Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akiknek 20 kg feletti súlyfeleslegük van fórum

Akiknek 20 kg feletti súlyfeleslegük van (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
258. Mazsinka (válaszként erre: 257. - Chelsey)
2014. jan. 5. 10:04

Szoktam sütőtök muffint készíteni.


Értem én, hogy nem passzol hozzá, de paleósok azt is eszik. Sőt! Magokat is esznek, és akár zsíros ételeket is. Mégis arról számolnak be, hogy egy idő után lefogynak a normális súlyukra. Ha ennyire nézed a ch tartalmat, akkor inkább egy update verziót kéne követned, mert abba tényleg nem fér bele a tök. Vagy odafigyelős, ketogénbe áthajló paleot, vagy tejtermék mentes, tartósítószereket, Norbi kajákat nem használó update-et.

257. Chelsey (válaszként erre: 256. - Mazsinka)
2014. jan. 5. 09:58

Figyi, a sütőtök baromira nem passzol a fogyáshoz! Az a baj vele, hogy a legkisebb szeletke is legalább fél kilónyi tök (az ok, hogy megsülve kevesebb, de csak a kalóriamentes víz párolog el belőle).

Sokaknak megállította az addig jól haladó fogyását. Szerintem az súlytartó szakaszban ok. Vagy esetleg komplett étkezés helyettesítéseként, ha biztos vagy benne, hogy nem leszel éhes tőle és nem eszed ki a hűtőt egy órával később.


MOndjuk muffinba beletéve jó lehet. Akkor nem eszel meg csak egy pici tököt vmi darált magot, tojást. Paleós receptek között biztosan van jó. Ha nem ragaszkodsz a paleóhoz szigorúan, akkor zablisztből, tökből, tojásból, gyömbérrel, fahéjjal, pici mézzel nagyon fincsi muffin lesz.

2014. jan. 5. 09:49
Igen, nagyon szigorúnak kellene lenni... Vagy itt lép be az up alapelv az egyes gyümikről, mint amilyen, a kivi vagy eper? Hogy pl. azok még elfogadhatóak lennének fogyási szakaszban? Vagy semmi gyümölcs, viszont a zöldségek mehetnének, akár a sütőtök, répa is, amiben sok a ch... nagy dilemmák. :)
255. Chelsey (válaszként erre: 254. - Mazsinka)
2014. jan. 5. 09:36

Miért lenne szükség egy életen át ketózisban lenni?

Elvileg lehet elég sokáig, olvastam valamelyik amerikai paleo oldalon hosszútáv futóról, aki ilyen étrenden van.


De miért akarod magad egy életen át? Szerintem elég macerás is, ha nem csak leveles zöldséget eszel, hisz már fokhagyma, sárgarépa, hagyma stb. is kibillent belőle.

2014. jan. 5. 09:27

A paleo kapcsán a gyümölcsevést nem azért emeltem, ki, mert minden paleos falja őket, hanem azért, mert tudtommal, ha falni akarná, megtehetné, mert nem szabály, hogy korlátozva van a gyümölcsfogyasztás. Egyébként én is úgy tudom, hogy fogyni nehezebben lehet gyümik mellett. A tejtermékekről sem túl jókat olvasni mostanság, a gluténról nem is beszélve. A rákos sejtek az elsavasodott környezetet szeretik, tehát egy rossz életmód táptalaja lehet nekik. Valami lúgosító módszer ajánlott számukra.


Korábbi kérdésemre komolyan gondoltam, hogy választ kapok. :) Lehet egy életen át ketózisban lenni? Az eszkimók szerint igen, higgyek nekik? :)

253. a0c1361e44 (válaszként erre: 250. - Patapucs)
2014. jan. 5. 09:24
Én nem eszek pizzát, tésztát sem nagyon, krumplit is csak ritkán, bort sem iszok, csokit viszont eszek:), de sokat, ha épp olyanom van.
252. a0c1361e44 (válaszként erre: 249. - Patapucs)
2014. jan. 5. 09:23

:(

Ez nem hiszem, hogy a ch miatt történt, hanem inkább a betegség előrehaladtával....

2014. jan. 5. 09:20

Sziasztok!

Szerintem mindenki úgy csinálja, ahogy a számára a legmegfelelőbb. Nem vagyunk egyformák, nem mindenkinek ugyanaz a jó... És az elhatározás, az akaraterő a kulcsa mindegyik "módszernek" (ki hogy hívja őket).

Anyukám hatalmas akaraterővel, a kenyér elhagyásával és a késői vacsora (5 után semmi) beszüntetésével fogyott nagyon sokat.

Hát nálam már az első ponttal gondok vannak, de rajta vagyok! :)

Vezessetek naplót (aki még nem kezdte el), kövessétek a változásokat, az is segíthet!


Szép napot mindenkinek!

250. patapucs (válaszként erre: 245. - A0c1361e44)
2014. jan. 5. 09:06

A cukor nála is mumus volt, de kenyeret, ilyesmit nem evett.

Inkább tészta (pizza), krumpli, fehér rizs, bor, csokika - ilyenek.

Mondjuk lehet, hogy elég lett volna ezeket csökkenteni, de hipochonder a lelkem...

249. patapucs (válaszként erre: 247. - A0c1361e44)
2014. jan. 5. 09:02

Lehet, hogy a tejtermékek még rosszabbak mint a ch...ezen sem.csodálkoznék.

Örülök, hogy jól van a párod! :-)))


Sajnos az anyukája nem bírta a kemót. Az első után elment 1 éve.

248. a0c1361e44 (válaszként erre: 246. - Chelsey)
2014. jan. 5. 08:51
Nekem volt olyan, hogy dinnye szezonban megettem 1 nap alatt egy kisebb sárgadinnyét, aztán megnéztem, hogy mennyit jelent ez tápanyagba és szépen elfelejtettem, a szőlővel is így voltam. Én szezonáris evő vagyok. Én képtelen vagyok paradicsomot enni szeptember és június között, azaz paradicsomot csak június végétől augusztus végéig eszek, paprikát csak augusztusban és szeptemberben, stb.
247. a0c1361e44 (válaszként erre: 244. - Patapucs)
2014. jan. 5. 08:49

Nálunk tejtermék mentes étkezést javasolnak. A férjemnek azt mondták, hogy ezeket kerülje. Tejet még véletlenül se igyon és ne egyen sajtot, joghurtot, stb.

A férjem meggyógyult, bár kemót is kapott.

246. Chelsey (válaszként erre: 241. - A0c1361e44)
2014. jan. 5. 08:48
De eleve nem esznek ilyesmit napi szinten. Különben is, aki komolyan veszi ezt, az akármilyen gyümölcsöt nem is eszik (csak helyben termőt a saját szezonjában, nem napi szinten és nem pukkadásig). De erről megoszlanak a vélemények.
245. a0c1361e44 (válaszként erre: 238. - Patapucs)
2014. jan. 5. 08:46
Nekem csak 6 egészvalamennyi volt a cukrom, és azzal levittem, hogy nem fehér kenyeret ettem, hanem korpásat. Persze a kávémba és a teámba ekkor már 1 éve nem tettem cukrot, és még kellett a kenyér csere is.
244. patapucs (válaszként erre: 240. - Chelsey)
2014. jan. 5. 08:44

Állítólag nem.is jó mindenkinek...nem tudom...


Tudod egy dolgot nem.értek.

A rákosoknál tudják, hogy chból táplálkoznak a beteg sejtek. Akkor miért etetik ch dúsan a betegeket még a kórházakban is. Ugyanakkor az orvos a barátom anyukájánál maga elismerte, hogy a ch mentes étrend javasolják külföldön, csak nálunk nem. Mert ez vitatható. Ugyanakkor mint lehetőséget el sem mondják a betegeknek...:-((

243. a0c1361e44 (válaszként erre: 222. - Chelsey)
2014. jan. 5. 08:39

Ja, és az ősök nem kényelmesen ücsörögtek egy irodán, nem bedobták a szennyest az automata mosógépbe és persze 200 méter nem busszal tettek meg.

Tehát? Megint itt van a mozgás, a fizikai igénybevétel. Anélkül a paleo sem ér semmit.

242. a0c1361e44 (válaszként erre: 221. - Mazsinka)
2014. jan. 5. 08:38

Banánnal nagy a ch tartalma?, azt cukrosok sem ehetik, ez pl. tiltó listás.

És az aszalt gyümölcsök szintén.

Banán 100 gr ch tartalma 23,

aszalt szilva 100 gr ch tartalma 62....

241. a0c1361e44 (válaszként erre: 218. - Chelsey)
2014. jan. 5. 08:32

Hát pedig pl. ha valaki megeszik egy nap alatt egy sárgadinnyét, ami kb. 1,5 kg, akkor bizony már majdnem túllépte a ch adagot.

És ugye egy ekkora sárgadinnye nem túl sok.

240. Chelsey (válaszként erre: 238. - Patapucs)
2014. jan. 5. 08:25

Nem a paleo az egyedüli üdvözítő út és nem is kell mindenkinek eszerint étkezni.


Csak egy lehetőség, amiről beszélgetünk.


Ezek szerint a barátod is tartózkodott a mértéktelen gyümölcsfogyasztástól. Nyilván nem véletlen. Bár, ahogy a fiúkat elnézem a környezetemben, nem nehéz nekik. Eszük ágában sincs gyümölcsöt enni.

239. Chelsey (válaszként erre: 237. - Mazsinka)
2014. jan. 5. 08:19
Létezik a lacto-paleo irányzat, de a tartósítószeres dolgok már tényleg nem illenek ide. Mondjuk attól még fogyókúra szempontjából működhet. Csak általában különféle "együtt kell élnie vele" típusú betegségek/tünetek miatt vagy azok elkerüléséért szoktak belevágni (mint magasvérnyomás, pszoriázis, ízületi gyulladások, pm rendellenes működése stb.).
2014. jan. 5. 00:30

Én.sosem paleoztam, mert a sajt, túró, stb. elhagyása problémás lett volna (nagyon tejtermékes voltam világ életemben), a husokat meg módjával.szeretem.

Az viszont 1000%, hogy ha pajzsmirigy, cukor, stb. gondom lenne rögtön elkezdeném.

A barátom cukra "csak" 8,? volt és a paleoval gyógyszertől nélkül levitte normálisra. Minden nap evett gyümit (pld. 1-2 kis/közepes alma vagy más hasonló mennyiségű gyümölcs).

2014. jan. 5. 00:17
Én egy darabig paloztam. Az első hónapban 7 kilót fogytam úgy, hogy ettem gyümölcsöket, no, nem zabáltam. Jó volt a közérzetem, meg voltam magammal elégedve. Egy idő után belefásultam, hogy nem ehetem a kedvenc túrómat, hogy nem kaphatok be egy kefirt párizsival, hanem csak "tiszta" élelmiszert, ami alapvetően jó, és az egész módszer, életmód oké szerintem, csak talán sokkal több kreativiás, fantázia, előrelátás, következetesség kell hozzá, mint ami nekem akkor volt, így fellazítottam arra, hogy kefirt, joghurtot, túrót visszahoztam, befigyelt a zab is egyre sűrűbben, az aszalványok szintúgy, és a tartósítószeres, könnyen jött élelmiszerek. Magyarán: már nem paleo volt, nem is update, hanem egy működő valami, csak én voltam türelmetlenebb a kelleténél.
236. Chelsey (válaszként erre: 235. - Patapucs)
2014. jan. 5. 00:08

A cikk alapján jó helyen tapogatóztam, ami a gyümölcsöket illeti.

Persze mindenki egy saját belátása szerint. Azért egyénenként változik, hogy kire, hogy hatnak (nem is ugyanazokat szeretjük).


Azt tudom, hogy ha egy bizonyos időn át nem fogyasztunk valamit, akkor utána már nem érzünk olyan erős késztetést, de nekem ez még sose jött össze - mármint az, hogy elég sokáig ne egyek szénhidrátdús kaját:(

235. patapucs (válaszként erre: 234. - Chelsey)
2014. jan. 4. 23:47

Szia!


Bocsi, hogy beleszólok, de olvastam amiket írtatok.

Érdekes.

A gyümölccsel kapcsolatban:


[link]



Amúgy a szénhidrát függést már az is megszünteti, ha az ember száműzi a "rosszakat" és a lassú felszívódásúra vált át. Tapasztalatból mondom.

Ehhez nem kell semmilyen speckó étrend.

234. Chelsey (válaszként erre: 233. - Mazsinka)
2014. jan. 4. 23:38

Hm, hajlok a paleo felé. A gyümölcsöket szerintem ne hagyd el, ha nincsenek tőle falási rohamaid vagy ha nem érzel más rossz hatását. Azért az aszalványokat nézd meg, hogy mik, mert tényleg vannak kénnel meg mi tudom én mivel kezeltek! Azokból inkább csak ritkán ennék a helyedben (magam helyében is :D).


Sokan állítják, hogy a szénhidrátfüggést meg lehet a paleoval/Dukannal/candida diétával törni. Ezért kerülgetem ezeket. Egyelőre a paleo vezet.


Az első lépést megtettem redukáltam a tiltott élelmiszereket elég jelentősen, de még nem vontam ki végleg az étrendemből.

233. Mazsinka (válaszként erre: 232. - Chelsey)
2014. jan. 4. 23:10
Végül hogy döntöttél? Milyen életmódot fogsz magadnak kialakítani? Nálam volt a családban cukorbeteg, szívbeteg. Konkrétan a nagyapám, és annak az összes testvére. Szóval... amit én tapasztaltam, hogy a glutén és tejtermék megvonása jó hatással van rám. A gyümölcsökről még nem döntöttem. Marad a ketózis? Meddig lehet ketózisban létezni? A kívánt súly eléréséig? Barátnőm nagyon szépen lefogyott vele, de azt mondja, veszélyes, és orvosi felügyelet alatt volt végig, plusz egy rakat vitamint kellett szednie.
232. Chelsey (válaszként erre: 229. - 388b941089)
2014. jan. 4. 23:01
Pedig hidd el, hogy van:) Mármint annak, hogy bizonyos ételek nem feltétlenül jók adott esetben és ezt megbeszéljük.
231. Chelsey (válaszként erre: 228. - Mazsinka)
2014. jan. 4. 22:58

Szerintem nem ettek ilyesmit, legalábbis nem rendszeresen, mert nem érezték volna jól magukat és egy-két próbálkozás a helyére tette volna, hogy nekik mennyi az annyi.


Bizonyos betegségeknél tudtommal kifejezetten ajánlott a ketogén étrend. A cukorbetegséget az inzulinozás előtt ketogén étrenddel "gyógyították". Szóval nem új találmány ez.

230. Mazsinka (válaszként erre: 229. - 388b941089)
2014. jan. 4. 22:56
Nem az a lényg, hogy mit eszik a másik, hanem az, hogyan, milyen ételekkel könnyíthetjük meg a dolgunkat, melyik hogyan hat ránk, mi egészséges, mi nem stb. Ezeket is tudnia kell annak, aki belevág. Ez egy építő jellegű vita, nem más, ne aggódj!
229. 388b941089 (válaszként erre: 227. - Chelsey)
2014. jan. 4. 22:52
mert semmi ertelme nincs!annak van ertelme h kemenyen toljatok az edzest meg a kajaodafigyelest!annak lesz eredmenye,ez felesleges idopocsekolas.arra koncentraljatok h le akartok fogyni,ne pedig arra h a masik mit eszik... de pardon. befogtam. nekem atmostak az agyamat ilyen teren... :P
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook