Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Államvizsga fórum

Államvizsga (beszélgetős fórum)

2010. máj. 25. 17:45
Közgazdász emberi erőforrások szakon. Hány tételed van? :)
145. Cinci4 (válaszként erre: 144. - Mira0512)
2010. máj. 25. 17:43

Kommunikációs menedzser. Ráadásul két szakos vagyok, szóval két szakdoga, két tételsor:S

És Te mi leszel? :)

144. Mira0512 (válaszként erre: 143. - Cinci4)
2010. máj. 25. 17:41
Hát úgy látom most zsozso kezdte újraéleszteni a fórumot! :-)Hova jársz? Mi lezsel, ha nagy leszel? :)
143. Cinci4
2010. máj. 25. 17:38

Sziasztok!


Lehet még csatlakozni Hozzátok? Nekem három hét múlva van a "nagy nap" :S

142. Mira0512 (válaszként erre: 141. - Zsozsokj)
2010. máj. 25. 16:15
Szia! Én egy hónap múlva fogok államvizsgázni. Még nem tudoma pontos napot :S 55 tételem van, 2 kérdéssorra osztva...Most dolgozgatom, de már tiszta para vagyok. A 4 évvel ezelőtti tárgyakból nem emlékszem semmire:S Drukkolok Neked! Mi leszel, ha nagy leszel?
2010. máj. 25. 15:04

Hali mindenki!


Én most fogok államvizsgázni jövő héten hétfőn. Nagyon parázom. 6 tárgyam van 2 témakörre osztva. A 2 témakörből 1-1 tételt kel majd húzni. Így csak 2 tételem lesz amiböl vizsgázni kell. De nagyon félek tőle. Sajnos nem tudok tanulni, magolni. Sose tudtam. Csak olvasgatom és probálom memorizálni ami sajnos nehezen megy. 2 tárgy az amit átvettem eddig. Fogy az időm és egyre jobban kétségbe vagyok esve. Tudnátok valami jó ötletet, tanácsot adni hogy ne legyek idegbeteg a végére?????

140. efike
2009. máj. 11. 08:19

Sziasztok!

Köszi az érdeklődést, az új munkám teljesen más, mint amit eddig csináltam, de örülök a változásnak és alkalmazkodom a körülményekhez! Paradicsomsaláta, biztos meglesz neked is a nyelvvizsga, kívánom, hogy minél előbb a kezedbe vehesd a diplomádat!

139. Ditti16
2009. máj. 10. 18:22

Sziasztok!


efike!


Sok sikert az új munkahelyedhez!

Remélem megvalósul mindaz, amit szeretnél.



Paradicsomsaláta!


Kitartás, a nyelvvizsga is meg lesz biztosan!

Sok sikert kívánok!

138. Paradicsomsaláta (válaszként erre: 137. - Efike)
2009. máj. 8. 17:43

Szia!


Elöttem van még egy nyelvtanulás és egy szakmai középfokú, de úgy tervezem, hogy 100 éven belül leteszem :) Szóval még jó sokat várat magára.

És milyen az új munkahely? Csupa kihívás és érdekesség? Sok sikert hozzá :)

137. efike (válaszként erre: 136. - Paradicsomsaláta)
2009. máj. 7. 15:26

Szia Paradicsomsaláta!


Igen, most már felfogtam, hogy SIKERÜLT! Eleinte hihetetlen volt, hogy lezárult ez a majd' négyéves időszak, de most már egészen felemelő érzés tölt el! Igen, voltam egy hetet pihenni, de a héten kezdtem egy új munkahelyen és teljes erőbedobással próbálok helytállni! Tudod már, hogy mikor lesz a diplomaosztód? Az enyám csak júniusra várható....

Efike

2009. ápr. 22. 10:52

Sziasztok!


efike:

Nagyon ügyes vagy, gratulálok!!! :) Látod, hogy megcsináltad!? Milyen érzés most? Tudatosult már a dolog?Pihensz?


Gratula mégegyszer! :)

135. Ditti16
2009. ápr. 21. 16:53

ildikek!


Ami a védést illeti, hát az egy komoly dolog. Én csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani veled. Általában úgy történik, hogy a szakdolgozat bíráláskor kapsz 1-2 védés kérdést - jobb esetben az opponenstől - amit egyénileg általában ajánlott irodalom alapján ki kell dolgozni - és ez alapján kell megvédeni a dolgozatot. Gyakori kérdés szokott lenni a témaválasztás megindoklása, a felhasznált források értékelése/elemzése, illetve, hogy te a választott témádat hogy ítéled meg. Én már 2 diplomát szereztem és általában intézménye válogatja, hogy mire mennek rá. A 2-dik diplomámnál az államvizsga bizottság előnyben részesítette a védést, arra fektették a hangsúlyt.

Ne íjeszegetésképpen, de például egyik barátnőm úgy védet, hogy oldalról-oldalra nézték át a szakdolgozatát és kérdezgették. Szinte minden oldalhoz illetve ábrához volt kérdése a bizottságnak - de reméljük nálatok nem ilyen lesz!


Ha jól felkészülsz biztosan nem lesz gond.

Drukkolok neked!

134. ildikek (válaszként erre: 133. - Ditti16)
2009. ápr. 21. 13:15

Szociológus leszek:)


A védésről mondanátok valami kis infót. Igazából attól jobban tartok, mint a tételektől. Hallottunk híreket, hogy nálunk arra mennek rá inkább.

133. Ditti16
2009. ápr. 20. 16:55

ildikek!


Akkor mindent bele, majd neked is szorítok!

Egyébként mi leszel ha nagy leszel?

132. ildikek
2009. ápr. 20. 11:02

Sziasztok.

Nekem egy hónap múlva lesz az államvizsgám, napi két tételt akarok tanulni,hogy még legyen időm ismételni. Nagyon furcsa de nekünk összesen 30 db tétel van, ez három tárgyat foglal magában. Igaz van olyan tétel ami kb 8-10 oldal is :S

131. Ditti16
2009. ápr. 18. 17:52

Kedves efike!


Szívből gratulálok a sikeres államvizsgádhoz.

Tudtam én, hogy meg lesz, ügyes vagy!

Köszöntelek a diplomások népes táborában! Használd bölcsen a megszerzett tudásodat. Most pedig ünnepelj egy kicsit, hiszen igazán megérdemled - meg rád is fér igazán! Élvezd ki a rád szakadt szabadság minden pillanatát!


GRATULÁLOK!


Majd néha én is benézek ide, hátha lesz mindig 1-2 olyan emberke, akinek el kell majd a jó szó és biztatás.

130. efike
2009. ápr. 18. 17:30

Kedveskéim! Sikerült!!!! Védés:5, tételek: 4.

Most már én is beálltam a diplomások sorába! Köszönöm az együttérzéseteket!

Azért néha még benézek ide is....

129. efike (válaszként erre: 126. - Paradicsomsaláta)
2009. ápr. 17. 18:18
Köszi a tippet, mindenképp viszek vizet! Sajnos nem értem végig a tételeken, nagyon elvesztem itt-ott a részletekben és kicsúsztam az időből! Remélem, nem húzok olyan tételt, amit nem olvastam át...
128. Ditti16
2009. ápr. 17. 17:30

Egy kalappal holnapra, gondolok majd rád!

Legfontosabb, hogy bízz magadban!


Várom jelentkezésedet remélhetőleg 1 sikeres államvizsga után.


Kitartás!

2009. ápr. 17. 14:16
Jah és holnap vigyél be magaddal vmi kisüveges innivalót a vizsgára (én nem vittem és azt hittem, hogy nyomban szomjan halok)
2009. ápr. 17. 14:14

Mindent bele! :) Ezek az utolsó óráid, ismételj, de azért pihenj is.

Hogy állsz? Minden tételt átnéztél? Hogy megy az ismétlés?

Egyél, hogy legyen energiád az utolsó pillanatokra!

125. efike (válaszként erre: 124. - Ditti16)
2009. ápr. 17. 13:36
Igen-igen, még egy nap és vége! Holnap jelentkezem majd!!!
124. Ditti16
2009. ápr. 16. 19:16

efike!


Még 1 napod van hátra a nagy napig, tarts ki!

Próbáld hasznosan eltölteni a még hátralévő időt!


Szorítunk neked!

123. efike
2009. ápr. 15. 08:23

Kedvesek vagytok, hogy így drukkoltok nekem! Paradicsomsaláta, teljesen igazad van! Annyi sok gond és baj van a világon, én miért is szenvednék?!

Ha nem sikerül, újra próbálom (bár nálunk csak novemberben lesz a következő...) Csicseregnek a madarak a kertben, hívogatnak, úgyhogy ismét kiülök tanulni!

2009. ápr. 14. 17:19

efike!


Az utolsó napokban már annyira nem akaródzott tanulni, hogy el se tudom mondani. Iszonyúan untam az egészet és az ismétlések során újra kellett tanulnom egyes tételt, annyira nem emlékeztem rá. Hisztis lettem.A párom azzal próbált erőt önteni belém, hogy ha már ennyit szenvedtem, hogy elérjem a célom (4,5 év suli, vizsgák és most az intenzív két hét,amiben cak a tételeket magoltam),akkor ne most adjam fel. Azért iratkoztam be a sulibe és tanultam, hogy egyszer eljussak idáig, az államvizsgáig.Akkor most fejjel a feladatnak és meg fogom oldani, nem lesz baj!

Csak ezt tudom Neked is mondani! Szedd össze magad, koncentrálj a feladatra és arra, hogy ezt Neked most minden áron meg kell tanulnod, le kell tenned a vizsgát! Sikerülni fog, hidd el! :)



/A legeslegutolsó gondolatod lehet ez:

Összesen 3x lehet elmenni ÁV-ni. Ha ez nem sikerül, mész nyáron és akkor majd tapasztaltabban állhatsz oda mindenki elé, hogy megmutasd, mit tudsz. Ill. vannak sokkal fontosabb dolgok is az életben, mint egy ilyen vizsga. Emberek születnek és halnak meg minden pillanatban, egyes az elvesztett munkahely miatt aggódnak,azért, hogy nem tudják fentartani a családjukat. Ehhez képest mi a Te problémád!? /

121. Ditti16
2009. ápr. 14. 12:15

efike!


Amit leírtál az teljesen normális reakció, én is hasonló érzésekkel birkóztam anno. Hidd el ez is el fog múlni és minden rendben lesz.

A vizsadrukkot mindenki másként éli meg, de a többség általában bepánikol, és ehhez nincs szabva korhatár. Ez benne van az emberekben, én is átéltem! Fel a fejjel, még néhány nap és túl leszel mindenen, és remélem utána megkönnyebbülsz.

Tarts ki! Elhiszem, hogy az utolsó pár nap a legnehezebb, ilyenkor jön az, hogy úgy gondoljuk semmit nem tudunk, pedig annyit tanultunk.

Még egy kicsit kínozd magad a tanulással, jó!


DRUKKOLOK!

120. efike
2009. ápr. 14. 09:02
Jaj, drága Ditti! Kezdek teljesen bepánikolni. Éppen 10 éve érettségiztem, s most teljesen visszajönnek azok az érzések! Pedig azt hittem, hogy egy "felnőtt" másképp éli meg a vizsgadrukkot, de nem!!!!
119. Ditti16
2009. ápr. 14. 07:05

efike!


Tarts ki még pár nap és túl leszel rajta.

Addig is tanulj szorgalmasan!

Utána kipihenheted magad és végre fellélegezhetsz.


Mindenképp drukkolok neked!


Ditti16

118. efike (válaszként erre: 116. - Ditti16)
2009. ápr. 8. 09:35

Kedveskéim!

Köszönöm szépen a bíztatást, én is megpróbálok bízni magamban! Nagyon félek, de már nem tart sokáig! Mindenképpen megírom az eredményt, remélem, hogy együtt örülhetünk majd....

2009. ápr. 7. 20:53
Tudjátok Csajok, nagyon örülök, hogy megoszthatom Veletek ezt az élményt és hogy ilyen klasszak vagytok! :) Thx

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook