Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen ésszerű, elfogadható magyarázat lehet arra, ha valaki úgy bukik meg államvizsgán, hogy minden tételt megtanult? fórum

Milyen ésszerű, elfogadható magyarázat lehet arra, ha valaki úgy bukik meg államvizsgán, hogy minden tételt megtanult? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
83. mosolygosalma (válaszként erre: 82. - Johannia)
2010. máj. 29. 14:57
na ja... de engem egy-egy vizsga is nagyon bánt, ha nem úgy sikerül,ahogy akartam,főleg ha tudom,hogy rendesen készültem rá. elég maximalista vagyok,csak sokszor nem sikerülnek (annyira)jól a dolgok...:( tegnap például még mindig marha jó kedvem volt az ötös miatt,de ez elszállt akkor,amikor megláttam az értesítő emailt, hogy egy dolgozatomra kettest kaptam! egyrészt sokat dolgoztam vele, nem is sikerült rosszul és többet is írtam a kelleténél, ráadásul ez a csaj mondta nekem, hogy jól fogalmazok, és írhatok arról,amit kiválasztottam,plusz ő sem tudta még,hogyan osztályozzon,mert először volt ennek a kurzusnak a felelőse, no meg ő a konzulensem. aludni sem tudtam, hiszen most, hogy ötöst kaptam, jóval jobb lehetett volna az átlagom, mintha kettest kaptam volna annál a tanárnőnél, de ez a kettes nagyon lehúzza az átlagom majd,és kitudja,kapok-e jövő félévben ösztöndíjat:( és még egy dolgozatom a csajnál van,így nem is lesz nyugtom még jó darabig:(
82. Johannia (válaszként erre: 81. - Mosolygosalma)
2010. máj. 28. 11:38

Erről van szó. Mondjuk egy vizsgán jobban túlteszi magát az ember, mint az államvizsgán, na de hát az is egy vizsga.


Nekem is volt, hogy szinte alig tudtam valamit és 5-öst kaptam, máskor meg mindent elmondtam és kettest alig akart adni....

Sajnálatosnak tartom, hogy ennyire szubjektív a rendszer. Ha rossz a kedve, ha nem tetszik a ruhád, ha nem volt kávé reggel stb stb, máris rosszabb jegyről indulsz. Az ember igazságérzetét sérti, és ezen nehéz túllépnie szerintem sokaknak. Nekem az meg kevés magyarázatnak, hogy ilyen az élet, ezt kell szeretni....Hát nem mi alakítjuk az életet? Mi, emberek? Olyan a világ, az életünk, amilyenné tesszük...

Most én is, ha az állásra jelentkezőkkel ezt csinálnám, biztos nem tudnék nyugodtan aludni. Ők meg hogy tudnak? Jaj ez most nem szimpi, a másik meg be se jöjjön, mert bal lábbal keltem? A tanárok miért engedhetik meg ezt maguknak?! Tőlünk nyugatabbra a diák egyenrangú a professzorával, kölcsönösen tisztelik egymást! Itthon meg úgy alázzák a diákot, ahogy csak lehet, mindkét fél utálja a másikat (tiszt. a kiv.), és az egyetemi éveim alatt igen kevés tanár volt, akire emberileg és szakmailag is fel tudok nézni! Ez is elég szomorú!

81. mosolygosalma (válaszként erre: 80. - Johannia)
2010. máj. 28. 11:30
sosem lehet minden tanárt kiismerni...bal lábbal kel fel aznap,és akkor már rögtön rosszabb esélyei lehetnek az embernek... ez is benne lehetett abba,hogy egész jól feleltem múltkor, mégis egyest kaptam,tegnap meg az uv-n ötöst kaptam egy nem teljesen tökéletes szóbelire,amire ő biztos nem adott volna jobbat 3-nál,ha nincs jó kedve... mázlim volt,mert nála jó jegyet kapni nagyon nehéz...
2010. máj. 28. 11:26
Van, hogy nincs észszerű magyarázat. Legjobb ismerősöm elmondta a tételt (jól!) , nem kérdeztek tőle semmit, megköszönték. Majd megbuktatták. Na erre milyen épeszű magyarázat van? Semmilyen! Egyszerűen nem volt szimpi. Volt, aki alig mondott valamit, meg hebegett és 4est kapott! Szar ez az egész, hiába bizottság előtt vizsgázik az ember...
79. mosolygosalma (válaszként erre: 78. - Xti_)
2010. máj. 28. 10:37
ez igaz,de sokkal nagyobb felelősséggel jár az ő munkájuk... de én kicsit elfogult vagyok,egész életemben orvos akartam lenni,meg kórházban is sokat voltam:)
78. xti_ (válaszként erre: 76. - Mosolygosalma)
2010. máj. 27. 22:54
az orvosisok azt mondják, az övéké nehezebb. de szerintünk meg legalább a hasnyálmirigy mindig ugyanott marad, és be sem kell bizonyítani : )
77. mosolygosalma (válaszként erre: 74. - Xti_)
2010. máj. 27. 20:55
...persze 3 év alatt -amíg alapképzésbe jár az ember- nem változnak annyit a dolgok,legalábbis gondolom...főleg az én szakomon
76. mosolygosalma (válaszként erre: 74. - Xti_)
2010. máj. 27. 20:53
képzelem:S az egyik legnehezebb szak lehet...
75. mágnes74 (válaszként erre: 53. - Mágnes74)
2010. máj. 27. 18:38

Képzeljétek hármast kapott az unokahúgom közgazdaságtanból, amit én írtam meg neki.

Egyébként humán szakra jár, én is a nulláról indultam ebben a témában.

Örülök a hármasnak is:D

74. xti_ (válaszként erre: 72. - Mosolygosalma)
2010. máj. 25. 22:17
jogász. 6 tantárgyból, össze se mertem számolni, hány félév anyagából államvizsgáztunk, de irdatlan mennyiség volt, ráadásul minden, amit megtanultunk, megváltozott, mire államvizsgáztunk belőle, lehetetlenség volt mindent átvenni. de gondolom, másutt is ez van, ezért nehéz elhinni eleve, hogy valaki minden tételt flottul tud.
2010. máj. 25. 21:51

:(

Én ma jártam így a mikrobiológiával.110 tanulást segítő kérdésre a kerek kifejtést most is felmondom,ha kell.Úgy éreztem,hogy tök jól sikerült a teszt.És miért is ne,ha egyszer tudom.Erre jól megkaptam rá a 2-est...

Gyűlölöm a teszteket.Szóban olyan szépen el lehetne mondani...:(

72. mosolygosalma (válaszként erre: 69. - Xti_)
2010. máj. 25. 21:15
az milyen szak volt?
71. mosolygosalma (válaszként erre: 69. - Xti_)
2010. máj. 25. 21:12
kitudja... legalábbis nem teljes hosszúságban...
70. mosolygosalma (válaszként erre: 68. - 2a44b32e51)
2010. máj. 25. 21:11
igyekszem:)
69. xti_
2010. máj. 25. 21:05
olyan nincs, hogy valaki minden tételt tud. legalábbis a mi szakunkon sosem volt.
68. 2a44b32e51 (válaszként erre: 67. - Mosolygosalma)
2010. máj. 25. 20:34
Neked is :), ügyes légy :).
67. mosolygosalma (válaszként erre: 66. - 2a44b32e51)
2010. máj. 25. 20:17
sok szerencsét hozzá!;)
2010. máj. 25. 19:51
nekem jövő héten lesz a védés aztán valamikor a záróvizsga, bele sem merek gondolni én sem.
2010. máj. 25. 19:36
bele se merek gondolni,hogy még 2 hetem hátra van az utolsó vizsgáig:S de persze a végzősöknek sokkal rosszabb,úgyhogy nekik még több kitartásra van szükség:S
2010. máj. 25. 19:31

igen, néha a kettes szuper jegy!!!!

De van olyan is, hogy hiába tud az ember akármennyit, néha kettesnél jobbt nem is adnak.

A szóbelik a nagyon rosszak :(. Ott mindig bekavarnak. Ami mégrosszabb, ha röhögnek vagy ilyesmi :(. Kitartás, hajrá biztosan sikerül:)

63. mosolygosalma (válaszként erre: 62. - 2a44b32e51)
2010. máj. 25. 19:25
én is rettentően félek, mert két nap múlva uv-m lesz, egy olyan tárgyból,amiből már a kettes is jó,és már 2.jára vettem fel,nem akarom megint,mert az már az utsó lehetőség lenne. annyi minden eszembe jutott,hogy mivel vágnék vissza,mert egyáltalán nincs igaza a tanárnak,de persze csak finoman tenném... de most már csak az érdekel,kapjam meg a nyomorult kettest...:S
2010. máj. 25. 19:23
Hát visszavágni nem mertem.Amúgy sem vagyok olyan nagyszájú, elmentem UV-ra :(. Mondjuk ha felsorolnám egyetemi éveim alatt mennyi minden történt...óóóóóó. De mindjárt államvizsga és megszabadulok (elvileg) :).
61. mosolygosalma (válaszként erre: 59. - 2a44b32e51)
2010. máj. 25. 19:19
ez nagyon gáz...ha velem ezt megtennék,visszavágnék azzal,hogy a tudományágunk (amit tanulok) egyik akadémikusa (a kettő közül) a megyében,sőt a városomban született:D nem tudom,mit mondana XD
60. mágnes74 (válaszként erre: 59. - 2a44b32e51)
2010. máj. 25. 18:55
Ez durva:(
2010. máj. 25. 18:50

Nekem egyszer az alapján adtak egyest, hogy melyik megyéből származom (mondván, mert az elmaradott és ott hülyék élnek). Egyest kaptam. Nekem is most lesz államvizsgám, félek. Mindig akkora igazságtalanságok vannak.....

Egyébként KITARTÁS :).

2010. máj. 25. 18:47
Záróvizsgán szigorúak? Megbuktathatnak jesszussss
57. mágnes74 (válaszként erre: 56. - G_eszter)
2010. máj. 25. 18:42
Sajnos nem, még az apróbetűs részben sem:(
56. g_eszter (válaszként erre: 55. - Mágnes74)
2010. máj. 25. 16:08
De gondolom ebbe nem mentek bele :)
55. mágnes74 (válaszként erre: 54. - G_eszter)
2010. máj. 23. 18:22

Igen, imádom.

Mondtam, hogy a diplomára kérem az én nevemet is:))

54. g_eszter (válaszként erre: 53. - Mágnes74)
2010. máj. 23. 18:20
Legalabb kozel all hozzad a szakja, s igy te is tanulsz. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook