Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


508. f8db0709b8 (válaszként erre: 506. - Kanada)
2009. jún. 3. 09:18

Párom melózik és nem nagyon tudok itt lenni,mert a kicsi nagyon eleven.Ha meg szabadnapos párom,azt együtt töltjük,meg intézzük a hivatalos dolgokat!Viszont utána tudok lenni kicsit:)

Na meg a verseny is,mert kampányolok,hogy legalább a 8.hely megmaradjon,mert a fórumosok nagyon felboritották a 10es listát!Abban benn kéne maradni:)

Puszi

507. kanada
2009. jún. 3. 08:33

Timi!!!!!!!!!!!!

Mi van veled ???? Elvesztél!!!!

506. kanada (válaszként erre: 505. - F8db0709b8)
2009. jún. 3. 08:32

Szia!


Köszönöm:):)


Mostanában sokat menős vagy:):)!! Vigyázz magadra!

Puszi!

505. f8db0709b8 (válaszként erre: 504. - Kanada)
2009. jún. 3. 05:44

Szép reggelt!

Kanada!Szoritok!!

Ennyit sztk-ról.

Ma se nagyon vagyok,mert menős dolgom van.Remélem azért jól vagytok!?

Én egy kicsit fájok,de nem vészes.Puszi

504. kanada (válaszként erre: 503. - Ditta73)
2009. jún. 2. 20:05

Szia!


Igen!! Igaz ez nem gerincsérvvel kapcsolatos!

De, 90 %.hogy műtenek egy kis ököl nagyságú cisztám van! 1 hónap alatt a rendelőben nem vették észre!

Ezért kellett elmennem egy magánorvoshoz ő egyből észrevette!

503. Ditta73
2009. jún. 2. 15:03

Szia!

Te hogy vagy? Van már vmi fejlemény?

502. kanada
2009. jún. 2. 10:19

Sziasztok!!!!



Hogy vagytok? Milyen volt a hétvége?

501. f8db0709b8 (válaszként erre: 500. - Ditta73)
2009. jún. 2. 06:05
Szia!Köszönöm!:)
500. Ditta73 (válaszként erre: 499. - F8db0709b8)
2009. jún. 1. 20:04
Nincs jó, vagy rossz úszásmód, lehet hogy vkinek a mellúszás a jó, másnak meg a hát.Mindig a tünetekre kell figyelni, próbáld ki, ha közben vagy közvetlenül úszás után megfájdul a derekad, akkor nem jó.Ha semmi rosszat nem érzel, akkor hajrá. Ez egyébként minden sportra vonatkozik.
499. f8db0709b8 (válaszként erre: 498. - Ditta73)
2009. máj. 31. 15:02

Szia!Olvasom,hogy gyógytornász vagy.....persze amit kérdezni szeretnék ehhez nincs köze.

Igaz az,hogy úszni gerincműtét után,csak háton javasolt?

Mert papiromon szerepel az uszás,de utána mondták,hogy a mellúszás nem tesz jót.Viszont háton meg nem tudok uszni:(

Köszi a válaszod!

498. Ditta73 (válaszként erre: 496. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 31. 14:49

Nem hiszem, hogy elkapkodtam volna, mint írtam semmit nem változott a kezelésekre (hidd el tornáztam eleget).Azt viszont tudom, hisz ez a szakmám, ha sokáig van az ideg nyomás alatt, akkor hiába az operáció, nem fog tudni regenerálódni, vagyis gyenge marad a lábam (nem tudtam pl lábujjhegyre állni)és ami még zavaróbb a zsibbadás, mert azt ugye belátod, hogy néha muszáj autót vezeteni és elég balesetveszélyes ha közben le kell nézni a pedálokra, mert nem érzem a lábammal.

Örülök, hogy téged nem kellett műteni, én is csak a legvéső megoldásként javaslom.

Egyébként a futás nem tilos, esetleg átmenetileg nem javasoljuk.Én pl Pilatesezem, görkorizom, futok, uszom rendszeresen és soha nem fáj semmim.

497. kanada (válaszként erre: 496. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 31. 09:17

Szia!


Nálam is vannak olyan időszakok amikor nem tudok tornázni vagy azért mert annyira fáj a jobb oldalam, vagy azért mert napközben ügyintézek, főzők, egyéb házi munkák után pedig már nincs erőm tornázni!

De, most nagyon igyekszem!!!!

2009. máj. 30. 21:40

Hát ez szuper!

Akkor lehet, hogy elkapkodtad?

Nekem is érzéketlen a lábam itt-ott, de az nem zavar, én is sántítottam sokáig és nem azért mert fáj, hanem az esett jól.

Hogy mennyi idő után használt? Azt így nem tudom megmondani, az biztos, hogy napról-napra egyre jobb volt. Az biztos, hogy 2000. október 15-től jártam gyógytornára, és a következő évtől már igen ritkán fájt valamim.

Éveken át én is naponta tornáztam, aztán volt, hogy nem volt időm így kimaradt. Volt olyan, hogy hónapokig nem tornáztam, aztán újra elkezdtem, nehogy megint beinduljon a derékfájás.

Múlt évben 1 napot nem tornáztam, mert beteg voltam és nem lehetett mozognom, és nem is bírtam. Húsvétkor kezdtem újra a tornát, de most durvát, mert fogynom kell néhány kilót a hosszú tunyaság megtette hatását.

Van olyan gyakorlat, amit abba hagytam, mert másnap éreztem, hogy nem jó a derekamnak, de az össze többit bírom, még a futást is bár azt elvileg nem szabad.

Ja és ami vicces.

Voltam dolgozni egy partnernél 1 napot, ahol igen drága székek vannak, direkt derék betegeknek. 1 nagy rugón van az ülöke. Hát kikészítette a derekamat, azt hittem, hogy gyógyszer kell.

495. Ditta73 (válaszként erre: 484. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 30. 20:02

Egy gyógytornász akkor megy bele a műtétbe, ha muszáj.És sajnos nem nagyon volt más válsztásom. A fájdalmat el tudtam volna viselni, hiszen végigkínlódtam a terhességem, meg utána még 8 hónapot.Amikor kiszakadt a sérvem, pár nap alatt elmúlt nagy fájdalom, de legyengült a lábam, járáskor is sántítottam, futni meg abszolút nem tudtam de a legzavaróbb a talpzsibbadás volt, mert nem éreztem vezetéskor, hogy nyomom-e a pedált.Ekkor döntöttem a műtét mellett, persze miután a konzervatív terápia semmit nem változtatott a helyzeten.

Abban igazad van hibáztam akkor, amikor a derékfájásom elbagatellizáltam, azt gondoltam (mivel a terhesség alatt kezdődött, és soha nem a derekam, hanem az az izület fájt ahol a csípőlapát a keresztcsonthoz izesül)hogy csak a medencém "nyílik", ezért fáj.Valóban előttem volt az összes tünet amit a porckorongsérvről tanultam, de nem véletlenül alapszabály az eü.-ben, hogy saját magad és közvetlen hozzátartozód ne kezeld, mert nem tudsz objektív maradni.

De semmi nem történik véletlenül, mert nagyon sokat profitáltam a saját betegségemből.Az elmúlt 7 évben rengeteg sérvest kezeltem 98%-ban sikerrel, tehát elkerülték a műtétet.

Egyébként én is a mai napig minden áldott nap tornászom, és mondhatom hogy teljesen panaszmentes vagyok!!!!

494. kanada (válaszként erre: 493. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 30. 13:55

Szia!:)


Te mennyi ideig tornáztál rendszeresen? És mennyi idő után érezted, hogy jobban vagy?

2009. máj. 30. 08:50

Igen, igen. A lényeg, hogy mindenkinek más.

Én sosem engedném a műtétet.

És már azért sem ami Filcikével történt.

Én szerencsés vagyok, mert a gyógytorna segített, de az is lehet, hogy nem szerencs csak egy nagyon jó gyógytornász.

Én a sport kórházba jártam. Aztán minden nap 15-20 perc torna.

És igen ha elragadtatom magam (neik esek takarításnak, cipelek, stb.) akkor fájdogál, de már sosem úgy, mint a torna előtt/nélkül.

Abban is szerencsés vagyok, hogy a férjem sok mindent megcsinál helyettem, ha látja nem vagyok jó paszban.

Én nagyon megtanultam élni ezzel a betegséggel, gondolom azért nincs már annyi gondom vele.

A lábérzéketlenségem azóta is meg van. Az egyik (bal) lábamon a vádlimon a sok görcsöléstől az izom kicsit elsorvadt, de próbálom azt is mindig karbantartani tornával, hogy ne menjen tönkre teljesen.

Nekem a gyógyvizek sem váltak be. A tapolcai barlangfürdő után napog fáj mindenem.

Ja és még nem írtam: lehet, hogy csak nagy a fájdalom köszöböm, de 2000. óta szinte gyógyszert sem szedek. Pedig addig volt minden (donalgin, mideton, scutamil c, erős fájdalom csillapítók) Ha manapság fáj, ami nem hasonlítható a régi fájdalmaimhoz, beszedek néhány algopyrint.

Természetesen tartok tőle, hogy megint beindul, de remélem a torna még sok-sok évig megóv.

Nekem is volt olyan, hogy annyira fájt a derekam és lábam, hogy a férjem ölbe vitt az orvoshoz, de örülök neki, hogy ez már csak a múlt.

Nekem volt egy váll gyulladásom is (az egértől), az pont annyira fáj, mint a derék. Az orvosom 1 hét gyógyszer szedés után azzal is gyógytornászhoz küldött. Azt mondta olyan leszek, min Schwarzenegger:-), azt is rendbe tette, és mivel tudom, hogy el meszesedett a vállam a sok gyulladástól, azt is mindig tornásztatom, azóta a vállam sem fáj.

Nekem ez jött be, remélem mindenki meggyógyul valahogy ebből a betegségből. Az, hogy kinek hogy sikerül a saját döntése.

És amiért nem szeretném a műtétet: Én amilyen "különleges" vagyok, úgy is mondhatnám, hogy szerencsétlen, bár az ismerőseim azt szokták mondani, hogy különleges embernek különleges történések járnak..... Volt egy műtétem nem rég és természetesen benne voltam a 0,05% kockázatban. Nem akarok tolókocsit, inkább tornázok!

Vigyázzatok magatokra!

492. f8db0709b8 (válaszként erre: 488. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 30. 05:39
Szia!Nekem lebénult a lábam,valószinű én irtam előrébb is,ujra tanultam járni...3.műtéten estem át április 7én....és én most vagyok 30 éves....:((
491. f8db0709b8 (válaszként erre: 487. - Kanada)
2009. máj. 30. 05:36

Sziasztok!Ezt a részét már megbeszéltük!

junius 20ig!

puszi,szép hétvégét!

490. kanada (válaszként erre: 488. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 29. 22:58

Ahány ember annyi féle! Ezt azért írom mert valakinek szerencsére sikerül a műtéte és jobban érzi utána magát és valakinek nem sikerül!

Nehéz ha döntés előtt áll valaki! Filcike jól érzi magát szerencsére!!

Ismerek olyat is aki mondta, hogy ne engedjem megműttetni magam ha esetleg azt mondják!

Remélem nem kerül rá sor!


Ezért is kutatok, keresek, kérdezek, hogy többet tudjak! Mert én olyan kis kiváncsi vagyok:):)!!


Mindenkinek fájdalommentes hétvégét kívánok!!

489. kanada
2009. máj. 29. 22:49

Hát mégis tornáztam azt hittem nem fog menni!Ment muszáj jobban lennem! Tudom türelmetlen vagyok, de már nagyon unom,hogy január óta nem érzek javulást szerencsére rosszabbul sem vagyok!


Sziasztok!!!:):)

2009. máj. 29. 22:37

Ma még egyszer utoljára:-)

Természetesen mindenkinek más, de érdemes kipróbálni mindent, ami segíthet.

Egyébként az én nagynénémet is megműtötték, de azóta is ugyan úgy fáj a dereka és a lába. A tornát nem próbálja ki, hiába látja, hogy én jól vagyok.

A másik nénikém sokszor olyan állapotban volt, hogy nem tudott magáról, ORFI-tól kezdve minden kórházba kezelték. Valaki írta itt a fórumon, hogy beindult a bénulás és ezért kellett megoperálni, hát a nénikém is így volt, de ő nem engedte. Amikor kezdőtek a problémái kb. 30 éves volt, most 60. Igen fáj neki sokszor, de nem bánta meg, hogy a műtétet nem engedte.

Jó hétvégét mindenkinek!!!

487. kanada
2009. máj. 29. 21:58

Szia Filcike!


Kerestem valamit a fórumon és azt is elolvastam amikor írtad, hogy minek kértem ki annyi orvos véleményét azt hiszem félreértettél!

Én nem kértem ki több orvos véleményét hanem ennyi helyre küldtek, és csak most esett le,hogy mire gondoltál:):):)!


Puszi!:):)


/meddig lehet szavazni?/

486. kanada
2009. máj. 29. 21:37

És persze mindenkinek nagyon jó hétvégét kívánok!

Üdv.:):)

485. kanada (válaszként erre: 483. - Timot)
2009. máj. 29. 21:35

Szia:)


Neked is jó hétvégét!!

2009. máj. 29. 21:15

Hali!

Egy gyógytornász belemegy műtétbe?

Miért nem próbáltad ki a gyógytornát?:-))))

Az én orvosom azt mondta, hogy akkor menjek rögtön sebészhez, ha a combom belső része zsibbad.

Mágnes: vettem mágneses lepedőt, hát rendesen szétszedte a derekamat. Ez sem nekünk való.

483. timot
2009. máj. 29. 21:15

Sziasztok!


jÓ HÉTVÉGÉT MINDENKINEK!:)

482. kanada (válaszként erre: 480. - Ditta73)
2009. máj. 29. 20:43
Köszönöm,hogy válaszoltál! Sajnos akkor ebből kimaradok! Pedig nagyon szerettem volna!!
481. kanada (válaszként erre: 479. - Ditta73)
2009. máj. 29. 20:22

Én Budapesten lakom és itt nem támogatja a TB.

Legalábbis nekem ezt mondta az Amerikai úti kórházban az idegsebész!

480. Ditta73
2009. máj. 29. 20:19
A gyakorlatot mindig a tünetek határozzák meg, ebből adódóan egyéni a kezelés.
479. Ditta73
2009. máj. 29. 20:18

Hol nem tb támogatott? Én Győr környéki vagyok, saját vállalkozásban dolgozom, én is is csinálom tb-re.

Egyébként ez nem torna, hanem egy módszer, amellyel leteszteljük, hogy honnan ered a fájdalom, ennek tükrében kap a beteg egyfajta gyakorlatot, amit 2-3 óránként csinálnia kell.A gyógytornász pedig bizonyos időközönként leellenőrzi a beteg állapotáté és ha kell változtat a gyakorlaton, amig a beteg teljesen meg nem gyógyul (jó esetben).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook