Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! fórum

Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
579. psychogirl (válaszként erre: 578. - Nirvi)
2011. okt. 19. 10:19

Sziasztok,


Én múlt héten találkoztam a szülésznőmmel, ő azt mondta, hogy lehet szülni is a kádban, ha baba jól van bent. Az ágyról hasonló rosszakat hallottam.

Én azt hiszem maradok a normál szülőszobánál, labdát oda is át tudják vinni.

578. Nirvi
2011. okt. 19. 07:54

Sziasztok!


Liliacs voltál dokinál?:)

Mi volt?


Figyu csajok azt szeretném tőletek kérdezni , hogy ti mit tudtok az alternatív szobáról az Istvánban?

Azt tudom, hogy az ágy nagyon kemény, mert még 2009-ben kipróbáltam szülőszoba látogatás alkalmával:D Nagyon durva:D


De igazából az érdekelne, hogy a kádban csak vajúdni lehet vagy szülni is?

Esetleg valaki próbálta? Vagy ismerősötök?

Mondjuk ma megyek a dokimhoz és rákérdezek, ha nem felejtem el:)

Csak hátha ti is tudtok róla valamit:)

577. Nirvi
2011. okt. 18. 09:36

Köszi csajok, akkor megnyugodtam:)


Mert nekem annak idején Zalánnál tartott vagy 20 percig....

Aztán most kicsit elkeseredtem, hogy épp csak ránk nézett a doki.

Mert ugye ezen a vizsgálaton elvileg mindent alaposan megnéznek, hát ő nem tudom mit nézett, de nem mondott szinte semmi. Csak a vizsgálat végén annyit, hogy minden rendben.

576. Orsi1971 (válaszként erre: 573. - Nirvi)
2011. okt. 18. 09:13
Nekem Horváth Mihály csinálta. Kb. 10 percig tartott, de ott tudtuk meg hogy kislányt várunk! :)
575. liliacs
2011. okt. 17. 18:06
nekem olyan 10-12 perc volt! mivel a fiam és a férjem is jöttek :) és hát a fiam még egyszer akarta hallani a szívhangot :)
574. anian (válaszként erre: 573. - Nirvi)
2011. okt. 17. 16:39
Én nem emlékszem melyik doki csinálta, de kb 10 perc volt... lehet azért mert közben csörgött a mobilja is... :) Viszont alaposnak tűnt!
573. Nirvi
2011. okt. 17. 09:20

Amúgy képzeljétek, voltam genetikai UH-n múlt hét pénteken...

Nektek mennyi ideig tartott?

Mert nekem konkrétan 3 perc alatt letudta a doki...

Amúgy a Hetényi csinálta.

572. Nirvi (válaszként erre: 571. - Liliacs)
2011. okt. 17. 09:16

:):)


Akárhogy is nézzük, már nem sok van hátra:):)

Bár ha minden igaz, akkor pszyhogirl meg fog előzni titeket:)


Én szerdán megyek dokihoz, most vagyunk 21 hetesek:):)

571. liliacs
2011. okt. 17. 08:58
Most vettem egy adag pelenkát magamnak :) holnap megyek a dokimhoz majd kiderül most hol tartunk :) kíváncsi leszek mennyire változik a kiírt időpont :D
570. Orsi1971 (válaszként erre: 566. - Psychogirl)
2011. okt. 15. 18:00

Szia Psychogirl! Nem emlékszem a szülőszoba nevére, de le tudom írni, hol van. Azon a folyosón ahol a CTG-t csinálják. Ha háttal állsz ennek a helyiségnek, jobbra szemben van egy fürdő-zuhanyzó, ettől balra egy helyiség a szülésznőknek és ettől balra van egy szülőszoba, ott szültem. Extraként egy nagy labda van benne csak, de nekem ez bőven elég volt. Nem kívánkoztam sem kádba, sem franciaágyra, amiről egyébként az a hír járja hogy rettenetesen kemény és kényelmetlen. Ezek az alternatív szülőszobában vannak.

Mi újság veled? Elkezdted már a CTG-ket? Szurkolok neked!!!

569. liliacs (válaszként erre: 568. - Nirvi)
2011. okt. 15. 13:27
Velence :) azért én is félek picit,mivel Norbival Budaörsről kellett csak átérni és hát éjjel ez elég gyorsan ment, na de ha innen kell felmenni délelőtt? vagy esetleg délután mikor mindenki megy haza? tuti pár órás kocsi út! :) már felkészültem arra is ha a kocsiban menne el a magzatvíz ne a kárpitot nedvesítsem be :) - megoldásként a vastagszemeteszsák jutott eszembe egy vastag törölközővel :) férjem is örült neki :)
568. Nirvi
2011. okt. 14. 21:01
Te honnan mész majd?
567. Nirvi (válaszként erre: 565. - Liliacs)
2011. okt. 14. 21:01

Szia!


Én Tatáról megyek majd:)

Zalánnál nem volt gond, mert "időre" mentem szülni:D

De most azért izgulok, hogy mi lesz ha beindul itthon....főleg február végén, ha esetleg még hó is lesz....kicsit izgi lesz:)

566. psychogirl (válaszként erre: 563. - Orsi1971)
2011. okt. 14. 20:39
Szia Orsi, melyik volt a te szülőszobád? Mert hogy az Istvánban mindegyiknek van neve.
565. liliacs (válaszként erre: 560. - Nirvi)
2011. okt. 14. 17:18
szia! honnan kell majd Pestre menned?? Én is vagy 50-60 km-t utazok majd a kórházig... :) és inkább a benzinre költöm mint szülésznőre :) Nálunk is a dokim csinált mindent na meg a férjem és anyum, hogy még valaki ott legyen az kicsit sok lenne nekem :)
564. anian
2011. okt. 14. 09:44
Köszi, kicsit megnyugtattatok... azt én is tudom, hogy a doki csak a végén lesz ott, és a javát a szülésznő csinálja, de azt gondolom nincsen semmi extra igényem, így nem lenne sok dolga velem... a kitolásnál meg úgyis ott kell lennie az ügyeletesnek, és akkor nem hiszem hogy számít majd, hogy kedves-e, csak csinálja a dolgát.. meg elvileg addigra ott lesz a dokim is, aki csak nem engedi, hogy ne kapjak megfelelő ellátást.. ?? Dokit mindenképp kellett választanom, mert nem volt olyan orvosom, akinél szülhettem volna, és szerettem volna olyat, akiben azért bízok...
2011. okt. 14. 09:03

Sziasztok! Többen is tudjátok, hogy az én dokim szabin volt és a szülésznőre bíztam magunkat. Nem bántam meg!!! :))) Mindent Kriszta csinált és éppen csak annyit volt velünk a vajúdásnál, amennyit kellett. Megmaradt a párommal és a születendő kis családommal való intimitás, a finom, puha meleg csend. Olyan jó volt! :) Az ügyeletes doki az utolsó két nyomásra jött be és odáig eszembe sem jutott hogy még nem láttam dokit. Persze ez csak a komplikáció mentes szülésekre jó recept, ha van valami, a doki viszi a balhét.

Most futok, hátha sikerül hajat mosnom mielőtt a Pirinyóka felébred. :)

Vigyázzatok magatokra, pihenjetek sokat, ha tehetitek, mert utána nem lesz rá módotok, de ez édes teher!

562. Nirvi (válaszként erre: 561. - Snido)
2011. okt. 13. 18:41

Igen, mondjuk az is igaz, hogy ez orvos függő is. Az én orvosom is biztatott folyamatosan, nagyon kedves volt, végig velem volt....csak épp ott állt a lábamnál, még kesztyűt sem húzott fel(bár lehet azt nem is szoktak?:) ) és mosolygott végig:D Ez tök bennem maradt:)

Meg aztán segített a kitolásnál is, fogta a lábam, mert közben be is görcsölt és akkor is segített nyújtani:D De azért a dolgok nagy részét a szülésznő csinálta nálunk.


Nekem végig a szülésznő mondta, hogy mit csináljak, hogy csináljam, mire figyeljek, stb.

De gondolom ez mindenkinél máshogy van...biztos a helyzet is adja magát.

561. Snido (válaszként erre: 560. - Nirvi)
2011. okt. 13. 17:00
Picit vitatkoznék. Nekem pl. pont az orvosom volt, aki folyamatosan mondta, hogy mit csináljak, hogy csináljam, mikor nyomjak, mire figyeljek, szóval öntötte belém rendesen a lelket, meg a végén (mert volt gátmetszés) ő varrt össze. Persze az is lehet, hogy mivel jól ismerték egymást a szülésznővel, meg gondolom sokat "szülnek" együtt, ezért nem volt sok szerepe a szülésznőnek.
560. Nirvi (válaszként erre: 558. - Anian)
2011. okt. 13. 16:55

Nekem Zalánnál volt fogadott szülésznő, akkor ő 30.000-et kért. Most nem lesz.

Nem azért, mert nem voltam vele megelégedve, mert amikor ott volt akkor nagyon kedves volt és sokat segített...

Csak nekem nem éri meg, mert innen fel kéne járnom Pestre minden héten a vége felé, ami nem fér bele most a keretbe.

Igazából pont az orvos az, aki szinte "semmit" nem csinál a szülésnél:) Csak néz és mosolyog majd a végén összerak:)

A szülésznő csinál szinte mindent.

Persze ha valami komplikáció van, akkor viszont kell az orvos.

Érdekes dolog ez:) Én szívem szerint fogadnék megint szülésznőt, mert engem megnyugtatott, hogy van...de hát most így jártam:)

559. Snido (válaszként erre: 558. - Anian)
2011. okt. 13. 16:45
Nekem sem volt fogadott szülésznőm, viszont szerencsém volt, mert pont az a hölgy volt, aki a rendelésein az asszisztense. Így még ismertem is. Mi is az anyagiak miatt döntöttünk úgy, hogy nem fogadunk, hiszen épp elég az orvosnak kifizetni a kifizetni valót. Vajúdásnál nekem a férjem sokat segített. Persze biztos, hogy egy szülésznő, többet tudott volna, de nem bántam meg, hogy nem fogadtam. Sőt! Ha jön majd a kistesó, nála is így teszünk.
558. anian
2011. okt. 13. 16:38

Sziasztok!


Van olyan, aki nem fogadott szülésznőt? nekem van fogadott orvosom, és úgy gondoltam, nem fér bele még egy szülésznő is, de kicsit bizonytalan vagyok.. Ti hogy gondoljátok?

557. liliacs
2011. okt. 12. 19:22

Sziasztok :) Fiam végre jól van, bár voltak húzós percek, mikor gondolkoztunk hogy na most hívjuk-e a mentőt vagy ne... ! Közben férjem egyre szarabbul lett.. Mi csajok tartottuk itt a frontot.. :) Épp ma mondtam férjemnek az lett volna a csúcs ha nálam meg beindul kicsit előbb a szülés.. :) várom a jövő hét keddet mert megyek a dokihoz .. kíváncsi vagyok hol tartunk!?

Ti hogy vagytok???????

556. b2fdf37818 (válaszként erre: 555. - Orsi1971)
2011. okt. 11. 13:47

Na akkor már alakultok! :) A normaflore is biztos segíteni fog! :)

A kórházzal egyet értek, sajnos tökéletes nincsen.. :(

liliacs hogy álltok a lázzal?

555. Orsi1971 (válaszként erre: 545. - B2fdf37818)
2011. okt. 11. 12:20

Sziasztok, visszaolvastalak titeket. Kisszilvi, köszi a kérdést, jobban vagyunk. Tulajdonképpen hajnalban meg korán-reggel van igazán gond. Most a szopis-nénink (szoptatási tanácsadó, eszméletlenül jó fej, ha valaha gondjaitok lennének szóljatok, küldöm az elérhetőségeit!) tanácsára minden csodaszert leállítottunk és Eszti is meg én is Normaflore-t szedünk, mert a gond ugye a Pirinyókám éretlen bélflórája miatt van. Lekopogom, a hajnali szopi után ma nem tekergett, nem húzgálta a lábait, hanem édesdeden visszaaludt még másfél órára, pedig a büfi sem jött ki, mert bealudt a cicin. :) Azért 7 óra tájban fájogatott a pocija, de szerintem javulunk végre! :)))

A császárokhoz nem tudok hozzászólni.

Viszont: nincs tökéletes kórház! A húgom a SOTE II-esen szült májusban. Higgyétek el, ugyanezek a gondok vannak ott is és mindenütt. Ott pl. megtömték a gyereket tápszerrel meg cukros vízzel az anyuka megkérdezése nélkül. Szóval...

554. de4b589afa (válaszként erre: 553. - B2fdf37818)
2011. okt. 10. 21:57
Ez nagyon jó hír! Köszönöm!
553. b2fdf37818 (válaszként erre: 552. - Liliacs)
2011. okt. 10. 21:35
Igen ez így van, a főorvos csak a legvégső esetben engedélyezi a császárt. Nekem is engedélyeztetni kellett vele előre. :)
552. liliacs
2011. okt. 10. 20:23
Sziasztok! Csak most tudok írni mivel a fiúk totál kidőltek! Még mindig a lázzal szenvedek itt velük... Sajna nekem is csupa rossz emlékem van! De CSAK a dokim miatt vállalom újra! Ő fantasztikus volt!!! Annyiszor bejött hozzám!!! és mindig mindent elmondott nem kertelt!! próbálok pozitívan hozzáállni és remélem most hogy már tudom mi vár rám és hogy nem igazán változott ez 2007 óta :) így azért felkészültebb vagyok! :) talán ezért félek is meg nem is! :) és a császárról meg annyit hogy az összes kórház köztük az István is küzd hogy javítsa a statisztikáját :) minél több természetes szülés a cél! szóval szerintem akinél csak nem nagyon muszáj annál nem fogják vágni az anyukát ... ezt még akkor mondta nekem ott egy 26 órát vajúdott és "meggyötört" anyuka, akinek a végén odavetették hogy na megint romlik a statisztikánk- miután császározták... :) ennyit erről!
551. de4b589afa (válaszként erre: 550. - B2fdf37818)
2011. okt. 10. 14:53

Hm, ez nem túl jó hír. Na de csak pozitívan!!! Úgysem császár lesz a tesóka:-)

Valaki szül, szült Újvári Attilánál? Ő a kiszemelt dokim:-) Állítólag sok sikeres VBAC-et csinált már.

550. b2fdf37818 (válaszként erre: 549. - De4b589afa)
2011. okt. 10. 14:48

Szia! Nálunk nem engedték be a császárra a Férjemet.. Akkor hívták be a szülőszobára, amikor mosdatták..

Én is 2013-ra tervezem a második gyerkőcöt, szintén a doki miatt maradok az Istvánnál. Minden negatív dolog ellenére oda megyek vissza!! Sajnos másik kórházban is előfordulhat ilyen, itt meg már tudom mire számíthatok.. nézzük a pozitív oldalát!! :DDD

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook