Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alszanak a gyerekek? Unatkozol? Anyukák! Gyertek dumcsizni! fórum

Alszanak a gyerekek? Unatkozol? Anyukák! Gyertek dumcsizni! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
939. wanita77 (válaszként erre: 934. - Kolli1987)
2012. márc. 1. 17:17

Köszi, elég ritka név, direkt ilyet akartunk.

Január 24-én, el kezdett folyni a magzatvíz, bementünk a kórházba és már ott tartottak, délután volt a császár. Mivel Bence is császárral született, nem engedték a természetes szülést még így sem. :(

938. bmwkraft (válaszként erre: 937. - Kolli1987)
2012. márc. 1. 17:00
Rendben köszi a meghívást, a receptek meg nagyon jól jönnek mert én is szeretnék fogyni de nem is tudom hol kezdjem. Így legalább kipróbálom a tieid:)
2012. márc. 1. 16:52

bmwkraft: Hú ti aztán jól megjártátok. :( Na igen honnan is tudhattad volna, hogy ilyen nagy a baj, ha nem volt még ilyen. Lehet én sem tudtam volna pedig én ápolónő vagyok. Remélem nem lesz rá szükség a kórházi csomagra. Hát igen a gyerekszakosok valami miatt hajlsamosak félválról venni a dolgot. Mi nekünk is volt szerencsénk hozzájuk amikor ügyeletre mentünk mert Csengének felszökött a láza. Ugye ami nem normális. Majdnem meg is kérdezték, hogy miért is vagyunk ott. Szerencsére egy kezdődő totkgyulladása volt a lányomnak amit időben elkaptunk. De most komolyan nincsen röchgen szemem, hogy én ezt m,ost lássam vagy halljam, hogy tényleg nincs nagy baj.

Ha gondolod akkor gyere és jelentkezz a titkos naplómba ez egyépként mindenkinek szól. Oda igyekszem mindent leírni ami velünk történik. Van egy másik is az meg a diétámról szól és némi recepteket írok oda ott is szívesen látlak titekt. :)

Most délutánra megint belázasodott Csenge nem is nagyon haladtam a munkámmal. :( Remélem az éjjel jobban fogja érezni magát.

936. bmwkraft (válaszként erre: 931. - Wanita77)
2012. márc. 1. 16:35
Szia Nagyon gratulálok neked a pici lányhoz vagyis nem is olyan pici az aki egy hónap alatt több mint egy kilót hízik, biztos egy cukor falat lehet:)A neve pedig nagyon szép:) Olyan jó ilyeneket olvasni újra, házasság, baba születés, mára nagyon feldobott ez a sok jó hír:D
935. bmwkraft (válaszként erre: 930. - Kolli1987)
2012. márc. 1. 16:22

Jaj de jó nagyon nagyon gratulálok tuti gyönyörű menyasszony leszel:))


Tényleg jó lenne felrázni a fórumot nekem is hiányzik egy kicsit, na meg jó lenne olvasni az esküvői előkészületeidről és nem utolsó sorban a képekkel illusztrált cikkedről mely az esküvődről szól:)))


Szegény Csenge, most is lázas vagy csak az éjjel volt az?


Hiába van 4 gyerek látod még mindig belecsúszik az ember olyanba amit nem ismer:((

Dec 22-én a Kolos el kezdett szortyogni de nem jött semmi az orrából mikor kiszívtam, aztán estére elment a hangja is hála az égnek nem volt lázas és a kedve is nagyon jó volt aztán éjszaka olyan hortyogósan vette a levegőt kb 1 órán keresztül én azt hittem hogy váladék van az orrában és csorog vissza a torkába. Ő aludt szortyogott én meg ültem mellette nagy nyugodtan de azért fenn maradtam nehogy valami baj legyen egyik pillanatról a másikra elmúlt a szortyogás és szépen hang nélkül vette a levegőt így én is lefeküdtem aztán reggel még nem volt hangja és újra szortyogni kezdett de baromi vidám volt aminek nagyon örültem. De mondom azért elviszem dokihoz nehogy így menjünk neki a karácsonynak.


A mi dokink szabin volt így átvittem a másikhoz amikor be mentünk és elmondtam mi van az meg megkérdezte, hogy nem láttam még ilyet, hogy nem tudom mekkora a baj?

Mondom mi van? Azt mondja azonnal menjünk be a kórházba már haza se menjünk és siessünk nehogy út közben fulladjon meg a kicsi. Azt hittem ott esek száz darabra. Azt mondta több mint valószínű, hogy a Koli laringitiszes. Gége gyulladása van és bármelyik pillanatban összezárhat a gégéje és akkor a gége metszés vagy az intubálás menti csak meg. Rohantunk a kórházba aztán mikor oda értünk mondták, hogy tényleg ez a baja és hogy szteroiddal kell inhalálni 4óránként utána meg szteroidot kell neki egy csövön pufogtatni, ja és maradunk. Na mondom király.


Aztán az este 9-es inhalátorozás után nem múlt el a szortyogás így vissza mentünk a nővérhez és szóltunk azt mondta na jó akkor még nyomjunk le egy óra inhalátorozás. Sajnos azután sem volt semmi változás a nővérek azt mondták, hogy nem mindig múlik el olyan gyorsan maradjak a fenekemen. Mivel csak nem bíztam bennük így le sem feküdtem csak figyeltem ekkor jött az éjszakás doktornő és meghallotta, hogy a Koli hogy szortyogva alszik bejött és az egész szobát felverve hangosan azt utasította azonnal nyissak ablakot és vetkőztessem le egy szál bodyra a Kolit. Mondtam neki, hogy én már szóltam de nem tettek semmit . Na erre ő ordítva hívta a nővéreket, hogy hogy képzelik, hogy neki nem szólnak és félvállról veszik az én aggodalmam, készüljenek azonnal egy kanül beültetésre és vénás szteroid adásra mert vészhelyzet van és utána a szeme elé ne kerüljenek. Mindezt az én drága kis gombóc fiam nyugodt szundikálással nyugtázta. Aztán elmondta hogy ha most nem segít a vénásan beadott szteroid akkor valószínű intubálni kell. Azt hittem ott meghalok. Felébresztettem a Kolit ekkor volt éjjel fél egy, bementünk és bekötöttek egy kanült aztán meg benyomták a szteroidot ezt az én álmából felkeltett fiam nagy kacarászásokkal nyugtázta meg sem szólalt mikor a kanült szúrták hanem végig a dokinőnek kacarászott meg incselkedett vele. Mire a tűt a kezében bekötözték és sínt raktak oda nehogy kiszedje addigra úgy hatott a szteroid hogy mintha soha nem is lett volna beteg.

Utána lévő napokban már hála az égnek nem volt semmi baj a betegség átváltott síma hurutos megfázásba és akkor engedtek ha minket otthon meg gyógyulgattunk a hurutosból. Azt mondták ha még egyszer lesz ilyen akkor öröklött vagy hajlama van rá és fel kell készülnünk szteroid kúppal, hogy beérjünk a kórházba és ne legyen baj 6 éves korig majdnem mindig kórházi ellátást igényel ez a betegség 10 éves kor fölött meg már nincs is. Azóta egyszer még elő fordult de akkor azonnal elkezdtünk inhalátorozni és az orvos adott antibiotikumot és nem kellett be mennünk. De úgy látszik hajlama van rá. Mindig van egy készenléti kórházi táskánk ha menni kellene, de remélem nem lesz rá szükség.

2012. márc. 1. 16:12

Szép neve van. :)

Mikor született? Miért született korában? Ha megkérdezhetem.

933. wanita77 (válaszként erre: 932. - Kolli1987)
2012. márc. 1. 16:00
Köszi! Nikolettának hívják.
2012. márc. 1. 15:46

Wanita nagyon gratulállok a kislányodhoz. :) Hogy hívják?

Bencének meg jobbulást kívánok.

Olyan, jó, hogy írtok és kicsit életre kell a fórum. :)

2012. márc. 1. 15:43

Sziasztok!


De jó, hogy írtatok, én is itt vagyok! Tegnap volt 5 hetes a pici lányom, 3 héttel korábban született. Nagy hajas baba, imádom! Szépen eszik, csak szoptatom szerencsére, 1 hónap alatt 1,2 kg-t hízott, a doktornő nem hitt a szemének. :)

Jó baba, csak este sírósabb, de az sem annyira vészes, éjszaka egyszer kel enni.

Bence viszont most megint beteg, itthon van, így azért nehezebb kettővel. Remélem jövő héten már tud menni oviba.

Írjatok!

2012. márc. 1. 15:29

bmwkraft!


De jó, hogy te is írtál. :) Olyan jó lenne egy kicsit felrázni ezt a fórumot. Emlékszem milyen jó volt itt lenni és titeket olvasni.

Mivel voltatok bent a kórházba?

Csenge rosszul aludt az éjjel belázasodott szerintem az oltás miatt egy hete kapott kettőt és a doktornő is mondta, hogy két hétig előfordulhat a láz. :(

Én meg kicxsit diétázom, szeretnék bomba formába jönni, hisz képzeljétek el nyáron ősszeházasodunk a párommal. :)

2012. márc. 1. 14:54

Sziasztok!

Már én is nagyon régen voltam erre sajnos.

Gratulálok nektek a sok kis fogacskához és örömmel látom, hogy csak a fórum állt meg egy picit, a baba fejlődés nem:)

Csengének gratula a járáshoz, anya már nem is olyan sokára szaladhatsz utána:)

Csancsy nem semmi az a 11 kis fogacska, ti nyűgösek voltatok-e amikor jöttek a fogacskák.


A Kolos is megnőtt 9 nap múlva lesz 8hónapos ma voltunk védőnőnél és 9,3kg és 70 cm "magasak" vagyunk. A hét elején ki is jött az első fogacskánk és a második is meg lesz napokon belül:)


Ez a pár hónap vegyesen telt, volt jó is és rossz is sajnos. Most le is kopogom gyorsan nem vagyunk betegek. A nagyok viszont egymásnak adják a bacikat hol az egyik hol a másik van itthon.


Sajnos a karácsony nem telt jól mert 23-án be kellett mennünk a kórházba és egy hetet voltunk bent úgy hogy képzelhetitek milyen rossz volt, apa próbálta kihozni a legjobbat a helyzetből és fát díszítettek meg terítéshez díszeket gyártottak a gyerekekkel, mindig szépen megterítettek a kajákhoz pont úgy ahogy én szoktam és sok fotót is csináltak aztán apa meg minden nap behozta a kórházba és megmutatta nekem. Az esett a legjobban hogy a gyerekek önszántukból felajánlották, hogy ajándékozás majd csak akkor legyen ha a Kolossal haza mentünk és azon csodálkoztam, hogy a Jelek még csak 5 éves és simán bele ment. Igazából hála az égnek, hogy a gyerekeket annyira nem viselte meg mint apát és engem, de inkább így legyen. Azóta még egyszer volt a Koli ilyen beteg de akkor hamarabb kapott antibiotikumot és már fel voltunk készülve rá így nem kellett be mennünk ja és már volt inhalátorunk úgy hogy azzal is nyomtuk és egy hét alatt ki jöttünk belőle:)


Bocs egy kicsit hosszú lett:)

2012. febr. 28. 15:56

Köszönjük szépen.

Szépen fejlődik a csemetéd?

927. ae55128da6 (válaszként erre: 926. - Kolli1987)
2012. febr. 28. 12:28
Gratulálok Csengének nagyon kis ügyi! :)
2012. febr. 25. 16:30

Szia!


De jó, hogy írsz. Köszönjük szépen megvagyunk. :) Csengének 8 foga van bár most akar pár kibújni.

Kis eleven nagyon sokat fejlődik most éppen a járást tanulja. 9100kg. :)

Szépen hízott szeptember óta.

925. ae55128da6 (válaszként erre: 924. - Kolli1987)
2012. febr. 25. 12:15

Szia Kolli

Mi a körülményekhez képest jól vagyunk.

Már közel 12kg, 86 cm vagyunk és van 11 fogunk+3 az áttörés előtt áll.

Ti hogy vagytok?

2012. febr. 18. 09:21

Sziasztok!


Régen írtunk már a fórumba. Mindenki jól van?

2011. okt. 2. 16:08

Sziasztok!


Hát igen izgalmas ez az időszak. :D

Jobbulást nektek, hát nem igazán jó ez a hétvége. :(

Nekem most már csak egy óra ami még nehéz, utána levált apa. :D

Olyankor mikor Csenge hisztizik mintha csak elvágnák és mindig minden olyan jó. :)

2011. okt. 2. 15:56
sziasztok! BCG-vel oltották újra jázmint mert nem jött ki neki az oltása az első :( ez viszont már másnap látszott. nálunk csak egy legény van talpon a vidéken és az boti mindenki más taknyos, a legkisebbem is
921. wanita77 (válaszként erre: 920. - Kolli1987)
2011. okt. 2. 15:48

Szia!

Mi még mindig hisztisen vagyunk és még beteg is lett, köhög, meg van fázva. :(

Hú, negyedik fog, nem semmi, gratula! :)

De fura, hogy nekem is nemsokára újra kezdődik ez az időszak, már nagyon várom!

2011. okt. 2. 15:08

Sziasztok Lányok!


Hogy vannak a gyerkőcök?

Mi jól vagyunk Csengének kibújt a negyedik foga is. :D

919. Kolli1987 (válaszként erre: 916. - Jozsi.38)
2011. szept. 27. 19:25
Miért kell újra oltani?
918. Kolli1987 (válaszként erre: 917. - Wanita77)
2011. szept. 27. 19:24

Hát most lehet, hogy extra szereteted kell neki. :)

Bár elhiszem pocakosan nem könnyű. :(

Mennyi idő lesz köztük?

Próbáld meg egy kicsit bevonni saját magad körül is ha lehet. :)

917. wanita77 (válaszként erre: 915. - Kolli1987)
2011. szept. 27. 19:22

A doki azt mondja, 90%, hogy kislány. :) De majd elmegyünk 4D-re, hátha ott 100%-ra kiderül.

Biztos érzi a változást, de akkor is nagyon fárasztó és nem igazán tudom, mit csináljak, hogy elmúljon ez nála vagy legalább én kezelni tudjam.

2011. szept. 27. 19:05
én holnap viszem oltásra jázmint csak beoltják BCG-vel újra :( boti újra oviban, árminnal hisztivel és szobatisztasággal küzdünk
915. Kolli1987 (válaszként erre: 914. - Wanita77)
2011. szept. 27. 18:53

Megmutatta már magát a babád?

Kislány kisfiú?

Valószínűleg érzi ő is a változást.

914. wanita77 (válaszként erre: 913. - Kolli1987)
2011. szept. 27. 18:48

Február 11-re vagyok kiírva, most vagyok a 21. hétben. A terhességet jól bírom, tornázom is, sokat sétálok. Csak a fiam van rossz passzban mostanában, sokat hisztizik, ma rengeteget sírt, még mindig lüktet a fülem. :( Apa elvitte vásárolni, hogy tudjak kicsit pihenni, mert kimerítő volt a mai nap.

Remélem abbahagyja ezt a viselkedést, mert terhesen nem annyira bírom tolerálni sokáig.

Viszont kaptam egy ismerőstől sok terhes ruhát, tök jó nacikat, felsőket, az feldobott kicsit.

2011. szept. 27. 17:39

Mikorra vagy kiírva? Mennyi idős terhes vagy?

Én is fel szoktam járni és nézni de senki nem ír. :)

Ha gondolod akkor írd meg nyugodtan a gondolataidat én amikor fent vagyok elolvasom. :D

Nálunk ma volt a védőnő egész rendes júliusba kaptunk újat. :)

10 hónap alatt 3 védőnőt ettünk meg. :D :D

912. wanita77 (válaszként erre: 911. - Kolli1987)
2011. szept. 27. 15:01

Szia, én mindig benézek, de nem ír senki. :(

Mi szenvedünk a hisztivel, sok sírással, akaratossággal, ovi beszoktatással, és közben járok vizsgálatokra, vérvételre a pocaklakóval. Nem könnyű időszak, várom, hogy jobb és könnyebb legyen. De attól félek, hogy csak nehezebb lesz, ha megszületik a tesó. De optimista vagyok, minden rossz után jó jön, ugyebár. :)

2011. szept. 26. 10:08

Sziasztok!


Nagyon eltüntetek. :(

Hogy vannak a gyerkőcök?

Csenge most két hét alatt 360g-ot hízott. :)

Olyan büszke voltam rá.

910. Kolli1987 (válaszként erre: 909. - Bmwkraft)
2011. szept. 17. 20:41

Szia!


Hát igen az óvónőnek könnyű mondani, hogy majd megoldódik, mert nem az ő gyerekéről van szó. :(

Bántják?

Kolos nagyon aranyos lehet, hogy be nem áll a szája. :)

Csenge is ilyen. képzeljétek Csengének mára kibújt a harmadik foga és tegnap volt kereken 10 hónapos. :)

De képzeljétek gyógytornára kell vinnem a lányom mert hypotón. Bár még mindig nem értem, hogy tud egyedül felállni, meg lépegetni. :S

Úgyhogy péntekenként oda járunk és itthon is tornázunk de ez még nagyon nem tetszik neki. Úgy sajnálom őt.


Kolos szépen nő?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook