Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítség, 5 nap múlva államvizsga! fórum

Segítség, 5 nap múlva államvizsga! (beszélgetős fórum)


2012. jún. 26. 08:12

Sikerült :))))))))))

Köszi a szurkolást mindenkinek

21. 4b6a2525df (válaszként erre: 19. - F303be5590)
2012. jún. 15. 12:40
Te már csak tudod az ezer diplomáddal
20. guzmi
2012. jún. 14. 21:51

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy hányszor lehet nekifutni az államvizsgának, vagy van-e elévülési idő? Köszi ha válaszoltok

2012. jún. 14. 20:45

most minek még egy diplomás aki szart se tud


és majd egyszer ő lesz az aki észt oszt


ugyan

2012. jún. 14. 19:23

Buerlecitin. Gyógynövény, minden gyógyszertárban kapható és kiválóan javítja a koncentrálóképességet. Nekem nagyon sokat segített.Én egy hét szabadságot kaptam az államvizsga előtt.

Bár előtte is készültem és kidolgoztam a tételeket, jól vizsgáztam. 10tétel nem sok 5 nap alatt.

3nap alatt naponta 3-at vegyél át, az elsőn lehetőleg 4-et. Délelőtt próbáld megtanulni. Délután pedig felmondani a lényeget, mintha vizsgáznál.

Az utolsó két nap alatt pedig 8-8arányban ismételd át a tételeket.

Nem lehet gond.

Sok sikert!

17. reku91
2012. jún. 14. 13:29
én két hét múlva megyek, 60 tételem van, és ma álltam neki. Szerintem, ha kellő energiát és figyelmet belefektet az ember, akkor simán meg lehet csinálni. persze van olyan is, aki inkább dupla ennyi időt hagy rá, és akkor a tanuláson kívül mást is csinál, nem borítja fel teljesen a napirendjét. én inkább annak vagyok a híve, hogy rövid távon intenzíven, nekem így eredményesebb is , mert a rövidtávú memóriám sokkal jobb.sok sikert!
2012. jún. 14. 11:26
*komolyan*
2012. jún. 14. 11:25

Nem írtad, milyen államvizsga :)


De hát az csak napi 70 oldal! Szerintem le lehet nyomni, csak komyolan kell venned.

14. cel (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2012. jún. 14. 11:25

Menni fog!

Valószínűleg azok közé tartozol, akik nyomás alatt tudnak teljesíteni, vagyis az utolsó pillanatban hajtasz rá, de akkor full gőzzel.

Valóban hasznos, ha nem arra koncentrálsz, hogy mit nem szeretnél kikapni a csomagból, inkább azt vizualizáld, hogy a legszimpatikusabb tételt húzod:)


Sok sikert!

2012. jún. 14. 11:12

Ennyi idő alatt abszolúte végigérhetsz. Ha nem is ötösre tudsz majd minden egyes tételt, de ez az idő igen is elég 350 oldalnyi anyagra. Lényeg az, hogy mindent érints, érj végig az anygaon, ne ragadj le.

Próbálj a kulcsszavakra fókuszálni és egy-egy tétel kapcsán írj magadnak egy kis vázlatot. Ha az adott tételnél majd fel tudod vázolni a lényeget, kiemelve, hogy ez és ez tartozik az adott témához, és megemlíted a főbb fogalmakat, akkor már nyert ügyed van! A körítéshez meg majd már csak eszedbe juthatnak dolgok, amivel kitöltöd még az időt!


Hajrááá! :)

12. nana06
2012. jún. 14. 10:27
Nekem negyven tételem van keddig...még csak most kezdtem el tőle tartani hogy ez hogy fog sikerülni...én is mindig mindent az utolsó pillanatra hagyok. De addig nem is tudok nekiállni tanulni amíg nem érzem azt hogy jön a vizsga. Most te is kezded máár érezni, úgyhogy azt hiszem máár mindent meg fogsz tenni azért hogy az a 10 tétel is nagyjából meglegyen :) Sok sikert Neked! Minden rendben lesz :)
11. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2012. jún. 14. 10:14
5 nap alatt 16 tételt simán meg lehet tanulni. Én is család, munka + nagybeteg ápolása mellett államvizsgáztam.
2012. jún. 14. 07:37
köszi a válaszokat
2012. jún. 14. 07:36

Olvasd végig az anyagot,hogy tudj mindenből egy kicsit,pontosabban el tudd mondani,,hogy miről szólna az a tétel..nem a számokat,de nagyságrendeket,és a kulcsszavak definícióit.

Ha agykontrollozol,akkor egyetértek csorieva-val,előző hsz.

8. wanda2 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2012. jún. 14. 07:34
Elhiszem, hogy most nagyon izgulsz, de össze kell szedned magad! Ami nekem bevált: csinálj mindegyikből egy egyoldalas vázlatot, vagy amennyit lehet, persze nem gyöngybetűkkel és gépelve... Ezt meg kell tanulni, majd feltölteni információkkal. A buktató kérdések általában a vázlatból kerülnek ki,ezt úgyis megtanulod. A többit ha nem tudod az max a jegyedből fog levonni, az meg már most mindegy.
7. 4b6a2525df (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2012. jún. 14. 07:18

Ha végeztél agykontrollt, akkor használd azt. Ha nem,akkor mondogasd magadba, hogy abból a 6 tételből huzzak, amit tudok.

A lényeg, hogy ne pánikolj, és eszedbe nem jusson arra, gondolni, hogy ezt vagy azt a tételt ki nem huzzam, mert nem tudom. Ugyanis akkor azt vonzod be, amit nem tudsz.

Én vizsgáztam főiskolán, egyetemen. Nekem bevált ez a módszer, bár végeztem agykontrollt, igaz csak az egyetem előtt:), de már a főiskolán is volt kedvenc tételem, és azt képzeltem, hogy azt húzom ki, láttam magam előtt a papírt, amire irtam mint a kisangyal:)


Szónal nem pánikolni, ismételgetni, hogy mit húzz ki, minden negativ dolgot kitörölni. Gondolj az államvizsgára úgy, hogy az már megtörtént és boldogan mosolyogsz, mert sikerült:)

2012. jún. 14. 07:08
elmész, ha szerencséd van, akkor belehúzol a 6 tételbe, ha nem, akkor nem. Az államvizsga azért komolyabb dolog egy szigorlatnál. Örülj, hogy nálatok 16 tétel van. Nálunk 55 (A, B, C) tétel van.
5. rinike (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2012. jún. 14. 07:07
Szerintem meg 5 nap alatt még a 16-ot is meg lehetne tanulni, nemhogy csak 10-t! Kérd meg a családot, hogy 5 napig csak a tanulással foglalkozhass, majd kárpótolod őket valamivel. Húzz bele! Minden tételről tudj valamit mondani, legfeljebb nem 5-ös lesz, de nem is buksz meg.
2012. jún. 14. 07:06

Ezt te sem gondoltad komolyan:)

Szorítok, hogy olyat húzzál, amit tudsz.

2012. jún. 14. 07:06
Az államvizsga tételekre mint ismétlésre tekintettem. Amiből a 4 év alatt jól vizsgáztam csak átolvastam.
2012. jún. 14. 07:04
Szerintem már sehogy. Azért sok sikert, egy nagy kalappal:-)
2012. jún. 14. 07:02

Sziasztok!

5 nap múlva államvizsgázok, 16 tételem van, de ez kb 350 oldal. Sajnos soha nem voltam a tanulás mintaképe, mert mindig utolsó percig húztam... Most nagyon félek, hogy nemfog sikerülni, mert jó ha tudok 6 tételt a 16-ból. És 5nap alattnem tudok megtanulni még 10-et. Pedig már április közepén elkezdtem tanulni. De a család, a gyerekek mégis fontosabbak...Meg nekem túll sok az info. A nevek, évszámok, szakszavakdefiníciói, stb... Segítene valaki, hogy tudnék mégis valamiféle tudásra szert tenni ilyen rövid idő alatt????? Please

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook