Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akiknek 20 kg feletti súlyfeleslegük van fórum

Akiknek 20 kg feletti súlyfeleslegük van (beszélgetős fórum)


78. a0c1361e44 (válaszként erre: 77. - Ubi pretium)
2014. jan. 1. 18:28
És mit tornázol? Kitalálsz gyakorlatokat vagy DVD-re?
2014. jan. 1. 18:25
Két napja brutális módon tornázom,holnaptól futok is és alig eszek.Remélem 2 hónap alatt lemegy 15kg. Ez kb. heti 2kg,az bőven normális.Volt enné már anno több is,ami lement.
76. a0c1361e44 (válaszként erre: 75. - 3532273647)
2014. jan. 1. 18:20
Az jó.
2014. jan. 1. 18:19
1,508 a TSH-m,az jó vagy nem?...sohase nézték,decemberben voltam kórházban,most másoltam ki a leletkupacból
74. a0c1361e44 (válaszként erre: 73. - Chelsey)
2014. jan. 1. 16:00
Mivel a pm. betegség egy "anyagcsere" betegség, így tök természetes, hogy az összes élelmiszer feldolgozás nehézkes, ezért kell kezelni. A palo nem jó semmire, nem létezik olyan pm. beteg, akinek segített volna, így felesleges ezt követni.
73. Chelsey (válaszként erre: 68. - Marlenka70)
2014. jan. 1. 15:35

Nem akarlak hergelni holmi paleo diétával, de tőlük függetlenül egy csomó helyen lehet olvasni (és már korábban is lehetett), hogy sok embernél okoz a legkülönfélébb problémákat, köztük pm működési problémát a gabonákban található glutén (gliadin), valamint a tej. Illetve a felborult bélflóra, kiemelve itt a candida túlzott elszaporodását, szintén okozhatja a pm megborulását.


Gondoltál már arra, hogy esetleg egy egyszerűbb étrendet kövess, az alapanyagok egy szűkebb skáláját használva? Tudom, hogy nagyon macerásnak tűnik, meg az ember ragaszkodik a kedvenc ízeihez. De egy próbát talán megér, legalábbis én most ebbe az irányba fogok elindulni. A napokban sokat olvasgattam.


Nagy lépésnek tűnik elhagyni a cukrokat, tejet és szinte az összes gabonát, de ha csak a súlyvesztést nézzük, amit ez eredményezhet, már kárpótol érte.


Az ödémásodásod szinte biztos, hogy látványosan menne lefelé már napokon belül.


Na, nem akarok itt semmit rád tukmálni, csak mert nekem befészkelte magát a fejembe a gondolat :)

72. 5c0313b0fc (válaszként erre: 70. - Marlenka70)
2014. jan. 1. 15:17

Nálam a ch-bevitel csökkentésével szűntek meg szinte teljes mértékben a boka-dagadások. Kenyeret, főtt tésztákat, tarhonyát, rizst, krumplit jelentősen csökkentettem. Persze kenyér-függő vagyok, ezért teljesen elhagyni nem tudom, meg nem is akarom, hiszen a szervezetnek azért valamilyen mértékben szüksége van arra is.


Másrészt nálam gond (volt) az is, hogy délig szinte semmit nem ettem, majd este inkább 2x vacsoráztam, mint egyszer sem! És ugye azt mondják, hogy inkább 5x és keveset, mint ritkán, de egyszerre többet együnk. Most már kezdek ráállni erre.

Egyelőre én is csak a lakás-tornát tudom leginkább, a napi séta = intenzív gyaloglás eléggé be van tervezve, megesküdtem, hogy holnaptól arra is időt szakítok! Ha először csak egy bérházat kerülök meg, az is több, mint a semmi!

Kezdd el te is, kezdd ott, ahol tudod, és majd szépen, fokozatosan fogod tudni emelni a mozgás-adagot is, és figyelj oda a kajálásodra, legyen meg a napi szükséges kcal, ch-fehérje-zsír beviteled is, különben visszafelé fog elsülni a dolog!

71. a0c1361e44 (válaszként erre: 70. - Marlenka70)
2014. jan. 1. 14:58

Értelek!

Akkor viszont tempós séta és esetleg otthon erősítés.

Sok sikert!

2014. jan. 1. 14:53
Én is észrevettem,hogy a cukor csökkentésével kevésbé vizes a lábam.Muszáj megszabadulnom a súlyfeleslegemtől,mert lassan mozgásképtelenné válok.A szervezett mozgást most nem tudom beiktatni,de ha rendeződik a helyzetem,találok munkát még ez is változhat.
69. a0c1361e44 (válaszként erre: 68. - Marlenka70)
2014. jan. 1. 14:45

Az én ödémásodásomat a cukor csökkentés megoldotta, pedig nem volt egyszerű.

Annyit tettem elsőre, hogy a kávémba nem tettem cukrot, hanem a 3 teáskanál cukor helyett 2 db édeskét tettem a napi 3-4 kávémba, ami ugye kb. 12 tk. cukor minusz. Ettől már 12 cm-et karcsúsodott a derekam és ritkábban dagadtak be a lábaim. Később a teámba se tettem már cukrot, abba ugyan ennyit tettem, csak ritkábban iszok. Aztán így is magas lett a cukrom, és el kezdtem a korpás kenyeret, azaz nem ettem zsemlét, kiflit, fehér kenyeret. Már szinte sosem ödémásodok, bár tegnap felkeltem reggel 5-kor elmentem dolgozni, majd onnan buliba és ma reggel 4-re értem haza, amikor a csizmám nagyon feszült a lábaimon, de mostanra már semmi bajom.

Én nem szeretem az otthoni tornát, torna eszközöket, mert ellógjuk, akármilyenek is vagyunk. Van itthon sok eszközöm és szinte sosem használom őket, bár lehet azért, mert 2 éve eljárok tornázni.

Fogyni csak akkor fogsz, ha teszel érte, diétázol, de nem drasztikusan, illetve ha a pm. hormonjaid rendben lesznek. Jó lenne egy jó dokihoz elmenned. Kellene még néhány vizsgálat, hogy a diagnózis helyes legyen és megfelelő kezelést kapj.

2014. jan. 1. 14:38
Egyenlőre szorít a zokni és az edző cipő is, ha leapadna a lábam szeretnék elipszis tréneren mozogni naponta de most nem tudok. Háziorvos szerint minden rendben,fogyjak le és meggyógyulok. Nem szedek semmit.
67. a0c1361e44 (válaszként erre: 66. - Marlenka70)
2014. jan. 1. 14:30

A lábfájás és feszülés miatt? Mondjuk a gyaloglás jó lenne, ha kicsit intenzívre veszed a tempót, de én mindenképp valami tornát javaslok. Én sem végeztetek sok dolgot, de épp ezért javasoltam a kondicionáló tornát, mert ott nem kifejezetten ugrabugra van, hanem pl. ahova én járok ott 20 perc kicsit intenzívebb mozgás, kar emelésekkel (ez emeli a pulzust), utána 40 perc erősítés (hasizom, fenék, comb), jó időben bicaj. Én így tudom a súlyomat kordában tartani.

Én szinte mindig háziorvostól kérek beutalót vérvételre és ha a TSH-m nem jó, akkor a labor automatikusan nézi az FT értékeket. Nekem sosem jó a TSH-m, mert én azt szeretem, hogy kicsit túlműködjek. Az utolsó eredményem 0,01 volt. Én szedek T3 tablettát is a letrox mellé, így a napi adagom 150 letrox+25 T3 tabletta. Ennyitől érzem jól magam, ennyitől vagyok elég aktív, ennyitől jó a memóriám.

66. marlenka70 (válaszként erre: 64. - A0c1361e44)
2014. jan. 1. 14:09

Köszönöm a hozzászólásod. Sajnos egyenlőre mozogni csak a gyaloglást tudok,mert szörnyen ödémássak a lábaim (fájdalommal,feszítő érzéssel jár) Naponta 2 km gyaloglás amit most tudok és csinálok.Ha visszaolvasol látni fogod hogy az orvosom nem túl együtt működő ezért csak a tsh szintet tudom 0.07

Holnaptól keményen belekezdek a zöldség és gyümölcs lé diétába.

65. a0c1361e44 (válaszként erre: 28. - Bige)
2014. jan. 1. 14:08

Ez így nem igaz. Egyik pm. betegnek sem kell feltétlenül ugyan azon tüneteket produkálni, és attól, hogy valaki túlműködő simán lehetnek alulműködős tünetei. Az is lehet, hogy a fórumindító autoimmun beteg (hasimotós), ami ugye azzal jár, hogy időnként túlműködik, időnként alul, és van, hogy normálisan. A tünetek pedig nem feltétlenül, akkor jelentkeznek, amikor a laborlelet mutatja a gondot.


Fáradtság lehet pm. betegnél: magas pulzustól (ez olyan állapotot teremt, mintha egész nap futnánk), illetve a lelassult anyagcsere miatt is érezhetünk fáradtságot.

A depressziós tünetek pedig nem depresszióra utalnak, hanem a hormonok rossz termelődésére. Nagyon sok pm. beteget kezelnek tévedésből depresszióval, ami persze nem nyújt gyógyulást, hiszen nem az a baja, hanem a pajzsmirigy, és ha ezt kezelik megfelelően, akkor a depressziós hangulata is megszűnik.

Alvásprobléma pedig szintén az elégtelen hormonális működéstől van.


Tehát az a lényeg, hogy nem a rossz táplálkozás, nem depresszió, stb. a gond, hanem a pajzsmirigy nem megfelelő működése.

64. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Marlenka70)
2014. jan. 1. 13:56

Én csak azért írok ide, mert pm. beteg vagy.

Milyenek az értékeid? Mit teszel annak érdekében, hogy fogyj?

Amit tenni kell. A TSH-t és a többi hormont beállítani gyógyszerrel. A legjobb, ha a TSH a referencia tartomány legalján van, illetve az FT3 és FT4 érték a referencia felső határánál.

Többször kis adagot kell enni. Tudom ez nehéz, de hozzá kell szokni. Ha lehet, akkor korpás kenyeret egyél. A cukrot hagyd el (én kávéba és teába nem teszek), sok vizet igyál, ezt még gyakorlom:)

És mozgás! Minimum hetente 3x1 óra. Én a szervezett tornát favorizálom, mert ott nem lógjuk el. Nem ugrabugrára gondolok, hanem kondicionáló tornára.

A pm. mellett érdemes lenne elvégeztetned egy terheléses cukor vizsgálatot is, mert lehet, h ogy a cukor anyagcseréd nem jó, de mindenképp érdemes lenne tartanod egy 160 gr-os diétát, és kalóriát számolnod. A kaloriabazis.hu oldalon beregisztrálhatsz és tudod vezetni a kalória és tápanyag bevitelt.

Sok siker a fogyókúrához!

2014. jan. 1. 13:37
Nincs itthon hozzávaló,majd holnap bevásárolok.
62. bige (válaszként erre: 60. - Marlenka70)
2014. jan. 1. 13:33

sok vizet fogyassz!

én ma centrifugálok, és délutántól már csak lé :)

sok sikert. ..de a filmet nézd meg. nagyon inspiráló! :)

2014. jan. 1. 13:30
Megnéztem a belinkelt oldalt,és még a filmre is sort kerítek ma. Ha erős elvonási tüneteim lesznek visszaveszek a tempóból és betartom a rávezető időszakot.
2014. jan. 1. 13:28
Valóban igaz a méregtelenítés időszakában,amkor csak fehérje italt ittam 2-3napig nagyon erős fejfájás gyötört.Szerencsére nem kávézom egyáltalán, ezért a kofein nem fog hiányozni. Megírom majd ha belevágtam, a tapasztalataimat naponta. Nem bánnám ha csatlakozna más is hasonló túl súlyal mert együtt könnyebb.
59. bige (válaszként erre: 58. - C114183a1c)
2014. jan. 1. 12:57

olvastam, amit írtál. pont azért mondtam, hogy ne keverjük meg, mert Te az általam leírtad nevesítetted a linkkel. azért írtam, hogy ne keverjük össze a kettőt.

Biztosan igazad van, de én azt tapasztaltam - hogy ha kellő mennyiségű vizet fogyaszt - az elegendő. (nem csak saját tapasztalat.) persze az előkészítésből baj nem lesz

58. c114183a1c (válaszként erre: 57. - Bige)
2014. jan. 1. 12:33
Már leírtam, sőt linket is tettem mellé. Nagyon keveseknek adatik meg az, ami Neked, hogy a méregtelenítés időszakát meg sem érzed. Teljesen mindegy, hogy a Te diétád vagy az általam írt... Ez más jellegű táplálkozás, a szervezetben elindul egy méregtelenítési folyamat, és ez bizony nagyon tud fájni! A legtöbb ember, ha nem készíti fel a szervezetét nagyon rosszul van ilyenkor és sokan megijednek, majd abbahagyják a diétát.
57. bige (válaszként erre: 55. - C114183a1c)
2014. jan. 1. 12:20

Te egy másik diétáról írsz. ebben nem főleg zöldet kell, mint ahogy következtettél. nekem a répa és a cékla volt a fő irányadó meg a lila káposzta. ne keverjük meg szegényt. szerintem írd le egy hozzászólásban, amit Te tudsz, ismersz és ahogy, mert már a kétféle keverve van.

..és a gyümölcscentrifuga a legjobb, legegyszerűbb. elől kijön a lé, hátul összegyűjti a "szárazanyagot."

Én egyszerűen elkezdtem, semmi bajom nem volt, tökéletes volt a közérzetem. sok vizet kell inni mellé.

56. bige (válaszként erre: 53. - C114183a1c)
2014. jan. 1. 12:15
nem, ez nem az a diéta
55. c114183a1c (válaszként erre: 54. - Marlenka70)
2014. jan. 1. 11:31

Ugye láttad, hogy zöld zöldségeket kell alapvetően belerakni? És zöld gyümölcsöt...


Gyümölcsprés jobb lenne, mert mással nem lesz egyszerű elkészíteni az italt. Nem szabad, hogy rostos maradjon!


Az elején több gyümölcsöt is rakhatsz bele, majd egyre csökkenteni kell a gyümölcs adagját. A gyümölcsben ugyanis cukrok vannak, ami a diétához nem igazán jó.


És amit az előzőben is írtam! Kell egy bevezető szakasz, mert nagyon rosszul lehetsz!

2014. jan. 1. 09:57

Soha nem voltam filigrán alkat,70kg körül szoktam lenni,most 94kg vagyok ez az induló súlyom.Már elviselhetetlen számomra cipelni magamon ezt a súlyt


Köszönöm a jókívánságokat!

Várom a csatlakozni kívánókat,bármilyen módszerrel.

Én holnap veszek zöldség-gyümölcsöt és beizzítom a csümölcs centrifugát.

2014. jan. 1. 04:52

Közben megtaláltam az erről szóló oldalt. Ajánlom a figyelmetekben. Tekerjetek lejjebb, kb. a felénél vagy kicsit talán feljebb kezdődik el a leírása: [link]


Amiről beszéltem: [link]


Egy boldogabb, egészségesebb évet kívánok! :)

2014. jan. 1. 04:47
Erről a zöldséges diétáról én is olvastam. Azt hiszem zöld lé kúra a neve. Amit nagyon a figyelmetekbe ajánlanék, ennek hiánya elronthatja az egész diétát, hogy tartsatok egy bevezető szakaszt! Mindenképpen ajánlatos, mert az első napokban rosszul lehettek!
51. 408020f45e (válaszként erre: 23. - Marlenka70)
2014. jan. 1. 01:18

Ez hihetetlenül alacsony. Nekem most gyógyszerrel 1,6 de volt már 2,4 is.

A helyedben felkeresnék maszek alapon egy endo. dokit, akkor nem kell vinni beutalót. Csak a legutóbbi laborleletet.

50. 408020f45e (válaszként erre: 3. - Marlenka70)
2014. jan. 1. 01:11

Én is elég sok mindenen keresztül mentem, mire letisztázódott, hogy pm alul működésem van. Nagyon sokat olvastam hozzá és számomra, így utólag olyan egyértelműen produkáltam szinte minden erre utaló jelet, hogy csak azt nem értem már, hogy a dokik akik évekig ezt tanulták, miért nem tudták ezt sokkal korábban?!

Szóval én 92,4 voltam, amikor kikattantam. Azóta próbálok fogyni, tavaly voltam már 70 de aztán jött egy olyan időszakom, amikor fontosabb volt számomra más és nem a diéta. Így aztán visszajött kb 10 és ezt most a karácsony még jobban megfejelte. De nem hagyom magam!:))

2014. jan. 1. 00:37

Sziasztok!


Nekem ugyan nem betegség miatt, hanem a terhességek után maradtak rajtam a ragaszkodó kilóim.

Zavar, de eddig sose voltam elég kitartó.

Azt sem tudom hogyan, hol kezdjek hozzá.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook