Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! fórum

Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
639. Nirvi
2011. nov. 4. 13:44

Egyetértek Orsival!

Tényleg nagy része fejben dől el szerintem is:)

Nekem sem fájt kibírhatatlanul. Persze néha durva volt, de hát túl lehetett élni:)

A sikításról meg...szerintem sokkal rosszabb, ha valaki kiabál, üvöltözik, sikítozik szülés közben. Azért az is sok energiát elvesz, meg hát attól még ugyanúgy fog fájni:)

Én az első nyomásnál egy kicsit hangosabb voltam, de nem kiabáltam egyáltalán, viszont már akkor rám szólt a szülésznő, hogy nyugi, ne halkabban, itt nincs kiabálás:D

Pedig annyira tényleg nem voltam hangos:D

Aztán utána az egészet hang nélkül végigcsináltam, igaz kiesett kb. fél óra:D

Akkor valahol más dimenzióban voltam, csak foszlányokra emlékszek, de összességében nagyon jó volt és már most is nagyon várom a szülést:)

Főleg ha összejön kádban:)



Sába miért ilyen fontos, hogy pontosan dec. 1-én jöjjön Zalán?:):)

638. Sába 79 (válaszként erre: 637. - Orsi1971)
2011. nov. 4. 13:41

Hát persze hogy beszámolok! Legalább legközelebb megismersz a rendelőben! :D Múltkor is csak Eszti miatt nem gáncsoltalak el! :D

Amúgy szeritnem nem csak a szüklésnél dől el minden fejben, hanem úgy általában MINDENBEN!!!!!

Sőt a kimondott szónak teremtő ereje van!

637. Orsi1971 (válaszként erre: 635. - Sába 79)
2011. nov. 4. 13:36
Sába, meglátod, a szülés nagy része (is) fejben dől el. Nem akartam az előbb leírni, de amikor vártunk a folyosón Krisztára, egy éppen szülő anyuka égtelenül visított. Szerintem valamennyi tartást meg kell próbálni megőrizni, még ha fáj is. De komolyan, lehet hogy az én fájdalomküszöbömmel van a "gond", de nekem tényleg nem fájt kibírhatatlanul. A tesómnak sem. Szóval meglátod, szuper lesz minden, különösen Krisztával!!! Én meg arra leszek majd kíváncsi, mennyit és mit ténykedik majd Horváth doki a szülés körül így, hogy nincs szabin! Ugye beszámolsz majd???!!!
636. Sába 79 (válaszként erre: 634. - Nirvi)
2011. nov. 4. 13:27
Zalán nem jöhet ki dec. 01. előtt! Ezt ő is tudja! Jaaa és később sem! Úgyhogy lányok, én dec. 01.-én szülök!
635. Sába 79 (válaszként erre: 633. - Orsi1971)
2011. nov. 4. 13:26

Jajjj de jó ezt olvasni! Egyre több félelem van bennem. Ma megyük utoljára HOrváth dokihoz, jövő pénteken már Krisztinához a kórházba.

Hát úgy szeretnék visszaemlékezni erre az egészre, mint te! Olyan jó téged olvasni komolyan mondom. Ahogy a szülést is leírtad, tök megnyugodtam.... Na de nem olvashatom azt egész nap! :D

634. Nirvi
2011. nov. 4. 11:47

Sziasztok!

Hú hamarosan potyogni fognak itt a bébik:):)

Drukkolok Nektek nagyon:):)


Mi most leszünk 24 hetesek nemsokára:)

Még jó hogy írtátok ezt a házassági anyakönyvi kivonatot, mert mi nem vagyunk házasok, úgyhogy nekünk asszem mindenképpen vinni kell majd apasági nyilatkozatot. Csak el ne felejtsük:)

Asszem az nem lehet egy hónapnál régebbi, úgyhogy szerintem február elején csináltatjuk majd meg. De olyan feledékenyek vagyunk, hogy az nem igaz:D

Főleg én...de csak eszünkbe jut majd:)


Sába ti aztán tényleg pontosak vagytok!!:)

Kíváncsi vagyok, hogy betartja-e majd a dec. 1-ét Zalán:)

2011. nov. 4. 11:38

Sziasztok 36 hetesek!!! :))) Szurkolok nektek!

Tegnap előtt voltunk Esztivel a szülészeten vérvételen (tőlem vettek vért). Olyan jó volt visszamenni, találkozni a szülésznővel, ott lenni... El nem bírjátok képzelni mennyire "irigyellek" titeket! Akár már holnap jöhetne a második Eszti mellé, annyira jó baba. De az Istvánban csak ilyeneket gyártanak ám!!!

632. Sába 79 (válaszként erre: 631. - Liliacs)
2011. nov. 4. 10:16

Ezt hogy érted hogy én hogy lehetek 36 hetes? Én napra pontosan vagyok UH szerint mindíg.

Szülés dec 01. Tehát mensi szerint is meg UH szerint is dec 01.-én szülök!

Utolsó mensim első napja febr. 24. tehát ez szerint is pontos minden! :D

Majd az ötödik gyereknél már vágni fogod!

631. liliacs (válaszként erre: 630. - Sába 79)
2011. nov. 4. 10:08
Szia! én nem értem, hogy lehetsz ma 36.hetes terhes!??? de azt sem hogy én ? 37? mert hát a kiskönyvem szerint én kedden voltam 34.hetes! jaj de lökött vagyok .... :) már rá is jöttem :) hiszen az az eredeti időpontot veszi alapul :) nekem az dec 12.! viszont így elég érdekes lesz nekem hiszen csak nov. 17. én megyek dokihoz és csak utána kezdik az Nst-ket... na mindegy... már megint "viccesen" alakul ez a szülés várható időpontja :)
630. Sába 79 (válaszként erre: 629. - Psychogirl)
2011. nov. 3. 20:24

Tyűűűha, már tényleg nincs sok hátra! Én ma vagyok 36 hetes!

Holnap megyek utoljára dokihoz, utána meg már a szülésznőhöz.

Kezdek én is izgulni nagyon! :D

Psychogirl, nagyon drukkolunk! Nehogy szó nélkül eltűnj, mert megtalálunk a szülőszobán!!!!!!!!!

2011. nov. 3. 17:26

Szia Lilacs és persze a többiek!

Még egyben vagyok, és mivel semmi fájás, meg még alig vagyok nyitva, a szülésnő ma azt mondta, akkor járunk jól, ha Lizi időre jön, azaz marad még egy hetet a pocakban.

Én már elfogadom, hogy ez egy pontos gyerek lesz, aki ha azt tudja 12-re van időpontja a születésre, akkor is fog megszületni.

Mozogni már csak mint a csiga mozgok és egyre kisebb távokat tudok megtenni. De hát ezen sincs mit csodálkozni.

Ami viszont nyugalommal tölt el, hogy annyira jó fej és megbízható mind az orvosom, mind a szülésznőm, hogy teljes mértékben tudok bennük bízni.

Persze ha beindulna a szülés, rögvest jelzek ide felétek is majd!

628. Sába 79 (válaszként erre: 627. - Liliacs)
2011. nov. 3. 10:51

Szia lilacs! Jól vagyok köszönöm, csak rengeteg a melóm, pedig már szeretném inkább a babacuccokkal való foglalatosságot csinálni! Még miníg nem adatok meg a munka miatt, pedig 4 hetem van hátra, és egyre nehezebb minden. HOl van még a nagytakarítás....

Én megkérdeztem a szülésznőmet, az István kórházba nem kell 30 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat, hanem az eredeti elég. Azt amit a házasságkötéskor kaptatok. Nem kell megújítani. Mert sajnos vannak olyan helyek, ahol nem hiszik el azt amit mondtok, hanem bizonygatni kell mindent! Jól vagytok???????

627. liliacs
2011. nov. 2. 20:04

sziasztok! fontos kérdés! a lányom automatikusan a férjem nevére kerül vagy be kell mutatnom megint a házassági anykiv. - ami még 2007-es! ? szóval nem baj hogy ilyen régi? vagy itt is csak a 300 napnál nem régebbieket fogadják el? ez most jutott eszembe, mivel anno ez nem volt gond, de most nem az utolsó pillanatban szeretnék rohangászni a férjemmel együtt :)

Ti hogy vagytok?? keményedtek? Tényleg van- aki ropog -recseg alul????? hülye kérdés tudom de ahogy éjszaka fordulok az ágyban a csontok hatalmasat roppannak még hallom is! A fiammal ilyen nem volt! psychogirl, és Sába79 ti hogy álltok ???

626. Snido (válaszként erre: 623. - Anian)
2011. okt. 31. 21:57

Nekem is kellett magzatmozgásokat számolnom...de sokáig nem jutottam vele...3 napig számolhattam csak. Még a terhesgondozási kiskönyv hátsó lapján volt táblázat, abban kellett vezetni.

Mekkora súlyt becsülnek most? Nekem is végig kisebb babát jósoltak, ami egyébként nem is volt baj, mivel alacsony és vékony testalkatú vagyok, de az én Zsófim végül 2990 grammal látta meg a napvilágot. (2700 körülire tippeltek)

625. Sába 79 (válaszként erre: 623. - Anian)
2011. okt. 30. 13:01

Nekem annyi idő alatt van meg a 10, amennyi alatt elolvastam a hozzászólásodat! :D

Ez meg a másik véglet!

624. liliacs (válaszként erre: 623. - Anian)
2011. okt. 28. 19:23
én majd 17. én megyek dokihoz addig nem! (remélem azért nekem addig bent marad) de nekem sokat mozog! sőőőőtt... a fiamhoz képest egy úszóbajnok van a hasamban! :) bár mostanában kicsit lustibb de én is :)
623. anian (válaszként erre: 621. - Liliacs)
2011. okt. 28. 10:18

Hát nem kaptam rá semmit.. szülés után elmúlik, elvileg... bízom benne...

Azt mondta a doki, hogy kicsi baba lesz.. a normál határokon belül persze... mondtam, hogy nem bánom... :)

Azt is mondta, hogy mostantól számolni kell a magzatmozgásokat és reggel 9 és este 9 között legalább 10-nek kell lennie, ha nincs meg, akkor másnap be kell menni a kórházba..

Szerintem nekünk sose lesz meg a tíz... nektek is mondtak ilyet?

622. liliacs (válaszként erre: 614. - Psychogirl)
2011. okt. 28. 09:20
Mit nem adnék ha nekem is picit előbb jönne, mert totál kif--gtam ! aludni én sem tudok, szintén annyira fáj odalent! néha ropog is - ilyenkor majd megpusztulok! sokszor rosszabb ha fekszem vagy ülök mintha állnék.. ti most hol tartotok? becsült súly, méret...?
621. liliacs (válaszként erre: 616. - Anian)
2011. okt. 28. 09:17
szia! szerintem max rögzítő sínt fogsz kapni... de hátha van valami más is amit már kaphatsz rá! régen csak steroidos szuri és a műtét volt! drukkolok hogy ne legyen semmi... !
2011. okt. 27. 12:04
Várjál, most kapcsolok! Kicsit koraérett a kisasszony, ha már logikát lát a cselekvés-történés között nem? Jajj de kis drága!
619. Sába 79 (válaszként erre: 618. - Orsi1971)
2011. okt. 27. 12:00

:DDDDDDDDDD Hát mindenre godnoltam, de erre nem!

Micimackós játszószőnyeg??? Illene Zalán szobájába nem? Hol vettétek?

618. Orsi1971 (válaszként erre: 617. - Sába 79)
2011. okt. 27. 11:47
Hihi! :)) ÖTYE=Öreg Tyúkok Egyesülete, ahol traccsolnak a mamik egymással. Ugye Eszti fogatlan... És mi is rengeteget dumálunk egymással vasalás helyett (amit én is utálok!), pl: gá-gá-gá, ej-ej stb. Fél órákat képesek vagyunk ezzel tölteni. Valódi kommunikáció ám! Eszti 5 perce fedezte fel hogy ha megérinti a játszószőnyegén az egyik felfüggesztett mézes csuprot (Micimackós :), akkor az csörög és mozog. Most kitartóan gyakorol! Megzabálom!
617. Sába 79 (válaszként erre: 615. - Orsi1971)
2011. okt. 27. 10:42

Hát remélem gyártanak!

Útálok vasalni, de ugye az elején muszáj lesz a fertőtlenítés miatt.

Te újdonsült anyuka! Avassál már be, hogy mi az az ötyézni???????

616. anian (válaszként erre: 611. - Liliacs)
2011. okt. 27. 10:36

Szia!

Nekem a csuklómnál van.. a lábam "csak" görcsöl néha, de mióta több kalciumot szedek, az elmúlt.. viszont ez a csukló fájás egyre rosszabb... tényleg nem tudom mit csináljak... ma megyek a dokimhoz, hátha tud rá valami okosat..

2011. okt. 26. 21:58

Sziasztok! Sába, ne aggódj, angyalokat fiúban is gyártanak!!! Csak egyes számmal kezdődik a gyártási számuk és nem kettessel! Egyébként készülj fel arra hogy először és utoljára vasalod ki ezeket az édi zoknikat! Én a rendmániás fejemmel már akkor is boldog vagyok ha le tudom szedni a szárítóról a ruhákat és összehajtogatva elrakom. Hiába na, ötyézni kell vasalás helyett Esztivel! :))

Psychogirl, szurkolok nagyon!!!!

614. psychogirl (válaszként erre: 612. - Orsi1971)
2011. okt. 26. 20:05

Sziasztok,

Még egyben, de már nagyon várom, hogy beinduljon a szülés.

Mához képest már csak 16 nap van hátra.

Kiváncsi vagyok, mikor akar megszületni a kisasszony. Én egyre nehezebben bírom, bevallom, aludni szinte alig bírok, annyira fáj a csípőm és a derekam. De hát ez van.

613. Sába 79 (válaszként erre: 612. - Orsi1971)
2011. okt. 26. 14:51

Jujj Orsi! Te nem is babát kaptál, hanem egy kis angyalt! Remélem fiúban is van ilyen! :D

Köszi a bókokat a szobáról. A fa a múlt heti művünk! Pruha Krisztit tegnap hívtam, aranyos volt, jövő héten a szünnapok után kell még hívnom, hogy megbeszéljünk egy időpontot a találkozóra. Jó hogy szólsz a homeós bogyókról, mert tatál ki is ment a fejemből.

2011. okt. 26. 14:00

Sziasztok lányok! Most láttam a képeket a táblázatban. Szuper!!! Annyira édesek a gyerkők!!! :))

Sába, belekontárkodtam a naplódba és csupa gyönyörűséget láttam!!! A legjobban a falból kinövő fa tetszett! Látom, ti is Micimackó-mániában szenvedtek! :))) Nálunk is ez a sláger! Már a pocakban a Micimackót énekeltük Esztinek és most is imádja! A fal is tele van vele - de nálunk csak óriás matricákkal, én nem tudok így festeni.

Mellékesen, nagyon csinos kismami vagy!

Eszti jól van, napok óta csak egyszer kel éjjel 4.15 körül, 15 perc alatt elintézi a kaját és visszaalszik. Ma negyed nyolcig aludt és mosolyogva ébredt! (Általában két öklével a szájában bömböl, hogy ide azonnal azzal a cicivel! :)) Szóval, alakulunk!

Jövő szerdán megyünk be az Istvánba vérvételre (tőlem vesznek a vashiány miatt.) Pruha Kriszta veszi le a vért a szülőszobán, már alig várom!

Tényleg, Sába, hívtad már? Itt az ideje! És kezdd el szedni a homeós bogyókat is, hogy szépen felpuhuljon a méhszáj és könnyen tágulj! Kriszta majd megmondja mit hogyan!

Remélem a többiek is jól vannak! Ugye Pszychogirl a soros a szülésben? Tudtok róla valamit?

611. liliacs (válaszként erre: 608. - Anian)
2011. okt. 26. 10:36
szia! már hallottam róla de sajna azon kívül hogy most többet pihenteted az adott testrészedet - mert nem írtad hogy hol? - nem sokat tehetsz! - ha ugye a lábban van akkor polcold fel - az ödéma elkerülése érdekében, súlyos esetben rögzítő sínt is kaphatsz, hiszen most hogy terhes vagy nem kaphatsz steroidos injekciót! és műteni nem sem fognak... hol jelentkezik nálad ez?
610. liliacs (válaszként erre: 607. - Nirvi)
2011. okt. 26. 10:31
Köszi! :) sikerült :)
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook