Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Államvizsga fórum

Államvizsga (beszélgetős fórum)

86. Pannita (válaszként erre: 85. - Alyce)
2008. jún. 25. 14:33

Szia.


Hű. Én is gondolkodtam már azon, hogy stewardess legyek, csak sajna nincs még nyelvvizsgám, és hát elég rosszul megy az angol, de elhatároztam, hogy tanulni fogom. Nekem is régi álmom, hogy világot lássak ez által (volt egy idő mikor hajóra akartam menni, csak azt mondják, hogy az kemény). Esteleg ha megvalósitod régi álmod, szívesen olvasnám tapasztalatodat, hátha én is kedvet kapok :)

85. alyce (válaszként erre: 84. - Pannita)
2008. jún. 25. 13:59

Szió!


Hát igen, most mindenki munkakeresési lázban ég diplomázás után...többek között én is. De vannak céljaim, és ha úgy adódik, nem feltétlenül a szakmámban fogok elhelyezkedni.

Egyik lehetőségem, hogy kimegyek Ausztriába valami munkát vállalni. Másik nagy régi álmom, amit most újra a fejembe vettem, hogy stewardess leszek. Nézegettem is az álláshirdetéseket, és keresnek jó számmal. Nagyon jól lehet vele keresni, és még világot is láthat az ember. Szóval én azt mondom, minden csak akarás kérdése.

Az tény, hogy közgazdászból már annyi van, mint a güzü, és sajnos csak azok tudnak aként érvényesülni, akiknek vagy protekciója, vagy szerencséje van.

2008. jún. 25. 13:36

Én is szeretnék Gratulálni ismét mindenkinek!


Már csak annyi kérdésem lenne, ha esetleg megosztanátok velünk, hogy mit kezdtek friss diplomásként?? Munkakeresés, új suli, stb??

Én levelezőn jártam, így mellette dolgoztam és valószínűleg maradok a régi helyemen.

Tegnap egy ismerősőmmel találoztam, aki szintén közgazdászként diplomázott és már 1 éve nem talál munkát...


Szerintem sokan kíváncsiak lennénk a tapasztalatokra, nehézségekre.


Üdv

Anita

83. alyce
2008. jún. 25. 09:10
Gratula Mindenkinek még egyszer!!! Remélem most már mindenki számára befejeződött az agyrém!:) Szép nyarat az újdonsült közgazdászoknak, mérnököknek!:)
2008. jún. 24. 21:11
SIKERÜLT :) Diplomás közgazdász lettem. Sokat tanultam, de megérte. Tényleg túl lehet élni.
2008. jún. 21. 11:47

:) Mérnök Úr lettem én is :D:D


Gratulálok Mindenkinek! :)


Akik most mennek azoknak meg GL!

Nem kell izgulni!

2008. jún. 18. 18:09

Én 24-én államvizsgázok és már nagyon izgulok, ráadásul egy tételt nem tudtam kidolgozni, mert nem találtam. Ha valaki tud segítsen:

"Kockázat a nemzetközi pénzügyekben. Kockázat-minősítés, a besorolás piaci következményei. A pénzügyi kockázat megosztásának a fedezésének eszközei. A származékos műveletek."

2008. jún. 17. 14:05

Sziasztok!!


Megvan!!! Sikeresen levizsgáztam!! És az eredményem is meglepett. 4est kaptam :) Hihetetlen!!!

Tényleg nagyon rendesek voltak a tanárok. Nem ilyennek képzeltem. Egy kicsit komolyabb vizsgára számítottam. De hát nekünk így is megfelelt :)

78. alyce (válaszként erre: 77. - Pannita)
2008. jún. 13. 09:51
Ne aggódj, meglesz neked is! Így utólag visszagondolva egyáltalán nem volt nehéz! A tanárok is tök rendesek voltak, nem kérdezgettek bele feleslegesen a tételbe, a védésbe. Úgyhogy csak annyit tudok tanácsolni, hogy tanulj sokat, aztán hajrá-hajrá!:)
2008. jún. 12. 22:20

Sziasztok.


Jaj de jó már nektek! Én csak 16.án megyek :( ma volt a házivédés, amiről meglogtam.... kicsit beparáztam.


Szóval mindenkinek gratula!!!

76. alyce
2008. jún. 11. 11:17

Sziasztok Diplomás Kollégák ;)


Az én államvizsgám egy kicsit parádésra sikeredett, ugyanis reggel 9-re már ott kellett lenni, és csak délután fél 3-kor kerültem be. Nagyon idegtépő volt, hogy már mindenki túl volt rajta, csak én nem:( De aztán fáradozásaim gyümölcse beérett, 5-ösre védtem a szakdolim, és 5-ösre feleltem tételből is. A diploma minősítésem pedig 4-es lett. Úgyhogy öröm a köbön, lehet szervezni a diplomaosztót:):)

Aznap este anyuval iszogattam itthon, tegnap pedig csoporttársakkal mentünk ünnepelni. Csütörtök, péntek, szombat folytatódik az őrület, lesz ereszd el a hajam:)

75. csanda
2008. jún. 11. 09:08

na én is végeztem, bár a kérdezőbiztos jól megf@ngatott bennünket, 12-ből kettőnek nem sikerült és egy csak egy jeles lett.

én 4-est kaptam, tegnaptól tanító néni lettem!


hajrá fel a fejjel, akik még előtte vannak!

2008. jún. 11. 09:04

4-est kaptam!!! :)

gratula mindenkinek aki túl van rajta, és hajrá azoknak, akiknek még csak ezután lesz :)

micsoda megkönnyebbülés!!!!!

73. csanda
2008. jún. 9. 21:22
na, végre jó hírek, remélem, hogy holnap én is beszámolhatok majd valamiről. gratula a végzettekenk!
2008. jún. 9. 18:05

Helllloooooo mindenki!!!!!!!!!


Ma államvizsgáztam és gépészmérnök lettem. :-))


Sok sikert és kitartást mindenkinek!

71. alyce
2008. jún. 9. 18:04
Na végre, leállamvizsgáztam!!! Közgazdász lettem!:) Remélem mindenkinek sikerült a mai államvizsga, a részletekről majd máskor, most ünneplek! ;)
70. csanda
2008. jún. 9. 12:19
miért van az, hogy egyre többet tanulok, mégsem emlékszem a tételekre, amikor ismételem őket? ki érti ezt? azt gondolom, ha kihúztam akkor kikristályosodik, de szerintem csak még jobban homály lesz
69. csanda
2008. jún. 9. 12:16
segítseég! segítség! holnap közeleg, jaj, de közeleg...
2008. jún. 9. 00:28
Kidőltem eddig bírtam 4 óra alvás aztán reggel folyt köv..
67. alyce
2008. jún. 8. 23:20
Szintén kívánok mindenkinek sikeres államvizsgát holnapra!!! Majd én is jelentkezem a fejleményekkel...remélem jókkal...
2008. jún. 8. 21:26

Akkor holnapra mindenkinek nagy kalappal!!!!!


GL

65. alyce (válaszként erre: 63. - Csabesz.)
2008. jún. 8. 18:17
Hát, az igazat megvallva, bevetem ezt a trükköt, csak nem szoknyával, hanem egy kicsit kivágottabb felsővel:P Ugyanis a bizottságom full pasikból fog állni, úgyhogy lehet, hogy előnyben leszek:D
2008. jún. 8. 16:42
Bedobok egy sört hátha megnyugtat..
63. Csabesz. (válaszként erre: 62. - Alyce)
2008. jún. 8. 16:21

Tegyük mellé hogy a csajszik a szoknya miatt alapból előnnyel indulnak. :-)

Egy normálisabb tétel és tuti siker!

62. alyce (válaszként erre: 61. - Csabesz.)
2008. jún. 8. 15:48
Szép!:) Nekem azért van egy-két jó tételem, a marketingeseket kimondottan szeretem, a pénzügyeseket meg kimondottan utálom:S A kettő között meg van egy kis logisztika, egy kis közgazdaságtan meg egy kis vállalatgazdaságtan:) Ennyi:)
2008. jún. 8. 15:34

Én ma éjszaka is tanulni fogok.


Egy gyöngyszem a tételek közül:


CNC gépek jellegzetes mozgásinformációs leképző mechaniznusai, geometriai információs rendszer.

CNC pozícionálási módok, pont, szakasz és pályavezérlés. Helyzetvezérlő és szabályozó pozícionáló rendszerek felépítése, jellemzői. NC gépek koordinátarendszerei, nevezetes pontok, kapcsolatok. Korrekciók típusai, szerepük. A referenciapont felvétele feladata.

60. alyce
2008. jún. 8. 15:16

Az igen...:) De legalább te megtudtad védés előtt az opponensed kérdését! Én csak a konzulensemét tudom, az opponensemé ott fog meglepetésként érni...

Tételekkel már én is haladok, az első 10 tutkó, aztán majd alakul a többi is:)

2008. jún. 8. 14:01

Kezd összeállni a kép :) 5 tétel tuti bukás ha a többit húzom akkor talán átmegyek.. :)


poén amit a külső bírálóm tett fel kérdést nincs is benne a dipi munkámban.. :D:D:D

Kérdés:Mi indokolta a körforgalom létesítését? Előny hátrány..


Hát ebben egy nyomorék körforgalom sincsen..

frankó mi?

58. alyce
2008. jún. 8. 13:33
Már én is eléggé ideges vagyok, isten igazából majd akkor lesz para, amikor holnap reggel felkelek, és tudatosul bennem, hogy menni kell a "hosszú zöld asztal" elé... De bízom magamban, és meglesz! Ha idáig eljutottunk, akkor miért buktatnának már meg minket?!
2008. jún. 8. 09:38

Reggelt..

már csak 1 nap, ma nem alszok az tuti..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook