Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a debreceni Kenézyben szültetek! Tapasztalatok? fórum

Akik a debreceni Kenézyben szültetek! Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


55. h.wiki (válaszként erre: 54. - Akarya)
2011. okt. 27. 09:17
Szia, én 8+3. :-) Odajársz most is? Dokid is van?
54. akarya
2011. okt. 26. 19:08
Sziasztok! Valószínűleg én is a Kenézyben fogok szülni. 6+4 vagyok. :)
53. h.wiki
2011. okt. 19. 17:31
Két napja hányok... :-( (Vagyis vasárnap és kedden hánytam reggel.) Engem is utolért :-O
52. h.wiki (válaszként erre: 49. - Misz)
2011. okt. 17. 15:59
Ő fiatalabb,vagy idős? Hogy néz ki? Csak mert így a neve nem sokat mond,hátha be tudom lőni az alapján,ahogy leírod! :-)
51. h.wiki (válaszként erre: 50. - Misz)
2011. okt. 12. 14:25
Köszi,sokkal jobban vagyok. Vettem hársfa és bodza teát,azt iszogatom.
50. misz (válaszként erre: 47. - H.wiki)
2011. okt. 11. 20:05
Meggyógyultál már?
49. misz (válaszként erre: 48. - H.wiki)
2011. okt. 11. 20:04
Hivatalosan nem lehet, de a gyakorlatban szoktak. Én Kulcsárné Ilikét ajánlom.
48. h.wiki
2011. okt. 10. 10:00

Újabb kérdés jutott eszembe. Igaz még odébb van,de...

Csajok, volt szülésznőtök fogadva? Vagy a Kenézyben nem kell külön fogadni? Hogy megy ez?

47. h.wiki (válaszként erre: 46. - Banita23)
2011. okt. 9. 18:43
Köszi szépen,talán picit már jobban vagyok!
46. Banita23 (válaszként erre: 45. - H.wiki)
2011. okt. 9. 09:21
Szia.Én egy pár hete voltam megfázva, és lázam is volt. Mézes tea, ágyban fekvés, sok folyadék és én egy fél szem panadolt vettem be mikor lázam v hőemelkedésem volt. Féltem h a babámnak ne legyen baja, nem is szedtem azóta gyógyszert hál Istennek. Mielőbbi jobbulást!
45. h.wiki
2011. okt. 8. 21:23
Csajok,megfázást mivel gyógyíthatom? Most mézes teát iszom,mit tehetek még?
44. h.wiki (válaszként erre: 43. - Arnikababa2010)
2011. okt. 6. 14:12
Ja!!! Így már értem,csak nem tudtam,hogy jön ez össze a számítással,bocsi.:-) Kicsit szét vagyok csúszva. Semmi különös nincs,hogy lekopogjam. Pici szédülés,és fáradtság,eddig még ennyi.
2011. okt. 6. 12:45
Terhes tünetek.Tudod hányinger,szédülés,...
42. h.wiki (válaszként erre: 41. - Arnikababa2010)
2011. okt. 5. 11:55
Igen,az uh-s nő állapította ezt meg. Csak nem értem,hogy miből?!
2011. okt. 5. 05:47
Lehet az UH miatt nem?
40. h.wiki (válaszként erre: 39. - Arnikababa2010)
2011. okt. 4. 08:21

5 hetes:-)

(amúgy nem értem,mert ahogy én számoltam,és itt a neten is, június 3. a szülés várható ideje,a dokinál június 4.-ét mondtak. miért?)

39. arnikababa2010 (válaszként erre: 38. - H.wiki)
2011. okt. 4. 06:47
Hány hetes vagy?
38. h.wiki (válaszként erre: 37. - Arnikababa2010)
2011. okt. 3. 19:15
Köszi,igen első baba! :-)
37. arnikababa2010 (válaszként erre: 35. - H.wiki)
2011. okt. 3. 15:34
Gratulálok.Első baba?Ha gondolod privin beszélgethetünk!
36. arnikababa2010 (válaszként erre: 27. - H.wiki)
2011. okt. 3. 15:31

Itt van olvasd el:


Szia!


Hát úgy tűnik akkor én indítom az ellentábort eben a topicban. :-)

Nekem két kisfiam van és én mind a kettőt a Kenézyben szültem. Pétert természetes úton, Zsombort sajnos császárral, de így is életem legszebb élményei maradnak.

Amikor mérlegelnem kellett, / már ha egyáltalán kellett /hamar sikerült döntenem.

Elsőre a Kenézy mellett tettem le a voksomat, mert a Klinikán már a legelején az ultrahangok során éreztették velem, hogy bizony az a nyerő akinek vastagabb a pénztárcája. Finoman utaltak rá, hogy az orvosoknak bizony van magánbetegük, akik természetesen annak ellenére, hogy jóval az én előre kért időpontom után érkeztek, mégis elsőbbséget élveznek velem szemben.

A Klinikán ráadásul mind a két uh-on félrediagnosztizáltak, hagytak kétségek között örlődni, amíg az anyukám és a sógornőm / aki szintén a Kenézyben szült /el nem cipelt a Kenézybe, ahol pénteken 17 óra után/ ez már a rendelési idő után van jóval / nagyon kedvesen és készségesen megvizsgáltak, elmagyaráztak mindent és megnyugtattak, hogy minden rendben van, velem és a babával is.

Ezek után döntöttem úgy, hogy inkább passzolom a Klinikát és ide fogok tovább járni.

Minden rendben ment. Lelkiismeretesen bántak velem a terhesgondozás alatt végig és a szülésnél is nagyon rendesek voltak, megkönnyítették a dolgomat, mindent elmagyaráztak, semmit nem erőltettek. Apás szülés volt és babás szobába kerültem, mert a szülőszobán megkérdezik még az elején, hogy room-in vagy sima szobát kérek.

Éjszakára ugyan elviszik a picit, de ha nagyon éhes, akkor bizony nem megitatják, hanem anyatejjel kínálják, amit Te fejsz le.

Kedvesek a nővérek is , ha valamit nem tudsz, segítenek, elmagyarázzák, megmutatják. / volt olyan lány az osztályon, akinek nem ment a fejés, és egészen addig, amíg rá nem érzett, végig segítettek neki fejni kézzel, mert nem kért gépet, mivel otthon nem volt neki és azt mondta, hogy szeretné megtanulni a kézi fejést /.

Még a takarítónő is rendes volt, pedig általában zsörtik szoktak lenni.

Ha úgy érzed, hogy mégsem tudod magad kipihenni és inkább vigyék be a babát a közös szobába, akkor is nagyon szívesen hang és nyávogás nélkül elviszik a kicsit.

Amikor kiderült, hogy a 2. babánkkal vagyok terhes, csakis a Kenézy jöhetett szóba. A helyzetet csak erősítette az hogy a szomszédunkba költözött egy csaj aki szülésznő a Kenézyben.

Sajnos a Klinikával kapcsolatban van tragikus tapasztalatom is egyébként.

Barátnőm aki végig a Klinikára járt terhesgondozás alatt, és ott is szült / 32. hétre /, a szülés után 1 héttel elvesztette a kis Árminkát.

Jelenleg perben állnak az őt kezelő orvossal, szonográfusssal / uh-os /és a Klinikával, mert az igzaságügyi orvosszakértő megállapította, hogy a gyermeknek egy olyan szívrendellenessége volt, amit lehetett volna kezelni, csak sajnos az uh során nem vették észre, így amikor megszületett, nem kaphatta meg egyből a célzott kezelést és mire rájöttek a betegségre sajnos már késő volt.

A történethez az is hozzátartozik, hogy az orvos kíméletlenül csak ennyit fűzött hozzá, hogy :" A természet szelektálja a selejtet "


Az én uncsitesóm, a klinikán dolgozik és mind a két gyermekét a Kenézyben szülte / sőt amikor jött az új kórház törvény és úgy volt, hogy a vidékiek a Kenézyben, a debreceniek pedig a Klinikán szülhetnek akkor bizony bejelentkezett hozzánk ideiglenesen, hogy ne kelljen a Klinikán szülnie /



És a bnőm esetét még le se írtam.Bocsi akinek ezt az üziét másoltam,de a klinika sem különb.

35. h.wiki (válaszként erre: 34. - Arnikababa2010)
2011. okt. 3. 15:25

Gratulálok a gyerkőchöz.

Ma voltam első uh-án, 8mm-es szabályos petezsák, 5hetes terhesség! :-)

Ja,és nagyon arik voltak velem ma a Kenézy-ben! (remélem így is marad)

34. arnikababa2010 (válaszként erre: 27. - H.wiki)
2011. okt. 3. 12:51
Persze, egy 16 hónapos kisfiam.Bnőm mesélt a klinikáról (ott szült).Mondta,hogy a bababarát kórház miatt ment oda,de megbánta.Több okból is.
33. h.wiki (válaszként erre: 31. - 7d6739e46c)
2011. okt. 2. 13:58
Akkor nem is kérdezlek,de én azért köszönöm,hogy "ezt" megosztottad velünk.
32. h.wiki (válaszként erre: 30. - Banita23)
2011. okt. 2. 13:57
Gratulálok a babához,ha minden rendben,és júniusban fogok!:-) Jövőhéten megyek orvoshoz.
2011. okt. 2. 09:14
Én a Kenézyben dolgozom és a klinikán fogok szülni.Szerintem ezzel sokat elmondtam.Többet nem is szeretnék....Aki tud a sorok között olvasni....
30. Banita23 (válaszként erre: 19. - Orsy27)
2011. okt. 2. 08:48
Sziasztok. Az anyuka tüdőembóliát kapott (ahogy nekem az ott lakó kolléganőim mesélték) és csak egy hajszálon múlott hogy a két csöppséget megtudták menteni. Nagyon szomorú eset.:( Én is a Kenézybe fogok szülni igaz, még eléggé az elején vagyok. De ha minden jól megy, akkor 2012 májusában magamhoz ölelhetem életem értelmét:) Vigyázzatok magatokra.
29. h.wiki (válaszként erre: 28. - Agnes89)
2011. okt. 1. 21:27
Debrecen dupla annyira van,de nem számít. Hallani sem akarok a nyiregyi kórházról. Igen,én is úgy tudom,hogy a mentő nyiregyre vinne. Ezen még nem gondolkoztam,de végülis nem jelent gondot ha úgy vesszük, mert anyósék hajdú-biharban laknak,db-hez közel,szóval:-)
28. agnes89 (válaszként erre: 24. - H.wiki)
2011. okt. 1. 19:57
ÉS nincs sokkal messzebb neked debrecen mint nyíregy? Csak mert ha beindul a szülés, nem biztos hogy szerencsés sokáig autózni a kórházba, ha meg mentőt hívsz, az tuti nyíregyre visz? Vagy hogy is van ez?
27. h.wiki (válaszként erre: 26. - Arnikababa2010)
2011. okt. 1. 15:17
Szia. Neked is van már baba?
26. arnikababa2010 (válaszként erre: 23. - Orsy27)
2011. okt. 1. 14:02
Klinikáról?Hát én kifejezetten rosszakat hallottam róla.A higiénia sem az erősségük.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook