Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! fórum

Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
519. Orsi1971 (válaszként erre: 516. - B2fdf37818)
2011. okt. 7. 18:04
Szia Szilvi! Üdv itt közöttünk! Milyen formában adtad az Aloe Verát??? Én már mindent kipróbálnék hogy jó legyen neki, ha fáj és ezt még nem próbáltuk.
518. b2fdf37818 (válaszként erre: 504. - Orsi1971)
2011. okt. 7. 15:42
Amikor én voltam bent, akkor ki kellett menni a nővérpulttól nem messze lévő terembe enni, nem vihettük a szobába sem be. Én hazait ettem végig, mert a szoptatás miatt mindig lemaradtam az ebédről. Nem tudom azt írtátok-e már, a gyerkőcnek miket kell vinni, nekünk akkor csak popsikrémet, alkoholt meg gézt raktak ki, de popsitörlőt már nem, meg a napi 5 pelus volt csak. Szülés után rögtön saját ruciba öltöztették fel, oda is érdemes sztem már saját kis takarót vinni. Mivel nekem császár volt, így az apukájának adták oda, de közben megindult egy szülés, és a szülésznőnek be kellett menni, így apuka fogta kint a szülőszoba előtti folyosón negyed órát a babát az emberek között és ő is hozta le utána az osztályra.. :) Mellettem volt egy csajszi, neki normál szülése volt, ő aloe verával fújta a gátmetszését, azt mondta nagyon sokat használt.. ez most jutott eszembe.. :)
517. b2fdf37818 (válaszként erre: 511. - Sába 79)
2011. okt. 7. 15:14
Én gyógyszertárban kaptam egy homeopátiás kis füzetet a várandós anyukák részére. Van valami gél is, ami állítólag könnyíti a szülést, csak horror az ára. :(
516. b2fdf37818 (válaszként erre: 508. - Orsi1971)
2011. okt. 7. 15:12
Szia Orsi1971! Nagyon hasfájós a babád? Aloe verát próbáltál már neki adni rá? Nekünk az vált be, egyáltalán nem fáj neki azóta. :)
515. b2fdf37818 (válaszként erre: 513. - Sába 79)
2011. okt. 7. 15:09

Sajnos még nem tudtam végigolvasni a beszélgetéseteket,de igyekszem!! :)

Nekem császáros szülésem volt, mert nem fordult be a gyerkőc, és nem vállaltam a megfordítást. Homeopátiás bogyókat használtam én is utána és abszolút elviselhető volt a "fájdalom". :) Magáról a kórházról csak jót tudok én is mondani, én 3 ágyas szobában voltam, a fürdő teljesen korrekt volt. Akkor került oda az osztályra egy új nővér, talán Tímeának hívják, vékony fekete hajú fiatal Hölgy, engem ő fürdetett meg a szülés után és hihetetlenül aranyos, kedves, segítőkész volt. Nagyon-nagyon sokat segített, lehet ha mást kapok, akkor nem úgy vészelem át azt a pár napot bent. A csecsemősöknél a Zsuzsa nővér volt nagyon kedves, rendes velem, illetve volt még egy fiatalabb is, sajnos az ő nevére nem emlékszem, mert csak éjjel volt ott. Én a Zsuzsa nővérnek köszönhetem, hogy hazaengedtek minket. Volt jó pár negatív élményem is, de senkit nem szeretnék megrémíteni, így azokat csak akkor írom le, ha kíváncsiak vagytok rá.. De a második gyerkőcöt is ott fogom szülni mindezek ellenére!! :) :)

514. Orsi1971 (válaszként erre: 511. - Sába 79)
2011. okt. 7. 15:06
A szülésznő mondta a bogyókat, a málnalevél teát meg a húgom ajánlotta. Ez utóbbi olyan közismert dolog.
513. Sába 79 (válaszként erre: 512. - B2fdf37818)
2011. okt. 7. 14:56
Húúúúdejó! Üdv köztünk! Várjuk a tapasztalataidat! Szomjasak vagyunk rá!!!!!!!
2011. okt. 7. 14:46
Sziasztok! Én áprilisban szültem a kisfiamat az István kórházban, szeretnék csatlakozni a fórumhoz, hátha a tapasztalataimmal segítségére lehetek valakinek. :)
511. Sába 79 (válaszként erre: 510. - Orsi1971)
2011. okt. 7. 13:09

Ez szuper, hogy tetszik neki a hason alvás! Én is alig várom már hogy ÉN HASON ALHASSAK! :D

Gyönyörű a kisasszony! De tényleg!

Ezt a sok bogyót pedig ki mondta neked? A Horváth doki? Honnal lehet ezektől tudni? Én tegnap voltam 32 hetes!

2011. okt. 7. 12:38

Szia Sába!

Málnalevél teát ittam (napi 3x2dl) a 36. héttől, és ugyancsak akkortól szedtem a következő bogyókat: cimicifuga racemosa ch15, valamint caulophyllium ch 15. Napi 1X5 bogyó. Egyik héten egyik, másik héten a másik volt műsoron. A szülőszobán 20 percenként kellett váltogatni őket.

Sikerült feltennem 2 új képet. Apumnál készültek vidéken.

A hason alvás meg annyira jól megy, hogy még mindig szunyál a lány. Bár jobb is, mert brutálisan elromlott az idő a tegnapihoz képest és én még nem vagyok felkészülve arra hogy kivigyem a hidegben. Éppen száradnak az őszi-téli ruhácskái. Holnap már mehetünk! :)

509. Sába 79 (válaszként erre: 508. - Orsi1971)
2011. okt. 7. 11:32

Nagyon köszönöm! Hogy megy a hason alvás? Remélem minden rendben van Esztivel! Olyan édes baba!

Anyukám is homeós bogyóktól jött ki a naaaaaaaagyon súlyos allergiájából, úgy, hogy nem hitt benne!

Sőt ott derült ki mire is allergiás. Már utolsó lehetőségként végső elkeseredésben fordult homeóshoz, és lám-lám! Szerintem használ valamit!

Egyébként ezeket hol lehet beszerezni, vagy mikortól kell szedni?

2011. okt. 7. 11:08

Én is használtam homeós bogyókat a szülésznőm tanácsára - bár én sem hittem benne. Eszter bő 4 óra alatt született meg. Hogy ez segített-e? Soha nem fogjuk megtudni, de ártani biztosan nem ártott! :) A "végeredmény" itt szuszizik mellettem, most először altatom hason, így minden rezdülését figyelem. Így nem fáj annyira a pocak.

Sába, gyönyörű lett a babaszoba fala! Ügyes vagy!

507. Snido
2011. okt. 7. 09:55

Én használtam homeót. Szülés előtt, alatt, és után is.

Azt nem tudom, hogy mi lett volna, ha nem szedem, de 6 óra alatt megszületett a lányom. Amúgy az egyik bogyó lerövidíti a vajúdás időszakát méhnyakizom-tágító hatása miatt.

Én nem gondolom, hogy hit kérdése lenne. Ismerek olyat, aki szedett bogyókat(allergiára), egyáltalán nem hitt benne, és egyszer csak azt vette észre, hogy használ. Szerintem tényleg megér egy próbát.

506. Nirvi
2011. okt. 7. 09:28

Sziasztok!


Nekem homeos bogyóval kapcsolatban nincs tapasztalatom(így szülésnél, másra már használtam), pedig a szülésznőm mondta, hogy szerezzek be, csak elfelejtettem:P:P


Anélkül is simán ment minden szerencsére, de egy próbát szerintem megér, veszíteni végül is nem lehet vele...max nem használ:)

De úgyis az a lényeg, hogy elhidd, hogy használ és akkor jó lesz:) (vagy nem)

2011. okt. 6. 22:45
Csajok! Csináltam egy naplót, pakolgatom fel a fotókat meg infókat mit hol miért mennyiért ha érdekel valakit!
504. liliacs
2011. okt. 6. 19:33
Tényleg valaki közületek homeos- bogyós tapasztalat???
503. liliacs
2011. okt. 5. 08:48
jaaj :) hát ez szupi lett! :) nagyon jóóóó! azért örülök hogy valaki előttem fog babázni és jó lenne azért decemberig kihúzni hogy azért minden okés legyen... :)
502. anian
2011. okt. 4. 12:58

oh.. sosem találtam volna meg! :)

Akkor szeretnék én is bekerülni.

2011.11.28, első baba, Szt. István kórház, Dr. Siklós Pál, Géza

501. Nirvi (válaszként erre: 498. - Psychogirl)
2011. okt. 4. 10:36

El is hiszem, hogy izgulsz:)

Én mondjuk Zalánnál türelmetlen nem voltam, sőt...még maradtam volna simán pocakos:D Tök élveztem.

Ki is húztuk a 40. hétig, még kicsit tovább is.


Most viszont már nagyon várom, hogy meglegyen a kistesó:) Pedig még csak 19 hetes vagyok:D

Mondjuk most is nagyon élvezem a terhességet:) Csak valahogy most máshogy várom a végét:) VAgy nem is tudom, hogy fogalmazzak:D

500. Nirvi (válaszként erre: 499. - Anian)
2011. okt. 4. 10:33
Ahova írod a hozzászólást, az alatt találsz olyat, hogy : A fórum babáinak táblázata:)
499. anian (válaszként erre: 493. - Nirvi)
2011. okt. 4. 10:28

Sziasztok!


Hol lehet megnézni ezt a táblázatot? én nem találom... :(

498. psychogirl (válaszként erre: 495. - Nirvi)
2011. okt. 4. 09:38
Köszönöm, igen, meg van rá az esélyem, hogy én leszek a köv. babázó. Izgulok is már rendesen. Meg talán egy kicsit már türelmetlen is vagyok :)
2011. okt. 4. 09:36
Jól néz ki!
496. Snido (válaszként erre: 493. - Nirvi)
2011. okt. 4. 09:35
Nekem tetszik! :)
495. Nirvi
2011. okt. 4. 09:35

Bent is vagy:)


Akkor már nem sok van hátra, ahogy látom:) Megelőzted liliacs-ot is:):)

Eddig úgy néz ki, hogy Te leszel a következő babázó:):)

494. psychogirl (válaszként erre: 492. - Nirvi)
2011. okt. 4. 09:30

Szia Nirvi, szeretnék én is bekerülni a táblázatba.

Kislányt várunk, neve Liza Szonja lesz, orvosom Dr. Kodaj Imre, szülésznőm Böszörményi Bea lesz.

Szülés várható időpontja 2011.11.12. Első gyermek.

493. Nirvi
2011. okt. 4. 09:27

Kukkantsatok be a táblázatba picit:)


Szerintetek melyik jobb?

Az első vagy a második?

Vagy inkább ne legyen ilyen?:)

492. Nirvi
2011. okt. 4. 09:16

Sziasztok!


Én is vittem a szülőszobára csokit meg szőlőcukrot, de olyan gyorsan ment minden, hogy nem kellett:D

Vizet azt elfelejtettem vinni, de az sem kellett volna szerintem....

Viszont most viszek mindent majd:)


Orsi, tök jó, hogy ezeket leírtad, jól fog jönni:)



Amúgy ha valaki még nincs benne a táblázatban és benne szeretne lenni, akkor írjon nyugodtan:)

Vagy ha esetleg módosítani kell benne valamit:)

491. Snido (válaszként erre: 488. - Liliacs)
2011. okt. 4. 08:47

Én is vittem magammal szőlőcukrot, meg csokit is. Senki nem nézte, hogy milyen.

Ásványvizet bubimenteset vittem, hiszen ilyenkor amúgy sem jó a bubis. Elvonja a kálciumot.

490. psychogirl (válaszként erre: 487. - Orsi1971)
2011. okt. 3. 19:49

Szia Orsi, nagyon köszönöm, így azért nyugodtabb vagyok. Mert megyek ugyan jövő csütörtökön az első CTG-re de a novemberi babások közül már ketten is korábban megszültek, szeretném, ha mindenem össze lenne pakolva.

Kérdésedre válaszolva november 12-re vagyok kiírva, de vmiért az az érzésem, hogy október végén meg lesz a babóca.

Ma ketten is mondták, hogy le van szállva a hasam. Hát nem tudom, holnap megyek védőnőhöz, gondolom, majd az is mond vmi :)

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook