Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell fórum

Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell

75. 2d5a00656a (válaszként erre: 74. - Nattine)
2009. okt. 17. 16:20
csak lődd!Annyira nem izgalmas ,hogy várva -várjuk mint a karácsonyt!Persze ezt csak priviben,isten ments,hogy más elől lelőjjük!!!
2009. okt. 16. 22:29
Sziasztok! Én már kb. április óta regisztrálva vagyok az Edzésmester oldalon, ha érdekel, elmondom a véleményem. De ha nem akarjátok, akkor nem lövöm le a poént :)
73. 2d5a00656a (válaszként erre: 72. - MelisUK)
2009. okt. 16. 19:26
Én még reménykedem,hogy lesz valami okosság benne,de én születwett optimista vagyok:)
2009. okt. 16. 14:48
Én már le is íratkoztam az e-mailekről, amiket küldenek, semmi konkrétumot nem írnak, csak izgatják az ember fantáziáját, fölöslegesen olvasom el, mert semmi újat nem mond, csak ígér, amit eddig nem tartott be, ahhoz meg nincs kedvem, hogy folyamatosan az ígéreteket olvassam, meg az ismétléseket. Tényeket vártam, helyette rengeteg rizsát kaptam, ez nem kell.
2009. okt. 16. 12:52

Hát mit ne mondjak, ízlésed az van, mert én is szeretem az édességeket :-)))))

Nekem, hogy ne faljak fel egy édességboltot nagyon komoly meló :))), próbálok előre dolgozni, így becsempészek annyi cukrot a szervezetembe, "szétdobálva", hogy ne kívánjam az édességeket.

Ezzel csupán annyit akartam mondani, hogy valószínűleg nálad is lehetne trükközni, hogy legalább kevésbé kívánd. Nyiss egy fórumot (ötlet csak), hogy ki hogyan oldotta meg, lehet tök sok jó és hasznos ötlettel fogsz találkozni.

70. Margitnéni (válaszként erre: 69. - 85055abb64)
2009. okt. 16. 12:34

Így van ahogy írod a kalóriát kell csökkenteni, és lehetőség szerint kevés kalóriájú élelmiszerrel jóllakni. Én a húst nem szeretem, ha választani lehetne inkább sült krumplit ennék rántott husi helyett, de sajnos azt nem lehet, a főtt krumpli viszont nem fincsi.

Bele kell férni napi 1200-1300 kalóriába, kerülni kell a lisztet rizst, cukrot és a zsíros ételeket, és nekem még a tejet és a sajtot is, nem bírja a gyomrom. Egy-egy ételhez ha szükséges 1 teáskanálnyi étolajat (45 kcal) használok teflon edénybe, nekem nincs teljesen zsírmentesen sütő.

De sajnos az én fincsimet semmi nem pótolja, fincsi mogyorós rúd, csoki, stb. Egyet esetleg ehetnék, de azt minek, csak még jobban sóvárognék érte. Inkább csak messzi ábránd, illetve nem is akarok ilyesmire gondolni.

69. 85055abb64 (válaszként erre: 66. - Margitnéni)
2009. okt. 16. 11:36

Szió,


Picit átfogalmazom a hami részt.

Amiket írok példák, és a kalóriacsökkentésre. Azt mindenki maga tudja, hogy az étkezésébe, ízlésébe, rendszerébe mi fér bele, mi nem. Amiket írni fogok sokak alkalmazzák, tehát nem spanyolviaszt várj :)


gombapöri:

a gombát zsíron vagy olajon is megpárolhatod, fel lehet önteni tejszinnel+ piros tejföllel is és ehetsz hozzá tojásos tésztát ------------> anyukámnak van olyan sütője ( nem olcsó :-( ), amiben úgy tudok hagymát pirítani, hogy nem öntök hozzá még olajat sem, a gombát alacsony zsírtartalmú jughurtal öntöm, és egy mokkáskanál keményítőt teszek bele és én durumtésztával szoktam enni.

(A tészta mértéktelen fogyasztása, (még ha durum is) eléggé diétaellenes, sőt van aki ki is iktatja)


Nekem ez egy fincsi ebéd.


Vagy egy másik ötlet, amivel szintén kalóriát lehet csökkenteni:

rántotthusi (barátnőm panírozza így, anyukám a második részét ajánlotta nekünk, (amit őszintén szólva, a napokban halottam), de állítólag finom): a hagyományosat nem írom -----> csirkemell zsírtalanítva,

panír:

liszt helyett: ledarált zab

tojás: hááát én igazság szerint a tojás sárgáját nagyon mértékkel eszem, nem tudom mi lenne, ha csak a fehérjét cuccolnánk rá..., annyira nem tudok főzni :), mindenesetre a tojás szokásosan

zsemlemorzsa helyett: (bocs, nem emékszem, de valami sokkal jobbat tesz rá a bnőm, mint a zsemlemorzsa)

és mindezt bele tepsibe és lekenni tolseprűvel olivaolajjal (nem önteni)


Ehhez egy krumplipürét tudnék elképzelni, amit úgy szoktam, hogy megfőzöm a krumlit és alacsony zsírtartalmú joghurtal összeturmixolom, (de van 0,1-es Mizo tej is).


(Én fél liternél próbálom nem túlenni magam tejtermékekből, persze saccra és nem mindig sikerül :-)


Állítólag finom én ki szeretném próbálni ezt a husit :-)

A fűszerezést nem írtam, mert mindenkinek más az ízlése, bár ezekkel én mértékkel bánok.


Ezeket ilyen formában megengedem magamnak, de van aki meg nem.

Csak a kalóriacsökkentéshez próbáltam tippet adni, biztos sokaknak nem új, de sosem tudhatom mikor adhatok egy jó tippet, újdonságot. :-)


Megjegyzés: hogy miből mennyit, az már "teljesen más" téma.

68. Margitnéni (válaszként erre: 67. - 00346cf747)
2009. okt. 16. 10:29
Szia! Köszi megnézem, hát igen a süti hiányzik, édesszájú vagyok, és szerintem ez már így marad!
67. 00346cf747 (válaszként erre: 66. - Margitnéni)
2009. okt. 16. 10:16
Szia, bocs, hogy belevau, pillants rá Roxa naplójára, és fórumjára, igen fincsi ételeket, sőt süteményeket gyárt lájtos kivitelben.
66. Margitnéni (válaszként erre: 64. - 85055abb64)
2009. okt. 16. 10:15

Szia Kriszcsike!

Biztos, hogy szükség lenne a mozgásra, én gyaloglok is minden nap kényszerűségből, de ha nem kellene nem tenném, mert nagyon fájnak a lábaim. A saját tempóm az kb. a csigáéval egyenlő. Ez már évek óta így van, úgyhogy nem javul a dolog, sőt ha sokat kell menni, jobban kimerülök.

Azt nem tudom, hogy mi az aerob mozgás, de az biztos, hogy nekem semmiféle mozgás nem esik jól.Ez mondjuk régen, amikor még nem voltam ennyire kövér, is így volt. Mindig csak kínoztam magam a tornával, de én nem emlékszem olyan pillanatra, hogy jólesett volna.

Fincsi kaját diétásan főzni, hát nem tudom, kinek mi a fincsi. Nálam inkább a nagy lemondás a jellemző, és olyan dolgokat eszek, amiket eddig leginkább kerültem. Nagyon elszántam magam, talán ezért tudom ezt megtenni, de egy kis aggódás azért van bennem, meddig bírom.

2009. okt. 16. 09:49
Megjött a köv.Ez már szakmázik egy kicsit,bár még mindig nem ajánl konkrétumot,de ez már nem csak általánosságokat puffogtat,hanem magyaráz is ,ez már tetszett:)
64. 85055abb64 (válaszként erre: 63. - Margitnéni)
2009. okt. 16. 09:07

Szió Bébyfóka és Margitnéni :)


Kéretlen tanács a testmozgásra, bár lehet alkalmazzátok is: gyaloglás szabadban (a saját tempótokban). Kevésbé megeröltető az izületeknek, aerob mozgás, amit zsírégetéshez szoktunk javasolni. Lehet először elég lesz a fizikumodnak húsz perc is, de egy idő után 25, 30, 35..., de ezt úgy is érzitek. Azt tudom, hogy én hosszú távon mindig abban maradtam, amit nem erőltettem, hanem csináltam úgy és amennyi jól esett. És mindig egyre több esett jól.


Csalánlevél gondolatmenetével totál egyet értek, miszerint a személyre szabott étkezés szokott áltaában beválni, mert ahogy ő is mondta másról tudnak emberek lemondani stb., nem ismétlem meg.


Azért egy jóhír, nagyon sok fincsi kaját, meg lehet diátásan főzni, amit persze tanulni kell, de gyorsan tanulható fortélyokról beszélünk szerintem.


Sok sikert nekek!

63. Margitnéni (válaszként erre: 56. - 64cb523242)
2009. okt. 15. 21:35

Szia Bebyfoka!

Tudom, mit érzel, én is 150 kg-ról indultam lassan egy hónapja. Konkrétan most nem tudom hol tartok, mert ide-oda ugrál a súlyom, de volt már, hogy 8 kg-al is kevesebb voltam.

Mindig azt hallom én is, hogy orvosi segítség kell, és ez az, ami nem létezik. Nekem is évekig tartott, mire rájöttem, hogy útmutatást kapok esetleg, de az van annyi, hogy ki kell hámoznom a nekem megfelelőt. De csak én, egyedül, magamért tudok lefogyni. Olyan ez, mint a szülés, állhatnak melletted százan, de neked kell egyedül megszülni.

A tornaszerek nem elhízott embereknek készülnek, úgyhogy azokat el is felejthetjük.

Kíváncsi vagyok, milyen új tippeket, tanácsokat fogok hallani Szűcs Ildikótól, bár most úgy néz ki, jó úton járok, de mégis tele vagyok kétségekkel, nehogy elrontsak valamit.

62. a22d4e01f3 (válaszként erre: 58. - 2d5a00656a)
2009. okt. 15. 20:59

biztos nehéz elfogadni egy szigorúbb kritikát, pedig pont az ilyen szavakért hálás utólag az ember, mert ezek adják a szükséges ébresztő pofont.

és segítséget virtuálisan szerintem itt mindenki kér, ad és kap

de egy őszinte hozzáállás minimálisan szükségeltetik


nekem is jó, hogy néha olvasok ilyen észhez térítő sorokat, kell, néha nehéz fejben átállni, nem hiszem, hogy csak nekem....


és amúgy teljesen egyetértek!

2009. okt. 15. 18:08
Mi?
60. kerkira (válaszként erre: 59. - 2d5a00656a)
2009. okt. 15. 14:25
Meg! Nekem tetszett ez a rész, volt benne újdonság.
2009. okt. 14. 21:00
Kockahas megjött már nektek?
58. 2d5a00656a (válaszként erre: 56. - 64cb523242)
2009. okt. 14. 20:21

OKés elolvastam.Minden egyes hszedet,szerintem mindenbe belekapsz egy hétre,mindent kipróbálsz kb 3-4 napig majd átnyergelsz más fórumra ,más diétára.Az első dolog.hogy szembesülj magaddal. Az ember nem véletlenül lesz 150 kiló feletti,azért "enni "kell!És ahhoz hogy leadd tenni kell!Ha 150-ről 78 ra le tudtak küldeni hormonálisan nincs gondod,viszont fejben inkább!!!tedd le a voksod valamilyen diéta mellett amitbe tudsz tartani hoszabb távon ,és tartsd be,különben 150 kilósan 2-3 hét felesleges....

Ha majd fejben döntöttéllegközelebb akkor próbálj meg csatlakozni bármilyen fórumhoz ,vagy felkeresniszakembert.

Ha ez nem jön be akkor csak negatív megjegyzéseket tenni mehetsz fel bármelyfórumra,és te sem akarod,különben nem lennél a Hoxán!

57. 2d5a00656a (válaszként erre: 56. - 64cb523242)
2009. okt. 14. 20:01

Szia!

Már a nevedet is önirónikusan választottad!

Még elovaslak kicsit és utána újra írok neked,mert egyenlőre nem értem miért nem fogytál ,ha tényleg mindent csináltál amit írtál.

Ma jövök még csak olvasok....

2009. okt. 14. 19:54

Sziasztok!

Én is feliratkoztam tegnap erre az edzésmesterre,tegnap megkaptam,az aktiválást,de ma még nem jött semmi sem,Minden nap küldenek emailt?A fogyókúrákról meg nekem az a véleményem,hogy miért nincsen egy olyan ember,aki,személyre szólóan tudna segíteni a fogyásban ,nem pedig általánosságban,Két hétig voltam fogyókúrán ,kórházban,600 kcal/nap,és semmi.Ha az orvos se tud és persze nem is akar segíteni akkor ki??Ki az akitől segítséget várhatnál?Pedig igen jó nevű adjunktushoz jártam,de hogy minek?hogy növeljem a statisztikát.Önként mentem körzetihez,hogy tessék már beutalni fogyókúrára,mert már nem bírom így,megkaptam a beutalót,a kórházban meg ki kellett könyörögnöm,hogy míg bennt vagyok részt vehessek mozgásterápián,ami annyit jelentett,hogy szobabicikliztem,meg futópadon sétáltam.az embernek meg van kötve a keze,mozogj,de minden eszközt soványaknak találtak ki,Szeretnék itthonra futópadot,mert ilyen súllyal a sima futás nem megy.Kis városban lakom,nincsen konditerem ahol lennének gépek,szóval néztem futópadot,170000-ért,és mit gondoltok mennyi a terhelhetösége?100kg,jó nem?Szoktam nézni a viasat3-an a mutasd a tányérod,na igen,nekem is valami olyanra lenne szükségem,hogy valaki megmondja az életkörülményeim,az életritmusom figyelembevételével,hogy mit egyem,mit mozogjam,olyat ami használ is.Az orvos meg megvizsgál ,szörnyűlködik,és mondja ne egyél.Hát...köszönöm a nagy semmit.Nagy igazság:segíts magadon,isten is megsegít!!!

55. 2d5a00656a (válaszként erre: 51. - E1641dee25)
2009. okt. 14. 18:28

49.5-nek tökélketesen igaza van!!Csak embereként,egyénileg!!!

Mindenki más és más..Én még két diétát egyformára nem írtam/pedig mennyivel könyebb lenne:)/De mindenki mást szeret,másról tud lemondani,más a mozgása, az emésztése/főleg/és a hozzáállása!!Ezért egy sazkma ez és hülyeségek a sztenderd diéták.....

54. 2d5a00656a (válaszként erre: 50. - A22d4e01f3)
2009. okt. 14. 18:26
Várjuk meg...hátha egyszerűen egy világszabadalom:)
2009. okt. 14. 14:29

egyénre szabottan!

energiabevitel: szerintem a vegyes normális táplálkozás mértéktartással a legcélravezetőbb.

én attól mindig leadom a felesleget, csak néha elkap a fogyás fogyókúrával hév és túléheztetem magam, bekajálok, aztán megbuktam.

mozgás: fokozatos terheléssel! olyan sportot választva, amit az ember szeret! és szívesen csinál, rászokik, és évtizedeken át kitart!

én ehhez tartom magam

2009. okt. 14. 14:09
Tudja egyáltalán valaki?
2009. okt. 14. 14:08
Na de akkor tulajdonképpen hogyan is lehet "okosan fogyni"? (mozgás mértéke, energiabevitel mennyisége, gyakorisága?)
2009. okt. 14. 08:21

és az a legrosszabb, hogy ilyen kis rejtve próbálják majd beadni a terméket....

ha az elejétől tudom, hogy egy táplálékkiegészítős üzlet vagy egy fitneszterem, akkor normális helyzet van, de így......nekem ez mindig olyan kis "nem egyenes".

szép napot

2009. okt. 13. 21:02
Reméljük az olvasásért nem kell majd befizetni:)
2009. okt. 13. 16:11

Eddig semmi újat nem olvastam a cikkben, viszont sok olyat, amivel egyet értek. Regisztráltam, kíváncsi vagyok, h mi fog kisülni belőle. Tisztában vagyok, h hogyan kell egészségesen fogyni vagy súlyt tartani, kíváncsi vagyok, h bármi használható újat fog-e mondani.

Amivel nem értek egyet, az az, hogy van olyan étel, ami nem hízlal, amiből bármennyit lehet enni. Ez sztem hülyeség, önámítás.

2009. okt. 13. 13:50
Nyugodtak lehettek bizniccc:))) Kőkeményen, havonta fizetendő bizniccc.
46. kerkira (válaszként erre: 45. - 2d5a00656a)
2009. okt. 12. 20:20
Eddig én sem olvastam semmi újat, vagy használhatót. Csak általánosságokat ír.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook