Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Flór Ferenc Kórházban szültek, segítsetek légyszi! fórum

Akik a Flór Ferenc Kórházban szültek, segítsetek légyszi! (beszélgetős fórum)


2019. szept. 26. 17:08

Ha valakit foglalkoztatna a kérdés a jövőben, az én tapasztalataim.


- adnak hálóinget

- szerintem aki természetes úton szül, az elkezd egy szobában vajúdni és ott is folytatja a szülést (a szoba felszereltségéből ítélve), de nem tudom, mert császárral szültem, előtte viszont a vajúdóban raktak nst-re.

-már a vajúdóba is a szülőszobai öltözet kell

- babát a fürdetésről kórházi ruhában hozzák vissza, de ha büfi miatt cserélni kellett a ruhát, sajátot adtam rá

- a nagy parkolobol sétáltunk be, de nem volt SOS a helyzet, előre megbeszélt időpontban kellett mennem

-pont ugyanezen okból volt időnk becsekkolni is a recepción

-alapítványi szobából egyágyas és családi nem volt, kérésre kétágyas alapítványiba raktak, de nem kellett fizetni az átépítés miatt

- császár miatt nem tudom a választ az utolsó kérdésre


A hozzászólásokban említett doktornővel elégedett voltam.

26. Annabella 2 (válaszként erre: 25. - Dobra_Dorka)
2019. júl. 17. 11:41
Köszönöm a megértést és , hogy nem nekem estél azért , mert mások a tapasztalatok. Én sem rossz indulatból írtam le azt, hogy velünk mi történt , hanem azért , hogy más nehogy úgy járjon ahogy mi , mert mint írtam senkinek sem kívánom az érzést, hogy nem tudod mi van a kicsiddel a hasadban és csak vársz. Nem kell mindig feltétlenül vakon bízni egy orvosban. Ha olyan helyzetbe kerültök ne adj isten , mint mi , és úgy érzitek , hogy nem vagytok biztosak az orvosban , ne féljetek utánajárni a dolognak, hogy biztos minden rendben legyen. Hiszen a gyerekért bármit! Nektek pedig sok boldogságot és jó egészséget kívánok! :)
25. Dobra_Dorka (válaszként erre: 21. - Annabella 2)
2019. júl. 17. 10:15

Nagyon sajnálom. Biztos nagyon megijedtetek és nyilván így, hogy kiderült hogy alaptalan volt a diagnózis, rossz élményként maradt meg. 😟 Főleg ebben a témában nagyon rosszul tud jönni egy-egy mondat vagy téves diagnózis.

Nálunk eddig nem volt rossz tapasztalat, igazából már a finishben vagyok, remélem nem is lesz már okom aggódni.

Köszönöm a hozzászólást! Örülök, hogy nekem nincs rossz tapasztalatom a doktornővel.

24. Annabella 2 (válaszként erre: 23. - Annabella 2)
2019. júl. 17. 08:50
Ja és kihagyott dolog : normális az ember aki olyat mondd egy kismamának hogy el se hagyjam a kórház területét mert meghal a gyerek a hasamban ? Mindeközben igazából nem is állt fenn az a probléma , amelyet ő diagnosztizált
23. Annabella 2 (válaszként erre: 22. - F8db0709b8)
2019. júl. 17. 08:47
A tévedési rátával nem lenne gond , ha emiatt nem akarnak befektetni több hétre , egy kezelésre befektetni, ami indokulatlanul akár végzetes kimenetelű is lehetett volna , és feltehetően koraszülöttet csinálni egy egészséges kisbabából ..
22. f8db0709b8 (válaszként erre: 21. - Annabella 2)
2019. júl. 17. 06:08

Az enyémet is elmérték ...ezért mentem ebbe a kórházba,mert itt profik ...

Egyébként elárulom,mikor az én kisfiam született,a 6 ágyas szobából 5 lány magzat volt és mindnek kicsi súlya volt stb..egyébként sulybecslésnél is van tévedési ráta és bizony 5-600 gramm is lehet...

Nem kell egyből lehordani a dr nőt,neked se volt muszály 300km-ről ide menned .

2019. júl. 16. 22:06
Nagyon röviden csak annyit írok erről a nőről, mert a neve láttán is belém állt az ideg, hogy: Olyan szinten mérte el az egész terhességemet, és a gyermekemet , hogy egy olyan kezelésre akart befektetni, ami miatt tüdő embóliám , szívrohamom és cukorbetegségem lehetett volna, mivel ok nélkül adagolták volna azt a szert. A kicsiről nem is beszélve, hogy mi lehetett volna vele. A súlyát mérte el a kicsinek 650 grammal. Azt mondta, ha a kezelés hatására nem kezd el növekedni, beindítja a szülést a 35. héten. Azóta egy teljesen egészséges , normál súlyú, csoda szép és okos kislánynak vagyok az édesanyja. Köszönetet mondok azért , hogy nem lett baja abból, hogy milyen ideg volt bennem 2 napon keresztül. 300 km-re voltunk a kórháztól. Éreztem ,hogy a gyerekemnek semmi baja nincsen, ezért innen átutaztunk még 150 km- re körülbelül egy másik orvost keresni, aki megerősített ebben, és egészen a születéséig segített minket, a helyzetben amibe kerültünk emiatt az ember miatt. Sokat írhatnék még az esetről, de röviden ennyit tudok mondani. Azért írtam ezt le, hogy más véletlenül se kerüljön ilyen helyzetbe. Se kismama, se kisbaba, senki. Senkinek sem kívánom azt amit velünk megcsinált.
20. f8db0709b8 (válaszként erre: 19. - Dobra_Dorka)
2019. júl. 15. 04:44
Nem nála szültem,de dicsérték sokan.
19. Dobra_Dorka (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2019. júl. 14. 14:26

Na, akkor a körülmények már tényleg adottak. 🙂

te is nála szültél vagy csak hallottál róla? Nekem ajánlották, ezért kezdtem el hozzá járni, a 12. héttől, mert akkor derült ki, hogy az addigi nőgyógyászom nem vállal szüléseket. 😏

18. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Dobra_Dorka)
2019. júl. 14. 14:05
Nagyon jó választás :)
17. Dobra_Dorka (válaszként erre: 15. - F8db0709b8)
2019. júl. 14. 13:37
Dr. Jurkó Zsuzsanna.
16. Dobra_Dorka (válaszként erre: 12. - Dd3e7764d1)
2019. júl. 14. 13:36

Pont ma voltam gyógyszertárban, de elfelejtettem rákérdezni. A kórházban is van gyógyszertár, remélem nem lesz hiány belőle éppen akkor, amikor nekünk kell. 😀 Max. marad az automata.

Nekem a diabetológián (terhességi diabétesz miatt kezelnek ott) mondták, hogy szőlőcukrot vihetek a szülőszobára, az még szájban felszívódik és lesz tőle energiám, úgyhogy tettem be egy csomaggal. 🙂

15. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - Dobra_Dorka)
2019. júl. 14. 13:36
Ki a dokid!:)
14. Dobra_Dorka (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2019. júl. 14. 13:32
Igen, fogadott orvosom van. Azért fogok Kistarcsán szülni, mert ő ott dolgozik. Egyébként másik kórházba tartoznánk. Tőle megkérdeztem egy pár olyan dolgot, amit egyébként a szülésznőtől kellett volna inkább, de azért pl. a hálóing témával nem akartam zaklatni. 😂
13. dd3e7764d1 (válaszként erre: 7. - Dobra_Dorka)
2019. júl. 14. 11:31
Elfelejtettem.... Nekem a szülésznōm mindig azt mondta, szōlōcukor legyen nálad:-) !!!!!!Annyira utálom, de tényleg százszor elmondta, így megembereltem magam.... Könnyű szülést, jó egészséget Nektek!
12. dd3e7764d1 (válaszként erre: 7. - Dobra_Dorka)
2019. júl. 14. 11:23
Nálunk apás szülés volt.Mi orvostechnikai eszközöket áruló boltban vettük a ruhát. Kb 700 ft körül volt. Patikában nem tudom mennyibe kerül, kórházi automatában 2500 - 3000 ft.
11. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - Dobra_Dorka)
2019. júl. 14. 11:08
Orvosod van?
10. Dobra_Dorka (válaszként erre: 9. - F8db0709b8)
2019. júl. 14. 10:49
Jó ezt hallani! És köszi!!
9. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Dobra_Dorka)
2019. júl. 14. 10:32

Igazán nincs mit :)

Jó egészséget nektek és hidd el,ez a kórház nem fog csalódást okozni :)

8. Dobra_Dorka (válaszként erre: 3. - F8db0709b8)
2019. júl. 14. 09:53
Köszönöm szépen a mindenre kiterjedő válaszokat! Kicsit felkészültebbnek érzem így magam!
7. Dobra_Dorka (válaszként erre: 2. - Dd3e7764d1)
2019. júl. 14. 09:51

Köszönöm, hogy írtál! 🙂

A szülésznőt egész későn fogadtam (30. hét körül) és ezért 2x találkoztam még vele, sajnos csak néhány percekre kicsit ismerkedni egymással, akkor meg még nem voltak túl konkrét kérdéseim. Most 38. hétben vagyok, eddig 2 nst-m volt, a második (és majd a 4.) lett volna nála a kórházban, de szabin van, úgyhogy már szerintem csak akkor futok vele össze, ha eljutok a 4. nst-ig. 😅

Ha valami még nagyon bennem maradna, felhívom, köszönöm a hozzászólást még egyszer!

2019. júl. 14. 08:27
Fertőtlenitö,pelus,popsitörlö,betadin,ezeket vidd,popsikrémet adnak.
5. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - F8db0709b8)
2019. júl. 14. 08:26
Nagy parkolóban tudtok megállni,onnan séta.
4. f8db0709b8 (válaszként erre: 3. - F8db0709b8)
2019. júl. 14. 08:23

Gyogyszertárban lehet venni apa csomagot,abban mehet be a szülöszobára

Egy helyen van a vajudo és a szülöszoba

2019. júl. 14. 08:22

Én vittem ruhát a kicsinek.

Be kell csekkolni

Saját hálóing kell

Az alapitványi szobák mindig foglaltak.

2. dd3e7764d1 (válaszként erre: 1. - Dobra_Dorka)
2019. júl. 13. 20:53
Egyáltalán nem felesleges kérdések!!! Azt gondolom ezeket a leginkább a szülésznō tudja megválaszolni. Nyugodtan tedd fel neki, vagy hívd fel a kórház szülészetét és ott kérdezd meg! Én nem itt, sōt nem is ebben a városban szültem, de ezeket mind a szülésznōvel beszéltem meg. Ezen kívül még sok másban is segített. Nem tudom hanyadik hétnél vagy, de amikor az nst vizsgálatok vannak az utolsó hetekben és ha ezt ott csinálják ott is sokat lehet kérdezni :-)
2019. júl. 13. 18:18

Sziasztok! Hamarosan a kistarcsai Flór Ferenc Kórházban fogok szülni. Van néhány tisztázatlan kérdésem. Ha tudtok, válaszolnátok légyszi rájuk?


- hálóinget adnak a szüléshez, vagy azt kell felvenni, amit én viszek?

- a vajúdó és a szülőszoba egy helyiségben van?

- nem tervezünk apás szülést, de a vajúdásnál szeretném, ha bent lenne a férjem. Már oda is be kell szerezni a megfelelő öltözetet, vagy a kitolási szakasz előtt jó az utcai viselet?

- babának én viszek ruhát az ott tartózkodás idejére, vagy adnak?

- ha felgyorsulnának az események, autóval be lehet menni közvetlenül a bejárathoz, vagy csak a nagy parkolóba tudunk beállni és onnan kell besétálni?

- szülésnél is be kell csekkolni a recepción? (gondolom ha nagyon SOS, fel lehet menni rögtön, de ha még úgy érzem, hogy belefér egy sorszám húzás, akkor az a protokoll?!)

- úgy tudom, hogy az alapítványi szoba iránti kérelmet szülés után kell jelezni. Sűrűn előfordul, hogy nem jut már egyágyas vagy családi szoba, vagy azért nincs rá akkora kereslet?

- tőlem senki (nőgyógyász, szülésznő) nem kérdezte, hogy szeretnék - e fájdalomcsillapítót igénybe venni, ha úgy adódik. Ugye ezt nem kell előre jelezni? (az aneszteziológus miatt kérdezem. Műtétek előtt úgy tudom vele kell egy rövid megbeszélést tartani, de nem tudom szülésnél is így zajlik-e.)


Tudom, sok a jelentéktelen kérdés, de így a finishben ezek foglalkoztatnak és ha addig már nem találkozom a szülésznőmmel, emiatt nem szeretném felhívni.


Bármilyen más hozzászólást is szívesen fogadok a kórházzal kapcsolatban. 🙂 Köszönöm!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook