Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Államvizsga fórum

Államvizsga (beszélgetős fórum)

206. Huldra (válaszként erre: 205. - Mira0512)
2010. jún. 11. 18:30

Ha minden jól megy, informatikus-könyvtáros leszek papíron jövő héten ilyenkor (-:

Tanulással szerencsére jól állok, habár mára képtelen több adatot befogadni az agyam, sajognak a szemeim.

205. Mira0512 (válaszként erre: 204. - Huldra)
2010. jún. 11. 18:08
Szia Huldra!:) És mi leszel, ha nagy leszel? Hogy állsz a tanulással?
204. Huldra
2010. jún. 11. 17:07
Nekem jövő héten lesz esedékes, addig meg szorgosan tanulok.
203. Mira0512 (válaszként erre: 202. - Cinci4)
2010. jún. 11. 17:01

Akkor már nagyon végső hajrá...:)

Jajj, nekem még a prezentációt is meg kell csinálnom. És megtudtam végre az időpontt, és sík ideg is vagyok miatta. 21-e 7.00. 24-re számítottam, a nevem alapján, de úgy néz ki szépen megfordították a sorrendet.:( Nagyon kellett volna az a 3 nap, hogy normálisan megtanuljam...Viszont van háttérinfóm a bizottság tagjairól, és igazából csak 1 embernek nem örülök...Ami azért egész jó. Nem tudom mi lesz így, nagyon parázok, nem fogom tudni befejezni normálisan.:(

202. Cinci4 (válaszként erre: 201. - Mira0512)
2010. jún. 11. 13:01
15-én, már csak négy nap:S Mondjuk a jó oldala, hogy hamarosan túl vagyok raja. Most állok neki mindjárt a fordításnak. Egyébként nekem is van egy olyan kérdés, amihez nem találok anyagot (a szakdoga védéséhez kell). De majdcsak nyekegek valamit:)
201. Mira0512 (válaszként erre: 200. - Cinci4)
2010. jún. 11. 09:57

Sok sikert a fordításhoz!:)


Köszönöm, hogy próbáltál segíteni azért! :)


Sajni a céges dolog nem kivitelezhető nekem most, mert ahol a szakdogámat írtam, még ahhoz sem túl szívesen segítettek, mert el vannak havazva. Másrészt az elméleti dolgokkal nem igen foglalkoznak, még a motivációs elméletekről sem hallottak, amiket nézett egy szakdogába, pedig alapnak számítanak...Tehát meg nem mondja nekem senki sem az elméleti dolgokat ott, az biztos. Másik céget meg nincs időm keresni...:( No, úgy fogom fel, hogy valamit azért tudok mondani majd, de nem ilyen tételt fogok húzni! :)


Jó tanulást! Hányadikán is mész?

200. Cinci4 (válaszként erre: 199. - Mira0512)
2010. jún. 10. 20:55

Hát ezekhez sajnos lövésem sincs:S

Még az jutott eszembe, hogy nem tudnál olyan cégeknél segítséget kérni, akik ilyesmivel foglalkoznak és napi szinten benne vannak? Hátha valaki jófej és segít vagy legalább ajánl szakirodalmat. Csak egy ötlet:)


Én még holnap egy angol könyvet fordíthatok a szakdoga védéshez, hát már más sem hiányzott...

199. Mira0512 (válaszként erre: 198. - Cinci4)
2010. jún. 10. 09:14

Személyügyi informatika, amiből a Nexon HR/Job-ot vettük gyakorlatban, semmi elmélet...És csak gugliból tudom, hogy ezek a tételcímek oda tartoznak...

Munkahelyi és munkaerőpiaci képzés, ami ahány hely, annyiféleképpen írja a finanszírozást és intézményrendszert.

Egy kis portfólióelemzés (vállalati pénzügyek), amiből olyan kevés van a könyvben, hogy az tuti kevés, de még a pénzügy szakos évfolyamtársunknak sincs hozzá kukkja sem.

No meg van egy tétel, amit úgy gondoljuk, hogy pszichológia, de még a több, mint 800 oldalas Atkinson könyvben sem találok róla anyagot...

Van még egy-kettő, pl. etika, Munkerőpiac gazdaságtana,Személyügyi kontrolling, ami nem teljes, de amit találtam, abból összeszedtem...

Szóval nem túl fényes a helyzet...:S


Hú, én már nagyon várom, hogy megtudjam, kik lesznek a bizottságban. Bár valószínű nekünk most nem lesz külső elnökünk, költségcsökkentés miatt. Hát nem bánnám...

198. Cinci4 (válaszként erre: 197. - Mira0512)
2010. jún. 10. 08:50

Sajna, nem mondják meg előre:S

Két hét alatt még megtalálhatod az anyagot, hátha valahová valaki feltette.

Milyen témához hiányzik még anyagod?

197. Mira0512 (válaszként erre: 196. - Cinci4)
2010. jún. 10. 08:44

Ó, már túl vagyok minden ilyen oldalon...:S

De azért köszike!:)



Általában elnököt külsőst szoktak felkérni...De nem tudod még kik lesznek a bizottság tagjai? Vagy Nektek nem is mondják meg előre? Nekünk elméletileg majd közlik. Haa végre megtudom azt is, hogy mikorra vagyok beosztva...:S Nagyon remélem mához 2 hétre!:)

196. Cinci4 (válaszként erre: 195. - Mira0512)
2010. jún. 10. 08:35

Tarts ki, annyit tanultál, hogy tutira sikerülni fog! Esetleg nézd meg a puska.hu-n, hátha vannak olyan tételek fent más iskoláknál, amihez Neked nincs anyagod. Ott sok jó dolog fent szokott lenni.


Nálam a massza nem igazán alakul, de majdcsak lesz valahogy:S


Azt nem tudod véletlenül, hogy az államvizsgára bejöhet-e olyan tanár, aki nem tanít a suliban?

2010. jún. 10. 08:32

Cinci, az a baj, hogy úgy érzem semmit nem haladok...Pedig egész nap csinálom :( Tudok keményen 7 tételt, és még 8-at ki kell dolgoznom...:( És a tanárok ba..nak válaszolni a kérdéseimre, azokból a tárgyakból, amikből olyan tételek vannak, amint nem,hogy nem vettünk forrás sincs...:( Az egyiket próbálom telefonon is elérni, mivel magához a tételcímhez sincs senkinek sem fin..ja sem...:( Csak tipp, hogy egyáltalán az ő tárgya...:(

Már totál kivagyok...:(


És Te? Massza alakulgat? :)

194. Cinci4 (válaszként erre: 192. - Sunshine24)
2010. jún. 10. 07:59
Meglesz, és csak azért is jó jegyet kapsz majd! Nagyon drukkolok:)
193. Mira0512 (válaszként erre: 192. - Sunshine24)
2010. jún. 9. 23:24

Hát kitartást!!! Küldtem neked kávét, hogy ne aludj el tanulás közben!:)


De azért csak tudsz valamit már ebből.Nem? Milyen hosszúak :)


Épp most tanulgattam az MT-ből, és gondoltam Rád! :)

192. sunshine24 (válaszként erre: 191. - Cinci4)
2010. jún. 9. 23:10

Engem is csak ez boldogít. De nekem sajnos 96 tételem van, és mindössze 7 napom...

Nem tudom mi lesz...

191. Cinci4 (válaszként erre: 190. - Mira0512)
2010. jún. 9. 13:25

Neked is kitartás, Mira!

Ha ennyit tanultál/tanulsz, tutira jól sikerül majd!


Engem már csak az éltet, hogy egy hét múlva ilyenkor túl leszek rajta, és ez az utolsó olyan hétvégém, amit nem pihenéssel töltök:)Ilyen szuper időben baromi rossz a tételekkel foglalkozni:(

2010. jún. 9. 10:39

Hát igen, egy a jegy téma nagyon szar. :(Biztos nagyon el leszek keseredve, ha nem úgy sikerül, ahogyan azt én szeretném.


Cinci, menni fog az! Van még időd, hogy azt a masszát elrendezd a fejedbe!


Szellemi teljesítőképességem már nagyon a határán van nekem is, konkrétan november eleje óta folyamatosan tanulok intenzíven. És ugye előtte is, csak az még nem volt olyan intenzív. Nekünk karácsonyra lett vége a vizsgaidőszaknak, és abban a félévben nagyon utolsó pillanatban kaptuk meg az anyagokat...:( Aztán 2 hét pihi, és 3 hét alatt megvolt a 2 konzihetünk, majd ezerrel készülni a vizsgákra, és a szakdolgozatot is írni. Elég későn találtam céget, akiről írhattam, és ott is dolgoztam alatta 1 hónapot. Így nagyon kevés volt az idő. :( No meg két hosszabb beadandóm is volt, és hát a vizsgaidőszak 17-én ért véget részemről. Azóta meg folyamatosan államvizsga... Nem is tudom, hogy bírom már. :S De már szedek élénkítő bogyót, meg iszom a maté teát, talán használ valamit...:S


No fel a fejjel mindenkinek, nemsokára vége!!!És jön a virtuális koccintás! :)

189. Cinci4 (válaszként erre: 188. - Sunshine24)
2010. jún. 9. 09:51

Megértem, mit érzel, én is szeretném, ha normális jegyet kapnék, hiszen ezért tanult az ember. Olyan rossz, hogy ilyen osk múlik a bizottságon:( Remélem, normális tanárokat fogok ki.

28 tételem van, szerencsére nem annyira vészes, csak úgy érzem, hogy egy nagy massza van a fejemben, és nem tudok semmit. Meg félek, hogy leblokkolok majd:(

2010. jún. 8. 22:49

Köszi a biztatást mindkettőtöknek. Igazából nem fontos az átlag, csak magamnak szerettem volna bizonyítani.

Hát, én is szellemi teljesítőképességem határán vagyok így 3 hónap intenzív tanulás után. Neked hány tételed van Cinci?

187. Cinci4
2010. jún. 8. 20:34

Sziasztok!


Sunshine mi még ugyan nem "beszéltünk", de azért gratulálok a vizsgádhoz! Sajnálom a kettest, de csatlakozom Mirához, a következő csak azért is ötös lesz! Biztos valami rosszfej tanár vizsgáztatott, menjen a csudába!


Mira, hogy állsz?

Én totál kész vagyok, nem fog az agyam, úgy érzem, semmit nem haladok:(

186. Mira0512 (válaszként erre: 185. - Sunshine24)
2010. jún. 8. 16:09
Hát sajnálom a kettest!:( De azért gratulálok, hogy megvan!:D Ne keseredj el, a fő hogy megvan. Bár nem ismerem a céljaidat, de ha nem a bíróságra hajtasz, akkor nincs olyan nagy súlyú jelentősége annak, hogy nem ötös.(már amennyire én tudom) De tényleg sajnálom, ez ilyenkor el tudja venni az ember kedvét mindentől! :( Fel a fejjel, és hajrá a 17-i vizsgára! Az majd ötös lesz, és kijavítod ezt! :)
185. sunshine24 (válaszként erre: 184. - Mira0512)
2010. jún. 8. 15:32
Meglett, de 2-est kaptam. 3 hete napi 10 órát tanultam erre a vizsgára, úgy érzem jól tudtam, és erre ad egy kettest. De örülhetek, mert vagy 4 embert kivágott. Szóval nekem még lesz egy 17.-én, ha az meglesz, akkor vége...
184. Mira0512 (válaszként erre: 183. - Sunshine24)
2010. jún. 6. 09:59

Én igazából egyszer kaptam igazságtalanul rossz jegyet, és a tanár nem volt hajlandó megmutatni a dolgozatomat, mert nem ért rá...:( Az azóta is bosszant, ugyanis az a legrosszabb jegyem azóta is, és nagyon jól tudtam az anyagot. De hát ez van. Ezen már nem tudok változtatni...

Holnapra egy kalappal!

183. sunshine24 (válaszként erre: 181. - Mira0512)
2010. jún. 4. 12:08
Persze, hogy van, de én már tudom, hogy milyen, mire számítsak. Én nagyon sokat tanultam az 5 év alatt, és rengetegszer kaptam igazságtalanul rossz jegyet. Az első államvizsgám sem 3-as szintű volt. De kihez mehetnék reklamálni? Ezt be kell nyelni, az élet ilyen, kegyetlen.
2010. jún. 4. 08:05
Huh, valahogy törlődött: Sok van benne, amihez azt sem tudom honnan szedjek anyagot....:)
181. Mira0512 (válaszként erre: 180. - Sunshine24)
2010. jún. 4. 08:04

Tudod, nem is attól tartok, hogy nem lesz meg...Inkább a jegytől...Elég jól csináltam végig a 4 évet, nem szeretném lerontani az egészet egy "szaros" vizsgával...:( Nem, mintha ez bárhol számítana ugye, csak nekem...a sok küzdelem után...szar dolog, hogy 4 év eredményét, mennyire egyszerűen le tudja rontani egy szar bizottság, vagy egy rosszul húzott tétel...Vagy inkább egy rosszul összeállított tételsor...Sok van benne, És ha találok is, az megfelel-e majd nekik...

Jajj, jó lenne már túl lenni rajta!


Gondolom már Benned is van para a hétfő miatt! :)

180. sunshine24 (válaszként erre: 179. - Mira0512)
2010. jún. 3. 22:48
Köszi szépen. Ne aggódj, nem lesz ott gond. Bár sajnos ez tényleg bizottság és tételfüggő is. Nálunk ezen a két dolgon múlik a vizsgának kb. 70%-a.
2010. jún. 3. 14:21

Én közgazdász emberi erőforrások szakon. Hát hallomásból nem túl elnézőek...No meg a tételsorból kiindulva sem...:( Még nem tudom kik lesznek a záróvizsga bizottságban...Pedig már nagyon kíváncsi vagyok!!!


Gratulálok a szép jegyekhez! Csak így tovább!:)

178. sunshine24 (válaszként erre: 177. - Mira0512)
2010. jún. 3. 14:05

Szakdoga védésem 5 lett. A többi meg 3,5,5. Szóval egészen jól állok, nem lenne jó elrontani. Nyugi, menni fog neked is. Főleg, ha a tanárok jóindulatúak. Nálunk ez nem nagyon jellemző. Volt olyan vizsganap, hogy senkit nem engedtek át.

És te milyen szakon is vagy?

177. Mira0512 (válaszként erre: 176. - Sunshine24)
2010. jún. 3. 09:53
No, akkor már nincs sok hátra!:) Fel a fejjel!:) Aztán irathatod is a Dr.-t a neved elé!:)És az eddigiek hogy sikerültek? Szakdoli? Mindenesetre gratu, hogy ezek már megvannak!:) Merre szeretnél szakosodni? Nekem a szakdolivédés egyben lesz. Először negvédem, majd a 2 húzott tételt mondom el...Már ha megbírok nyikkanni...:) Már jó lenne tudni melyik nap lesz...Jó tanulást!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook