Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akiknek 20 kg feletti súlyfeleslegük van fórum

Akiknek 20 kg feletti súlyfeleslegük van (beszélgetős fórum)


2014. jan. 2. 23:14
20-30 vagy akár több kiló felesleggel, alig túl a karácsonyi zabáláson, nem hinném, hogy léböjttel kellene indítani. Igen, ez kúra, és nem diéta, de akinek ekkora feleslege van, az kúrák helyett jobb lenne, ha életmódot váltana, mert a léböjt egy eléggé véges folyamat, örökké nem csinálható, és igen hamar rá lehet unni. Célszerűbb lenne elhagyni a fehér kenyeret, lisztet, cukrot, és fokozatosan leállni, így ünnepek után. Nagyon hatásos a hús és zöldség kombináció is, sok víz, esetleg kis gyümölcs, séta, kocogás. Aztán be lehet majd iktatni ilyen "levedzős napokat". Habzsidőzsi után egy-két hetes léböjt ekkora súlyfeleslegnél maga lesz a merő csalódás, mert pár nap után fel fogjátok adni, nem hiába szedtetek magatokra ennyit, zugevők, kényszerevők, érzelmi evők vagytok, nem fog kielégíteni titeket naponta egy palack föld ízű lé hetekig, mert szerettek enni, szeretitek a hasatokat, az ízek harmóniáját, látványát. TAPASZTALAT!
137. Chelsey (válaszként erre: 135. - A0c1361e44)
2014. jan. 2. 22:28
A léböjt nem diéta, hanem kúra, így aztán hamar véget is ér :)
2014. jan. 2. 22:13
Nincs harag.De nekem kell a testembe zárva élnem a mindennapjaimat.
2014. jan. 2. 22:01

Na ezért adjátok fel hamar a diétákat....

Léböjt. Pfujj. Kitalál ki ennyi butaságot....Ha ezt kellene tennünk, akkor nem lenne fogunk.

A ti testetek azt csináltok vele, amit akartok, de ennek a fórumnak úgy nincs értelme, ahogy van.

És persze senki ne haragudjon meg, mert nem azért mondom!

134. marlenka70 (válaszként erre: 133. - Mazsinka)
2014. jan. 2. 21:46
Sok mindent kipróbáltam már mindhiába. Ha úgy érzem problémát okoz abba hagyom,vagy csak 1étkezést pótolok vele.Az egészségemen már nem sok mindent féltek, hirtelen halált meg nem hinném hogy okoz.
2014. jan. 2. 21:38
Eszemben sincs okoskodni, de a léböjt tudtommal elég veszélyes, nem lenne egyszerűbb valami husi-zöldség kombóval indítani?
132. marlenka70 (válaszként erre: 131. - Chelsey)
2014. jan. 2. 21:22
A lé böjt nekem jól ment,fehérje porral próbáltam már régebben 2x2hetet csináltam. Mondjuk az eltelített nem voltam éhes,meglátjuk ez milyen lesz. Most a fehérjét nem engedhetem meg magamnak mert elvesztettem a munkám.
131. Chelsey (válaszként erre: 130. - Marlenka70)
2014. jan. 2. 21:15

Félreértettél. Nem azt mondtam, hogy ennyit rágcsálj el, hanem azt, hogy rágj is. Szerintem úgy könnyebb, mint csak iszogatni.

Pár éve két hétig voltam léböjtön. Éhes nem voltam, de a rágás hiányzott. Ezért gondolom. Aztán lehet, hogy neked nem fog hiányozni.

130. marlenka70 (válaszként erre: 129. - Chelsey)
2014. jan. 2. 21:10
Nézd meg ezt a filmet. Képtelenség szerintem ennyi zöldséget pépesre rágni,akkor egész nap csak ennék.
129. Chelsey (válaszként erre: 128. - Marlenka70)
2014. jan. 2. 21:09
Ha már megcsináltad, akkor idd meg. De szerintem jobb lenne, ha ennél céklát, répát, almát, amennyit tudsz nyersen.
2014. jan. 2. 20:57
Répa-cékla-alma lé kombi a holnapi eledelem. Mindent elkészítettem palacban a hűtőbe. Némiképp föld szaga van az italomnak amit gondolom a cékla okoz,pedig alaposan átmostam hámozás előtt.Holnap tuti a halálomon leszek,de megnéztem a filmet(Kövér,beteg és majdnem halott)gyakorlatilag ott is flúgosnak nézték a főszereplőt ez miatt hogy nem evett.Nekem is könnyebb lenne ha nem kéne főzőcskézni a többiekre.Tuti kitakarítja a szervezetet a lerakódott szutyitól.
127. marlenka70 (válaszként erre: 125. - BuksiCica)
2014. jan. 2. 17:15
Nem sokmindent tudtam erről a betegség típusról. Most,hogy felhívtad rá a figyelmem utánna olvastam. Hihetetlen de minden tünetet mint ha rólam mintáztak volna. Eltekintve a nehéz teherbe eséstől mert az nem próbálgatom :) A zöld levek valóban jobbak lennének,de télen nem fér bele a költségvetésbe. Ma nem tudtam belekezdeni mert nagyon rég nem használtam a centrifugát és sokáig tartott rendbetenni. Nagyon fogok figyelni,és a jeleket felismerni.Sajnos nekem főznöm is kell a családnak minden nap,ez nehezíti a léböjtöt.
2014. jan. 2. 15:06

Sziasztok! Látom, többeket is foglalkoztat a 90 napos diéta. Én is találkoztam olyanokkal, akik ezzel fogytak nagyon sokat. Régóta foglalkoztat engem is, talán nekem is meg kellene próbálnom. De persze van ezer másik, köztük a "2 hetes diéták", amit már én is kipróbéltam. Fogytam is 5-6 kg-ot, aztán visszaszedtem a leadott kilókat 1 hónap alatt, mivel az életmódomon nem változtattam. Valahol a fejben kellene eldőlnie a dolognak, ami szerintem a legnehezebb! Valaki pedig azt mondja, hogy ne az eszemre, hanem a hasamra hallgassak. Ez sem egy rossz megoldás és ha egy kicsit odafigyel az ember, akkor meglátja, tényleg van benne valami...

Szép napot! :)

125. BuksiCica (válaszként erre: 80. - Marlenka70)
2014. jan. 2. 12:16
A helyedben nem ugranék fejest meggondolatlanul ebbe a lékúrába. A PM alulműködés sokszor együttjár az ÍR-rel (inzulin rezisztencia),s ha neked elvonási tüneteket okoz, ha nem eszel cukrot, akkor lehet ír-es is vagy. Na most a zöldségben is van cukor, csak számold ki, egy kiló répában mennyi CH van, ami rostok nélkül landol majd a gyomrodban, s jól felviszik a cukrodat.Akkor már tényleg jobb a zöld, csak abban meg nincs CH, s kóvályogni fogsz, ami elveszi a kedved a folytatástól.
124. ChrisTai (válaszként erre: 122. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 2. 12:11
Én mikor ezt csináltam, folyamatosan az órát figyeltem, hogy ehessek mááár! Szóval én egész nap éhes vagyok attól, hogy 2 óránként kajálok... 2 db kekszet remegve vártam. :D Most meg csak elfoglalom magam, amig éhes leszek. :D
2014. jan. 2. 12:10
Mit tudtok, a Kalóriabázisra nem tudok felmenni, nem jön elő a net-en!
122. 5c0313b0fc (válaszként erre: 121. - ChrisTai)
2014. jan. 2. 12:08

Érdekes, mert én így, hogy kezdem magam rászokatni az állítólag egészséges kajálásra, most kezdem érezni azt is, ha éhes vagyok. És gyakorlatilag azért is felejtek el reggelizni, tízóraizni, mert nem érzek éhséget!!!

Az elmúlt évtizedek alatt csak megszokásból ettem. Most mondom azt, hogy 8 óra van tessék reggelizni, 10 óra van tesség tízóraizni, stb. stb. Tehát még legtöbb esetben mindig az órát nézem, mert éhséget nem érzek.

121. ChrisTai (válaszként erre: 120. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 2. 12:04
Én ettől az 5x kajálástól csak egész nap éhes vagyok, nekem totál nem jött be... tényleg csak az jön be nekem, hogy akkor eszek, ha érzem hogy kezd korogni a gyomrom, de nem várom meg, amig nagyon korog, csak érzem, hogy fog. :D Nemtudom, nektek van-e ilyen... hogyha ez nem főétkezéskor jelentkezik, hanem mondjuk ebéd és vacsi között, akkor bekapok vmit, amit találok... egy falat sajt, egy joghurt, gyümölcs...
120. 5c0313b0fc (válaszként erre: 119. - ChrisTai)
2014. jan. 2. 11:46

Több évtizeden keresztül nem reggeliztem, az ebéd volt az első és a vacsi este 2x, 3x. Persze, hogy gyűlt össze pár kg "tartalék". Én sem ettem meg az 1000 kcalt sem, de sokszor még ma is nehezemre esik 800-nál többet enni, pedig állítólag ott már a szervezet igen-igen spájzol.


Most az utóbbi hónapokban kezdem el tanulni, hogy reggeli-tízórai-ebéd-uzsi-vacsi. De pl. mai is egyszerűen elfelejtettem reggelizni és uzsonnázni.

Az előbb megebédeltem kb. 10 dkg sülthús maradékot fél szelet kenyérrel, majd legközelebb kb. 3 óra felé leszek ismét éhes. Majd látom, hogy estig ez az egész hogyan alakul.

119. ChrisTai (válaszként erre: 118. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 2. 11:35
Én nem fogyok ha megeszem az 1200-at.... csináltam elég sokáig, és semmi... nekem az jött be, hogy tényleg a felét eszem kb, mint azelőtt... teszem azt, általában 3x700 kcalt ettem eddig, az egy normál adag kaja volt, rizzsel, hussal, zöldséggel... mondjuk reggelire lehet kevesebb, mert általában nem kelek fel reggelizni. :D szóval mondjuk azt,hogy 2x 1000-et ettem meg, normálisan, de a falánkság néha megetetett velem chipset,de azt nem számolom bele a normális életvitelbe... most meg eszek 3x300-350 et... ennyi... szóval 2000 helyett 1000 körül, de nem tartom annyira, pl most gőzöm sincs mennyi volt a salátámban, elvileg 700, de a férjem is evett belőle, szóval... 600 mondjuk, leves 50, 1 db raffaello 50, egy banán reggelire 100, 800 kcal eddig, de ha ehes leszek később nem érdekel hogy x óra van már ( itt most van 6 30...) akkor is eszek vmi picit, mert éhesen nem tudok ugyse elaludni.
118. 5c0313b0fc (válaszként erre: 113. - Chelsey)
2014. jan. 2. 11:23

Gondolatolvasó vagy? Mert én is ezen agyalok:

- egyik tanítás szerint naponta meg kell enni x mennyiségű kaját ahhoz, hogy a szervezet ne spájzoljon, hanem a felesleget elengedje, mert csak akkor fogunk fogyni

- másik tanítás szerint csak akkor fogyunk, ha az eddig megevett mennyiség felét, harmadát fogyasztjuk a továbbiakban


Szóval ki tud ezen eligazodni, és végülis mi az igazság?????

117. ChrisTai (válaszként erre: 116. - Szépnapot)
2014. jan. 2. 11:21
Szia! Eleg sokat hallok a 90 naposrol, bar en nem hiszek benne. :) De sokaknak sikerult vele fogyni. Kap ez a dieta hideget meleget... Van aki azt mondja egeszsegtelen.. De nekem nincs tapasztalatom. A viznapot is tartod majd?
2014. jan. 2. 11:18
Ha valaki már végig csinálta ezta diétát szivesen fogadok tapasztalatokat,segítséget recepteket.
115. ChrisTai (válaszként erre: 113. - Chelsey)
2014. jan. 2. 11:12
Ahogy megkordul a gyomrom eszek valamit.. Nem sokat. ;) Csak feleslegen nem akarok enni...
2014. jan. 2. 11:04
Sziasztok én ma indulok 90napos diétával és jócskán több mint 20kg túlsúlyom van.De nem könyű és jó hogy rátoktaláltam mert egyedül nehéz.
113. Chelsey (válaszként erre: 111. - ChrisTai)
2014. jan. 2. 11:03

A múltkoriban olvastam egy írást, miszerint senki nem tudta még tudományosan bizonyítani a kalóriabevitel és kalóriaégetés elméletét az emberi szervezetre vonatkozóan.


Arra figyelj, hogy inkább egyél több kalóriát, persze hasznos élelmiszerekből, mint annyira keveset, hogy már mindent raktározni akarjon a szervezeted.

112. ChrisTai (válaszként erre: 110. - C114183a1c)
2014. jan. 2. 11:03
En egy idoben nagyon ra voltam kattanva a repara, es tok jol fogytam vele... De volt egy idoszak mikor a mandarinra indultam be, azt vittem suliba, csak mert azt akartam enni... Es bamm 10 kilo eltunt. De ez meg kozepsulis koromban volt. :-D
111. ChrisTai (válaszként erre: 109. - Chelsey)
2014. jan. 2. 11:00
Tobbet ettem eddig, de nem ehsegbol, csak falanksagbol... Boven eleg lenne nekem ennyi, mivel nem dolgozom, szoval kb csak azert kell energia hogy eljek :)
110. c114183a1c (válaszként erre: 108. - ChrisTai)
2014. jan. 2. 11:00
A répától én anno mindig éhes lettem. De nem is lehet fogyókúra alatt enni. A zöld színű zöldségekre koncentráljatok! :)
109. Chelsey (válaszként erre: 107. - ChrisTai)
2014. jan. 2. 10:58
Eddig nem ettél ezer kcalt se naponta vagy most akarsz ennyire keveset enni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook