Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akiknek 20 kg feletti súlyfeleslegük van fórum

Akiknek 20 kg feletti súlyfeleslegük van (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
288. patapucs (válaszként erre: 287. - Mazsinka)
2014. jan. 6. 23:19

Na jó, de nagyon sok ember nem nehéz fizikai munkát végez és nem megy a hasa a gyümölcstől (ha jól értettem).


Amúgy meg szubjektív, hogy kinek mi a macerás, a megmosolyogtató.

Nekem a kód nézegetés macerásabb mint a kalória számolás. Ettől még nem jobb vagy rosszabb egyik a másiknál.

Szerintem az egészséges életmódba is belefér a süti és a tészta is, csak meg kell nézni, hogy mit eszünk ill. mit veszünk meg.


Próbáld meg nyitottabban szemlélni a világot.

Nem vagyunk egyformák, így az igényeink, elképzeléseink sem azok. :-)

Ez a szép. Gondolj bele milyen unalmas lenne, ha mindenkinek ugyanaz tetszene, ugyanaz lenne praktikus, stb.

287. Mazsinka (válaszként erre: 284. - Patapucs)
2014. jan. 6. 23:11

Tudom, hogy sokaknál működik, de szerintem túl van bonyolítva, és egy része bődület.


Nem vagyok update rajongó, félreértés ne essék. De volt, hogy vettem egy lisztet, és naponta megcsináltam két kanálból egy mikrós bucit, és megvolt a reggelim. Vagyis volt alternatívám.


Csináltam azt, hogy nehéz, fizikai munka mellett gyümölcsöt reggeliztem. Hozzászoktam, de jól nem laktam... és ebben nincs apelláta a 90 napos esetében. Most, ha nehéz napom van, akkor rántottát reggelizek, és tudom, hogy az elég, eltelít, jó és belefér. Vagy: ha messzire utazom, nem fogok egész nap rostos dolgokat enni, amitől csak megy a hasam, vagy szaladgálok pisilni, mert nincs hová, hanem húst eszek. Egy apró baki, és borul minden... ugyanígy vendégségben: kiszűröm azt, amit ehetek: leves, hús, zöldség... és megeszem, nem kattogok, hogy bocsesz, nekem most tortaszelet napom van, és pislogok, mint hal a szatyorban, míg mások jóízűen falatoznak.


Szóval: őszintén nem értem, miért választja ezt bárki is, ha van egészségesebb, kevésbé macerás, és hatásosabb verzió is. A paleot meg nem tartom megmosolyogtatónak egy 90 napos mellett, melybe belefér a tészta, süti. Szerintem egy egészésges életmódba nem szabadna, hogy beleférjen, hisz pont az a cél, hogy ezeket elhagyjuk, egészésgesebbre cseréljük.

286. patapucs (válaszként erre: 285. - Chelsey)
2014. jan. 6. 22:46

Nekem is lement 20kg.

Nálam nagyobb nem hiszem, hogy voltál/vagy.

Amikor belekezdtem naponta megettem 2 tábla csokit, 2 túrós táskát, egy adag kínai kaját (csak a mennyiség miatt írom így), 2-3 nagy fánkot, 30dkg fornettis cuccot és amikor már majdnem hánytam még kenyeret vagy zsemlét.

Na innen indultam. :-D

285. Chelsey (válaszként erre: 284. - Patapucs)
2014. jan. 6. 22:37

Az egyik kolléganőm anno majdnem 20 kilót fogyott a 90 napossal. Egy deka feleslege sem maradt.


Mondjuk én sosem próbáltam, de csak azért, mert biztos vagyok benne, hogy akármekkora szénhidrátfüggő vagyok, amikor azt kellene enni, akkor pont valami húsra fájna a fogam.

284. patapucs (válaszként erre: 283. - Mazsinka)
2014. jan. 6. 22:24

Akkor erre válaszolok, mert én végigcsináltam tavaly.


Update nasit és egyéb update termékeket én spec. nem veszek, mert nem rühellem őkelmét és a paraszt stílusát, így nem kívánom támogatni a fényűzését.

Azért egyszerűbb a napi bontás, mert ha az embernek nincs túl sok ideje, a több fele főzésnél még mindig egyszerűbb, ha egy kicsi dolgon változtat - teszem azt a főzeléket két fele veszi és az egyiket önmagával sűríti vissza.

Ad az embernek egy önkontrollt (ha végigcsinálja), mert bizony akik diétázni kényszerülnek, azok ezzel hadilábon állnak - nem értendő bele az, ha vki betegség vagy gyógyszer miatt hízik meg.

Igen, sokan vannak, akik a tészták, stb. miatt választják ezt a fajtát, mert lehet enni - persze módjával, amit szeretnek elfelejteni az emberek.

Tudom, hogy van update tészta - csak győzd megfizetni.

Ez sem rosszabb mint a többi, csak más.

Ha ésszel, normálisan gondolkodva csinálja valaki nem lesz hiánybetegsége sem.


Azokat persze én sem értem, akiknek nem megy és mégis ezt erőltetik - így anyukád nevében sem tudok nyilatkozni.


Mások a paleot mosolyogják meg, vagy a kalória számolást vagy épp az update-et.

Az update miért jobb mint a többi?? Nem jobb, csak más. Ennyi.

2014. jan. 6. 22:07

Átkukkantottam a 90 napos fórumba. Ez az egyik olyan diéta, amit semmire sem tartok, s mindig úgy megmosolyogtat. Miért egyszerűbb napokra bontani az evészetet? Ma ezt ehetek, holnap meg amazt. Ha vasárnapra esik a gyümölcsnap, akkor én egész áldott nap almát zabálok, miközben mások húslevest, sülteket. Gondolom, a szénhidrát nap a kecsegtető benne. Sütike, tortaszelet, bedobom a csontot, majd négy napig megint semmi. Azért diétázok, hogy négynaponta ehessek édességet. Wow! Ennél még az update is jobb. Veszek egy u1 nasit, és akkor eszem meg, amikor akarom, mégsem hízok meg tőle. Ez vajon miért nem jut el a 90 naposozókhoz? És nem kell 3 napig remegnem, hogy majdcsak ch napom lesz már!!!


Basszus, néhány embert olyan szinten nem értek... Itt van rögtön anyám. Próbálta. Nem jött be. Ajánlottam neki mást: egyél húst, tojást, rágcsálj vele zöldséget, salátát, egyéb némi gyümölcsöt, magot, igyál vizet, sétálj, és meglesz az eredmény. Itt van a paleos könyv, olvasd el, vagy a kódrendszer, hogy megvilágosodj! De nem, neki a 90 napos kell, mert a többi bonyolult. Hát kérdem én, mi a bonyolultabb: nézegetni a napokat, az étkezéseket, méricskélni az ennivalót, és cipelni mindenhová, megvonni dolgokat, napokat várni egy sütire, vagy kikapni a hűtőből azt, ami az általam kreált verzióba belefér, és megenni, függetlenül attól, hogy hétfő van vagy szerda?


Diétás a pirítós, a bolti gyümölcsjoghurt szerinte, és még 1000 másik ember szerint is, aki úgy csinálja az egészet, hogy dunsztja sincs. Ha beszólsz, akkor az a baj, ha nem szólsz, akkor teper, de nem fogy. Nem vagyok én zseni a témában, messze állok attól, de amit néhány ember művel diéta címszó alatt, az már tényleg frusztráló.

282. 3532273647 (válaszként erre: 281. - Chelsey)
2014. jan. 6. 20:03
Röhögve fut előlem,bottal vagy labdával a szájában-persze,cikkcakkban és jól szórakozik a gazdin.Kergettük már a lányommal is,próbáltuk sarokba szorítani,nem lehet.Amúgy egy "gyere ide" és megérti,hogy vége a bulinak.
281. Chelsey (válaszként erre: 280. - 3532273647)
2014. jan. 6. 18:40
Már, hogy kellene a világ legokosabb fajta kutyáját kergetni?! Vagy ez a fajta jelleg nem érvényesült nálra? :DDD
280. 3532273647 (válaszként erre: 279. - Mazsinka)
2014. jan. 6. 17:55

sétáltatni..már megtettem.

Tekergetni nem de kergetni kiválóan.

279. Mazsinka (válaszként erre: 278. - 3532273647)
2014. jan. 6. 17:46
Kutyán is lehet tekerni? :D
2014. jan. 6. 13:12
Elértem a 10.kilót estétől indítom a szobabicajt,bár olyan szép az idő,azt hiszem,a kutyát választom.
277. Chelsey (válaszként erre: 276. - Mazsinka)
2014. jan. 6. 10:45
Ezzel kapcsolatban jut eszembe, hogy úgy hallottam, hogy a ketózissal fogyóknál inkább olyan értelemben kell vigyázni, hogy ne hirtelen kezdjen valaki ismét sok szénhidrátot enni, mert a szervezetet az megterheli. Fokozatosan kell emelni egy elfogadható szintig és persze nem visszaváltani a korábbi étkezési szokásra, amitől eredetileg elhízott az illető. Mondjuk ez logikus.
276. Mazsinka (válaszként erre: 272. - Grizus)
2014. jan. 6. 10:36

Nemcsak a kakaós csigában van szénhidrát. Pont erről ment alább a vita. Paleosok esznek aszalványokat is, abban nagyon sok van, de a zöldségekben is van. Mi a helyzet a ketózissal? Barátnőm tavaly 25 kilót fogyott nulla sporttal 3 hónap alatt úgy, hogy végig ketózisban volt, szóval alig vitt be szénhidrátot. A test

előállít magának, ha nem kap. Pl. az eszkimók sem esznek, mégis jól megvannak.

275. patapucs (válaszként erre: 274. - Chelsey)
2014. jan. 6. 10:14

A lisztekben is van, amit használnak.

A kókusztejben is van, a kókuszreszelékben is, stb.

Csak kevesebb - esetleg.

274. Chelsey (válaszként erre: 272. - Grizus)
2014. jan. 6. 10:11
A zöldségekben igenis van szénhidrát :DDD
273. 388b941089 (válaszként erre: 267. - BuksiCica)
2014. jan. 6. 07:14
te hizni szeretnel?azt hittem ez fogyiforum :)
272. grizus
2014. jan. 6. 05:43
Szerintem a paleo baromság. Az embernek igenis kell ennie szénhidrátot. Bocs, ha valakit megsértek ezzel.
271. grizus (válaszként erre: 266. - Chelsey)
2014. jan. 6. 05:42
Én két és fél éve másfél hónap alatt lefogytam 8 kilót, úgy, hogy gyakorlatilag semmit se mozogtam. Ettem mindent, csak kevesebbet. Egyébként azóta se értem, hogy sikerült. Persze azóta sokszorosan visszajött..):
270. Chelsey (válaszként erre: 269. - BuksiCica)
2014. jan. 5. 22:33
Szerintem keress egy edzőtermet, ahová tudsz járni párszor egy héten. Ha eddig nem ment otthon, nem bíznám a véletlenre ;-)
269. BuksiCica (válaszként erre: 268. - Chelsey)
2014. jan. 5. 22:20
Gondoltam már a kettlebellre, meg crossfitre. Valahogy kell rá időt találjak. Február elején megyünk síelni, s nem szeretném, hogy akikkel megyünk (évente 1-2x találkozunk) már megint azzal kezdje, hogy most már ne fogyj tovább.(Persze lassan 2 éve annyi vagyok, amennyi, de mindenki ezt a sódert löki,ez rosszabb mintha túlsúlyos lennék.) Jól bele kéne húzni, kevesebb mint egy hónapom van. Valami olyan dolog kell, amit nem magamban csinálok, mert akkor csinálhatnám ittthon a fegyencet is, de azt sem csinálom... A crossfitről hallottam, hogy az paleókompatibilis, de őszintén megvallva nem tudom mit takar. :)
268. Chelsey (válaszként erre: 267. - BuksiCica)
2014. jan. 5. 22:03

Buksi, olyan nincs, hogy túl izmos nő! Vagyis, ahhoz olyan fanatikusan sokat kell súlyzózni és fehérjét enni, hogy úgyse csinálnád. Ráadásul még kell hozzá egy jó genetika is, mert akárki nem lehet "nagy" szteroidok nélkül.


Szóval nyugodtan dolgozz nagy súlyzókkal. Pontosabban akkorával, amivel a gyakorlatokat 6-8 alkalommal meg tudod szabályosan csinálni pihenés nélkül.


Ha van lehetőséged próbáld ki a kettlebellt!

[link]

267. BuksiCica (válaszként erre: 264. - 388b941089)
2014. jan. 5. 21:51

"Ilyen nincs, és mégis van!" :) Látod itt a Hoxán milyen fenomális dolgokkal találkozhatsz? ;)


Izomépítésre(hízásra) milyen sportot javasolsz? De túl izmos nem akarok lenni...

266. Chelsey (válaszként erre: 264. - 388b941089)
2014. jan. 5. 21:29

Nem ezt mondta. :(


De én is azt hiszem, hogy mozgás nélkül helyes étrenddel le lehet fogyni. Míg helytelen étrend mellett szinte hiábavaló az edzés a súly szempontjából.

265. Chelsey (válaszként erre: 262. - BuksiCica)
2014. jan. 5. 21:26
30-40 gramm ch-tól persze, hogy elindult. Az olyan kevéske. :)
264. 388b941089 (válaszként erre: 263. - BuksiCica)
2014. jan. 5. 20:57
ok :) a mozgas hizlal,nem tudtam :D :P
263. BuksiCica (válaszként erre: 229. - 388b941089)
2014. jan. 5. 20:42
Vanessa7 ! Az én férjem elég keményen nyomott különféle edzéseket, mégsem fogyott semmit sem, inkább hízott. (Most ne menjünk bele, hogy az izületeire ez milyen hatással lehetett, nem hiszem hogy azok arra lettek kitalálva, hogy keményen tolják az edzést.)Persze 10 évvel ezelőtt még nála is másképp volt ez. 10 éve még én is azt hittem, hogy sose halunk meg. Hadd tegyem még hozzá, hogy sosem zabáltunk, mert mindig valamit fogyóztunk, és a sport sem volt ismeretlen számunkra, mint ahogy most sem az.
2014. jan. 5. 20:32

Chelsey, Mazsinka

Nem tudnám megmondani miért, de nagyon feldobott értekezésetek a paleóról. :) Teccett, na! Jelenleg egyre inkább kezd terjedni, hogy minél kevesebb legyen a gyümölcs, napi 1 pl. És van benne valami, mert ha gyümölcsöt eszem, akkor utána tuti, hogy nagyon hamar vmi édeset kívánok, vagy éhes leszek. Viszont ha megeszek reggelire 3 tükörtojást egy jó zsíros pörc társaságában, akkor 3-kor csak azért eszem, mert ebédidő van, éhes is legfeljebb csak du.4-5 órakor leszek. Én nem vagyok mérvadó, mert nekem már hízni kéne, de ősszel nagyon sok körtét ettem, mert 5 fáról potyogott, de nekem nem ártott, legalább is súlyilag. Cukrot nem nézettem.:) Viszont vettem ketós vizeletcsíkot nemrég, napi 30-40 ch mellett már elindult a ketózis, csak aztán jött a karácsonyi sütkérezés...

261. Chelsey (válaszként erre: 260. - Mazsinka)
2014. jan. 5. 10:56

Nem hinném, hogy nevetnének, mert nem mindegy, hogy milyen gyümölcsről beszélünk. Alapvetően a bogyósok, erdei gyümölcsök azok, amiket régen is ehettek. Amiket mi most megveszünk a zöldségesnél messze több fruktózt tartalmaznak, mert úgy nemesítették őket, hogy édesek legyenek, még a citromot is.


Azt, hogy nem a fogyás miatt esznek, már én is írtam. A fogyás egy mellékes jelenség a sok szénhidrátdús étel, a tartósítószerek és egyéb adalékok pl. ízfokozók elhagyásának következményeként.

260. Mazsinka (válaszként erre: 259. - Chelsey)
2014. jan. 5. 10:24

A paleosók nem feltétlenül a fogyás miatt esznek úgy, ahogy, az egészségüket mind kiemelik, és azt mondják, rendeben vannak, jól vannak. Fogytam gyümik mellett, de elég lassan.


Mellesleg a paleósok azért azon is nevetnének, hogy a gyümölcs és sok zöldség úgy van itt beállítva, mint valami rettegett élelmiszer.

259. Chelsey (válaszként erre: 258. - Mazsinka)
2014. jan. 5. 10:15

Akkor olvasd őket picit jobban:) Amelyik nagy súllyal, IR-el és hasonlókkal van megáldva, az nem fogy abban az időszakban, amikor nagy mennyiségben dinnyézik, töközik stb.


De nekem mindegy, próbáld ki! Aztán lehet, hogy te pont azok közé tartozol, akinek megy így is a fogyás :)

Nekem a sütőtökkel az a bajom, hogy keveset nem tudok belőle enni (i.e. 10-20 deka), aztán hiába eszem belőle egy kajányi mennyiséget egy idő után keringeni kezdek, hogy mit lehetne enni, ami sós. Ilyenkor jön valami szendvics vagy kettő, aztán később előkerül a tökből, ami megmaradt és persze azt is eltüntetem. Na, így tényleg nem lehet fogyni. Persze, ha csak egy kis kimért adag jut mindenkinek, akkor nem gond. Ha nincs több, akkor még én se tudod sokat enni :D

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook