Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alszanak a gyerekek? Unatkozol? Anyukák! Gyertek dumcsizni! fórum

Alszanak a gyerekek? Unatkozol? Anyukák! Gyertek dumcsizni! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. szept. 17. 18:32

Sziasztok!

Nagyon lassan pörög a fórum, vagyis nem pörög::


Hogy vagytok, hogy vannak a kezdő ovisok?

Mi megint ott tartunk mint tavaly év végén, hogy a Jelek a két legrosszabb fiú miatt éjszaka üvölt álmában és bepisil:((

Már megint mentem és hadakozok a szülővel hogy csináljon valamit a rossz gyerekével és ne várja meg, hogy én csináljak vele valamit mert azt nem teszik zsebre. Az óvónő meg annyit mond, hogy majd megoldódik.


Úgy, hogy imádom hogy megint elkezdődött az ovi:(


A lányom az ötödikben meg minden nap dogát ír, ő meg már most el van fáradva a sok tanulástól.


Van jó hír is a Kolos meg nő mint a gomba és két hónaposan annyit magyaráz, hogy be nem áll a szája:D

2011. szept. 15. 17:08
:)
907. wanita77 (válaszként erre: 906. - Kolli1987)
2011. szept. 15. 14:44
Nagyon remélem.
906. Kolli1987 (válaszként erre: 905. - Wanita77)
2011. szept. 15. 14:13
Szerintem nem lesz gond, ha jó óvónőhöz fog kerülni. Meg fogja szeretni. :)
905. wanita77 (válaszként erre: 904. - Nyonyika.)
2011. szept. 14. 14:24

Az enyém nagyszülőkkel el van szerencsére.

11. napon küldött haza? Nahát!

Akkor van remény, hogy a fiam is beszokik előbb-utóbb.

904. nyonyika. (válaszként erre: 896. - Wanita77)
2011. szept. 14. 12:22

Az én fiam is ilyen,sőt az imádott nagyszülőkkel sem volt el,ha nem voltunk otthon,és olyan magas hangon visított,hogy apukám kitért a hitéből :)

De a gyerektársaság nagyon el tudja terelni a figyelmüket. Ma vagyunk mi is a 11. napon,és ma már lazán hazaküldött a fiam. Soha nem gondoltam volna :)

903. wanita77 (válaszként erre: 902. - Kolli1987)
2011. szept. 13. 20:16
Nem tudom, apja szokta még vinni, akkor ugyanaz a helyzet. Más még nem vitte egyedül. De sajnos jövő hétig már nem tudom kipróbálni. De azért köszi a tippet.
2011. szept. 13. 19:36
Vagy esetleg valaki más vinné játszóterezni?
2011. szept. 13. 19:24
akkor lehet hogy jobb lesz ha számára idegenlesz az óvónő így nem befolyáésolja
900. wanita77 (válaszként erre: 899. - Kolli1987)
2011. szept. 13. 19:24

Hát igen, most akartam gyakorolni. Járunk amúgy játszótérre sokat, játszóházba, de ott is mindig ott vagyok és akkor inkább velem játszik.

De az oviban kénytelen lesz előbb-utóbb a gyerekekkel játszani, az lesz a gyakorlás jobb híján.

2011. szept. 13. 19:22
Akkor ezt kellene egy kicsit "gyakorolni " bár én még innen messze vagyok. :)
898. wanita77 (válaszként erre: 897. - Kolli1987)
2011. szept. 13. 19:13
Rokonnal nincs gond, sokszor vigyáz rá apósom, anyósom, anyu, stb. Az a baj, hogy a gyerekekkel van gondja, még az unokatesóival sem játszik, csak ha felnőtt is van ott. :(
2011. szept. 13. 18:35

Szia!


Esetleg rokont megkérni, hogy egy kicsit vigyázzon rá?

Lehet, hogy csak egy pár alkalom lenne, hogy ismerős vigyázna rá pár percet hátha így jobb lenne.

896. wanita77 (válaszként erre: 895. - Nyonyika.)
2011. szept. 13. 16:15

Köszi a biztatást.

Ma megpróbáltam otthagyni egy ismerős helyen, 1,5 éve járunk oda, imádja a nevelőt, gondoltam, menni fog. De sajnos 20 perc múlva hívott, hogy menjek érte, sír. :( Pedig úgy hagytam ott, hogy nemsokára jövök, csak elmegyek a boltba. És ennyit sem bírt, pedig szereti a nevelőt, ismerte a gyerekeket is. Mi lesz akkor idegen óvónővel, idegen gyerekekkel?

Hiába mondtam neki, hogy kint fogok ülni, nyitott ajtó mellett nézem,ahogy játszik, csak ordított, hogy menjünk haza. És az oviban már első nap ott kell maradni 5 órát!!!! Ő olyan típus, hogy ha akar valamit, akkor azonnal akarja és ha nem kapja meg, visít torkaszakadtából. Ha nem engednek neki megnézni egy játékot, vagy elvesznek tőle valamit, megint csak sikít. :( Ezektől nagyon félek. És mi jártunk sokat gyerektársaságba, foglalkozásokra, mégsem javult a helyzet. Szóval eléggé el vagyok keseredve. :(

895. nyonyika. (válaszként erre: 883. - Wanita77)
2011. szept. 13. 13:55

Szia!


Mi most kezdtük elsején. Rettegtem,mert Kolos nagyon hozzám volt nőve(3,5 évig ittthon volt velem) és van egy érdekes természete is. És láss csodát(a profi óvőnőknek köszönhetően) ma reggel már nem is sírt! Hidd el-ahogy nekem is mondták a tapasztaltak-csak mi aggódjuk túl. Ha határozott vagy és természetesen viselkedsz,hogy az ovi a legjobb dolog a világon,akkor semmi baj nem lesz!!!És Neked is könnyebb lesz,több figyelmed marad a picire. Hidd el én ezt most tapasztalom,pedig a kicsi is már 2,5 éves.

894. ae55128da6 (válaszként erre: 893. - Kolli1987)
2011. szept. 13. 13:48

Ne izgulj minden rendben lesz. :)

képzeld nekem Zénó már fel ül simán olyan kis ügyi. :)

2011. szept. 10. 18:35

Sziasztok!


Hát képzeljétek tegnap kicsit ki voltam.

Először is a szerdai nappal kezdődött amikor Csenge kicsit fogyott a mérleg szerint. :S

De nem értem miért, mert annyit eszik.

De mondjuk múlt hónapban 2 foga is kibújt nem tudom ennek van e valami összefüggés.

Most abban maradtunk a doktornővel, hogy két hét múlva megyek vissza mérni ha akkor sincs változás akkor vissza a gasztróra. :S

Ja rákérdeztem az ülésre mert nem ül még Csenge kaptunk beutalót gyógytornászhoz, hogy biztos ami biztos alapon mutassam meg.

Tegnap kaptam a hideg zuhanyt azt mondta a gyógytornász, hogy hypoton. :S

Nem kötözködök senkivel de nem értem akkor miért tud állni kúszni. Bár megnyugtatott a gyógytornász, hogy nem nagy a baj időben vagyunk.

Erre jön haza a párom, hogy nem holnap lesz velünk itthon hanem csak hétfőn.

Nem volt tegnap jó napom.

De Csenge egyre értelmesebb. Incselkedik mindenkivel olyan jó látni.


bmwkraft: Milyen jó lehetett nektek, hogy így kitudtátok használni az utolsó napokat a nyárból. :D

Gondolom mindenki jól érezte magát, meg te is talán egy kicsit kitudtál kapcsolni.

Az, hogy Kolosnak nem fáj a pocija az nagyon jó. :)

Hát gondolom akkor ő is éjszaka alszik többet, ha napközben így elvan. :)

Olyan aranyosak amikor magyaráznak az embernek. :)


Wanita: Ne aggódj szerintem ezen. Én azt szoktam mondani, hogy ráér majd az ember aggódni ha már ott van és tényleg megbetegszik a gyerek. De ahogyan már írták ez nem törvényszerű, hogy beteg legyen


GroomGirl: Szerintem nyugodtan gyere. :)

Mennyi idős a gyermeked? Lány fiú?


Szerintetek lehet úgy köze az én fogyásomnak Csenge nem hízásához?

2 kilót fogytam 3 hét alatt úgy, hogy nekiálltam tornázni. Meg odafigyelek mit eszek, nem nasizok meg cukros innivalókat. Meg több zöldséget eszek meg gyümölcsöt. De nem éhezek mert naponta 5x eszek keveset.

De Csenge meg 4x5 eszik egy nap. Azaz ő amit ha kevesebb is lenne a tejem azt elvben megkapja a szervezete. Nem értem komolyan.

2011. szept. 10. 17:23

Sziasztok Csajok!


Bocsi, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem, de apa nálunk vidéken dolgozott és mikor utoljára írtam akkor egyszer csak haza telefonált délután kettőkor, hogy olyan szállásra került ahol mi is elférünk és ha gondolom akkor össze pakolok és elmehetünk. Hát hogy a fenébe ne gondoltam volna ki ne menne egy ilyen ajánlat után a Balatonra:)) Gyorsan összepakoltam a cuccot meg a 4 gyereket, beraktam magunkat az autóba és estére már a lábunkat lógattuk a Balcsinál:D Aztán onnan meg egyenesen a holt Tiszára mentünk, mert aztán meg ott dolgozott a férjem úgy hogy augusztus utolsó két hetét láblógatással töltöttük:))


Amikor haza jöttünk másnap már kezdődött is a suli és az ovi, mostanra rázódtunk bele igazán mert körvonalazódtak a külön órák és az ilyenek.


Remélem mindenki jól van és a babucik is:)

Képzeljétek a Kolosnak elmúlt a hasfájása most már 2hónapos létére egész nap csak gagyarászik és mosolyog. Zabálni való. Most készülök neki venni egy pihenőszéket vagy egy játszó szőnyeget mert nem győzöm szórakoztatni és azt szeretném ha nem szokna ehhez hozzá és önállóan is el lenne, remélem még nem késő:D


Ja és nem mellékesen az én kis Cicivámpírom éjjel fél1-kor felkel eszik aztán meg kb 5-ig magyaráz és nevetgél de nem ám a kis ágyában hanem a mi nagy ágyunkban és csak akkor nem sír ha dumálok neki . Szép a 4-dik gyerek okoz a legtöbb meglepetést pedig azt hittem nekem már senki nem tud újat mutatni, hát mégis:P


Wanita: Amikor a Jelek tavaly elkezdte az ovit először decemberben volt beteg de akkor is azért mert az ovi udvarán megfázott, szerintem nem törvényszerű, hogy rögtön betegek lesznek, gyerekfüggő.

2011. szept. 10. 17:07
az első évben amúgy készülj fel arra hogy szinte folyamatosan beteg lesz
2011. szept. 10. 17:02
sziasztok lehet jonni ? :)))
2011. szept. 10. 16:39
az enyém 1hónap után lett beteg, de ismerek olyat aki így indított hogy először beteg volt majd ovi
2011. szept. 10. 15:46

Van köztetek olyan, akinek a gyereke elkezdte az ovit és rögtön beteg lett?

Nagyon félek ettől, mindenki ijesztget. :(

887. wanita77 (válaszként erre: 886. - Kolli1987)
2011. szept. 10. 15:45
Én vagyok.
2011. szept. 10. 15:04
Sziasztok Van itt valaki?
885. wanita77 (válaszként erre: 884. - Kolli1987)
2011. szept. 7. 19:40
Még nem kezdtük el, 20-án mehetünk, akkor tölti a 3 évet.
884. Kolli1987 (válaszként erre: 883. - Wanita77)
2011. szept. 7. 19:26

Kicsi fiaddal akkor most vagytok a beszoktatási részben vagytok?

Ő mit szól az ovihoz?

2011. szept. 7. 16:02

Sziasztok!

Már régen írtam ide, de néha beleolvastam azért a fórumba. Nagyon el vagyok foglalva a "nagy" fiammal, aki két hét múlva kezdi az ovit és a kis pocaklakóval, akivel ma töltöttem a 18. hetet. :)

Egész nap mocorog, már nagyon erősen érzem, tök jó érzés!

Az ovitól félek, mert a fiam nagyon magának való, és most akaratos, hisztis is lett az elmúlt pár hétben. Ráadásul az óvónő a legszigorúbb az egész óvodában, a legrosszabb csoportba került. :(

De ha nagyon nem válik be, akkor nem adom be, végül is itthon maradok a picivel. Csak gondoltam neki is jót tesz a közösség és nekem is könnyebb lenne itthon egy gyerekkel. Majd meglátjuk.

Ti jól vagytok? Kinek hogy ment az ovikezdés?

2011. szept. 7. 12:37

Sziasztok!


Hogy vagytok?

Hogyan telik a gyerkőcöknek az ovi iés a suli?

Nagyon kihalt lett a fórum. :(

881. ae55128da6 (válaszként erre: 880. - Jozsi.38)
2011. szept. 3. 07:19
Aranyos lehetett ahogy rá döbbent most már nem ők a legkisebbek az oviban :)
2011. szept. 3. 06:53
gratula hozzá! aranyos lehetett. az én nagyfiam csütörtökön jött rá hogy már nem kiscsoportos és nagyon büszke volt magára, az apjának is elújságolta :))
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook