Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


2012. jan. 23. 14:08

" kata óvónéni" aki priviben és a

"Napi irányadónk a Hold" fórumon írtál nekem, értesítlek ezúton is, hogy elküldtem részedre a babaprojekt tervezést és a horoszkóp köröd is.

421. Ilcsi Mama (válaszként erre: 419. - Ilcsi Mama)
2012. jan. 22. 18:56
Kedves "virágzsu" Ma elküldten a Babaprojekt kiszámolóst.
420. Ilcsi Mama (válaszként erre: 418. - Guzmi)
2012. jan. 21. 19:15

Kedves "Guzmi" és mindenki más is. Jó munkát a feltöltött anyagok tanulmányozára.

A 409. számon jeleztem az ismeretető leírásoknál, hogy a bolygók képeit, ide sajnos nem lehet feltölteni.

Értesítlek benneteket, hogy a saját adatlapomon

az első Föld képre kattintva láthatjátok a többi csodálatosan szép bolygók képeit is.

419. Ilcsi Mama (válaszként erre: 414. - Virágzsu31)
2012. jan. 21. 18:47
Kedves "virágzsu31" A képletedet látva úgy gondolom, hogy nagyon gyors segítségre van szükséged. Ezért elnézést mindenkitől, aki már régóta vár a képlet elemzésére, de előr vettem őt. Ma küldöm a levelet megadott e-mail címre a két horoszkóp körrel együtt.
418. guzmi (válaszként erre: 415. - Ilcsi Mama)
2012. jan. 21. 16:11
Megpróbálommmmmmm! Puszi Magdi
417. virágzsu31 (válaszként erre: 416. - Ilcsi Mama)
2012. jan. 20. 16:51

Kedves Ilcsi mama!


Küldtem privát üzenetet! Köszönöm szépen a segítséget!

416. Ilcsi Mama (válaszként erre: 414. - Virágzsu31)
2012. jan. 20. 16:09

Kedves „Virágzsu31. Nagyon örülök, hogy érdekel az asztrológia. Sok mindent megismerhetsz belőle. Annak meg külön örülök, ha magad szeretnéd megismerni a magad és gyermeked horoszkópját is.


Először is azt tanácsolom, hogy a mostanában feltöltött értelmező részeket, ha átolvasod, azokban találsz visszautalást arra, hogy mit, hol, milyen számon tudsz még bővebben is, elolvasni. Ehhez azonban szükséges, hogy legyen saját születési horoszkóp köröd. Amennyiben priviben elküldöd a Születési hely, év, hó nap és pontos születési óra, perc időpontjait és az e-mail címed, akkor nagyon szívesen elküldöm neked természetesen-ajándékként-.

Ahhoz aztán bejelölheted az olvasott ismereteket, meglátod, hogy milyen sok mindent ki tudsz belőle olvasni akár saját magad is.

Az is jó lenne, ha Nap jegyednek megfelelően (a fórum elején megtalálhatsz minden jegyet), elolvasnád a saját jegyed leírását, talán elmond rólad olyan dolgokat, amit esetleg szeretnél tudni saját magadról.

415. Ilcsi Mama (válaszként erre: 412. - Guzmi)
2012. jan. 20. 15:04

Kedves Guzmi már nagyon hiányoltalak!


A felrakott anyagok kapcsán, a kis magdi horoszkópján a külső körre írd rá, hogy a Nap ma

17 óra 09 perckor a Bak jegyből átlép a Vízöntő jegybe. A Hold pedig: 21-22-én a Bak jegyben,

23-24.-én a Vízöntőben, 25-27-ig, a Halakban,

28-29 Kos, és 30-31 és még február 1-én, is a Bika jegyben fog járni.

A Merkúr bolygó:2012. 01.08-01.27-ig a Bakban, 01.28-02.13-ig a Vízöntőben, és 02.14-06.25-ig, ("Retográd" módokon hátra és előre lépve)Halak, Kos, Halak, KOS, Bika, Ikrek és Rák jegyekben fog grasszálni.

A Vénusz pedig: 2012. 01.01-01.13-ig, Vízöntő, 01.14-02.07-ig Halak, 02.08-04.03-ig, Kos-Bikában halad, (a képletben a Kosban a Vénusz együtt áll a Marssal a Bika jegynek meg az uralkodója a Vénusz bolygó.) 04.04-08.07-ig Ikrekben jár majd. Nagy valószínűséggel, ezekben az időkben megoldódnak a gondjaik is.

2012. jan. 20. 14:56

Sziasztok!


Kislányom és saját részemre szeretném az asztrológiát elkészítetni. Tud valaki nekem ebben segíteni? Merre induljak el?

413. Ilcsi Mama (válaszként erre: 412. - Guzmi)
2012. jan. 20. 14:35

„…… A hold mindannyiunk számára fénylik, hogy lelkünket felemelje,

Gondolatainkat a csillagok magasságáig röpítse.” / Vágó Zsuzsa/


Holdfényben (Harcos Katalin verse)


„A kandi hold a szobámba betekint,

Álmos szemével arcomba nevet,

Szellő kezével lágyan meglegyint,

Majd fakó ezüstre festi az eget.

Kék ezüst oson ablakomba, és

Csendben, puhán a párnámra szenderül.”

412. guzmi
2012. jan. 19. 19:16

Kedves Ilcsi Mama!

Sajnos nem volt jó a gépem, most kaptam vissza a szerelőtől, de felveszem a ritmust és pótlom a hiányaimat. Ez most elég sok, de újra itt vagyok Puszillak Magdi

2012. jan. 17. 20:18

Kedves Ditti. Köszönöm a megjegyzésed. Valóban nem jeleztem most itt, hogy Merkúr a körútja során jelenleg, hol halad.

Ugyan is az 5. részben, már a 408. számon leírtam.

Azonban itt is megjegyzem, hogy a bolygók jelenlegi haladásainak a jelentőségei majd a lassú bolygóknál lesz nagyobb, ugyan is láthatod, ha elolvasod, hogy a Merkúr a 88 nap alatt az összes jegyeket bejárja. Ennek következtében csak nagyon kevés időket tölt egy-egy jegyben.

Persze abban is igazad, van, hogyha, ezt bolygó Retográd módokon teszi, akkor a hatás természetesen nagyobb hatású, mert először is kifejti a megfelelő jegyre a hatását, amikor pedig visszafelé halad a pályáján, aztán még egyszer, amikor előre felé megy ismét a körútja során.

Majd meglátjátok, hogy például a Jupiternél és a Szaturnusznál, még az is előfordul, hogy a Retográd hatás miatt a hátralépés következében, egy jegyet, akár 2-szer, 3-szor is érinti bolygó. Ekkor aztán akár jó, akár a kevésbé jó hatásokat többször is érezteti velünk.


A leveledben írt másik meg látásodnak is nagyon örültem. Igen jól értelmezted. Azért van szükség a horoszkóp elkészítésénél a pontos születés óra és percre, mert az jelöli meg a születési képletben Aszcendens jegyét. (és ha ez nem pontos az egész képlet semmit sem ér) Természetesen ez lesz az I. Ház kezdete is.

Ez az I. Ház helyzet adja a többi házak elhelyezkedését a jegyekben.

Ha kisebb vagy nagyobb a ház terjedelme, akkor mindig az Aszcendens házától - tól számítottan az első ház vonal jelzi a következő 2. házat, és ahova az esik az lesz annak a 2. Ház jegye illetve annak a jegynek az uralkodója pedig a ház ura és ez így tovább a többi házak esetében is.

2012. jan. 17. 17:04

Asztrológiai értelmező: 7. rész.


(Megjegyzés: a 7. részben is, *forrásanyagként/ „Asztrológia mindenkinek. Sebestyén Márta „játékos asztrológia”. Az Asztrológia mindentudó nagykönyve alapján” Fedezd fel Önmagad a csillagokban”. Felkelő jegytitkai.

Johanna Paungger”útmutató a Holdról”. Hernádi Gyula asztrológiai ismeretek.

Keletet - nyugati asztrológia. Parkér asztrológiai. Alan Leó” Asztrológiai tankönyvek és Baktay Ervin csillagfejtés tankönyv ismeret anyagainak egyes részeit is, felhasználtam.)

A bolygókról azok keringési időikről a 131. számon található bővebb információ.


A születési horoszkópban a kedvező helyen álló Merkúr bolygó hatalmas mennyiségű információval láthatja el szülöttet. Az Istenek szárnyas hírvivőjének is szokták jellemezni a Markúr bolygót. MERKÚR, Pozitív, tevékeny légies jellegű, sokoldalú hatásával a képletben a bolygó tárja fel szellemünket és kommunikációs készségünket. Intellektusunkat, és a kommunikációs készségünket. Merkúr a hírvivő a logika és az érvelés képviselője. Közvetítő közege az emberi agyban a balagy félteke. A születési képletben a Merkúr helyzete megmutatja azt is, hogy milyen az illető tanulási és az íráskészsége, a beszéde, de utalhat a foglalkozására is.

Jegyek szempontjából az Ikrek és a Szűz jegynek az uralkodó bolygója. Mondhatjuk úgy is, hogy a kíváncsi Merkúr a kommunikáció és az értelem bolygója. Érzéki élmények, és a látványt továbbító hatásával gazdagítja szülöttet. Azért adom a jót és szeretettet, hogy általa nekem is jó legyen, hatás elvnek kell érvényesülnie.


A Merkúr gyors bolygóra a nyughatatlanság a jellemző, mert hajszolja mozgást. A Merkúr bolygó mindig a Napközelében jár, ezért az önkifejezés szempontjából ennek a hatásával is működik a szülöttnél, Pláne ha képletben még a Nappal azonos jegyben is áll.

A Merkúr, ha Tűz jegyben van képletben, (mint az Oroszlán, Nyilas, vagy a Kos,) felgyorsítja, az önkifejezését.

Földjegyben álló Merkúr (Bika, Szűz, Bak), pedig óvatossá teszi a jegy szülöttjét az Önkifejezés terén. Érdekes megállapítás az is, hogy ha valakinek a képletében a Merkúrnak a Szaturnusszal, vagy az Uránusszal nehéz fényszög kapcsolata van, akkor gyakoribb,

- az érzékelési problémák miatt - a beszédhiba lehetősége. Merkúr 88 napos Napkörüli körforgása idejében, néhány havonta, „® Retrográd mozgást végez.

A bolygók, <a Nap és Hold kivételével> esetenként úgynevezett,® „retrográd= hátráló mozgást végeznek. A Földkeringési sebessége folytán áll elő az a helyzet, hogy körutunk bizonyos pontjára érve, az egyik- másik bolygót úgy látjuk, mintha megfordult volna, és visszafelé haladna, valóságos mozgásának irányával ellentételesen. Ezt nevezzük „Retrográd” mozgás jelenségnek. Ezekben, az időpontokban, nehezebben megy a kommunikáció, dugába dőlhet az eltervezett utazás terv, elromolhat ilyenkor a kommunikációs eszközeink, a számítógépünk.

Jó, ha ezekben, az időkben tartózkodunk, akár még a szerződéskötésektől is.

Egészségi szempontból Merkúr uralma alatt áll a kar, kéz, váll, de az ideg és légzőszervrendszer is.

Nézzük akkor meg, hogy mit is add a szülöttnek Merkúr bolygó.

Kosban: személyes kommunikációt, például az I. házban a sokoldalú ügyességet és a gyors észjárást.

Bikáknál: a gyakorlatias kommunikációt, a kiváló üzleti érzéket. Kedves kifejezésmódot.

Ikreknél: A gyors észjárás mellett józan gondolkodást, gyors döntési helyzeteket.

Rákoknál: Érzékeny fantázia dús elmét, de azt, hogy gyorsan és gyakran megváltoztatja véleményét is.

Oroszlánoknál: A gyors észjárás mellett, az erős akaratot, a racionális gondolkodás mellett gyakorta makacsságot is.

Szűz jegyűeknek: Kritikusan mérlegelő helyzet felismerést, különlegesen jól bánik a gondolat közlés módjával, vagyis könnyedén bánik a szóval.

Mérlegben: a békeszerető, intellektuális magatartási egyensúlyt erősítheti a kapcsolataiban, ez nála a megosztott kommunikációs hatás.

Skorpióban: ebben a jegyben a Merkúr logikája, bölcs kommunikációja, a Skorpiójegy ösztönösségével, hevességével találkozik. Ezért egy kicsit gyanakvó, intuitív elmét adhat, aki képes mögélátni a nyilvánvalóknak. Nem igazán kedvez ez a hatás a közlékenységnek, mivel a Skorpió jegy szülött inkább befelé forduló, mint sem hogy kitárulkozna mások irányába.

Nyilasban: A széles látókör mellett, a helyzetek gyors átlátását, szellemileg rugalmas, intellektuális képességet, és jó emlékezőképességet is ad.

Bakban: a szellemi fegyelem téren a hagyományos kommunikációt, nem konstruktívan és gyakorlatiasan teszi, ha nem inkább hűvös magatartást tanúsít. Inkább a fojtott érzelmi hatások a jellemző rájuk. Inkább hajthatatlan és szótlan a magatartásában.

Vízöntőben: Szabad és gyors gondolkodást, különös véleményalkotó képességet.

Gyakran választja el az érzelmeket a gondolatoktól.

Halakban: Fokozott érzékenység mások iránt. Nagy képzelő erőt és az érzelmeket, azonban sokszor keveri össze a gondolatokkal, mivel a gondolkodása csapongó. A jegy helyzete nem jár magabiztossággal, ezért aztán nehézségei is vannak a határokkal.

2012. jan. 15. 08:30

Asztrológiai értelmező: 6. rész.


Még visszatérve az 5. résznél a külső körön látható kis színes bolygó fényszög jelekre!

Mielőtt még, ahogyan szokták mondani

„szó érné a háza elejét.”

Persze a fényszögek értelmezése nem ennyire egyszerű. Hiszen legalább egy félévnyi tananyag is kell ahhoz, hogy a fényszögek jelentéstartalmát a képlet összes vonatkozásaival összevetve, minden ház és jegyhatásokat figyelembe véve megértsük és értékeljük.


De azt hiszem itt és most nem ez a lényeg, ha nem az, hogy szinte játékos formában:

☻ - saját képletét, már aki szeretné-, nagyjából megismerje! (Most is, jelzem a feltöltött részek számait is.)

☻ Lássa azt, hogy abban, szent pillanatban, amikor lelket, vagyis életet kapott,

Aszcendens hol, melyik jegyben milyen uralkodóval volt? A jellem, egyéniség, az "Én", az "EGÓ", a temperamentum, a hajlam, az egészségügyi alap beállítottsága. (54-68.)

☻ NAP - jegy helyzetét, hogy a születéskor hol is állt, milyen jegyben és milyen házban? És ezek alapján meg tudja ítélni az önmaga „EGÓJÁT”, és annak kifejezés módját! (58), Az állatöv- jegyek általános jelentés tartamait Kostól a Halak -ig: (10- 11, 14, 17-19, 20, 27-28, 39, 71-72, 76. számokon)

☻ Az egyes bolygók a születéskor milyen jegyben és melyik házban álltak a képletben, illetve mi a bolygók jelentés tartamai?


Hogy értsük és el tudjuk képzelni, hogy milyenek is azok a bolygók, akár kinézetben, akár hatásuk szempontjából, és ezek alapján mindenki meg tudja ítélni az önmaga karakterét?


Például, a Napot ismerjük, mert mindennap felkel, és gyönyörű pompájával lenyugszik.


Éjjel, de néha még nappal is, láthatjuk a Hold fázisainak a képét különösen a szép teliholdat.


Képzeljük el a Szaturnusz sors bolygót, a

„rossz fiút”szép gyűrűjével együtt, aki keményen megleckéztet bennünket.


Vagy a Mars vörös homokját a háború Istenét. Mars erőt, energiát, kölcsönöz, és tettekre inspirál.


A Merkúrt, a hírvivőt, a kommunikációért felelős bolygó az intelligencia jelölője. Az észbeli képességeinket, a logikus gondolkodását fejleszti.


Uránusz hatása, hirtelen kiszámíthatatlan változást idézhet elő, egyben az Uránusz a Merkúr bolygó felsőbb fokú megjelenése.


NEPTUNUSZ, amely olyan, mint a tenger, a csüggedés és az újkor kezdetét hozza magával, és felsőbb fokú oktávja a Vénusznak.


Vagy a gyönyörű és jóságos jó- tevő planétát, mint a Jupiter, a nagy szerencse bolygóját, amely még az igazság érzetet és a törvény iránti tiszteletet is, képviseli.


De ne hagyjam ki a csodálatos Vénuszt sem, amely esthajnalcsillagnak is hívják, mivel fénylő csillagként, mindig látjuk az éjjeli égbolton. VÉNUSZ elsőleges értelmében túlnyomóan „jótékony” az asztrológiai hagyomány szerint a

„Fortuna minor” a kis szerencse” bolygója.


És végül a „Szuper”energia, „SZUPER EGÓ” jelzés értékű Plútóról sem szabad elfeledkeznünk. Igen lassú bolygó 249 év alatt kerüli meg a Nappályáját, és változó időket tölt el egy-egy jegyben. Sokan már úgy vélik, hogy nem is számít bolygónak, de azért a képletnek egy nagyon fontos mutatótója, már azért is, mert a PLÚTÓ a MARSNAK a magasabb oktávja.


Az égitestek= bolygók, szinte tükrözik felénk, az energia megnyilvánulási formáit. (73)


(Nagy kár, hogy ide nem tudom a bolygók képeit is, feltölteni, de megpróbálom az adat lapomon, nézzetek be oda ezek megtekintésére (67-70). Talán Hoxa elfogadja.


Tehát a lényeg az, hogy megismerjük a:

☻ A házak jelentés tartalmait: (117)

Nézzük meg például a csodálatos HOLDAT, amely a 4. fázisával:

● = Újhold.

Ď = első negyed (növekvő hold)

O = holdtölte (telihold)

© = Utolsó negyed (csökkenő hold), milyen arcát mutatja nekünk. (utaltam már többször is arra, hol melyik számon lehet ezekről bővebben olvasni Például magáról a holdról – mint

a második fővilágosítónkról- mit is tudhatunk: 54, vagy Hold a jegyekben 70-97-ig számokon, vagy hogy milyen hatással van a Hold az egészségünkre Kostól a Halak –ig, az általános egészségi állapotot is megjelöli: (84-101).

☻V agy, magát a fényszög hatásokat, amelyeket, Születési horoszkóp alatt az EKL. Táblázatból jól lehet követni, ugyan is a születéskori fényszög hatásokat a Tranzit= keringő bolygó hatások mindenkor visszatükrözik.


Tehát amint a 408. számon az 5. sorozatban, arról írok, hogy „a horoszkóp körön kívül futó kis színes piros és zöld fényszög hatások,” akkor ezt csak érthetőbb megfogalmazásként, úgy is mondhatnám „pongyola megfogalmazásban „kell figyelembe venni.

Mert ebben az esetben a mindenkor, éppen az ott elhaladó bolygók azon módon, mint az a születési képletben is adottak, kapcsolják be a hatásaikat, hogy csak itt a legfontosabbakat említsem.

Ha piros színű  Qvadrát jelel, amelyek feladat megoldási lehetőségeket jelez a képletben.

Vagy szembenállás eggyel, energiafecsérlést jelöl a képletben.

Vagy a zöld színű jótékony, Trigonok és a csillagocskák, a könnyebb aspektusok=hatások, mindenkori áthaladásuk folytán a hatásokat determinálhatják= átszínezhetik, amelyek a segítségünkre lehetnek a mutatkozó feladatok összehangolásában és megoldásában. (73).


(Persze, amikor én jelzem a feltöltött számokat, mint azt az előző 5. résznél is a 408-as számon. Akkor sajnos nem tudom miért?

Én is csak most vettem észre, de némely esetben előfordul, hogy, mint most a 2012. 01. 14.-én a 411. számra töltöttem fel az 5. részt és még is most azt jelzi az oldalon, hogy az 5. rész

408. számon található.

Valószínű, hogy a Portál gépháza nem tudom, hogy miért, de átírja megjelenési számokat?

Majd Hoxától megérdeklődöm, hogy miért van ez így?


Ugyan is, sajnos ez, akkor az eddig feltöltött visszahivatkozásoknál zavaró is lehet, hogy nem azon a számon találjátok meg azt a témakört, amit én jelzek.

De legyetek ügyesek és ezért ha, azon a számon, amit én sok helyeken jeleztem, és még majd jelzek is, - azért, hogy könnyebben rátalálhassatok a bővebb leírásra is,- és nem ott a megjelölt számon, találjátok, akkor azt annak a számnak a környékén, egy alacsonyabb számon olvashatjátok.)

2012. jan. 14. 21:38

Asztrológiai értelmező: 5. rész.


Mielőtt a következő részekre rátérnénk, nézzük meg, hogy mit is tudunk eddig a saját horoszkópunkból megállapítani. Először is mindenki látja, hogy hol melyik jegyben áll a NAP.(Lásd még a 139 és a 397. számon feltöltötteket is)

A 4. Kentra tengelyen, vagyis I.-VII és IV.-X. Házak tengelyén látjuk az I. ház Aszcendens jegyét és házát is. (lásd bővebben a 68. és a 150. számnál.) Azt is tudjuk, hogy az Aszcendens – től, (az ember életére, jellemére vonatkozó ismereteket jelenti), az óramutató járásával megegyezően előre haladva következnek a többi házak és jegyek.

(Aszcendens - ről bővebben az 58-as számon olvashatsz).


Itt viszont az, nagyon lényeges, hogy a házakat jelző első vonal ahova, amelyik jegybe esik az a HÁZ jegye, illetve a képletben a jegy mellett található bolygó, annak az uralkodója.

(Példaként: Ha valakinek a baloldali felkelőjegy, vagyis a születés pillanatában az I. Ház, vagyis az Aszcendens az Ikrek jegybe esik, - akkor ház terjedelmétől függően az I. ház vége, lesz és jelzi a 2. házat jelző első vonalat, ebből lesz aztán látható, hogy a 2. ház

Mettől - meddig, milyen jegyben található a születési képletben.


De azt se feledjétek el, hogy kinek-kinek egy-egy háza lehet kisebb vagy nagyobb terjedelmű is. Tehát akár az I. ház, kezdődhet például az Ikrek 25°46’ fokánál, akkor tudjuk és látjuk is, hogy Ikrek jegy uralkodója, a MERKÚR bolygó. Ez lesz az Aszcendens jegyünk uralkodója is. (Ezt ugye láthatjuk a horoszkóp-kör alatti EKL. Táblázat legelső beírásánál is), akkor az I. ház tarthat például a RÁK jegy valamely fokáig, Ebben az esetben kis ház esetén a 2. ház

(az anyagi eszközök háza), a Rákjegyben fog kezdődni és annak az uralkodó bolygója pedig a HOLD lesz és attól függően, hogy kis vagy nagy terjedelmű-e 2. ház az dönti el következő ház – és jegyállást.


Azt sem feledjétek, hogy minden jegy 30° fokot tartalmaz, vagyis a jegyeknél a rovátkák mutatják a ° fok jelzéséket. (de ezeket abból a bizonyos EKL táblázatból is ki tudjátok olvasni.)


Azonban a nagy terjedelmű ház esetén, a fenti példát véve itt is figyelembe, az I. Aszcendens - ház az Ikrek jegy 25°46” fokból ból kiindulva, akár még a Rák jegyet követően (ez a közbe zárt jegy), a következő OROSZLÁN jegyben is végződhet.


Ebben az esetben a 2. ház az Oroszlán jegyben fog kezdődni, annak meg az Uralkodója NAP lesz. Ebben az esetben az I. Ház olyan nagy, hogy benne foglaltatik a fenti példánál maradva az Ikrek jegy 25°46- foktól kezdődően, még az Ikrekben. Az egész RÁK jegy 30° foka és még valahol, ahol az I. Ház befejeződik addig is az Oroszlánban levő ° fokszámig.


Innen aztán már az dönti el, hogy a következő 3. (külvilágháza, ide tartoznak a testvérek, rokoni kapcsolatok stb.).

IV. Család az otthonháza)

5. (Az örömök a születendő gyermekek háza.)

És így sorban a 6. VII. 8. 9. X. 11. és 12. további házak, melyik ház melyik jegyében kezdődik és hol végződig és azoknak milyen nagy, vagy kicsi a terjedelme. Ezek a ház terjedelmek szinte egyénenként változnak.

Ebből aztán már láthatjuk, hogy a saját születési képletünk szerint melyik házunk melyik jegyben található, valamint annak mely bolygó az uralkodója, és mi a jelentés tartama. Illetve azt is, hogy áll-e bolygó és milyen bolygó valamelyik házban.


Akkor már csak azt kell a megfelelő feltöltött számon visszaolvasni, hogy melyik háznak és jegynek mi a jelentés tartalma. (A házak jelentés tartalmairól a 68. és 122. számon olvashattok.


Persze mindenki csak a maga képlete szerinti jelentés tartamokat másolja ki, hogy az által, könnyen érthető legyen. Illetve megismerje saját magát a jegyek és házak jelentéstartalmán keresztül is.


Valamint, tudjuk már azt is, hogy képletünkben hol melyikben, jegyben és házban helyezkedik el a HOLD. (Lásd még a 139. és a 401. számon leírtakat is).


A következő részekben majd a bolygók jelentés tartalmai jönnek.

Azt ugyan is bizonyosan mindenki ismeri, hogy a NAPHOZ legközelebb halad a zodiákusban, sorrendben: Merkúr, Vénusz. Föld és a Földkörül keringő HOLD. Mars, Jupiter, Szaturnusz, Uránusz és a Plútó.

Ezekről az értelmezés akkor is igaz, ha valamelyik házunk jegyének uralkodó bolygójaként van róla szó és akkor is, ha a házban „LOKÁLISAN”= Benne áll a bolygó. Annyi különbséggel, hogy a ház uralkodó bolygójának az értelmezésében a hatása modifikálhatja= erősítheti, vagy gyengítheti a benne álló bolygó fényszögének a hatását.

(Amelyet szintén kitudtok, olvasni az EKL táblázatból, ahol jelezve vannak a születéskori bolygójelek, a fokszámok, az a jegy amelyben, a képletben található még az is, hogy a bolygó ura –e jegynek. Illetőleg melyik házban, milyen fényszög kapcsolatok vannak például: az ASC, M. C-vel. Nappal, Holddal Merkúrral, Vénusszal, Marssal, Jupiterrel, Szaturnusszal, Uránusszal, Neptunusszal és végül a Plútóval. (Hogy melyik fényszögnek milyen a hatása és jelentéstartalma van, azt olvassátok el: a 73. számon feltöltött részben)


A következő résznél már a Merkúr bolygóról szól a leírás, nem véletlenül hoztam ide példaként az Ikrek jegyet, amelynek a Markúr” az Ész Istene az uralkodója.

Azonban hozhattam volna a példában, akár a Szűz jegyet is kiinduló I. Háznak, mert annak az uralkodó bolygója is Merkúr bolygó.

És ha már minden bolygó ismereteket sikerül elsajátítani, és kimásolni a jelentés tartalmakat is, akkor időközönként jelzem majd mindegyik bolygónál, hogy éppen akkor, vagyis az akkori helyzetben, a körforgás következében, hol jár a bolygó.

Azt feljegyzitek a horoszkóp kör legszélén a színes-futóbolygó jelekhez, ugyan is, ezek a bizonyos „Látens” bolygók mutatják meg azt, hogy melyik a bolygó, hol halad és a születési horoszkópszerinti álláshoz képest, miként milyen fényszög állással kapcsolja be ránk hatásokat.


Például a Merkúr bolygó, amelyről a következő 6. részben lesz majd értelmező leírás, mostanában, vagyis: 2012. 01. 08-tól január hó 27-ig a BAK jegyben halad. Tehát feljegyzitek, horoszkóp körnél, a Bak jegynél a Merkúr bolygót. Azt is tudni kell, hogy a Merkúr gyors bolygó, ezért az összes jegyeken gyorsan áthalad, mert a keringési ideje csak: 88 nap. Ennek alapján: 01. 28 -02. 13.-ig, aztán, már a Vízöntő jegyben halad. Majd 02. 14- 03. 02-ig Halak jegyben jár, és így tovább. Tehát gyorsan tovább áll, ezért a fényszög hatásokat is csak kevés ideig érezteti a szülöttel. Persze így van ez a többi gyors bolygónál is, mint a Vénusz és Mars esetében is, csak nekik más-más a keringési idejük. (Lásd a 131. számon).


Ha most valaki megnézi a Merkúr adta fényszög hatásokat születési képletében, magára nézve, akkor láthatja, hogyha neki a Merkúr például ma Bak jegynél jár, vagy majd 01.28-tól már a Vízöntő jegynél, és 02.14-től a Halaknál, és így tovább, ezekben a rövid időkben milyen fényszög-hatásokat add. Ha sok ott a piros fényszög jegy, akkor az, nem annyira jó abban, rövid időben, ha zöldek, akkor igen jó kommunikációs dolgok történhetnek velünk.


Vagy majd a Mars bolygónál is jelzem, mert a Mars ahol tud gáncsot, vet, ezért ebben a csúszós időkben kaphatunk figyelmeztetést, arra vonatkozóan, hogy legyünk egy kicsikét óvatosabbak, mert a képletünkben a fényszög hatások erre adnak a piros jelzésekkel utalást, főleg akkor, ha a bolygó ugyanazon a fokon halad, ami saját születési képletünknél is jelölve van.


Nem úgy, viszont,a lassú bolygók esetében: Jupiter, Szaturnusz, Uránusz és a Plútó, amelyek több éven keresztül is egy jegyben haladnak, ilyenkor hosszan fejtik ki ránk jó, vagy a nem jó hatásaikat. Majd a továbbiakban, ezeknél, a bolygóknál is, a jegyekben való haladási időkre még visszautalok. Ugyan is ezekben, az időkben mi magunk is tehetünk azért valamit, hogy például a rosszhatásokat, hogyan éljük meg.

407. Ilcsi Mama (válaszként erre: 406. - HnéViktória)
2012. jan. 14. 16:36
Nagyon örülök neki.
406. HnéViktória (válaszként erre: 405. - Ilcsi Mama)
2012. jan. 13. 19:29
Köszönöm szépen jól van.Már oviba is volt ma...telis teli energiával.
405. Ilcsi Mama (válaszként erre: 400. - HnéViktória)
2012. jan. 13. 18:42
Kedves Viki. Remélem, hogy már jobban van a kisfiad.
404. Ilcsi Mama (válaszként erre: 399. - Nyári szellő)
2012. jan. 13. 18:39
Nagyon örülök, ha segíthettem neked is. Kívánok nagyon jó egészséget és boldogságot a további életetekben. Annak is örülök, ha beleásod magad afeltöltött anyagokba és amikor van időd próbálod értelmezni a saját képleted.
403. Ilcsi Mama (válaszként erre: 401. - Zalakriszti)
2012. jan. 13. 18:37
Nagyon helyes. Én is köszönöm Vikinek a segítséget, és azt, hogy ő is többekkel együtt többet szeretne tudni az asztrológiáról. Remélem, hogy ad erőt egészséget nekem még a Jó Isten, hogy áttudjam adni nektek ezeket az ismereteket.
402. nyári szellő (válaszként erre: 400. - HnéViktória)
2012. jan. 13. 07:34
Igen,mondtad.És igazad volt!!!:)))
2012. jan. 12. 22:39
Drága Ilcsi Mama!Kerested a nebulóid én is megvagyok Vikit megkérem nyomtassa ki a horoszkóp körömet és neki látok tanulmányozni az asztrológiát a leirtak szerint.Szombaton dolgozatot irunk klinikumokból most arra készülünk de majd hétvégén megpróbálom!Kívánok nagyon jó egészséget és szép napokat!
400. HnéViktória (válaszként erre: 399. - Nyári szellő)
2012. jan. 12. 21:34
Ugye Ugye mondtam neked...:)
2012. jan. 12. 21:20

Megkaptam az újabb elemzést.

Egyszerűen megdöbbentő számomra,hogy a születési képletem alapján mennyi információt el tudott mondani Ilcsi Mama rólam.

Egyszerűen nem találok szavakat a döbbenettől!!!

És nem csak-egy két dolog,hanem minden stimmel!!!

Mintha személyesen ismerne...

Köszönöm szépen Ilcsi Mama!!!!:))))

2012. jan. 12. 17:29

Itt van az értelmező 4. rész. Gyertek, várom a kérdéseiteket, hogy ilyen formán érthető-e? Azt tanácsolom, hogy mindenki a saját horoszkópjaszerint adatokon gyakoroljon, és minden érthetővé válik majd.


Asztrológiai értelmező 4. rész.


(Megjegyzés: a 2-3 és 4. részekben is, forrásanyagként/ „Asztrológia mindenkinek. Sebestyén Márta „játékos asztrológia”. Az Asztrológia mindentudó nagykönyve alapján

”Fedezd fel Önmagad a csillagokban”. Felkelő jegytitkai. Johanna Paungger”útmutató a Holdról”. Hernádi Gyula asztrológiai ismeretek. Keletet - nyugati asztrológia. Parkér asztrológiai. Alan Leó” Asztrológiai tankönyvek" és Baktay Ervin csillagfejtés tankönyv ismeret anyagainak egyes részeit is, felhasználtam.)


Vegyük akkor most a Holdhatásokat. Hold száma: 2. Hétnapjai közül a Hétfő tartozik hozzá.

HOLD mutatja meg ösztöneinket, reakciónkat, és azokra válaszainkat minden helyzetben.

Jelentése: Érzelmi reakció, ösztönök, befogadás, visszatükröződés, a gyermekkor, az anyaság, a MUNDÁN IV. ház miatt múlt és az ősi családi érzelmi örökség, és végül a tudatalatti dolgokat takarja a jegyben való megjelenése. Ebben az esetben a gyermekkor, nagy hatást gyakorol a későbbi érzelmi érettségre. Az anyaság pedig, az örökkévaló nőiesség jelképe. Hold: kapcsolatban áll anyai ágon, továbbadott genetikai és pszichikai örökséggel.

Ugye hallottátok már azt, hogy a „Karma asztrológia „szerint a gyermek választja ki a szülőket! Ha hisztek benne, ha nem ez bizony nagyon is lehetséges!


A pozitív Nappal szemben negatív a HOLD hatása. A ciklikus Hold:

● = Újhold.

Ď = első negyed (növekvő hold)

O = holdtölte (telihold)

© = Utolsó negyed (csökkenő hold) vonzása erősebb a Napénál.

Földjegyben a Hold, biztonságos fizikai hatást jelent. Vízjegyben: érzelmi. E két jegyekben a biztonság azt jelenti, hogy szükség van rájuk otthon, vagy a kapcsolatukban.

Tűz és Víz jegy számára a biztonságot, a felelősség, és a kötelességmentesség jelenti.

Akinek Tűz jegyben áll a Holdja annak melegszívű, közvetlen anyára van szüksége, aki segít neki felfedezni a világot.

Földjegyben álló Holdnál megbízható anya kell, aki biztonságot jelent számára.

Levegő jegyben lévő hold esetén: olyan anya kell, aki megnyitja előtte világot, azzal, hogy szójátékokkal, történetekkel, szabad önkifejezésre tanítja.

Vízjegyben álló hold esetén: olyan anyára van szükségük, aki megérti a szülöttet, intenzív érzelmi életet képes nála elindítani.


És akkor most nézzük, meg hogy mit ad nekünk a HOLD a jegyekben:


Kosban: Érzelmileg makacs, sokszor önmagába mélyedő. Bátor szeretetre méltó érzékeny embert takar. Azonnali visszaigazolást igényel szinte mindenben, mert vágyik a csodálatra, nem szereti viszont a tekintélyt. A reagálás rendkívül gyors, de gyakorta indulatos is, sok esetben az ösztönös vágy hajtja. Vigyáznia kell a baleset veszély helyzetekkel. Szenvedélyes, nagyon jó szexuális partner. Legnagyobb hibaként róható fel neki az önzés, a türelem sem a Kos legnagyobb erőssége. Ezeket, a jellemvonásokat az egyénnél az Aszcendens jegyek átszínezhetik.(Lásd még a Hold a Kosban leírást is a 78. számon.)


Bikában: Elrejti az érzelmeit. Hűséges és az élet sok területén birtokolni vágyó, azonban földhöz ragadt, hatalmas az anyai ösztöne. Biztonságra vágyik és irtózik minden változástól.

Jellemző rá a célra törő határozott gondolkodás. A Hold adta érzelmi biztonság létfontosságú számára. Mivel a Hold valamiféle anyagi dolgokban is hatással van a jegy szülöttre, ezért a pénzzel foglalkozó pálya ideális számára, valamint e-téren a Bika szülött kényelmes szép és biztonságos jól berendezett otthont is, szeret ki alakítani. (Lásd még a Hold a Bikába leírást is a 79. számon.)


Ikrekben: Érzelmileg felületes és ingadozó. Rugalmas szeszélyes és intuitív, azért mert a Hold az Ikrekben racionalizálja az érzelmeket, mivel nem kedveli a megszokást. Ezért aztán egyszerre több dolgot is képes végezni. Jellemző Holdhatással bír az Ikrekre a rendkívüli gyors szóbeli reagálás, azért mert a veleszületett közlési vágya igen erős, ami már megmutatkozik kora gyermekkorban is. A Hold erősen befolyásolja az érzelmi reakcióját is.

Az Ikrekben álló holdhatás következében mind testi, mind lelki vonatkozásban jó egészségnek örvendenek, fiatalos külsővel rendelkezik, és ezt még idős korukban is megtarthatják. (Lásd még a Hold az Ikrekben leírást is a 85. számon.)


Rákban: Fő vonás, amit a holdhatástól kap a szülött, hogy ösztönösen védekező magatartást tanúsít. Érzelmileg fogékony, ezért az ösztönös megérzések mindennél jobban jellemzik a Rák szülötteket, ezt még erősítheti például az, ha Nap a Föld jegyben áll a képletben.

Együtt érző, de szeszélyes, hangulatváltozásával sokszor zavarba ejti a szeretteit. Birtokolni vágyó, azonban sebezhető is. Erősen apás és anyás. Ezért aztán nagy biztonságot érez a családban, biztonságra törekszik későbbi életében is, nehezen engedi el azt, akit szeret.

(Lásd még a Hold a Rákban leírást is a 87. számon.)


Oroszlán: Érzelmileg nagyon büszke, ösztönösen elsőségre tör. Magabiztos, domináns, játékos és főleg önmagával engedékeny. A Nap jegy általi és Pláne, ha a Hold a X. Ház az MC, közelében található. Képességeit siker koronázza, ezért a szülőknek már gyermekkorban sokszor csillapítani kell, az érzelmek túláradását, ami ellen esetleg a gyermek lázadással reagálhat. Azért mert arra van szüksége, hogy különlegesnek érezze magát. Nem szereti, ha elnyomják, vagy hanyagolják, minden áron jó benyomást akarnak kelteni.

(Lásd még a Hold az Oroszlánban leírást is a 93. számon.)


Szűzben: Érzelmileg kifinomult jó az íráskészsége. Elfojtott, néha még szégyellős is, önzetlen és híján van az önbizalomnak. Már gyermekkorban is szorgalmas, fejlett a kritika érzéke, sokszor beszéddel leplezi idegességét, a szülők jól teszik, - ha gyermekük holdja Szűzben van, - akkor igyekeznek erősíteni az önbizalmukat.

Mert az idegesség és az önbizalom hiánya fokozottan jelentkezik nála ez gyakran gyomor és emésztőszervi problémákat is, okozhat az ilyen szülöttnek.

Ugyan is, a Szűz szülötteknek mindig szükségük lesz arra, hogy a nagyobb teljesítmény elérésben irányítsák őket.

Az érzések tekintetében mindent felnagyít, mivel ő maga feddhetetlen, ezért arra van szüksége, hogy értékeljék a szolgálatait. A Hold azt adja a Szűz szülöttnek, hogy alapvetően racionális, gyakorlatias az életfelfogása, amely az ösztöneivel nem mindenkor fér meg. Személyes problémáinak többnyire az aggodalom a gyökere.

(Lásd még a Hold a Szűzben leírást is a 94. számon.)


Mérlegben: Érzelmileg alárendelt. Békés, udvarias. Kiváló taktikai és veleszületett diplomáciai érzékkel rendelkezik. Jellembeli gyengesége, hogy érzelmileg megbízhatatlan és főleg kritikus. Nem szeret semmilyen összetűzést senkivel sem, e helyett inkább örömet szeret szerezni mindenkinek. Bár ki rokonszenvesnek találja, mert hajlandó mindenkit meghallgatni.

Mérleg - Hold jegyű az egyensúly és a harmóniakeresésben verhetetlen, mindig a nyugalmat áraszt magából. Éppen ezért fontos, hogy jó társat találjon magának.

(Lásd még a Hold a Mérlegben leírást is a 97. számon.)


Skorpióban: Az érzelmi energiaforrások a Nap vagy ASC, tekintetében, ha azok a Skorpióba esnek kiapadhatatlanok. Azonban ha a Skorpióban áll a Hold, akkor bizonyos tekintetben, még hatalmasabb. Tehát nem igaz az, hogy a skorpió jegy a legrosszabb jegy. Ugyan is ez legtöbbször abból adódik, hogy energiailag túlfűtött. Mély érzelmi életet él. Éles eszű, nagy hatással van mindenkire és titokzatos, de haragtartó és féltékeny is. Mindig képes az átalakulásra, fél viszont, ha valamiért visszautasítják, vagy úgy véli, hogy elhagyhatják.

Érdekes megfigyelés az is, ha nincs rendben valami a családba a Skorpió gyermek feltűnően csendes. Ez alól igyekezni kell feloldani, mert felnőtt korban, ez a zárkózottság komoly bajokat okozhat, de azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy ilyen egyénnek szüksége van, bizonyos fokú magányra is. (Lásd még a Hold a Skorpióban leírást is a 97. számon.)


Nyilasban: Pozitívan és derűlátó gondolkodást kölcsönöz a Nyilas jegyben a Hold. Érzelmileg nagyon nyughatatlan, erős kényszer hajtja a fizikai és intellektuális értelembe vett előre jutásra. Szereti a függetlenséget, de a rákényszeríttet változtatásoknak ellenszegül. Szókimondó, nem szereti magát elkötelezni senkinek sem. Gyakori hibája, hogy félvállról veszi a dolgokat. Melegszívű, kalandvágyó, és lendületes életet szereti. Ezért aztán vágyik a szabadságra, de az érzelmi nélkülözést nem bírja el. A Hold hatása következtében a Nyilas jegyű ember hajlamos arra, hogy ételek, és italok terén elnéző legyen önmagával szemben. Vagyis a mértéktartás nem könnyű számára, ezért aztán gyomor és máj panaszokkal kell szembe néznie, főleg azért, mert olyan ételeket, amelyeket nehezen tud megemészteni.

(Lásd még a Hold a Nyilasban leírást is a 98. számon.)


Bakban: Bak az ellentétek jegye, ezért az érzelmeiben irányított. Egyes szülöttek magabiztosak, ambiciózusak, becsvágyóak, szorgalmasak, kötelességtudóak és sikerre visznek mindent. Mindig azt szereti, ha ő irányítja úgy a családját, mint a környezetében élőket. Másfelől pedig egyesekben csak a szándék van meg, de a gátlásaik, és kishitűségük visszatartja őket. Az ilyen Bak gyermeknek jól megszervezett családi légkörre van szüksége. Felnőtt korban is, ha ő maga, ha beleveti magát a munkába és a pénzkeresésbe, nem marad ideje a családjára. Néha bizonytalan, így nem áll tőle távol az önkényeskedés sem. Ezért aztán sok esetben a szülőt, helyettesítő társat választ. (Lásd még a Hold a Bakban leírást is a 98. számon.)


Vízöntőben: Maga módján akar megfelelni az elvárásoknak. Függetlensége erős, érzelmileg kiszámíthatatlan, ez - az egyik legnagyobb hibája. A Hold hatására mágnesként vonzza az embereket, viselkedése még is hűvösséget, és tartózkodást sugall. Sokszor zárkózott, nem szereti, ha a magánéletébe beleavatkoznak. Rendhagyó, elszigetelt és elkötelezett. Már gyermekkorában erős vágy él benne, hogy a saját útját járja. A Vízöntő jegy hatása, az is, hogy legnehezebb a tartós kapcsolatot meg teremtenie és főleg azt működőképes állapotban tartani, mivel erős törekvése van az önállóságra. Egészsége szempontjából a vérkeringése sebezhető.

(Lásd még a Hold a Vízöntőben leírást is a 101. számon.)


Halakban: Ez a jegy helyzet két nagyfeszültségű találkozást mutat. Nem véletlen, hogy a Halak jegy szimbóluma is két egymással szemben úszó hal, amiket egy szalag köt össze. Érzelmileg nagyon érzékeny, ezért sokszor a kedvesség együttérzéssel is párosul, ezért az önbizalmát mindig erősíteni kell.

A Hold a Halakban esetleg gyengítheti is, a jellemet, ez esetleg hamisságot is adhat egyes egyénnek, azonban még ők is könyörületesek, együtt érzőek, fantáziadúsak, de néha megbízhatatlanok lehetnek, nem csak magukat, de sok esetben másokat is, hajlamosak becsapni. Önmagával szemben pedig sokszor elnézőek. Könnyen rászedhető mindenre, mert hajlamos elmenekülni a valóság elől. Már csak azért is mert, ha a Hold a születési képletben, a Halakban tartózkodik az egyén minden tette, megnyilvánulása, érzelmi töltésű.

(Lásd még a Hold a Halakban leírást is a 101. számon.)


Folytatás következik.

397. Ilcsi Mama (válaszként erre: 396. - Bodaaniko)
2012. jan. 12. 17:12
Kedves Anikó. Oké várlak a fórumon is szeretettel. Igyekszem megoldani a hozzád való bejutás lehetőségét is, mert nagyon szeretem a Bologodat. Már hívtam számítógépes szakembert, hogy legyen ez ügyben a segítségemre.
396. bodaaniko (válaszként erre: 394. - Ilcsi Mama)
2012. jan. 12. 16:04

Kedves Ilcsi Mama

Megtaláltalak,itt vagyok,átolvasom a beírtakat,köszönöm a segítségedet,már csak neked kellene bejutnod hozzám a tvn-re.Köszönöm hogyelvihetem ami tetszik ,időm függvényében élek a lehetőséggel,eltettem a könyvjelzőkbe ahogyan tanácsoltad. szia Boda Anikó

395. HnéViktória (válaszként erre: 391. - Ilcsi Mama)
2012. jan. 11. 19:33
Nagyon Nagyon Szépen Köszönöm...
394. Ilcsi Mama (válaszként erre: 388. - Júliusi)
2012. jan. 11. 15:04

Itt a 3. rész. Jó lenne, ha mindenki megnézné, hogy neki a képletében hol milyen jegyben áll a

NAP és a HOLD és, azt jegyezzétek fel és, ahhoz képest olvassátok és értelmezzétek a kapcsolódó leírást. Ez által is jobban megismerhetitek Ön magatokat. Majd a későbbi részekben a többi bolygóknak a képletszerinti, jegy és a házban elfoglalt helyük szerint, is talán, több Ön ismerethez juthatok.


Asztrológiai értelmező 3. rész.


Akkor maradjunk még a két Fő világosítónál. A NAP melege nélkül nem lenne élet a földön.

►Jó, ha azt is, tudjuk, hogy a két fővilágosító milyen hatásokat jelent a szülöttre.

NAP számmisztikailag az 1 és a 8. számot viseli, a hét napjai közül a vasárnap tartozik hozzá. Jelentése: életet ad, és az „ÉNT” az „EGÓT” jelképezi. NAP az éltető erő, „Ön”- kifejezést,

„Ön- kiteljesedést, felismerést sugároz az egyénnek. A horoszkópban az apával is társítható, valamint jelzi a jelentős férfias befolyást is. Ebből a szempontból, ha a Nap tüzes jegyben áll, a képletben, akkor: melegszívű az apa. A Földjegyben: egy fegyelmezett és megbízható apa lakozik. Levegő jegyben: rugalmas és tekintélyes apát jelöl. Vizes jegyben pedig érzékeny és gondoskodó apa áll.

► Nézzük meg, hogy a saját horoszkópunkban hol melyik jegyben, melyik házban áll a NAP?

Ugyan is a NAP helye a születési horoszkópban megmutatja a vitalitásunk mértékét.


Ha a születési képletben NAP a Kosban áll, akkor az egyénre: a spontán önkifejezés, a rámenős társasági embert jelző illik. Az ilyen ember túlteszi magát a kudarcokon, de kerüli a feladatokat is.


Bika jegyben álló Napra: a gyakorlatias önkifejezés, céltudatos, de maradi azonban megbízható állhatatos, egyéniség a jellemző.


Ikrek jegyben álló Nap esetén jellemző az önkifejezés, viszont nyughatatlan, de barátságos, értelemközpontú, sokoldalú, de ingerlékeny is.


Rák jegyben a NAP: Óvatos és önkifejező. Nagyon érzelmes, gondoskodó, de birtokolni vágyó is, befelé forduló, ugyan akkor kitartó a feladatok terén.


Oroszlánban a Nap: Kirobbanó önkifejezés, barátságos, lelkes, jóindulatú, olykor játékos, büszke, de néha önkényeskedő.


Szűzben a Nap: Hozzáértő önkifejezés, gyakorlatis, a tökéletességre törekvő, olykor elemző, termékeny, egyént takar.


Mérlegben a Nap: szeretetteljes önkifejezés, barátkozó, alárendelt, művészi hajlam, kellemes és igazságos egyénre vall.


Skorpióban a Nap: Titokzatos önkifejezés, intenzív, érzékelő, misztikus adottság, szenvedélyes, feladatokra összpontosító egyént takar.


Nyilasban a Nap: Kalandos önkifejezést, egy kérdező filozófust takar.


Bakban a Nap: Irányított és Ön kifejező, gyakorlatias, tekintélyes, de konzervatív, sőt néha még dogmatikus is, mindig tartja magát a szabályokhoz. Rendíthetetlenül végzi a feladatát.


Vízöntőben a Nap: Szokatlan az önkifejezése, ugyan akkor találékony, a korral haladó szemléletű, humánus, de sokszor kiszámíthatatlan. Kitartó a feladatok végzésében, de kudarcokat nehezen viseli.


Halakban a Nap: Könnyed önkifejezés jellemző rá. Ugyanakkor befolyásolható is, érzékeny típus, sokszor habozik, nehezen tud dönteni, ezért néha szétszórt, sokszor passzív, csak ha kérik valamire, akkor szívesen megteszi, az ilyen ember szívesen ápolja főleg a családban a betegeket.


Egyszerűen mondva más hatása van egy tüzes jegyben álló Nap -nak és más hatása van egy vizes, levegős és Föld jegyben álló napnak.

(Azt hogy a 4 alapelem közül, melyik - milyen azt az általános horoszkópelemzéseknél a Kostól a Halakig való leírásoknál ki – ki megnézheti.(Kos. 1. szám. Bika jegy: 72. szám. Ikrek jegy: 19. szám. Rák jegy 23. szám. Oroszlán 11. szám. Szűz jegy: 27. szám. Mérleg jegy: 28. szám. Skorpió jegy: 10. sorszám. Nyilas jegy: 71. sorszám. Bak jegy: 14. sorszám. Vízöntő: 17. szám és Halak jegy: 20. számon.)


Milyen Nap jegy házhelyzete és annak fényszögei a születési horoszkópban? Mi annak jelentősége? A Nap helyzete tárja fel a külvilág felé mutatott arcunkat. Nap irányítja a tudatos megnyilvánulásainkat is.


Kezdem egy példával. Ha a Nap a RÁK jegyben a VII. házban áll, annak az uralkodója a HOLD. A VII. ház pedig a partnerkapcsolatok háza, (mert itt nem csak a párkapcsolatra, hanem minden más kapcsolatara még az üzleti kapcsolatra is van a képletben utalás.)

Ebben az esetben az érzékeny RÁK védekező módon viselkedik minden kapcsolatban, egy kicsit bizalmatlan hatást add.

Vagy hogy jobban érthető legyen, vegyük például, hogy a Merkúr (az ész istene), a Skorpió jegyben az 5. gyermek életörömök házában áll a születési képletben. Akkor a Merkúr adta gondolatközlési vágyat a Merkúr hatására, intenzíven és szenvedélyesen fejezi ki a Skorpió jegy miatt,


(Azt, hogy melyik jegynek milyen a hatása, illetve melyik háznak mi a jelentése, illetve, hogy melyik bolygónak milyen hatása van ránk, azt majd egy külön részben beszéljük meg.)


Folytatás következik.

393. Ilcsi Mama (válaszként erre: 392. - Ilcsi Mama)
2012. jan. 11. 14:46

Bocs látod én is hibázom, mert nem " júniusi", hanem

"Július-it" akartam irni és Kínaiul-t is elírtam. De se baj, nem tötént semmi sem, javitani a dolgokon mindig lehet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook