Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a pécsi szülészeti klinikára járnak fórum

Akik a pécsi szülészeti klinikára járnak (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1742. gabyke
2011. máj. 28. 12:27

Sziasztok!

Na, végre megvolt a 4D-s uh! Nagyon szuper volt. A doki is nagyon rendes volt. Sajnos eltakarta a kicsi az arcocskáját, szinte végig, úgyhogy csak kicsit láttuk. De végre megtudtuk hogy egy teljesen egészséges kislányunk lesz. Nagyon örültünk.

És hogy ne legyen minden olyan szuper:

az a fránya "murphy" nem hazudtolta meg magát. A végén kiderült, hogy nem jó a dvd amire megírta a több mint 1 órás nézelődést (valószínűleg gyári hibás), így nem lett semmi felvételünk a kicsiről. Csak a négy kép. De a doki felajánlotta hogy menjünk le máskor és csinál még egy felvételt. Bár megint üzemanyagköltség, de valószínűleg elmegyünk, mert most így nincs semmi videónk a kicsiről (a 10 ezret meg csak kifizettük).

Hát ennyi.

Ja, mindenkinek ajánlom a mohácsi 4D-s uh-t.

1741. mandulacska2 (válaszként erre: 1740. - Gabyke)
2011. máj. 26. 11:08
Én jún. 15-ig, mert akkor lesz vége a tanévnek. Utána még nem tudom, kell e bemenni adminisztráció miatt, jún. 18-n lesz az évzáró meg a ballagás. Utána nyári szünet, és ősszel már nem megyek arra a 2,5 hónapra. Jól jönne a pénz, de egyrészt nehezebben találnának a helyemre mást év közben, másrészt a gyerekek is eléggé izgágák, nem akarok tovább stresszelni.
1740. gabyke (válaszként erre: 1739. - Mandulacska2)
2011. máj. 26. 11:03

Ne is mond... De hát a pénz az nagy úr... Bár örülhetek, hogy bírom, ez azt jelenti hogy nincs semmi bajom.


És te, meddig dolgozol?

1739. mandulacska2 (válaszként erre: 1738. - Gabyke)
2011. máj. 26. 10:58
Hát akkor jó sokáig húzod.
1738. gabyke (válaszként erre: 1737. - Mandulacska2)
2011. máj. 26. 10:52

31. hetesen nem megyek először. Akkor kezdődik a bölcsiben a szünet. Kiveszem a 25 nap szabadságomat, akkor már augusztus eleje lesz. Akkor megyek betegszabadságra (ami 15 munkanap), utána táppénzre a szülésig. Szeptember 6-ra vagyok kiírva.

Ez van tervezve. Ha nem jön közbe semmi. (Ja, és szeptemberben még ovis beszoktatás is. Ha épp nem szülök. Akkor a mamának kell intézni.)


Amúgy viszonylag nyugis helyen dolgozom, irodában. Csak annyi hogy emeleten vagyunk (lapostető), és hát klíma az nincs. Nyáron kb.36-37 fok van benn. Na, az nem jó így egész nap ülve, terhesen. Remélem nem kezdek el dagadni nagyon.

1737. mandulacska2 (válaszként erre: 1736. - Gabyke)
2011. máj. 26. 10:32
Hány hónapos leszel, mikor abbahagyod a munkát? Nyugodt helyen dolgozol?
1736. gabyke (válaszként erre: 1735. - Mandulacska2)
2011. máj. 26. 10:25
Mondjuk mi már annak is örülünk, ha hétvégén együtt lehetünk. Majd ha már nem dolgozok, akkor jobb lesz. Már alig várom...
1735. mandulacska2 (válaszként erre: 1734. - Gabyke)
2011. máj. 26. 10:07
Biztos jól fogjátok érezni magatokat. Én már most arra gondolok, ha nagyobb lesz a gyerek, hova fogunk majd menni. Egyszer biztos el akarom majd vinni a pesti állatkertbe, vidámparkba. Én még sose voltam ott, és ott jóval több állat van, egzotikus dolgok. Biztos nagy élmény lenne neki.
1734. gabyke (válaszként erre: 1733. - Mandulacska2)
2011. máj. 26. 10:02
Még nem tudjuk. A mamához ebédre, az biztos. Ilyenkor mindenhol olyan nagyon sokan vannak (állatkert, stb.). De majd csak kitalálunk valamit. Bár a kislányomnak még mindegy, csak menjünk valahova. Nagyon szeret menni.
1733. mandulacska2 (válaszként erre: 1732. - Gabyke)
2011. máj. 26. 09:56
Akkor drukkolok nektek. Nekünk is most volt a házassági évfordulónk, csak 22-n vasárnap.:)))Mentek valamilyen programra gyereknap alkalmából? Biztos lesz itt a környéken, Nevelési , város, stb.
1732. gabyke (válaszként erre: 1730. - Mandulacska2)
2011. máj. 26. 09:54

Mohácsra megyünk. Ahogy már írtam, nagyon izgulok hogy ne jöjjön most már közbe senkinek semmi. Már csak ezen tudok agyalni.

Pedig ez a hét elég mozgalmas. Kedden volt a kislányom névnapja, ma meg a házassági évfordulónk. Remélem a hetet megkoronázzuk egy jó kis uh-val. Ja, vasárnap meg gyereknap.

1731. gabyke (válaszként erre: 1727. - Mandulacska2)
2011. máj. 26. 09:51
Felső határ is van. Azt mondjuk már nem tudom hogy melyik mennyi. Az internetek biztos megtalálod.
1730. mandulacska2 (válaszként erre: 1724. - Gabyke)
2011. máj. 26. 09:51
És végülis ide a Medisonba mentek? Vagy Mohácsra, amit a többiek ajánlottak?
1729. mandulacska2 (válaszként erre: 1722. - S700)
2011. máj. 26. 09:49
Mondjuk a Vivien névnapja elég közel van a kiírt szülési dátumhoz. Elvileg nov. 19-n szülök, a névnapja meg aszem dec. 2-n van? Vagy valahogy így. De nem érdekel. Majd nézek alternatív névnapot neki.:))
1728. mandulacska2 (válaszként erre: 1721. - S700)
2011. máj. 26. 09:48
:)) Persze, biztos, hogy nagyon szeretném a kisfiút. Most már párszor álmodtam is a babával, még külsőt is álmodtam, az arcát is. Meg kisfiú volt álmomban. Majd meglátjuk.:)))
1727. mandulacska2 (válaszként erre: 1719. - Gabyke)
2011. máj. 26. 09:47
Köszi szépen a biztatást.:)) Én is a mérettel vagyok mindig bajban, volt, hogy a doki +1 héttel nagyobbnak mérte. Alsó határ van csak? Felső nincs? Én is hallottam már rossz eredményekről. Csak hát mégis aggódik az ember.
1726. mandulacska2 (válaszként erre: 1718. - JulietKing)
2011. máj. 26. 09:45
Köszi szépen. Nekem is nagyon tetszik. Meg a jelentése is. Vivien=élő, eleven. Azt szeretném, ha életrevaló legyen. Megállja a helyét a világban. Én jövő szombaton töltöm be a 16. hetet, azt követő hétfőn tudnék elmenni, akkor 16+2 napos lennék az utolsó menstruáció alapján. viszont a doki már többször nagyobbnak mérte. Remélem, minden ok lesz.
1725. gabyke
2011. máj. 26. 09:43

Amúgy köszi mindenkinek a biztatást!

Akkor leszek a legpozitívabb, amikor a kezemben lesz már a kis fényképe és a DVD! :-)

1724. gabyke (válaszként erre: 1723. - S700)
2011. máj. 26. 09:41

Hát, azért én sem vagyok teljesen nyugodt, amíg nem látom most már végre a kisbabánkat 4D-n.


(De majd szombaton már remélem többet tudunk!)

1723. s700 (válaszként erre: 1719. - Gabyke)
2011. máj. 26. 09:37

Mondjuk én kifizettem inkább az integrált tesztet, abban is volt AFP és ez így kicsit megnyugtatóbb volt a számomra.

Meg genetikára is kellett mennem sajna, a korom miatt, de ott semmi különöset nem csináltak, csak órákat várattak:-(

1722. s700 (válaszként erre: 1715. - Mandulacska2)
2011. máj. 26. 09:34

Ez nálunk is alapelv volt, hogy rokonok, ismerősök nevét nem akartuk, a kellemetlen emlékűeket meg pláne. Így első körben fogtam egy naptárat és ezeket kihúztam belőle. Nem is maradt túl sok a listán:-)

Szerintem a Lévai Vivien nagyon szép név!

Ne hallgass senkire, ami nektek tetszik, az legyen!

Nekünk is sokan magyaráztak, hogy ne szúrjunk már ennyire ki vele, mert Viktória december 23-án van és akkor egymás hegyén-hátán lesz a névnapja, karácsony, születésnapja. Szerencsére nem jött előbb, így a szülinapja csak január 11-én van. Névnapot meg lehet tartani november 17-én is, ami nincs a naptárban. De nem hiszem, hogy az lesz, inkább maradunk a naptáras változatnál, mert úgyis mindenki akkor köszöntené meg.

Hú, de hosszú lettem, bocsi!

1721. s700 (válaszként erre: 1714. - Mandulacska2)
2011. máj. 26. 09:29

:-)

Hidd el, nagyon sok anyuka nevelt már fel kisfiút:-)

Nekem anyósom hajtogatta ezt, hogy ezért akar kislányt, mert nem tud autókat tologatni.

Én fiúnak is ugyanúgy örültem volna, de azért 1-2%-al jobban szerettem volna kislányt, és lám, azt is kaptunk:-)

1720. s700 (válaszként erre: 1713. - Mandulacska2)
2011. máj. 26. 09:28

Én úgy tudom, hogy minden vizsgálatnál a betöltött hét számít. Én is paráztam ezen, mert pont azon a napon akartam menni, de megnyugtatott a dokim, hogy betöltött hét kell.

Ne aggódj, biztosan jó eredményed lesz!

Fő a pozitív hozzáállás!

1719. gabyke (válaszként erre: 1713. - Mandulacska2)
2011. máj. 26. 09:15

Szia! Én 15+6 naposan voltam a vérvételen. De az eddigi uh-k alapján eleve 3 nappal fiatalabb a terhességem, mint a menstruáció alapján számoltak szerint. Tehát aznap csak 15+3 napos voltam kb. Pont aznap voltam dokinál is és Ő mondta, hogy nyugodtan menjek, mert meg lehet csinálni ilyenkor is. Azt mondta nem számít pár nap. (gondolom Ők már tudnak mihez viszonyítani) Természetesen alacsony is lett egy kicsit az eredmény (alsó határ fölött volt egy picivel), de csak pont annyira, amennyivel korábban mentem. Ezért nem is aggódott senki az eredmény miatt. Nem is hívtak be miatta sehova. Ha nem jó az eredmény, úgyis azonnal behívnak.

A 18. hetes uh-t meg pont az AFP függvényében végzik el. Oda kell is vinni magaddal az eredményt. Ott meg azt mondták, hogy minden rendben.

Egyébként meg már sok helyen olvastam, hogy az AFP nagyon pontatlan. Állítólag külföldön sok helyen már pont ezért nem is csinálják.

Úgyhogy ne aggódj! (könnyű ezt mondani, mi?!)

1718. JulietKing (válaszként erre: 1715. - Mandulacska2)
2011. máj. 26. 09:00

Mi nem mondtuk meg, csak a végleges nevet most hogy kiderült, kislány. Mi is kapunk hideget meleget érte, de mindenkinek nem lehet megfelelni! Az a lényeg, hogy nektek tetsszen. :) A Lévai Vivien nekem kifejezetten tetszik, jó hangzása és nagyon szép dallama van! :)


AFP: én 16+3 voltam, jó lett. Szerintem a betöltött 16. hét körül érdemes (?) menni, előbb semmiképp!

1717. Szuzi78 (válaszként erre: 1714. - Mandulacska2)
2011. máj. 26. 08:43
Én pont ellenkezőleg voltam: nem is bírtam elképzelni, hogy lányom legyen, mert nekem két bátyám van, pasik között nőttem fel, pasisan gondolkodom, legóval és autóval játszottam(na, jó: azért nekem is volt barbim meg miss pixie-m, de csak a hajuk miatt!-fodrász akartam lenni). De az első megérzésem az volt, hogy: lány! És tényleg az lesz.:)
1716. Eszterkee (válaszként erre: 1714. - Mandulacska2)
2011. máj. 26. 08:28
ugyanez volt nálunk is a helyzet: én kislányt, a férjem kisfiút szeretett volna. el sem tudtam volna képzelni, hogy ha véletlenül fiú lesz mit fogok vele kezdeni :D most meg már nem tudnám elképzelni, hogy kislány legyen :) így jó ahogy van :)
1715. mandulacska2 (válaszként erre: 1712. - S700)
2011. máj. 26. 08:22
A Viktória tényleg nagyon szép név. Nálunk már sajnos van a családban. Egy csomó névvel úgy vagyunk, hogy ami tetszik, az már van a családban, vagy tucatnév, vagy valakinek negatív személy jut róla az eszébe. Fiú névvel lennénk bajba, mert abból jóval kevesebb szép név van. Nekem pl. tetszik a Gergő. Lányba a Vivien, Hanna, Laura, Jázmin. Hanna már van a családban, meg barátnőmék is ezt a nevet akarják adni, ha lány lesz. Jázmint egy másik barátnőmék. Laura már annyira nem. Vivien nagyon tetszik, meg férjemnek is, de anyósom azt mondta, hogy milyen nehezen kiejthető, mert Lévai lenne a vezetéknév. Szerintem egyáltalán nem nehéz kiejteni a Lévai Vivien-t, még szépen is hangzik. Úgyhogy már azon vagyok, hogy nem fogok senkinek semmi nevet mondani, mert mindenki csak beleavatkozik, meg mást mond.
2011. máj. 26. 08:18
Gratulálok a jó eredményekhez és az UH-khoz. Én kislányt szeretnék, de nem tudom. Igazából azért szeretnék kislányt, mert egyenlőre nem tudom, hogy tudnék bánni/játszani egy kisfiúval, mivel én nő vagyok , és nőies/lányos játékokat játszottam gyermekkoromban. Azt tudom, hogy egy kislány mit érez, mire vágyik, de egy fiú nem tudom. Persze biztos tudnék vele játszani, pl. építőkocka, puzzle, stb. Majd biztos belejönnék. Férjem meg pont az ellenkezője, hogy tudna legózni, kocsizni vele. De persze mindegyiknek örülnénk.
2011. máj. 26. 08:11
Sziasztok. Most van csak időm végre, hogy benézzek. Mindjárt elolvasom a hozzászólásokat, csak lenne egy kérdésem. A 16. heti AFP vizsgálatot mikor kell csináltatni: amikor betöltöttem, tehát lejárt a 16. hét, vagy amikor elkezdem a 16. hetet? Sok helyről hallottam, hogy ha előbb vagy később csinálják, akkor rossz eredményt mutat, és feleslegesen pánikoltatják a kismamákat. Nem szeretném, ha nekem is ez lenne, így is folyton az eredmények miatt aggódok.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook