Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ortorexia-Aki tudja, hogy érintett, vagy szeretné megtudni mi ez, vagy ismer érintettet, szóval bárki akit érdekel, beszélgessünk róla! :) fórum

Ortorexia-Aki tudja, hogy érintett, vagy szeretné megtudni mi ez, vagy ismer érintettet, szóval bárki akit érdekel, beszélgessünk róla! :) (beszélgetős fórum)


20. a9986bef96 (válaszként erre: 19. - Pirosalma)
2010. máj. 12. 19:02

Talán alkalmazott bioszból?Nem tudom...Ja,anat és biosz.Átnézem,aztán gyüszök vele,ha van valami.:S


Ja,tudom,hogy kór,csak...erről az jutott eszembe,hogy még ami normális,azt sem tudom...:S :(

19. Pirosalma (válaszként erre: 18. - A9986bef96)
2010. máj. 12. 18:59

Ezt nem valószínű, hogy szövettanból tanultátok, mert ez kórszövettan (patológia).


Nézd át azt a szövettani anyagot, ami volt már.

18. a9986bef96 (válaszként erre: 17. - Pirosalma)
2010. máj. 12. 18:57

Fú...pont ezen húztam ma az agyam,hogy mégsem volt jó ötlet elizélni a hystologiát a fene vigye el...De az az igazság,hogy már akkor sem értettem egy büdös szót sem belőle,csak bemagoltam,meg gyorsan ki is szórtam,hát semmit nem mondott...Bezzeg most a tápcsatorna motilitásnál csak lesek...:S A franciskákat is...:(

De hogyan pótoljam?Már így is előrevettem a jövőfélévi anyagot az élettani idegrendszerből,hogy megértsem a tápcsatorna szabályozását.Az anatómiából tanultak egyenlő egy felsorolással,az nem adja le az élettani jelentőségét,pedig funkcionálisat tanulunk...de ha most még egy hystologiát is beveszek mellé,tuti nem végzek a vizsgára vele...Vagy talán a nagyra igen.Csak még ott az anat is...hát ne kapjak hülét,hallod-e...Pedig kéne valamit konyítanom hozzá.:S

17. Pirosalma (válaszként erre: 14. - Pirosalma)
2010. máj. 12. 18:42
(A rosszindulatú daganatok: karcinóma = hámeredetű sejt burjánzik; szarkóma = kötőszöveti eredetű sejt; limfóma = vérképzőszervi eredetű sejt szaporodik kontrollálatlanul.)
16. a9986bef96 (válaszként erre: 14. - Pirosalma)
2010. máj. 12. 18:39
Ok!:)
15. a9986bef96 (válaszként erre: 13. - Pirosalma)
2010. máj. 12. 18:39

Ah...élettan orrvérzésig...:S

:)

14. Pirosalma (válaszként erre: 12. - A9986bef96)
2010. máj. 12. 18:38
A lipoma egyébiránt nem rák (hanem jóindulatú zsírdaganat; a rosszindulatú változat neve: liposzarkóma).
13. Pirosalma (válaszként erre: 12. - A9986bef96)
2010. máj. 12. 18:36

Vannak olyan sejtek, amik nem nagyon proliferálnak felnőtt korban, a zsírsejtek ilyenek. Hogy az inzulin növeli-e a proliferációs rátájukat, nem tudom, de szerintem nem.


" sok tényezőből én az inzulint akkor is kihúzom,mert még egy hyperinsulinaemia is következmény, hátterében abdominális elhízás miatti insulinrezisztencia áll." - ok, de ez már a kettes típusú cukorbetegség. Ha egyébként inzulinrezisztencia áll fönn, akkor az inzulin sejtproliferációt fokozó hatása is csökken (ehhez az inzulin jelátvitelét kell ismerni), persze adott inzulinkoncentrációra vonatkoztatva.

12. a9986bef96 (válaszként erre: 11. - Pirosalma)
2010. máj. 12. 18:22

"A lipoma hogy jön ide?"


Tipp.Vagy nem tudom,hogy az inzulin amiatt,hogy sejtproliferációt okozhat,de ezt sem önmagában teszi...miféle rákhoz karcinogén...:(


A sok tényezőből én az inzulint akkor is kihúzom,mert még egy hyperinsulinaemia is következmény, hátterében abdominális elhízás miatti insulinrezisztencia áll.Tessék lefogyni.De az nem oké,hogy normál BMI-s (többségében) nők,elfordulnak a szénhidráttól,mert az inzulin a soktényezők egyike.Ez így ahogy van nem igaz.Az obesitas,az igen.Az lehet ok.De ha az nincs ,akkor nincs hyperinzulinaemia sem.Érted mi a bajom?

11. Pirosalma (válaszként erre: 7. - A9986bef96)
2010. máj. 12. 18:15

Nem, nem vagyok, akár elhiszed, akár nem.


"A kóros valóban sosem jó,de...attól még nem az inzulinnal,(vagy épp a gasztrinnal) van a baj,ahogy egyes "szakértők" állítják." - hozzájárul. Sok esetben nem lehet kijelölni egy adott okot, ami felelős egy betegsé kialakulásáért, hanem sok tényező együttesen.


A lipoma hogy jön ide?

10. Pirosalma (válaszként erre: 9. - A9986bef96)
2010. máj. 12. 18:13
OK, de még mindig nem értem, milyen proliferációtípusról beszélsz:-)
9. a9986bef96 (válaszként erre: 4. - Pirosalma)
2010. máj. 12. 18:10
Csak elfelejtkeztem az inzulin zsírdepos funkciójáról...:oops:
8. a9986bef96 (válaszként erre: 5. - Pirosalma)
2010. máj. 12. 18:08

OK!!!

:)

7. a9986bef96 (válaszként erre: 6. - Pirosalma)
2010. máj. 12. 18:07

Dehogyisnem vagy otthon...:)

A gasztrin rövidtávú hatása a fedősejtek HCl termelése,hosszútávó hatása pedig,mint növekedési faktor a fedősejtek proliferációját okozza.Ha azt mondom,hogy Zollinger-Ellison syndroma?Vagy épp a microcarcionid...Dehogyis nem tudod...;)


A kóros valóban sosem jó,de...attól még nem az inzulinnal,(vagy épp a gasztrinnal) van a baj,ahogy egyes "szakértők" állítják.Hanem ami tartósan magas szintet okoz,bár az inzulinnál még ekkor sem törvényszerű egy lipoma,nem úgy mondjuk a gasztrinnál a felsoroltak,de annak is megvan a maga kóroka,csakúgy nem lesz tartósan magas a szintje.Azért veszélyes és visszataszító az áltudományosok részéről ezekkel riogatni,mert a táplálkozásban alapvető élelmiszerektől igyekeznek az embereket teljesen feleslegesen megfosztani,erős alapot húzva az ortorexiának,ami valóban nem testképzavar,valszínű elírhattam,hanem egy erős fóbia a betegségtől és az egészség durva hajkurászása.Ez elég sok pénzt hajt a csalók malmára,ezt te is tudod.:(

6. Pirosalma (válaszként erre: 1. - A9986bef96)
2010. máj. 12. 17:53

Bocs, ezt a gasztrinosat nem értem, nem vagyok otthon ezekben.


A sejtproliferációról: valóban a sejtek egy része proliferál, ez hozzátartozik a szervezet működéséhez, de ettől még a túlzott proliferáció kóros lehet.

5. Pirosalma (válaszként erre: 39. - Vita1)
2010. máj. 12. 17:49
A vakbélgyulladást is használják, mégsem helyes. Ráadásul az anorexia mást jelent mint az anorexia nervosa, ezért szükséges korrektül használni a kifejezéseket.
4. Pirosalma (válaszként erre: 38. - Vita1)
2010. máj. 12. 17:48
Nem értem a kérdést. Milyen lehet a sejtproliferáció?
3. Pirosalma (válaszként erre: 40. - Vita1)
2010. máj. 12. 17:47
Az ortorexia nem testképzavar.
2. Pirosalma (válaszként erre: 37. - Vita1)
2010. máj. 12. 17:47
Akkor szerintem rosszul tanultátok, az ortorexiásokra nem jellemző a kóros soványság.
1. a9986bef96 (válaszként erre: 36. - Pirosalma)
2010. máj. 12. 12:30

És akkor ez alapján beleköthetünk a gasztrinba is...:O

Itt talán kicsit törekedjünk egy kis psziho-disinhibitiora kedvenc dokim,ha lehet...:)


Egyébként pont "kedvenc" hsz.olóm ebben a topikban gondolkodtatott el és jöttem rá,hogy mi ez a nagy szakember-pumpa,ami megindult etéren...Ezek az áltudományos bizniszelők(azt gondolom ő is az...Khm...) az emberek félelmeiből akarnak meggazdagodni, jelentős kárt okozva az egészségi állapotokban is,terhelve a büdzsét ezzel,másrészt az állam el van törvényileg kötelezve az egészségvédelemre,úgyhogy ez a minimum,amit meg KELL tennie...


De ha akarod,van egy újabb biznisztippem már megint a múltkori Fe2+-os után...

Kellene egy hordozható iv.infúziót kifejlesztenünk a glükóz folyamatos iv adagolására a GLP1,GLP2(tudom ez utóbbi még nem bizonyított)inkretin hatásának elkerülésére,ami kifejezetten a p.o-s glükózbevitel miatt van(GLP1 bizonyítottan)És akkor beállhatunk a "karcinogéneket" szajkózok táborába mi is egy kis stex reményében,sőt gasztrin miatt egy multi-változatot is alkothatnánk a "piszok" dekarboxilezett aminosavak miatt...Na,mit szólsz?Pénteken inkább ezt intézzük...;) Garantált milliók...:P :D


Na maradjunk annyiban,hogy élni kell.A sejtproliferáció pedig része az életnek,mi több: annak szoros mutatója.Sem oka,sem eredménye a kóros változatnak.Amúgy is naponta hihetetlen mennyiségű(nem emlékszem,szánom-bánom: nem jegyzeteltem le)daganatos sejtet fagocitálnak a makrofágok egészséges emberben is.Sikerrel.Hogy ki lesz beteg és ki nem,a jó ég tudja.Marad a remény és a ténylegesen egészséges életvitel.Ez utóbbi nagyon-nagyon preventív mindennel szemben.


Jelszó: "Élek és ezt más is túlélte már!" ;)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook