Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a pécsi szülészeti klinikára járnak fórum

Akik a pécsi szülészeti klinikára járnak (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1592. pallasz1 (válaszként erre: 1591. - Tikky30)
2011. márc. 30. 13:36
Azt hiszem ott 10,de nagyon sokára van időpont,és nem annyira hosszú mint a Medison.Képet,cd-t adnak ők is
1591. Tikky30
2011. márc. 30. 11:47
Sziasztok! 4D Uh-val kapcsolatban érdeklődnék. A Medison weblapján olvastam, hogy ott 30 perc, CD, 4 kép = 15.000 Ft. Nem tudjátok véletlenül, hogy fent a klinikán mennyibe kerül a 4D és mit tartalmaz az ár?
2011. márc. 30. 11:04

Sziasztok!


Tikky: Én aug 16-ra vagyok kiírva, lehet, hogy összefutunk a klinikán? ;) Sajnálom az UH-s rossz tapasztalatot, a Medisont viszont tényleg ajánlom. Bár nekünk annyira szégyenlős volt, hogy esélytelen volt belesni a lába közé. A honlapjuk is működik, csak nem az ami mindenhol meg van adva. [link]


Választott szülésznővel kapcsolatos kérdésem lenne. Van már 1-2 ajánlásom és telszámom is, de mikor érdemes felhívni? Nem akarom túl korán sem, de lemaradni sem szeretnék róla, hogy esetleg már nem vállal, mert későn szólok. Segítséget kérhetek majd szerintetek szülési terv összeállításában? Mégiscsak jó lenne vele, ha már ő lesz ott :)

1589. bbogus
2011. márc. 30. 11:04
Cic-mic,ha véletlenül olvasod.Nagyon nagyon sajnálom,hogy törölted a naplódat,és magadat is.Nagyon jó volt olvasni rólatok,büszke lehetsz magadra,és kis családodra is.Sok sikert a továbbiakba,remélem még hallunk azért rólad.
1588. NYUFIKA
2011. márc. 29. 17:08

Köszi

Minden nap tanulok.....

1587. Bar-bee81 (válaszként erre: 1586. - NYUFIKA)
2011. márc. 29. 16:58

rámmész :-D interaktivitás felül

ott babanapló

1586. NYUFIKA (válaszként erre: 1583. - Bar-bee81)
2011. márc. 29. 15:48

Sziasztok!!

Bar-bee81 nem találom a naplódat.Hogy keressem?

Lombikra készülök és szívesen elolvasnám a spontán baba sztoridat:)

Titkon még én reménykedek benne ,hogy nekünk is sikerűl....

1585. Bar-bee81 (válaszként erre: 1584. - Tikky30)
2011. márc. 29. 14:39
azért csak kérdezgesd mindegyik dokit a baba neméről, szerintem +fogják mondani.
1584. Tikky30 (válaszként erre: 1583. - Bar-bee81)
2011. márc. 29. 11:02
Szia! A naplódat mindenképpen végig fogom olvasni! :) A 4D UH-t pedig szerintem mi is a Medisonban fogjuk megcsináltatni, nem a klinikán. Mondjuk nem most, majd talán 1-1,5 hónap múlva. Sajnos kénytelen vagyok az sztk-ba járni, mert a 4 lombik elég húzós volt és anyagilag most elég rosszul állunk. A dokimmal amúgy nincs baj, mert nagyon rendes. A baj azzal van, hogy az UH-okat a klinikán csinálják és ki tudja éppen kihez kerülök és annak milyen napja van. A 12. heti UH-t a saját orvosom csinálta és mindent szépen elmagyarázott, megmutatott. Szóval az sztk-s orvoshoz járásnak eddig csak ezt a hátrányát éreztem, na meg, hogy a kötelező 4 UH-on kívül nem lesz több. Mindegy, majd alakul! :) Gratulálok a spontán babádhoz! Igazi csoda!:)
1583. Bar-bee81 (válaszként erre: 1581. - Tikky30)
2011. márc. 29. 10:34

szia!

hát sajnos ilyenek ezek az sztk-sok.

siklóson is újabban az van,hogy nem mondhatják+,hogy mi lesz,mert beperelték a dokit,mert mást mondott mint amire készültek. tök durva!

én magánra járok a Kovács Kálmánhoz. nekem is lombik lett volna,de amikor mentem inekciókat iratni,akkor derült ki,hogy van petezsákom. :-D naplómba leírtam. velem rendes. én már most elsejére vagyok kiírva kisfiúval.

medisonba is a dokimnál voltam, ott is nagyon jó fej volt.15ezer cd-t adnak+4 képet,de ha viszel pendrive-ot akkor az öszzes képet felrakják rá. mivel a saját dokimnál voltam a 25.héten és először nem látszott sem a neme sem az arca,így tök rendes volt és mondta,hogy mászkáljak 5 percet,mert akkor +fordul és így is lett és tök jó képek lettek és akkor tudtuk+,hogy fiú!!!!!

szóval ha idegen dokihoz megyek akkor lehet nem mondja ezt,hanem,hogy jöjjek vissza máskor.

1582. mandulacska2 (válaszként erre: 1581. - Tikky30)
2011. márc. 29. 10:34

Szia Tikky. Én november 19-n fogok majd szülni szintén Pécsett. Én a Pankához járok jelenleg, de tartok tőle, hogy én is a Banóhoz tartozom, pedig a Pankához szeretnék menni. Hát szerintem valaki nagyon bunkót fogtál ki a klinikán. 2 barátnőm is volt már ezen az UH-n, és velük tök normálisak voltak. Egyik barátnőmet 2 orvos is megnézte, mert a csak aki ott volt, mondta, hogy ha tud várni, a Vizer is megnézi, mert épp ott van. És neki mondta a Vizer, hogy még nem 100%, de valószínű, hogy lány lesz. Másik barátnőm másik dokinál volt, neki nem tudták megmondani, mert takargatta magát a baba, de neki is megmondták volna, ha tudják. Úgyhogy nagyon bunkó doki lehetett. Ki volt az? Egyébként tudomásom szerint a Medisonba kb. 10-15.000 az UH, a Vizernél 20.000, mert ő nagyon jó. Ha eljutunk odáig, én mindenképpen hozzá akarok menni 4 D-re, mert azt mondják, hogy UH-ban ő a legjobb. Úgyhogy csak ajánlom, ő biztos nem fogja visszautasítani.

Egyébként neked a Banóval milyen tapasztalataid vannak? Én voltam korábban nála, kedves volt meg minden, de ilyen vitamint ajánlgatott, én meg nem akarok abból venni. Meg a Pankát sokkal többen ajánlották. A Banó meg eleve nem vállal szülést már, és nem tartom értelmének, hogy egy darabig hozzá járok, utána meg más dokihoz.

1581. Tikky30
2011. márc. 29. 10:28
Sziasztok! Még új vagyok a fórumon, augusztus 18-ra vagyok kiírva. :) Pécsre járok az SZTK-ba Banó dokihoz, nem magánrendelésre! Múlt héten voltam 18. heti UH-on a klinikán, ahol semmit sem mondtak és legközelebb csak április 18-án megyek terhesgondozásra. Kérdeztem, fiú lesz-e vagy lány, azt mondták, majd megtudom, ha szülök, szóval no comment! A 18. heti UH-n való hozzá(m)állás után én is gondolkozom nagyon a 4D Uh-ban és szeretném megkérdezni, a Medisonban mennyibe kerül? Amúgy első baba lesz, néha mintha mocorogna, de nem vagyok biztos benne, hogy a babót érzem. 29 éves vagyok, 4 lombik után spontán sikerült teherbe esnem, teljesen váratlanul, Karácsonykor derült ki! :) Már 3 hete folyamatosan antibiotikumot kell szednem, begörcsölt a vesém, de szerencsére nincs vele baj, "csak" baktériumos fertőzésem van, de az már 2 antibiotikum kúrának is ellenállt! Van köztetek olyan, aki ezzel küzd? Szívesen beszélgetnék más kismamákkal is, hogy mik a tapasztalatok. Nekem még minden új! :)
2011. márc. 22. 11:33

Sziasztok!


Nagy élmény volt a 4D, és a Medisonnal is tökéletesen elégedettek voltunk. Bár a pici nagyon szégyenlős, egyenlőre nem tudtuk meg a nemét. :) Nagyon alaposan megnézte a doki, és mindene korának megfelelő méretű, és kellőképpen fejlett. Ma megyünk terhesgondozásra, az AFP-re eléggé kíváncsi vagyok már.

1579. Bar-bee81 (válaszként erre: 1578. - Pallasz1)
2011. márc. 22. 10:06
köszi!
1578. pallasz1 (válaszként erre: 1576. - Bar-bee81)
2011. márc. 22. 08:24
Nagyon szép a pocid,csini vagy!
1577. mandulacska2 (válaszként erre: 1575. - Pallasz1)
2011. márc. 21. 17:51
Szia. Sajnálom, hogy neked ilyen tapasztalatod volt. Ma voltam UH-n, most is kedves volt. Ezt a szikhólyagot nekem is mondta, szabályos petezsák és szikhólyag van. Magzati élet biztonsággal még nem kimutatható, de megnyugtatott, hogy ez azért, mert még nagyon korai a terhesség (5 hét,2 nap). Úgyhogy ápr. 4-n (akkor már betöltöm a 7. hetet) megyek megint, és akkor remélhetőleg lesz szívhang. Szerencsére velem most is nagyon kedves volt, és remélem, ez így is marad. Poénkodott, mert a beutalómra azt írta, mielőtt elküldött a mai UH-ra, hogy 5-6 hét. És az asszisztensnővel azon poénkodtak, hogy ki ez a döntésképtelen, aki nem tudta megállapítani. De persze tudta, hogy ő volt. Úgyhogy én meg voltam elégedve vele.
1576. Bar-bee81
2011. márc. 21. 17:48
az én dokim Kovács KÁlmán és ő nagyon aranyos volt,amikor kiderült,hogy terhes vagyok.ugyanis 8,5 évig nem sikerült, elindítottuk a lombikot,nem jött+ teszt negatív erre uh-n 7mmes petezsák. spontán teherbe estem.erre ilyet szól:-én mindenkivel így járok,aki hozzám jön lombikra. :-D mert elötem is 1 csaj így járt.kérdi:-itt a férje?+mondom neki. kihívta a folyosóra , szegénykém meg majd szívbajt kapott,hogy mi bajom lehet ,mert terhességet kizártuk a teszt miatt. szóval gratulált apácskának,hogy ő+mondta hogy én terhes vagyok,mert jött a mellemből előtej. szóval akár csak jó napja volt,de nagyon aranyos volt!!! és azóta se csalódtam benne. most már 38+3-ba vagyok és aki tudja,hogy mennyit illik neki adni szülésre,annak +köszönném az infót. én 60ra gondoltam,de nem merem + kérdezni,mert ki tudja mennyit mond.
1575. pallasz1 (válaszként erre: 1572. - Mandulacska2)
2011. márc. 21. 13:17
Örülök a jó élménynek.Anno mikor én mentem biztos rossz napja volt,mert marhára nem érdekelte a "hírem",közölte h.ilyenkor még úgyse látszik semmi,csinált egy rákszűrést,2 hét múlva UH-t,azon ott volt a baba de semmi gratulálok vagy egyáltalán,igen maga tényleg terhes,csak hogy ekkora a szikhólyag,még életjelenség nem látszik,mondom miért,van baba???????? szóval,kutyába vett,ezért nem kedvelem.
1574. mandulacska2 (válaszként erre: 1573. - JulietKing)
2011. márc. 20. 14:07
Mi is holnap:))) 1 órára kell mennem.
1573. JulietKing (válaszként erre: 1572. - Mandulacska2)
2011. márc. 20. 08:53

Úgy bírom az olyan dokikat akik együtt örülnek a kismamával :)Gyere majd a hírekkel!


Mi holnap megyünk UH-ra, nagyon várjuk :)

2011. márc. 19. 16:57
Ma votam a Panka Tibornál. Nagyon kedves tényleg. Rögtön kezet fogott velem, amikor beléptem, megkérdezte, mi a problémám. Amikor mondtam, hogy babát szeretnénk, és most pozitív lett a teszt, rögtön elmosolyodott, és gratulált. Utána megvizsgált, tényleg óvatosan, és még fel is segített utána. Nagyon kedves volt. Hétfőn megyek hozzá UH-ra, még csak most töltöttem be az 5. hetet, jövő héten leszek 6. hét elején. Azt mondta, akkor még valószínűleg csak a petezsákot lehet majd látni, és hogy a férjem is nyugodtan jöhet. Ez is tök jó, hogy mondta, mert eleve szerettük volna, hogy a párom is ott legyen.:))) Már nagyon várom a hétfőt.:))
1571. Bar-bee81
2011. márc. 18. 12:58

sziasztok!

én a Kovács Kálmánhoz járok. 38.hétben vagyok. aki nála szült mennyit adott neki? köszi,ha írtok!

2011. márc. 17. 14:59
Sziasztok! Én Pankához jártam terhesgondozásra, magánrendelésre. Novemberben szültem nála. Szimpatikus, lelkiismeretes orvos. 6000.- forint nála a terhesgondozás és nem minden alkalommal ultrahangoz. Sőt a kötelező uh-kat meg lehet csináltatni fent a Klinikán. Igaz én inkább ezeket is nála csináltattam, mert a Klinikán ezek elég futószalagon működnek és nem is igazán mondanak el mindent, sőt... SZTK-ba is jár egy ismerősöm hozzá, meg van vele elégedve ő is. Szóval én csak ajánlani tudom mindenkinek! Mindvégig figyelmes volt és alapos! Szülésnél is le a kalappal előtte és, amég bent voltunk a kórházban, minden nap bejött! (Műtéteknél is volt hozzá szerencsém, elég nehezen jött össze a baba.) Üdv.
1569. Hexacska
2011. márc. 15. 20:12

Hát nekem nem jött be a stílusa. A terhességemmel nem foglalkozott túl sokat viszont helyette folyamat kioktatott mindenféléről, amikre a védőnő is azt mondta utána, hogy ez hülyeség ám, ne foglalkozzak vele. Én is így gondoltam. Plusz sértegetett is, elég bunkó stílusban.

A vitaminjait rám is rám akarta sózni, kb havi 20.000 re jött volna ki, nekem erre nem telik, elég kellemetlen volt visszautasítani.

1568. mandulacska2 (válaszként erre: 1567. - Hexacska)
2011. márc. 15. 14:00
Miért? Volt valami probléma?
1567. Hexacska (válaszként erre: 1566. - Mandulacska2)
2011. márc. 15. 13:22
Én eddig a Banónál voltam, és most tőle akarok átmenni másik dokihoz. :S
1566. mandulacska2 (válaszként erre: 1565. - 4dd3ed5a0f)
2011. márc. 15. 11:52
Te megvoltál akkor elégedve a Banóval? Mert én elvileg hozzá tartozom, de vegyesek a vélemények róla, amit hallottam. Meg hogy nem is vállal szülést. Nekem valami természetes vitamint akart ajánlani, amivel ő bizniszel. Ezért nem volt szimpatikus kicsi , egyébként tényleg kedves volt, csak másoktól meg hallottam rosszat is. Borsay jó volt szülésnél? Mindent kézben tartott?
1565. 4dd3ed5a0f (válaszként erre: 1562. - Mandulacska2)
2011. márc. 15. 11:24

Én a Banóhoz jártam,magánrendelésre,majd a

Borsaynál szültem.Hozzá mindig a kórházba jártam,

és így ingyen volt.Csak a szülésért fizettem,a 6 hetes felülvizsgálaton meg ötezret kért magánrendelésén.A Banónál négyezer volt az uh+vizsgálat,amikor már terhesgondozásba vett a védőnő és kaptam tőle könyvet.Mindkét doki nagyon rendes,meg voltam velük elégedve.

1564. Hexacska
2011. márc. 15. 10:46

Hát van normális rendelése is, de sztem oda csak olyan járhat, aki körzetileg hozzá tartozik. Állítólag a magán rendelésére is nehéz bekerülni, mert rengetegen vannak nála.

Nekem azt hiszem a 6.-7. héttől voltak terhességi tüneteim, akkor kezdődött a hányinger, meg megduzzadtak, fájtak a melleim, de ez mindenkinél változó. Sztem ne aggódj ezen.

2011. márc. 15. 10:03
Egyébként szerinted/szerintetek mennyire normális, hogy különösebben nincsenek tüneteim? Még csak az 5. hét elején vagyok, néha-néha apróbb szurkálások vannak a petefészek környékén. Mellem se nagyon nőtt, egyszer megduzzad, utána kicsit visszaesik. Csak oldalt érzékeny. Folyadékigényem nőtt, meg nem eszek olyan sokat, mint korábban. Bár próbálok kicsit odafigyelni, hogy egészségesen egyek, mert így is van rajtam felesleg.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook