Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alszanak a gyerekek? Unatkozol? Anyukák! Gyertek dumcsizni! fórum

Alszanak a gyerekek? Unatkozol? Anyukák! Gyertek dumcsizni! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
999. bmwkraft (válaszként erre: 997. - Ae55128da6)
2012. márc. 17. 13:58

Most, hogy a város szélére költöztünk van elég feltárni való hely:))


Hát igazából ami nálunk folyik azt nem is nagyon értem mert a Kolin kívül mindenki megfürdik, fogat mos eszik, iszik mindent megcsinál önállóan, de mielőtt megcsinálnák mintha engedélyt kérnének, vagy nem is tudom. Mert nem azt mondják, hogy anya csinálj inni, vagy enni, hanem szomjas vagyok mondom akkor menj inni erre ők, meg, rendben.


Csak az uncsi egy kicsit, hogy mindig egymás után jönnek engedélyt kérni, valamire és állandóan csak azt szajkózom, jó persze menj csak. Pedig tudják soha nem kell nálunk engedélyt kérni arra, hogy egyen, igyon valaki vagy bármi mást csináljon. Az jól esik, hogy megkérdezik, csak mivel annyian vannak ez egy vége láthatatlan jó persze menj csak mondatnak tűnik:))


És nálunk nem olyan mint az oviban, hanem mint egy dilis olasz családnál, hangos, és mozgalmas, jaj Istenem néha nagyon is hangos:D


Mondjuk vannak csendes pillanatok mint most is mert a Jelek és a Koli alszik a Mimi és a Jácint meg olvas én meg punnyadok:D


Apám de ilyenkor miért is nem alszom én is egyet, de dinnye vagyok:))

998. bmwkraft (válaszként erre: 996. - Kolli1987)
2012. márc. 17. 13:44
Hát nyugodt leki ismerettel kapcsolódj csak ki egésznap, aki furán néz rád az nem tudja hogy a háztartás nem rohan el és meg vár téged:)Különben is nem tartozol számadással senkinek, hogy hány órát vezetsz egy nap háztartást:D
997. ae55128da6 (válaszként erre: 995. - Bmwkraft)
2012. márc. 17. 10:06

A nagy fiam is állandóan dínó csontok után kutat mindenhol...suli,játszó tér,udvar... :)

Milánkám már nagyon ügyesen kiszolgálja magád.szóval nincsen ez a ezt vagy azt kérek helyette van az 5 percenként nyitógatom a hütőajtót. :)

Akkor kicsit olyan nálatok mint az oviban :)

996. Kolli1987 (válaszként erre: 995. - Bmwkraft)
2012. márc. 16. 16:11

Hát azt elhiszem. Képzeljétek el vagy kedden vagy jövőhét hétvégén valamelyik nap Apja lánya napot tart párom Csengével és szabadnapot kaptam. :)

Mindenki furá néz rám amikor ilyenkor az mondom, hogy én nem vagyok hajlandó ilyenkor háztartást vezetni megyek én is kikapcsolódni valahova.

Mondtam, háztartást vezetni hétközbe is tudok amikor csak ketten vagyunk itthon előre megfőzök.

995. bmwkraft (válaszként erre: 993. - Kolli1987)
2012. márc. 16. 11:13

Szia!


Azt elhiszem, hogy nehéz írni, nálam is úszik a ház de most van időm írni , mert a Koli alszik a többiek meg a szántásban keresnek dínó csontokat:))

Amúgy meg kb 40másodpercenkén szól valaki, hogy éhes vagyok, szomjas vagyok, pisilni, kell meg hogy az egyik megütött, aztán amaz meg jön, hogy nem is nyúltam hozzá. Néha kész káosz a ház:D


Nem csináluk semmit csak punnyadunk vagyis én a háztartást vezetem a többiek punnyadnak:)

994. bmwkraft (válaszként erre: 992. - Wanita77)
2012. márc. 16. 11:08

Szia!


Köszi mi meg vagyunk örülünk a napsütésnek alig lehet a gyerekeket be rángatni este mert annyira élvezik a jó időt:)

Koli most itt durmol mellettem:)

Milyen messzire mentek, remélem kellemes lesz az út két gyerkőccel, de azért készülj fel mindenre:))

2012. márc. 16. 10:36

Sziasztok! Én is vagyok de Csenge mellett egyre nehezebb írni. :) Most is mennem kellene elpakolni mert kirámolta a szekrényemet. :) Alkot a kicsi babám.

Remélem mindenki jól van. Mi jót csináltok ebben a hosszú hétvégén?

992. wanita77 (válaszként erre: 991. - Bmwkraft)
2012. márc. 16. 08:26

Szia, én vagyok. Nemsokára indulunk anyuékhoz vidékre, ez az első alkalom,hogy a két gyerekkel utazunk valahova. Remélem aludni fog a pici a kocsiban, mert most épp elaludt indulás előtt.

Ti jól vagytok?

2012. márc. 16. 07:35

Sziasztok!


Mindenkivel minden rendben?


Megint nagyon el tünt mindenki:(

2012. márc. 12. 15:29

Sziasztok!


Bocsi egy kicsit elmaradtam , elromlott a kazán, meg az autó is meg stb... na mindegy zajlik az élet.


Örülök Csancsy, hogy jöttél te is, nagy gratula Zéno babának egyáltalán nincs nagyon lemaradva. Nagyon ügyes baba.


Hogy vagytok többiek?


Nem mellékesen engem is utol ért a megfázás sajna, legszívesebben lefeküdnék na de a 4 gyerkőc akkor szét szedi a házat:)

989. ae55128da6 (válaszként erre: 988. - Wanita77)
2012. márc. 10. 09:14
Tudod mivel próbálkoztam még anno át fordítottam a baba ágyát.....hát ha. :)
988. wanita77 (válaszként erre: 986. - Ae55128da6)
2012. márc. 10. 08:51
Azt is próbáltam egy hétig, de nem igazán volt változás. Mondjuk nem tudom, tényleg hasfájós-e, mert annyira sokat azért nem sír. Csak alvás közben szokott erőlködni, nyomni, de ha kijön a puki, kaki, akkor megnyugszik. Csak van, mikor ez órákig tart.
987. ae55128da6 (válaszként erre: 984. - Jozsi.38)
2012. márc. 10. 08:21

Jó felőletek is hallani.

:)

Nem győzöm vissza olvasni a fórumot és ennek nagyon örülök.

986. ae55128da6 (válaszként erre: 985. - Wanita77)
2012. márc. 10. 08:18
Nekem régen a Milánkám volt has fájós és végig próbáltam mindent infacol,espumisan de egyik sem használt,nekünk egy gyógyvíz vált be amit 1 hónapos kortól lehet adni és az a neve hogy GRIPE WATER.
985. wanita77 (válaszként erre: 983. - Ae55128da6)
2012. márc. 10. 08:10

De lehet, adok neki infacolt, eddig még nem látok változást. Nem tudtok olyan teát, amit ha én iszom, nem lesz hasfájós?

Vagy milyen kaják okozhatják esetleg?

2012. márc. 10. 07:58
szia csancsy de jó hallani felőletek :) jázmin is már nálunk egy éves nagylány lett ármin beszélni tanul, itt az ideje 2,5éves, nagyfiúval ovit gyűrjük
983. ae55128da6 (válaszként erre: 970. - Wanita77)
2012. márc. 10. 07:47
Nem lehet hogy has fájós a babucid?
2012. márc. 10. 07:43

Sziasztok látom beindult újra a fórum.De jó.

Igaz én is ritkán jöttem,alig van időm Zénó mellett,megpróbálok sűrűbben jönni bár Zénó műtéttét

előre hozták és most erre próbálok lelkileg felkészülni meg az azután következő hónapokra..

Remélem mindenki jól van babák növögetnek szépen.

Wanita gratulálok a picihez.

981. ae55128da6 (válaszként erre: 928. - Kolli1987)
2012. márc. 10. 07:37

Szia!

Ahhoz képest,hogy Zénónak beteg a lába most nőnapon megtette élete első önálló lépéseit,igaz már elmúlt 14 hónapos de nem olyan nagy a lemaradása... :)

Szépen fejlődik és növekedik.Már nagyon sok mindent mond,a leg édesebb amikor az ajtóban áll és kiabál a szomszéd kislánynak"JIJI GYEJE"-Lili gyere...

Ti hogy vagytok?

2012. márc. 8. 10:31

Sziasztok!


Nem jó éjszakánk volt. Csenge fönt volt az éjjel. De szerintem csak szomjas volt. Vissza is aludt de én már nagyon nehezen. :(

Aztán mire megpihentem addigra párom telefonja csörgött, hogy ébredjen, hogy tudjon menni munkába. Én még lustiztam egy kicsit mert Csenge reggel őt nyúzta. Most nem is bántam. Kicist össze tudtam szedni magam.

2012. márc. 8. 08:41

Sziasztok!


A tegnap este egész jól alakult. Korábban felkelt a délutáni alvásból, és így még leraktam 17 óra körül aludni, aludt 18-ig (sosem alszik fürdésig), utána eléggé sírt, így megetettem. lehet, hogy ez volt a baj, mert utána egész jól elvolt fürdésig. Csak kicsit nyüglődött, de nem volt vészes. És fürdés után egyből elaludt egy hang nélkül és hajnali 2.30-ig fel sem ébredt, annyira jó volt!!!!

Örülnék, ha mindig így lenne!

Ti hogy vagytok?

2012. márc. 7. 11:03

Szia Jozsi én is örülök, hogy itt vagy:)


Egyébként a napirendel kapcsolatban nálunk is ugyan az van mint Jozsiéknál 7hónapos korára most beállt egy kicsit ide oda mozgó napirendnek nevezhető valami de a nagyoknál is így volt ez még elég képlékeny de ezt már nevezhetem napirendnek aztán amin az én 3 nagyobbik gyerkőcöm a mai napig nem változtat az a napirend 3 éves korukban állt be és ehhez tartják magukat na persze ez borul ha nyaralás vagy tábor vagy ott alvós buli van vagy ha kirándulunk, de hála az égnek azonnal vissza állítják magukat amint vége a dolognak ami borította a napi rendet.

2012. márc. 7. 10:52
hát fogjuk rá :) a legnagyobbamat azt hiszem megint itthon fogom, egyre csúnyábban köhög
976. bmwkraft (válaszként erre: 970. - Wanita77)
2012. márc. 7. 10:51

Ez nagyon durva elég nehezek így az estéitek.


Sajnos okosságot én sem tudok mondani mert amikor a Koli csinálta ezt mikor még kisebb volt akkor én is kipróbáltam mindent amit csak mondtak de csak még rosszabb lett a sok változás miatt aztán a haematológusunk azt mondta, hogy ilyen és kész majd ahogy nő úgy fedezi fel a körülötte lévő dolgokat és, hogy akkor majd rájön, hogy el is tudja ám ő foglalni magát és az jobb mint a sírás. És lám mikor 3 hónapos volt a sírás, nyűgösség abba marad csak játszott a tesókkal rákapott a tv-ben a reklámokra később már nevetett ha a kedvenc reklámjai jöttek(egyébként nem voltak vicces reklámok mert lábgomba és gyomorsav tablettás reklám volt) de ki a fenét érdekel:))


Úgy hogy csak kitartást tudok kívánni.

Én is álltam már a kiborulás szélén mert annyira sajnáltam, hogy nem tudom mi a baj és így segíteni sem tudok, de hála az égnek ez hamar elmúlt.


Amúgy napközben szerintem ne ébrzed fel legalább akkor had aludja ki magát.

2012. márc. 7. 10:30

Szia Jozsi!


Jól vagytok? Örülök, hogy te is írtál. :)


Egyre jobban kezd életre kellni a fórum. :D

2012. márc. 7. 10:03

sziasztok én is itt vagyok csak olvasó üzemmódban :)

wanita szerintem 3éves korukig változik a napirendjük, legalábbis az enyémeknek így volt/van.a legkisebb most 1éves, nemrég állt be a napi két alvásra, de ha a tesóit követi, nyár végére csak egyszer fog aludni napközben. egyébként olyan 7-8 hónapos korukig változtatták a napirendet mire kialakult 3hónapos kor után

2012. márc. 7. 09:48

Wanita őszínte lezek nálunk még mostanába is változik a napirend.

Ami biztos, hogy fél hét hét között van a fürdés.

Ebédután olyan fél egy körül alszik egyett, Utána meg már nagyon változó, hogy mikor kell. Ma fél kilenckor de az elmúlt pár napban meg fél nyolckor.

At is biztos, hogy 8kor már alszik általában.

De igaziból már picinek is próbáltam rendszert belevinni a kis életébe. megvolta fürdés idő és próbáltam ehez tartani magam. De ahogy nőt ez úgy módosult. Csak az esti fürdés állandó szerencsére.

972. wanita77 (válaszként erre: 967. - Kolli1987)
2012. márc. 7. 09:38
Az éjszaka nekünk is elég jó, csak egyszer kel fel enni szerencsére és alszik utána 7-7.30-ig még, ma 8-ig.
971. wanita77 (válaszként erre: 969. - Kolli1987)
2012. márc. 7. 09:36

Igen, nagyon szép idő van.

Nálunk mostanában úgy működik a délelőtt, hogy reggel felkel, eszik, kicsit nézelődik, elalszik a hordozóban. (most is itt alszik) :)

Kb. egy órát alszik, utána lemegyünk sétálni és még ott alszik 2 órát. Ez is fura, hogy itt miért nem tud többet aludni, lent meg miért, de így bevált. Pedig nemrég még itthon aludt az ágyában 2-3 órát is. Nálatok is ilyen gyorsan változnak a dolgok? Mikor áll be végre a napirendje?

Talán 3 hónaposan vagy még később, nem?

970. wanita77 (válaszként erre: 968. - Bmwkraft)
2012. márc. 7. 09:34

Igen, elég rosszak az esték. :( Tegnap még ráadásul fürdés után is ment a műsor. 19.30-kor fürdés, evés, leraktam, sírás. Kivettem, leraktam, sírás. Megint megetettem, leraktam, elaludt, egy idő után felkelt megint sírva, megint megetettem, leraktam, megint sírt. Végül 21.30-kor aludt el, akkor is kis sírás után és hajnali 4-kor kelt legközelebb.

Nincs valakinek ötlete, mitől lehet ez az esti sok felkelés és sírás? Nem hiszem el, hogy ennyire éhes lenne fél óránként, szerintem már annyira álmos, hogy nem tud elaludni. De nem tudom, mit kéne másképp csinálnom, hogy ne így legyen. Napközben alszik délelőtt egy nagyot és délután kb. 16-ig, néha 17-ig is. És utána már semmit egészen fürdésig, addigra gondolom már nagyon álmos és még a fürdés, evés sem nyugtatja meg annyira, hogy simán elaludjon. De napközben meg nincs szívem felébreszteni, amikor ilyen szépen alszik. Amúgy volt olyan, hogy keveset aludt napközben és akkor is sírt este. Szóval nem ezen múlik szerintem.

A fiamnál sosem volt ilyen, fürdés, evés és már közben elaludt, leraktam és sosem ébredt már fel, csak hajnalban. Niki meg vagy rögtön sír, mikor lerakom (hiába aludt el cicin), vagy pár perc múlva, fél óra múlva kel ordítva. Nem tudok rájönni, ez mitől lehet. Vagy törődjek bele, egyszer csak elmúlik magától?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook