
141. 2d5a00656a (válaszként erre: 140. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 19. 21:38
Én rástresszeltem ,hogy nem lesz tejem/anyukámnak nem volt/és ezért minden szart megettem amit mondtak...levesek,sör ,tej,...ennek eredménye egy hónap alatt tíz kiló volt:)Alig bírtam leszedni magamról/és persze nem lett több tejem:)/
140. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 137. - 2d5a00656a)
2009. okt. 19. 21:28
:))) A szoptatás igenis fogyaszt...ha mellette nem eszel semmit:D Én nem tudom azt hogy lehet kibírni, mert én azt hittem éhen fogok halni így is, hogy ettem.A plusz négy kiló is már csak akkor szaladt fel, mikor nem szopizott annyit a lányom, mert evett már főzeléket.Elötte nem is híztam, és nem is fogytam, igaz ez már csoda lett volna ennyi kajálás mellett.
2009. okt. 19. 21:27

A függés "szép" dolog!Bármi legyen is a tárgya.Ha a szervezet csokia "kattan " rá ,akkoraz,de lehet ez light cola,vagy cigi,vagy pia,vagy koksz...teljesen mindegy,kialakul egy függőségi viszony,egy hozzászokás.

Erről le lehet,és kell jönni ,ha az ember rájön/persze súlyos estben segítséggel/de nem gondolom hogy a csokifüggés kóros lenne,de mégis függőség.Devian azért jött le rtóla mert átállt egy egészséges életmódra ,és kiküszöbölte vele azt a hiánybetegséget ami a függést okozta.

138. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 134. - Nattine)
2009. okt. 19. 21:23
Meg kéne próbálni valami alternatívát a csoki helyett.Müzli szelet, joghurt, vagy valami amit szívesen eszel.Fogalmam sincs miért van nálam ez, de amióta ilyeneket eszem, nem kívánom az ilyen tömény édességeket.A gyümölcsöket viszont igen.Igazából én is értetlenül állok a történtek elött. Nálam nagyobb csokifan nem volt a Földön, most meg nem is jut az eszembe, még akkor sem mikor elmegyek mellette a boltban.Csak akkor érzem, hogy szeretnék enni, ha megjön a bajom, máskor teljesen hidegen hagy.
137. 2d5a00656a (válaszként erre: 133. - Nattine)
2009. okt. 19. 21:21

Szia!

A szoptatás fogyaszt egy baromság!és ezt elsőkézből mondom!!!

Ja és én hízékony vagyok,nagyon!!Hidd el nem egyszerű súlyt tartani,és bár sokan állítják jó ez nekem/mármint a kinézet/ennyi idősen,én nem annyira szeretem,és én is küzdök vele.Lehet nem30 kilóval ,de azzal a rohadt tízzel mindenképp:)És ez nekem ugyanakkora gond mint másnak a harminc:)

Ráadásul én minden elmélettel teljesen tisztában vagyok,úgyhogy nincs is mentségem csak a lustaság,és a fegyelmezetlenség!Ez se könnyű:)

Ja ,és én ezt önigazolásként írtam:)/Elég szar lett:)/

136. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 133. - Nattine)
2009. okt. 19. 21:15
Nem vagyok hízékony.A szülés elött normál súlyom volt, nem kellett odafigyelnem, ill akkor normálisan ettem.A szoptatás alatt változott valami az étvágyammal.Ez az elején volt a legdurvább, mert akkor állandóan éhes voltam.Egész nap ettem, este meg elkezdtem bőgni, hogy éhen halok.Sokat ettem, és nem válogattam, mindegy hogy mit, csak kalória legyen benne.Később az éhség elmúlt, legalábbis ez a típusa, de jött egy másik.Ez hülyén hangzik, de tényleg ez volt.Éhes voltam, de már nem azért mert tejet termeltem, hanem mert kitágult a gyomrom.Az elején olyan éhséget éreztem, mint kb az az ember aki az éhhalál küszöbén van.( remegtem a kajáért, és szédültem.Úgy éreztem, ha nem ehetek összeesem )Megszoktam, hogy eszem, és ettem.A hozzátáplálás után meg az éhségem csillapult ugyan, de akkor meg már megszokásból ettem.Nem is figyeltem, hogy éhes vagyok e, idő van enni kell.Persze a súlyom zavart, és kaptam sok megjegyzést ami nagyon bántott.Le szerettem volna fogyni, de nem tudtam.Sehogy.Semmi nem működött végülis ezért döntöttem úgy hogy nem érdekel.Ezután kapcsoltam oda véletlenül a viasatra.A többit már leírtam.:)A fogyókúrák nem működtek nálam sem.Ha nagy keservesen lement egy kiló kettő jött vissza, vagy le sem ment.Ez a kalcium miatt volt nálam, ez is utólag derült ki, szintén véletlenül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook