Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akiknek 20 kg feletti súlyfeleslegük van fórum

Akiknek 20 kg feletti súlyfeleslegük van (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
198. 5c0313b0fc (válaszként erre: 195. - Chestnut)
2014. jan. 4. 18:50

Egyrészt leöntöm az olajos lé nagyját, másrészt a halakat kiskanállal összedarabolva, nyakon-öntöm citromlével. Enyhe, piháns savanykás ízű kaja, én szeretem.

Persze valamikor finom puha kenyérrel kitunkoltam a tányérból a "szaftot" is, de ez most így leöntve az olaj nagyját, a citromlével kavarva a maradékot, ehető kenyér nélkül is. Próbáld ki!

197. Chestnut (válaszként erre: 196. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 4. 18:50
Igazából az első bekezdésedre írtam, hogy próbálod magad szoktatni, hogy csak 2-3x vacsizz. De amit tegnap ettél, az teljesen normális, sőt, nagyon is jó, sok értékes fehérje.
196. 5c0313b0fc (válaszként erre: 193. - Chestnut)
2014. jan. 4. 18:47

Mert szerinted egy doboz olajos hal (= nettó tömeg 10 dkg) az vacsira sok? És majd kb. este 7 óra, fél 8 körül egy narancs kiegészítésként?

Az ebédem a müa. gyerektányérral együtt (= 10 dkg) volt 30 dkg, tehát a nevenincs rakott összesen volt 20 dkg. Kenyér, egyéb semmi hozzá, hiszen benne volt a főtt tészta.

A KalóriaBázis szerint a napi szükséges 1200 kcal-ból ma sikerül a naranccsal együtt alatta maradnom az 1000 kcalnak, holott napközbeni sétával tornával elégettem cca 300 kcal, tehát 1500 kcalt is ehettem volna. Elvileg! Ha túl keveset eszek, a szervezet elkezd tartalékolni, márpedig akkor lesz csak hiábavaló az erőlködésem!

195. Chestnut (válaszként erre: 189. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 4. 18:43
Bár hülyeséget írtam, ez a "három" vacsi nem sok, és igen jók, a tejföl helyett ha szereted, egyél joghurtot, bár én is sokkal jobban szeretem a tejfölt. Az olajos halat magában meg bírod enni? Nekem ahhoz a kenyér sajnos muszáj. Vagy leöntöd a levét?
194. Chestnut (válaszként erre: 192. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 4. 18:40
Ez aranyos!:)
193. Chestnut (válaszként erre: 189. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 4. 18:35
Mennyire szoktál kiadósan ebédelni? Mit? Lehetséges, hogy ha ez teljesebb értékű, akkor kevesebb vacsora is elég lehet?
192. 5c0313b0fc (válaszként erre: 191. - Chestnut)
2014. jan. 4. 18:34

Maradékokból csináltam a "nevenincs rakottat":

jénai aljába tejföl, arra a kimaradt főtt tészta, rá most főtt tojást karikáztam (ha nincs pörköltmaradék, vagy virsli,) a tetejére raktam a kimaradt párolt káposzta-salátát, azt ismét megkentem tejföllel, rá reszelt sajt, be a mikróba.

Ha több, akkor zománcos tepsiben kell összerakni, és sütőben ráolvasztani a sajtot.

Maradt még holnap ebédre is!

191. Chestnut (válaszként erre: 189. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 4. 18:27
És az ebéd?
190. Chestnut (válaszként erre: 186. - Mazsinka)
2014. jan. 4. 18:27
Én mindent eszek, de mértékkel. Cukrot nem persze. Lisztet teljes kiörlésűt és nagyon mértékkel. Ma pl. nem volt egy pici sem. Hús és zöldség tisztán hamar unalmas lesz, rizst is eszek picit, nagyon mértékkel. És tésztát is fogok, ha az jön sorba. Sajnos 30 kg van előttem, de minimum 20 kg, nem akarom feladni, mert sóvárgok és tiltólistára teszek egy halom hétköznapi dolgot.
189. 5c0313b0fc (válaszként erre: 185. - Mazsinka)
2014. jan. 4. 18:19

A két étkezés közötti idő:

Most tanulom, hogy reggelizzek, tízóraizzak, és este legyen elég 1 vacsi! Az elmúlt 30 évben csak ebéd, vacsi pedig 2-3 alkalommal.

Tegnap este főtt tojás volt a vacsim tejföllel elkeverve, ma egy doboz olajos halat ettem, majd még (bőven belefér a kcal-ba) később egy narancsot elmajszolok. Bízom benne, hogy ezzel a mai napi vacsi kész is! :)))

188. 5c0313b0fc (válaszként erre: 185. - Mazsinka)
2014. jan. 4. 18:15

Köszi!

A KalóriaBázist úgy állítottam be, hogy heti fél kg. fogyás. Persze (ahogy itt írtam is valahol, meg kellene találnom, hogy a mérleg a lakás melyik pontján nem hazudik!) És valójában most ünnep után kezdtem (volna), de először ki akarom, akartam a hűtőt "takarítani" a maradékoktól, mert az ünnepek alatt azért csak-csak bebűnöztem, kaja-maradékot pedig nem dobok ki!

Napi torna nagyon gyenge először itthon, de az elmúlt hónapokban elhanyagolt napi sétát ismét csinálom, és csinálni fogom, no meg igyekszem a norbi-kódok szerinti kajákat, annak útmutatója szerint enni. Gondolom, aki csak a Kalóriaszámolást csinálja és azzal fogy, akkor ha én a norbi-kódokat mellé-téve, + a torna, azért a heti fél kilónak csak-csak össze kellene jönnie!


Szerinted, neked mi a véleményed????

187. patapucs (válaszként erre: 186. - Mazsinka)
2014. jan. 4. 18:11
Ügyi vagy! :-)
186. Mazsinka (válaszként erre: 184. - Chestnut)
2014. jan. 4. 17:59
Elhagyom a lisztet, tésztát, kenyeret, rizst, cukrot. Ezek közül csak a cukrot helyettesítem xilittel. A többit nem. Ezért a levesbe nem teszek tésztát, tésztás ételeket nem főzök. Hús és zöldség ilyenkor a menü, vagy saláta, esetleg kompót xilittel. Nem habarok, rántok, sűrítek, s kenyeret nem eszem az ebéd mellé. S már meg is van oldva a probléma.
185. Mazsinka (válaszként erre: 178. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 4. 17:53
30 kilót kiegyensúlyozottan kb. egy év alatt le lehet adni, persze előbb is, de ki tudja, hogy érdemes-e. Arra vigyázz azért, hogy ne térj le az útról, mert ha "szépen lassan" akarsz lefogyni, akkor egyszer csak azon kapod majd magad, hogy elmúlt egy csomó hónap, és még mindig "sehol "se tartasz, miközben megvonsz magadtól ételeket... ezért könnyen feladod. Vagyis indulásképp nem árt konkrét célokat megfogalmazni, és szigorúbban venni. Én is sokszor azért stagnáltam hónapokig, mert azt hittem, hogy "belefér" olyan étel, ami nem fér bele. Szóval...nem szabad áltatni magunkat, csak következetesen. Ez is tapasztalat. Azt javaslom, a vacsorát ne hagyd el! Egyél salátát főtt tojással, túróval, virslivel. Az sem jó, ha két étkezés közt egy csomó idő eltelik.
184. Chestnut (válaszként erre: 174. - Mazsinka)
2014. jan. 4. 17:19

Szerintem is csak ez a módszer lehet a nyerő. Abba bele lehet őrülni, ha mindig mérünk, és ha mást főzünk, mint amit a család eszik. Sok zöldség, értékes szénhidrátok, finom husik.


Ha valakinek van kedve, leírhatná, hogy miket eszik, főz, ezzel sokat tudnánk segíteni egymásnak, ötletet meríteni, stb.


Nálunk karfiolleves volt az ebéd, sok répa, borsó is volt benne, így senki nem szólt, hogy nincs benne tészta, sőt a répát gyufatészta formára vágtam. 2 cukkini közepét kiszedtem, sovány sertéshússal (negyed kiló elég ehhez), összesütöttem, egy evőkanál tejföllel krémesre kevertem és visszatöltöttem bele. A gyerekeknek a harmadik cukkinit kirántottam. Párolt zöldséget készítettem mindehhez. Holnapra bepácoltam csirkemellet mustárosan, mellé sült répa és krumplikockák lesznek rozmaringgal fűszerezve, és a maradék párolt zöldség.


Sajnos sokszor nem vagyok kreatív a konyhában, így jól jönnének tippek.

2014. jan. 4. 17:11

Sziasztok!

Én is ma kezdtem az életmódváltást. Tavaly szinte folyamatosan minden héten, minden másnap kezdtem fogyózni. Eredmény: plusz 15 kg. Szóval sikertelenség a köbön. Idén jobban akarom csinálni. Idén jobban FOGOM csinálni. Ma reggel 90,6 kg-t mértem.

182. Chelsey (válaszként erre: 180. - Luijza)
2014. jan. 4. 16:48
Igyál egy picit több vizet, az segíthet! :)
181. patapucs (válaszként erre: 180. - Luijza)
2014. jan. 4. 16:47

Szia!


Kitartás!

Nekem tavaly 3-5 napig fájt (már nem tudom pontosan), de utána kitisztultam kissé és sokkal jobb lett.

180. Luijza
2014. jan. 4. 16:41
Sziasztok csajok! Nekiálltam a 90 naposnak, remélem hatásos lesz! Ez az első napom, nagyon fáj a fejem a cukormegvonástól.
179. patapucs (válaszként erre: 176. - 388b941089)
2014. jan. 4. 15:36
Nem te vagy az egyetlen... :-)
178. 5c0313b0fc (válaszként erre: 174. - Mazsinka)
2014. jan. 4. 15:07

Teljes mértékben egyetértek veled!

Semmi értelmét nem látom annak, hogy kemény, minden "jótól" megfosztva magam étrend alapján pár hónap alatt leadjam a közel 30 kg többletemet, és utána visszatérve az eredeti helytelen étkezési módra, gyorsan visszaszedni azt.

Nálam a mumus a kenyér és főtt tészta-féleség. Ezt már sikerült szinte tizedére csökkentenem, ha még odafigyelek a többi hasznos tanácsokra is (= este ne vacsizzak 2x, 3x, meg egyek több gyümölcsöt, és emeljem fel a fenekemet egy kis napi tornára), bízom benne, hogy olyan étrend-életmód kialakítása lehet, amely nyomán ha lassabban is, lemennek a plusz kilók, és tartani is tudom hosszú távon.

Ehhez erősen használom a KalóriaBázist, és most a Norbi-kódokat figyelem, igyekszem azt is az előírás szerint betartani. Valójában most az idén álltam rá erre, majd látjuk mi lesz belőle.


Örülök, hogy nemcsak én gondolkodok így, majd beszélünk még!

177. 388b941089 (válaszként erre: 150. - ChrisTai)
2014. jan. 4. 14:21

en vezetek naplot de az elso 5 honap volt az izgi :) azota csak annyi van benne h szetedzem az agyam es fajok, a sulyomat pedig tartom.


Viszont egyet kell ertsek Irisszel. Nagyon jokat ir. Mozogjatok nagyon sokat es a kajara pedig figyeljetek oda,ne zabaljatok. Akkor menni fog a fogyas es a szintentartas is! Sok sikert mindenkinek!

176. 388b941089 (válaszként erre: 170. - Mazsinka)
2014. jan. 4. 14:15
vegre vk. aki hasonloan gondolkodik mint en. en is mindenfajta dietat baromsagnak tartok. egeszseges etrend,ennyi. egy olyan rendszert kell kialakitani ami hosszutavon mukodik.
175. Icuska538 (válaszként erre: 174. - Mazsinka)
2014. jan. 3. 20:49
Hát ezek mintha az én gondolataim lennének.
2014. jan. 3. 20:33

Az én történetem elég hosszú, sok-sok nagy fogyással, visszahízással, próbálkozásokkal, tapasztalatokkal, elbukásokkal, újra és újra felállásokkal. Alapvetően tudom, hogy mit és hogyan kéne, de guru nem vagyok semmiben sem. Egy biztos, uncsi, közhelyes, és én is sokszor próbáltam kibújni alóla, megcáfolni, de nem lehet: csak életmódváltással lehet nagyobb célokat elérni, ami a fogyás után nadrágszíjeresztéssel akár, de tartható lehet. Prédikálni nem fogok, mert visszaeső vagyok... :) Szeretek enni, nagyon, nem azért eszem, hogy éljek, hanem fordítva. Logikátlan kettősség azonban az, hogy az egészséges táplálkozással is nagyon tudok azonosulni, ha elszánom magam.


Sokféle módszerrel megismerkedtem már, és mindből kiszűrtem azt, ami szimpi volt. Szerintem a mértékletes húsevés annál több (főleg nyers) zöldséggel, némi gyümölccsel és magokkal kombináció eredményes lehet bőséges folyadékfogyasztás mellett, kiegészítve némi sporttal. Aztán ha már benne vagy, beleáshatod magad jobban a témába, és eldöntheted a folytatást.

173. 408020f45e (válaszként erre: 143. - Marlenka70)
2014. jan. 3. 20:32
Igen. Most kezdtem el egy újabb kört!:)
172. Icuska538 (válaszként erre: 170. - Mazsinka)
2014. jan. 3. 20:21
Szia Mazsinka! Ezt kipróbálom , te ezzel fogytál, mennyit ,mennyi idő alatt?
2014. jan. 3. 20:19
Nekem is , ezen a fórumon mit kapunk amitől könnyebben fogyunk? Vagy itt is csak kitartó életmódváltással megy?
170. Mazsinka (válaszként erre: 168. - Marlenka70)
2014. jan. 3. 20:14
Felesleges pukkancskodni. Honnan veszed, hogy pl. engem nem érint a téma? Volt már jónéhány nagy fogyásom, amit írok, azt tapasztalatból írom. Ötnapos, tíznapos, 90 napos, káposztaleves stb. diéták, fehérjeporos léböjtök halálra vannak ítélve, hidd el. Mivel kényezteted a szervezetedet: porral, lével? Szerinted az jó neki? Ez egy kiegyensúlyozott étrend? Ne légy szemellenzős! Szép eredményeket máshogy is elérhetsz, egy hosszabb, tarthatóbb módszert választva. Egyél húst sok zöldséggel, némi gyümölcsöt és magot, igyál sok vizet, és sétálj nagyokat. Szerintem, ha elkezded, az első hónapban garantáltan fogysz öt kilót, ha 20-30 kiló felesleged van.
169. a0c1361e44 (válaszként erre: 168. - Marlenka70)
2014. jan. 3. 20:05

Nem kell elmenned ez a te fórumod. Én többet nem írok ide, jó?


Sok sikert!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook