Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akiknek 20 kg feletti súlyfeleslegük van fórum

Akiknek 20 kg feletti súlyfeleslegük van (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
228. Mazsinka (válaszként erre: 225. - Chelsey)
2014. jan. 4. 22:49

Értem, de pl. Szendi oldalán rengeteg a sikertörténet.


Enyhébb cukorbetegségből "kigyógyultak" azok, akik eszerint éltek. Namármost... belevágtak ebbe az életmódba, elolvasták Szendi könyvét, ahogy én is 2 éve, ott írja kerek-perec, hogy lehet enni bármilyen gyümölcsöt, hogy mennyit, arra nincs korlát. Ha ők eszerint éltek, és mégis pozitív dolgokról számoltak be, akkor csak működött az esetükben is annak ellenére, hogy elvileg nem javasolt a gyümölcs... Akkor hogy van ez? Mert tudtommal nincs külön rész arra, hogy aki cukorbeteg, arra nem vonatkozik ez és ez a fejezet... vagy igen?


Egyébként egyetértek.

227. Chelsey (válaszként erre: 226. - 388b941089)
2014. jan. 4. 22:49
És ugyan miért ne vitathatnánk meg? :)
2014. jan. 4. 22:47
ne itt vitkozzatok a dietakrol,hanem tornazzatok inkabb! nem tudom mostmar szebben leirni,bocsanat :D
225. Chelsey (válaszként erre: 224. - Mazsinka)
2014. jan. 4. 22:41

Nem értem, hogy mit nem értesz. A paleósok megmosolyognák, ha valaki azt mondaná nekik, hogy raktározni fognak, ha nem visznek be napi 150g szénhidrátot. Ennyi.


Igen, a gyümölcs megengedett. Igen, a megengedett élelmiszerekből bármennyit ehetnek nincs korlát.

DE aki túlsúlyos és főleg inzulinrezisztens, annak nem jó, ha bármilyen gyümölcsből bármennyit fogyaszt, főleg nem aszalványokat (amiknek egyébként más hátulütője is van, pl. kéntartalom).


Így már érted?

224. Mazsinka (válaszként erre: 222. - Chelsey)
2014. jan. 4. 22:37

:)


Ok, akkor most döntsd el, mi ellen, mi mellett kardoskodsz. Én nem vagyok se up, se paleo táborból való. Paleosók, ha tetszik, ha nem, esznek gyümölcsöt, ha jó, ha nem jó. Ha kedvük szottyan, egész nap azt esznek, és paleosok maradnak. Update-esek pedig u1-es gyümölcsöket esznek, és emellett más ételekből próbálják a 150 gramm ch-t összetákolni, mert azt hiszik, ha ennyit nem esznek meg, raktározni fognak. Ennyi. Ezek a tények... lehet szépíteni, de ez van.

223. Chelsey (válaszként erre: 221. - Mazsinka)
2014. jan. 4. 22:35
Az, amennyiben nem abból építed fel az étrendedet és főleg nem amikor fogyni akar valaki nagyobb súlyról. Aki inzulinrezisztens annak meg kifejezetten rossz ötlet ezeket választani napi szinten.
222. Chelsey (válaszként erre: 217. - Mazsinka)
2014. jan. 4. 22:32

Az egész azon alapszik, hogy hogyan étkeztek az ősök. Nos, az ősök néha ráleltek egy bokorra, amit lelegeltek. Nem napi szinten bármennyi és bármilyen gyümölcsöt. Ráadásul azok a vadgyümölcsök sokkal fanyarabbak voltak. Az édes ízt a különféle nemesítésekkel érte el az ember. Na, ezért nem célszerű orrba-szájba gyümölcsözni, ha már valaki komolyan gondolja.


Túlsúlyosaknak, IR-eseknek kifejezetten nem ajánlott a gyümölcsök válogatás nélküli korlátlan fogyasztása:

[link]

221. Mazsinka (válaszként erre: 218. - Chelsey)
2014. jan. 4. 22:31
Az "ápdétesek" u1-es ételeket esznek, ebbe a kategóriába alapból nem tartoznak bele a "rossz" ch-k. Ezek kilőve, tehát maradnak bizonyos gyümölcsök, bizonyos zöldségek és más, u1-es élelmiszerek. Miért nem paleo a banán, aszalt gyümölcs? Nagyon is az!
2014. jan. 4. 22:30
egyebkent sztem ha vk nagyon ra van allva arra h fogyni szeretne,nem foglalkozik senkivel... engem legalabbis nem foglalkoztatott az h ki mit eszik es mennyit. Nem probaltam ki semmilyen dietat,csak edzettem - most is edzem - mint allat es figyeltem a kajara. Teszta,rizs,cukor minimalba,edesseg SEMMI,kenyer one,hus zoldseggel,rengeteg tojas.mindig annyit ettem h pont eleg volt,ma mar engedekenyebb vagyok magammal,de tartom is a sulyom. Menjetek edzeni rendszeresen heti 4szer,5szor legalabb!ugysincs standard dieta,ami mindenkinek bevaliik,a szervezetetek jelzeseire figyeljetek es kesz!
2014. jan. 4. 22:27
Egyébként pont azért nem értem ezt a raktározósdit, mert ketogénnel is simán lehet fogyni, de még hogy, és akkor hol van a ch? A béka se..e alatt.
218. Chelsey (válaszként erre: 215. - Mazsinka)
2014. jan. 4. 22:25

A szénhidrát alatt egész pontosan szénhidrátokat értek, ha nagyon egzakt választ akarsz, akkor monoszacharidokat, diszacharidokat és poliszacharidokat.


Mivel a paleósoknál nincsenek magas szénhidráttartalmú alapanyagok - néhány kivételtől eltekintve - ezért nem jellemző, hogy napi szinten elérjék a 150 grammot. Persze, ha valaki úgy paleózik, hogy mézzel keveri a banánpürét és aszalt gyümölcsöket szór bele, úgy simán meglesz a 150g. Csak az meg már nem paleo...

217. Mazsinka (válaszként erre: 216. - Chelsey)
2014. jan. 4. 22:25
Ezt nem tudom, miből szűrted le, én nem egy paleósnál olvastam, hogy pl. nyáron tömi a görögdinnyét... és azon él. Másrészt meg az nem a paleo alapja, hogy ne egyél orrba-szájba gyümölcsöt. Ha azt akar, azt eszik. Míg a másik elmegy ketogén irányba. Én sem tudnék állandóan gyümölcsözni, de arra akarok kilyukadni, hogy nem tilos, vagy nem szabály a kevés gyümölcs. Ha te máshogy tudod, világosíts fel, mert én elolvastam Szendi könyvét, talán nem elég figyelmesen, de most le is emelem a polcról, hogy utánanézzek! :)
216. Chelsey (válaszként erre: 214. - Mazsinka)
2014. jan. 4. 22:18
A gyümölcs ehető a paleó szerint, ez igaz. De alapvetően nem gyümölcsevésről szól - vagyis nem esznek belőle orrba-szájba, ahogy írod -, hanem inkább sok zöldségről, némi húsról és magokról. De ezt te is tudod. A paleósok egy része kifejezetten ketogén diétán van, de a többiek se igazán visznek meg 150 grammnyi szénhidrátot napi szinten.
2014. jan. 4. 22:12
Azt azért tisztázzuk le, hogy ch alatt mit értünk bárminemű diéta, életmódváltás esetében. "Jó" ch, ami nem finomított szénhidrát, ami a zöldségekben, gyümölcsökben megtalálható pl., nem a csokis muffinban.
214. Mazsinka (válaszként erre: 213. - Chelsey)
2014. jan. 4. 22:10
A paleósok nem számolnak ch-t sem, kalóriát sem, úgy tudom. Szóval... nem értem, mire akarsz célozni ezzel. A paleósok esznek gyümölcsöt is orrba-szájba, zsírt is... ami belefér. Nem is feltétlenül a fogyás miatt csinálják, az csak a ráadás.
213. Chelsey (válaszként erre: 212. - Mazsinka)
2014. jan. 4. 21:31

"Az "ápdétesek" azt mondják, hogy jobb a ch-t számolni, mint a kalóriát, és napi 150 gramm ch-t illik bevinni, mert különben raktározni fogsz."


A paleósok ezen jót nevetnének. Az a jó, hogy mindenki másra esküszik.

212. Mazsinka (válaszként erre: 204. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 4. 20:01
Az "ápdétesek" azt mondják, hogy jobb a ch-t számolni, mint a kalóriát, és napi 150 gramm ch-t illik bevinni, mert különben raktározni fogsz. Ezt nem tudom, hogy higgyem, vagy sem. Ők azt mondanák, hogy a narancsot este ne edd, semmiképp! Azt hiszem, nem is egyes kód. Lehet, hogy tévedek. Ideálisabb vacsi lenne mondjuk egy tál saláta ráöntve sózott lében eltett tonhal, főtt tojás, túró, ilyesmi. A gyümölcsöknek jobban nézz utána, melyik milyen kódú.
211. Chelsey (válaszként erre: 210. - Luijza)
2014. jan. 4. 19:40
A fejfájás utálatos dolog és ilyen apróságon is múlhat, mint a "vízhiány".
210. Luijza (válaszként erre: 182. - Chelsey)
2014. jan. 4. 19:29
Köszönöm, már jobban vagyok, segített az ivás. Az utóbbi időben töménytelen cukrot, csokit megettem, nehéz a kezdet.
209. a0c1361e44 (válaszként erre: 205. - Icuska538)
2014. jan. 4. 19:22

Én nagyon béna evő vagyok:)

Hét közben a munkahelyen iszok 2 kávét (1 dl tej+0,5dl kávé+2 édeske) és eszek hozzá 1-1 korpás kiflit vagy rozsosat. Talán vajat teszek bele, de inkább nem. Vacsira, amit főztem elég kis adagot. Hétvégén pedig csak ebédelek és iszok 3 kávét az előbb leírtból. Ha nincs főtt kaja hét közben, akkor korpás kenyér és sonka vagy valamilyen felvágott vagy tojásrántotta. Zöldséget köretnek eszek vagy salátának, de nem kaja helyett, ami azt jelenti, hogy eszek pl. rizi-bizit husival, levest sok zöldséggel (karfiol, sárgarépa, kelbimbó), illetve a szokásos savanyúságokat (csalamádé, uborka, stb.) Gyümölcsöt ritkán eszek, mert én csak akkor tudok enne ilyet, ha éhes vagyok, de ilyen ritkán van:)

Nem rég tanultam meg naponta 3x enni, most tervben van, hogy megtanulok 5x enni, de nem biztos, hogy sikerül. Én 1000 kalóriát fogyasztok kb. 1 nap alatt. Persze szoktam enni édességet (csokit, sütit), de most nem fogok, mert az elmúlt 3 hétben sokat ettem. Üdítőt nagyon ritkán iszok, hetente talán egyszer, de lehet sokat mondtam.

208. a0c1361e44 (válaszként erre: 203. - Chestnut)
2014. jan. 4. 19:14
Igen, ennek ez a veszélye.
207. Chelsey (válaszként erre: 204. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 4. 19:13

Szerintem meg vészesen kevés.


Jó mi? :DDD

206. Chelsey (válaszként erre: 201. - A0c1361e44)
2014. jan. 4. 19:12

Van egy ponton túl, amikor már nem raktároz a szervezet, hanem egyenesen fogyasztja magát és nem a zsírokat! Először az izomzat "felesleges" részétől szabadul meg, mivel az sokkal több kalóriát vesz fel és egyébként is a hájat (ha van) őrzi még ínségesebb időkre.


Tessék csak megnézni az éhezéssel fogyózókat. Miért érzik magukat plötyinek ötvenvalahány kilósan? Nem azért, mert nem sportoltak!


Vicces egyébként, mert a sport bizonyos értelemben veszélyes is lehet, ha rosszul választja meg valaki az edzés-étrend kombinációt. Nem biztos, hogy a várt eredményt kapja. (Ezzel nem buzdítok senkit arra, hogy ne sportoljon!!! Szerintem nagyon fontos a sport, de nem azért, hogy lefogyjon valaki, sokkal fontosabb szerepe van a keringés, a közérzet, a kiválasztás, immunrendszer erősítése stb. szempontjából).

205. Icuska538 (válaszként erre: 202. - A0c1361e44)
2014. jan. 4. 19:12
Szia itt is, mit eszel egyáltalán? Jól bírod!!!!!
204. 5c0313b0fc (válaszként erre: 199. - Chestnut)
2014. jan. 4. 18:56

Most miről beszélsz, hogy rámjön az éhség. Egyáltalán nem érzem azt, hogy sokat ennék, vagy keveset, és este zabálnék, vagy délben, vagy akármikor. Úgy érzem, hogy amióta átálltam a gyerektányér használatra és a gyomrom is átállt és elfogadja azt a mennyiséget, egyáltalán nem eszek mennyiségben sokat. Most kezdem "gyakorolni", hogy ne összevissza mindent, hanem figyeljek oda arra, hogy mikor, mit eszek.


Komolyan mondod, vagy csak hülyíteni akarsz, hogy a 90 feletti kg-hoz a napi 1200 kcal, amit a KalóriaBázis szükségesnek tart, és én abból csak 1000 kcal alatt tudok megenni, hogy az a mennyiség "falási roham"??????

203. Chestnut (válaszként erre: 201. - A0c1361e44)
2014. jan. 4. 18:55
Én ha túl keveset eszek, iszonyatosan kiéhezek, és bezabálás lesz a vége.
202. a0c1361e44 (válaszként erre: 200. - Chestnut)
2014. jan. 4. 18:55

Te csupa olyat eszel, ami hizlal szerintem:)

Én pl. alig eszek tésztát, talán havonta egyszer, sosem eszem joghortut, mert az is hizlal, sajtot sem, sok gyümölcsöt sem. Majonézt sem eszek....

201. a0c1361e44 (válaszként erre: 196. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 4. 18:53

Ááá, én nem hiszek a raktározásban:)

Ha így lenne, akkor Etiópiában sok kövér ember lenne.

200. Chestnut (válaszként erre: 198. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 4. 18:52
Szeretem a halat én is nagyon, én majonézzel, paradicsommal szeretem, kis ruccola ágyon. De persze a puha fehérkenyeres tunkolás is élénken él az még az emlékeimben.
199. Chestnut (válaszként erre: 196. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 4. 18:51
Ma mi volt a menüd? Azért eszel így, mert a családtagjaiddal külön ülsz le, vagy ekkorra jön ki rajtad a napi nagy éhség?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook