Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki milyen agyserkentőt ajánlana államvizsga előttre? Én most a Ginkoprim felé hajlok, de csak mert azt látom a tv-ben. fórum

Ki milyen agyserkentőt ajánlana államvizsga előttre? Én most a Ginkoprim felé hajlok, de csak mert azt látom a tv-ben. (tudásbázis kérdés)

29. Vardia (válaszként erre: 28. - 07c4794583)
2011. máj. 1. 21:15
Hát sajnos a tudás nem tartozik az összetevői közé:)
28. 07c4794583 (válaszként erre: 27. - Vardia)
2011. máj. 1. 20:05
én is ezt a fiolásat nyomtam, bár segített a gráfelmélet megfelelő elsajátítása is :DD
27. Vardia
2011. máj. 1. 19:54

Ha nagyon akarsz szedni valamit, akkor szerintem ne a kapszulás változatot válaszd, hanem van egy löttyös változata (Ginkgo Biloba Extract néven fut, zöld keménydobozban,kínai írással, 10 fiola van benne szívószállal, patikában tudni fogják)

Na az nagyon ütős, én mindig használom vizsgaidőszak előtt.Plusz pihenni is kell, az a legjobb módszer.

2011. máj. 1. 19:01
Agyserkentő nélkül is leállamvizsgáztam, szerintem semmi szükség erre.
25. klenca
2011. máj. 1. 18:54
Sok-sok C vitamin!!!
24. emagdi
2011. máj. 1. 12:35
alvás
2011. máj. 1. 12:31
glinko biloba
22. Sundance hair (válaszként erre: 19. - L.agnes)
2010. ápr. 6. 22:10
Ja és még vmi. Amikor nem alszol éjszaka rendesen, az nem baj. Miért? Akkor érik meg benned mindaz, ami előtte nap megfogant. Pl 1-1 tétel. Az agyad dolgozhat tovább éjszaka, azt nem muszály kikapcsolni. Alfában a leghatékonyabb a tanulás.
21. c1e9612cd3 (válaszként erre: 19. - L.agnes)
2010. ápr. 6. 22:08
ha éjjel aludni akarsz, akkor du. 3 után tényleg ne nagyon igyál mate teát! Sajna megtapasztaltam, h mennyire felpörgeti az agyat. Napokig nem volt pihentető alvásom miatta! Csak majdnem 1 hét után jöttem rá, h a teától van! Olyan voltam, mint a mosott sz...
20. Sundance hair (válaszként erre: 19. - L.agnes)
2010. ápr. 6. 22:07
Ne csak agyra gyúrj:)))
2010. ápr. 6. 21:58
:) köszi a tippeket. Aranyosak vagytok, még úgy érzem van elég időm, szóval nem parázok. De akkor vmi ginkósat szedek ,amjd, iszok hozzá mate teát :) Az energiaital nekem nem jön be, attól nem tudok éjjel rendesen aludni, és - bár pörgök - de az nem "agyra megy".
18. Sundance hair (válaszként erre: 16. - C1e9612cd3)
2010. ápr. 6. 21:55
Egyet értek. Sokkal macerásabbak a tanárok és sokkal többet kötözködnek egy-egy szigorlaton, mint az államvizsgán. Fontos a kisugárzás! Ha látja azt, hogy tudod mit mondasz, nem fog rákérdezni semmire! Még akkor is el kell adnod a magabiztosságod, ha nem tudsz mondani fontosat. Te irányíts!!! Mint egy állásinterjú. Add el magad. Ha szívózik a tanár, add el a lelked még az ördögnek is. Te fogsz győzni! Fontos a pozitív és optimista hozzáállás.
17. Sundance hair (válaszként erre: 13. - Vvicus)
2010. ápr. 6. 21:50
Azt nem mondtam, hogy utána egy hónapig nem voltam "dinka" :), viszont napi 10-15 tétel simán ment aprólékos munkával. Mellette főztem, mostam, stb. Pihenés nálam sztornó volt. Nem azért, mert nem tudtam volna időt szakítani rá, hanem azért, mert tudtam, ha nem tornáztatom az agyam, és nem merítem ki magam kellőképpen, biztos, hogy nekiállok kötözködni a tanárral. A mentalitásom azt kívánta tőlem, hogy ne akarjam megmagyarázni a tanárnak, hogy amit ő hallani szeretne, az nem mindig a való élet, hanem a könyv meg az előadás. Mindegy. Kellően felkészültem, és sima 5-ös lett. Azóta sem kérdezte meg tőlem senki, hányasra államvizsgáztam:))))
16. c1e9612cd3 (válaszként erre: 15. - Mmacus)
2010. ápr. 6. 21:46
szintén ez a megfigyelésem! :) sztem is 1-2 szigorlat sokkal rázósabb, mint az államvizsga! :)))
15. mmacus
2010. ápr. 6. 21:45

Én mate teát ittam. De -mint utóbb rájöttem- nem az államvizsga volt a legnehezebb vizsga a főiskola 3 éve alatt. Egy-egy szigorlat sokkal keményebb volt.

Már így utólag tudom, kár volt tőle félni.

Ém háromszínű szövegkiemelőztem tételeken belül. Első szín: ami nagyon fontos, feltétlenül tudni kell. Második szín: át kell olvasni. Harmadik szín: ha jut rá idő, akkor átfutni.

Ötös lett.

2010. ápr. 6. 21:37

Én már túl vagyok az államvizsgán, Bilobil forte tablettát szedtem, mellette energiaitalt ittam. Érdemes 1-1,5 óránként megállni pihenni, kicsit sétálgatni, hogy a monoton nyugalmi állapot megszűnjön. Már annyi is elég, hogy kimész a konyhába inni egy pohár vizet, és máris megváltozik a vérkeringésed (így az agyadé is) gyorsasága.

Leírom az én módszeremet: csoportosítottam, hogy milyen sorrendben fogom megtanulni a tételeket és ezeket felírtam magamnak, például 1 nap 1 nehezet és 2 könnyebbet tanultam meg, ezeket kipipáltam, ha megvolt. Szövegkiemelővel kihúztam 1-2 kulcsszót, de tényleg csak 1-2 szót, mondjuk 1 lapon 4-5 szót max. Másnap megpróbáltam elmondani magamnak a tételt, ha rosszul ment, ránéztem a kulcsszavakra, ha úgysem ment, átolvastam. Ezt minden nap tanulás előtt eljátszottam az összes megtanult tétellel. Sok időt vett igénybe, főleg ahogy egyre több tételt tudtam, de így garantált volt a siker. Nem felejtettem, és az ismétlés ráállította az agyamat a tanulásra, sokkal jobban ment, mintha ásítozva ültem volna le tök csipásan a papír fölé tanulni. Próbáld ki, szerintem jó módszer. Vagy írhatsz vázlatot is. Én ahhoz lusta voltam, a szövegkiemelős módszer gyorsabb. És ajánlom a Bilobilt is. Ébren tart. Szuper! Majd írd meg, hogy milyen gyógyszert vettél és milyen módszerrel tanulsz.

Ja és nyugi, az államvizsga is olyan, mint a többi vizsga, amin már túlestél. A tanárokat ismered, a szakdolgozatodat is, a tételeket tudod, nem lesz gond. Sok sikert!

13. vvicus (válaszként erre: 8. - Sundance hair)
2010. ápr. 6. 21:33

Fú bakker, én ettől agyvérzést kaptam volna. :-)

Én a rendszerezett tanulás híve voltam, betábláztam, hogy minden napra 2 tétel, délelőtt minden nap ismétlés. Hétvégén semmi tanulás, csak pihenés és max. átnézés. És nekem az segített még, hogy saját magam dolgoztam ki jó részletesen minden tételt, és írtam hozzá kézzel egy zanzásított változatot kulcsszavakkal, amik ahhoz kellettek, hogy ismételjek, átnézzem. Ötössel mentem át, azt mondta a tanszékvezető, én voltam a legjobb abban az államvizsgaidőszakban. Úgyhogy a pihenés sem elhanyagolható.

12. Cis77
2010. ápr. 6. 21:33
vegepa-az óvónénink ajánlotta más miatt, de azt mondta a lányai ezt szedték érettségi előtt és nagyon jó.
2010. ápr. 6. 21:30
én annó a ginseng teát ittam, de azóta találtam jobbat is! Sztem szuper agyserkentő a mate tea! Csak arra vigyázz, h ha pihenni akarsz, akkor órákkal előtte ne igyál, mert úgy megpörgeti az agyat, h nem lesz pihentető az alvásod!
10. df37b7924d (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2010. ápr. 6. 21:30
Én is,és baromi jó:-)
2010. ápr. 6. 21:28
én Buerlecithint ittam
2010. ápr. 6. 21:25
Hajrá!!! Én a mai napig esküszöm (államvizsga óta) a csoki-energiaital-kávé kombinációra. + egy adag Magne B6. Éber leszel, megmarad minden az agyadban. A kúra max két hónapig hatásos. Utána már nem működik. Addig ezerrel pörögni fogsz. Gingko ide vagy oda.
2010. ápr. 6. 21:25

[link]


ZENE!!!

6. Szabokisandi (válaszként erre: 3. - Vikianya)
2010. ápr. 6. 21:22
és pihenést is
5. l.agnes (válaszként erre: 2. - 6208ad5eaa)
2010. ápr. 6. 21:19
köszi
2010. ápr. 6. 21:19
Azt már elkezdtem, pedig júni közepén lesz :) Ha más nem, egy kis placebonak jó lenne vmit szedni
2010. ápr. 6. 21:18
én tanulást ajánlok :))
2010. ápr. 6. 21:17
akkor csak hajuljál rág a ginkoprim max. -ra, mert tényleg az a legjobb árban összetételben a ginko biloba termékek között
2010. ápr. 6. 21:16
Ki milyen agyserkentőt ajánlana államvizsga előttre? Én most a Ginkoprim felé hajlok, de csak mert azt látom a tv-ben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook