Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akiknek 20 kg feletti súlyfeleslegük van fórum

Akiknek 20 kg feletti súlyfeleslegük van (beszélgetős fórum)


2014. jan. 3. 19:59
Ma jártam itt utóljára! Nincs szükségem arra,hogy olyanok oktassanak ki napi szinten akiknek soha ilyen jellegű problémájuk nem volt és most sincs.Ezt az indító hozzászólásban is kértem. Mindenkinek sok sikert kívánok! Ez persze nem jelenti azt hogy feladtam csak keresek másik lehetőséget ahol megoszthatom másokkal a tapasztalataimat és a problémáimat.Nem értem miért jár ilyen helyre akit nem érint ez a probléma.
167. a0c1361e44 (válaszként erre: 166. - Mazsinka)
2014. jan. 3. 19:37

Na igen a fehérje porok és társaik, amelyek mind-mind befolyásolják a hormonális működésünket is.

Egy fiú kollégám kb. fél éve kezdett el gyúrni, mellette szigorú étkezés. Reggeli és vacsora fehérje turmix, ebéd rizs+csirkemell. December elején volt az orvosi vizsgálatunk. Rossz máj értékek, rossz koleszterin, rossz cukor. Hasi UH-ra küldték, ahol semmit nem találtak szerencsére. Ahogy öltözött fel, a doki megkérdezte, hogy mióta sportol és közölte, hogy ne fogyasszon fehérje turmixot és semmit, mert lehet legközelebb talál valamit....


Persze, hogy lehet fogyni kaja nélkül Főleg az izomból, aztán visszatér az eredeti étkezéshez és vissza szedi a dupláját, mert ugye nem gondoljuk komolyan, hogy az örökké diétázók meg fogják tudni állni, hogy ne egyék túl magukat ismét? Persze ne így legyen, de sajnos az indításból én ismét egy nagy jojót vélek látni. Léböjt, ami után vagy helyett fog jönni a nagy evés...

2014. jan. 3. 19:16
Irisz! Lehet fogyni mozgás nélkül is, megcáfolom, amit írsz. A fogyás 80 százalék táplálkozás, és 20 százalék sport. Sporttal gyorsabban talán, és ahogy írod is, energikusabb leszel, feszesebb stb. Szóval lehet fogyni, de sokak szerint nem érdemes. Amit a méregtelenítésről, léböjtről írtál: szerintem nem hülyeség, de veszélyes. Sokat nem tudok róla, de hetekig, vagy ahogy alább írta valaki kétszer két hétig biztos nem csinálnám úgy, hogy mellé fehérjeport iszok. Még akkor sem, ha ezt valaki járható útnak véli. Hetente egyszer, vagy kéthetente egyszer beiktatni egy ilyen napot, max ennyit tennék meg, az meg már nem biztos, hogy léböjt lenne. Ekkora túlsúly mellett meg nem is ajánlanám senkinek, hogy csinálja. De ki vagyok én, hogy ajánlgassak bármit is? :)
165. Chelsey (válaszként erre: 164. - A0c1361e44)
2014. jan. 3. 19:00

A fogyókúrák általában arra jók, hogy kisebb súllyal, de legtöbbször rosszabb testtömeg-összetétellel fejezzék őket be az emberek. A csökkent izomaránnyal visszatérve a régi étkezési szokásaikhoz még több zsírt raktároz el a szervezetük. Ennek semmi köze ahhoz, hogy mozognak közben vagy sem.


A szinten tartás nem azon múlik, hogy sporttal vagy anélkül fogyott le valaki, hanem azon, hogy sikerült-e megszüntetni az eredeti okot, ami miatt elhízott.


Abban egyetértek, hogy megfelelően megválasztott, rendszeres sportolással szebb, formásabb teste lehet valakinek, mint anélkül.

164. a0c1361e44 (válaszként erre: 163. - Chelsey)
2014. jan. 3. 18:43

Ha körül nézel a sokat mozgók között és a sokat diétázók között, akkor bizony meglátod a bizonyítékot.

A sokat diétázók jojóznak, többnyire kövérek, csak nagyon rövid ideig képesek megtartani a kisebb súlyt, ellenben a sokat mozgókkal, akik ha esetleg kicsit teltebbek is, nem kövérek, hanem feszesek, szép tartásúak, és ha sporttal fogyunk, akkor azt szinten is tudjuk tartani.

163. Chelsey (válaszként erre: 162. - A0c1361e44)
2014. jan. 3. 18:37

"A fogyás egyetlen kulcsa az, hogy többet kell mozogni, mint amennyi kalóriát beviszünk, és ez a kalória lehet bármiből, akár csokiból is. "


Meggyőzően hangzik, de nem igaz. Pontosabban senki sem igazolta még. Hogy mi alapján épült be a köztudatba így, az is rejtély. Az egy dolog, hogy egy élelmiszer hány kalóriát igényel az elégéshez, illetve mennyi kalóriát ad le laboratóriumi körülmények között; az pedig megint más, hogy kiben, hogyan zajlik le ez a folyamat.


Mozogni nagyon fontos, de legkevésbé a fogyás miatt.

162. a0c1361e44 (válaszként erre: 146. - Chelsey)
2014. jan. 3. 18:26

Igen, már írtam, hogy kúra, de nem ez a lényeg.

Ha az embereknek szüksége lenne méregtelenítésre, aki sokan nem élnék meg a 10 éves kort sem, hiszen meghalnánk a lerakódott mérgektől. Ez csak egy manapság felkapott baromság, hogy hülyíthessék a fogyni vágyókat.

A fogyás egyetlen kulcsa az, hogy többet kell mozogni, mint amennyi kalóriát beviszünk, és ez a kalória lehet bármiből, akár csokiból is.

Olyan sincs, hogy majd akkor mozgok, ha fogytam, mert mozgás nélkül nem lehet fogyni, illetve ha valaki ezt mondja, akkor csak kifogást gyárt.

El kell kezdeni mozogni és normálisan enni.


Valaki azt írta, hogy nincs evésrohama, nem zugevő. Hát akkor mi? Mert az előző hozzászólásában meg azt írta, hogy nem tudja abba hagyni az evést és rátör az éhség és akkor csak eszik és eszik....

161. 5c0313b0fc (válaszként erre: 160. - Mazsinka)
2014. jan. 3. 15:25

Köszi!

Persze, nem dől össze a világ, ha valamivel hosszabb ideig tart, lassabb lesz a fogyás, mint esetleg másoknál. :)))

Viszont akkor az is biztos (remélem), hogy nem fog a szervezetem olyasmit érzékelni később, hogy "eddig nem volt ch, most már van, akkor hízzunk vissza"! Mert ha most is keveset, de éveken keresztül keveset, akkor bízom benne, elmarad a jo-jó hatás!

Még egyszer köszi, és további szép napot kívánok!

160. Mazsinka (válaszként erre: 147. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 3. 12:35
Nem csináltam, csak olvasok róla, és nagyjából tudom, hogy és mint áll az update dolog. Ha fogyni akarsz, akkor egyes kódú ételeket kell enned. Van egy kódtáblázat, abban megtalálod, melyik étel hányas. Ha szintet akarsz tartani, akkor a hármas kódút délig eheted, abból is kicsit, a ketteset 2-ig vagy 3-ig módjával, az egyeset meg egész nap "korlátlanul". Mellé kell mozogni is. Ha nem akarsz lemondani a sajtos tésztáról, kenyérről, akkor vagy délig eszel belőle kicsit, és hosszabb ideig tart majd lefogynod, vagy veszel u1-es tésztát, amit bármikor megehetsz. Aki komolyan csinálja, az egyes kódúakat eszik, és akkor is ügyel, hogy azért este már csak fehérje legyen az asztalon, de kérdezz olyat, aki konkrétan csinálta is ezt más fórumon.
159. marlenka70 (válaszként erre: 150. - ChrisTai)
2014. jan. 3. 12:32
Megnéztem a naplód! Nem vagy egyszerű helyzetben ha nincs lehetőséged főzőcskézni.Nem beszélve a teljesen eltérő kuluráról,más alapanyagok állnak rendelkezésre(gondolom).Sok zöldség,gyümi viszont van,bár tuti nem tudnám mi micsoda. :)
158. marlenka70 (válaszként erre: 156. - Chelsey)
2014. jan. 3. 11:08
Persze azzal sokkolom magam:)))
157. marlenka70 (válaszként erre: 153. - ChrisTai)
2014. jan. 3. 11:06
Nem egynapig fogom ezt a léböjtöt tartani (korábban már 2x2hétig csináltam csak az fehérje ital volt).Ha befejeződött a lé ivás diétázok, de még nem tudom milyen módszer szerint.Ez a bevezetése a diétának.
156. Chelsey (válaszként erre: 154. - Marlenka70)
2014. jan. 3. 11:06
Az estit ugyan minek nézed? Elrettentésként?! :D
155. Chelsey (válaszként erre: 150. - ChrisTai)
2014. jan. 3. 11:03
Én most kezdtem egyet, de nem sokra jutottam még. Ráadásul nem vagyok valami nagy naplóíró, két hétnél tovább szerintem még életemben nem jutottam :DDD
154. marlenka70 (válaszként erre: 150. - ChrisTai)
2014. jan. 3. 11:02

Merre élsz? Az időeltolódás miatt kérdezem.


Kiváncsiságból én is rá állok időnként reggel is a mérlegre,de én pont az estit szoktam nézni.Nincs naplóm.

2014. jan. 3. 11:01
Egyébként én még nem léböjtöltem, olyat szoktam csinálni, ha beindul egy kicsit a fogyásom már, szóval nem az első héten iktatom be, de heti egy folyadéknapot tartok. De akkor igyekszem hozzáadott cukor nélkülieket inni, ilyenkor a kedvenc a 100 as ananászlé, iszok mályvateát... mikor még Mo-n laktam ittam hunyadit is. :D Szóval az ilyen tisztitó nap... És egy nap nem volt a világvége. :)
152. Chelsey (válaszként erre: 149. - Marlenka70)
2014. jan. 3. 11:00

Én értettem, hogy mit akarsz:)

Lehet, hogy 3-4 nap is elég lenne. Nem feltétlenül 2-3 hétre berendezkedni. Az még tartalékolást se vált ki.

151. marlenka70 (válaszként erre: 144. - Mazsinka)
2014. jan. 3. 10:59
Örülök,hogy megosztottad velem/velünk az álláspontod. Attól hogy Te mit tartasz jónak nem feltetétlenül egyformán ugyanaz működik mindenkinél.
150. ChrisTai (válaszként erre: 148. - Marlenka70)
2014. jan. 3. 10:58

Hát remélem folytatódik igy. :) Általában reggel szoktam, ha úgy érzem jó voltam, akkor este lefekvés előtt ráállok, és nagyjából tudok tippelni mennyi lesz reggel, általában 0.4 kiló megy le. Mármint az estéhez képest... Szóval lehet, hogy nem is fogytam semmit. :D


Vezet valaki innen naplót? Szeretek naplót olvasni, és szerintem hasznos. :D Én vezetek, általában oda több mindent leirok, ami aznap történt a diétámmal kapcsolatban, mert később ha elvesztem a hitem, visszanézem. :) Bárki jöhet persze...

149. marlenka70 (válaszként erre: 146. - Chelsey)
2014. jan. 3. 10:51
Igen,pontosan ez a célom.Lemenne tőle az ödémám akkor mozogni is tudnék.
148. marlenka70 (válaszként erre: 145. - ChrisTai)
2014. jan. 3. 10:49
Ügyes vagy! Én is főzőcskézek a családnak,ma még nem okozott kihívást hogy ne egyek belőle,de messze még az este. Régebben próbáltam én is a mályva teát,de nagyon görcsöltem tőle így elhagytam a használatát.Próbálj mindíg egy időben mérlegelni,mert reggel mindíg kevesebbet mutat.
147. 5c0313b0fc (válaszként erre: 144. - Mazsinka)
2014. jan. 3. 10:31

Szia!

Én is ma-holnaptól kezdve csinálnám az updatét, de nem a megvásárolt kajákkal, hanem magamnak főznék.

Látom, te már csináltad. Segíts légyszi, mert nem tiszta előttem, most melyik az igaz?

- egyik helyen a 3as kódolású kajákról (ch-s kenyér, és tésztafélék, grízek stb.) azt olvastam, hogy déli 12-ig ehető (gondolom csak módjával!)

- másik leírás szerint azokat csak a fogyókúra befejezése után, szinten-tartásnál lehet enni déli 12-ig.


Szóval én azt nem tudom elképzelni, hogy hónapokon keresztül ne egyek meg egy szelet kenyeret, vagy egy adag sajtos-tésztát, egy kis nokedlit a pörkölt mellé, stb. stb. Valójában nem kifejezetten meghatározott ideig tartó fogyókúrát akarok, hanem egy olyan étkezési szokást, amelyet éveken keresztül is tartani tudnék.

Szóval te hogyan csináltad, és azzal a módival mennyit fogytál, mennyi idő alatt?

146. Chelsey (válaszként erre: 139. - A0c1361e44)
2014. jan. 3. 10:22

A léböjt nem fogyókúra. Nem is ez a célja, hanem az, hogy intenzívebben távozzon a bélrendszerben lévő salakanyag, a feleslegesen megkötött víz, az elraktározott toxikus anyagok, mint egyébként.


Ez nem jelenti azt, hogy nem kell utána "tisztán" enni.

2014. jan. 3. 09:56

Jó reggelt nektek! Itt már mindjárt 5 óra van. :)

Ma főzőcskéztem, és tök jólkibirtam mindent. Férjem zargatott azzal, hogy csak megvettük a tejszint, 2 félét, és nem használom el... szóval ma tejszines-mustáros csirkemellet csináltam, később a habtejszinből pedig karamellszószt... a csirkéből kistányérral ettem, a karamellből meg csak kiskanalat beledugtam néha kóstolni... Reggeli megint kimaradt, mert későn keltem...

Este ittam mályvateát. Reggel 76.8 at mértem, tegnap du. 77.2 voltam. Veletek mizu?

144. Mazsinka (válaszként erre: 140. - Marlenka70)
2014. jan. 3. 09:22
Nem, nem olvastam vissza. Ha pm beteg vagy, az sem kifogás, itt van irisz, neki nincs feleslege, az enyém sem épp a legjobban működik, mégis képes vagyok a fogyásra, ha épp nagyon akarom. Mindenki le tud fogyni, csak nem mindegy, hogy, mennyi ideig fog tartani, meg mennyire akarod. Hidd el, nem a léböjt a kulcsa, pláne nem hetekig, és pláne nem az ünnepi habzsidőzsi után ezzel belecsapni a lecsóba. Én is próbáltam már korábban sokféle kúrát, diétát, és mind egy bődületes baromság. Ma csak sajtot ehetsz, holnap meg csak krumplit, holnapután meg csak húst, na persze. Vagy a 90 napos... szerintem az sem különb. Lehet, hogy használ, de nem hinném, hogy ideális. Amiben látok fantáziát, az az update-Norbi termékek nélkül, csak természetes alapanyagokkal, vagy a paleo.
143. marlenka70 (válaszként erre: 142. - 408020f45e)
2014. jan. 3. 08:02
Folytatod a 90napost?
142. 408020f45e (válaszként erre: 141. - 408020f45e)
2014. jan. 3. 07:57

Ha még érdekel valakit:


[link]


Aztán még tovább is fogytam, összesen 22kg-ot, de majdnem a fele visszajött, úgyhogy megint szeretnék leadni, küzdök veletek együtt!:)

2014. jan. 3. 07:49
Én is sok féle diétát kipróbáltam, nekem a 90 napos jött be.(írtam is erről Zsebibabus néven) Van, aki másra esküszik. Az biztos, hogy a sport nem maradhat ki, de csak fokozatosan. Nekem a szobabicó volt a segítőm a diéta mellett. De vannak nagyon jó DVD-k az otthoni tornához. Fokozatosan, az ember önmaga érzi, mennyit bír.Mindig egy kicsit többet.:)
140. marlenka70 (válaszként erre: 138. - Mazsinka)
2014. jan. 3. 07:45
Sem zugevő sem kényszeres evő nem vagyok! És az ünnepek alatt sem zabáltam. Ha vissza olvastál volna látnád fehér kenyeret évek óta nem eszek. Mozogni nem tudok amíg nem szabadulok meg némi súly feleslegtől.
139. a0c1361e44 (válaszként erre: 137. - Chelsey)
2014. jan. 3. 06:39

Igen, kúra, amit lehetetlen végig csinálni. Nekem nincs feleslegem, talán 5 kiló, ami szerintem nem is felesleg, de biztos van aki szerint az:)

Most az elmúlt hetekben én is többet ettem, és igen nehéz leállni, épp ezért fokozatosan kell csinálni ahhoz, hogy végig lehessen csinálni. Az emberek legtöbbször ezt rontják el. Elhatározzák, hogy ezentúl sportolnak, és mit csinálnak? Rögtön az első alkalommal annyit edzenek, hogy utána 1 hétig mozdulni sem bírnak. Csoda, ha elmegy a kedvük tőle? Vagy, amit ti. belevágnak egy tarthatatlan kúrába. Csoda, ha abba hagyjátok? Nem, mert kiéheztetitek magatokat, ezt a szervezetünk nem bírja. Aztán az ilyenek után jön az, hogy én mindent megpróbáltam, de nekem semmi nem használ. Persze, hogy nem használ, hiszen max. 2 napig bírjátok. 20 kilót pedig nem 2 nap alatt lehet leadni.

Kicsit kevesebb evés, amit fokozatosan értek el, és több mozgás. Ez a nyitja a fogyásnak, és persze ezt nem csak 2 hétig kell tartani, hanem sok-sok éven át, mert különben jön a jojo....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook