Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a debreceni Kenézyben szültetek! Tapasztalatok? fórum

Akik a debreceni Kenézyben szültetek! Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


175. h.wiki (válaszként erre: 173. - Akarya)
2011. dec. 18. 11:25
És 4d-re kértél végül időpontot? Mikor mész?
2011. dec. 18. 04:16
A Kenézy-ben szültem az első lányomat-ez 2005- ben volt! Akkor kritikán aluli volt a kórház minden szempontból!Állítólag a Klinika sokkal jobb!
173. akarya (válaszként erre: 172. - H.wiki)
2011. dec. 17. 22:56

jé ma vagyok 14 hetes :)

Az elején nem volt labor, azt mondták ráér. Az első volt most, de a körzeti nődoki mondta hogy pár dolgot nem néztek meg a Kenézyben, ezért még 1x. Jan-ban pedig az afp jön. Azután nagyon várom hogy legyen egy kis nyugi :D

172. h.wiki (válaszként erre: 171. - Akarya)
2011. dec. 16. 20:57

Miért kell ennyi vizsgálat most neked? Hányadik hétben jársz most?

Neked is szép hétvégét!

171. akarya
2011. dec. 16. 18:07

sziasztok csajok!

lemaradtam kicsit, a 7en minden nap kellett valahova mennem. védőnő labor stb. Vettek vért, a jövő 7en is fognak meg jan 2án is. Ez milyen már? Elveszik az összeset :D

Amúgy végre már vagy 4 napja nem nagyon vannak rosszulléteim! Annyira jobb így.

Az elmex gélt én használom, de még nem kérdeztem a fogdokit. Kedden megyek hozzá, trassolok ezerrel. Majd megkérdezem. Remélem jól vagytok!

jó 7végét

170. encifinci (válaszként erre: 169. - H.wiki)
2011. dec. 16. 11:30
remélem minden rendben lesz:)
169. h.wiki (válaszként erre: 168. - Encifinci)
2011. dec. 15. 20:51

ambroxol? ne is mond, nekem is elegem van már belőle!

képzeld, találtam szemészt. jövő héten hívom is időpontért.

168. encifinci (válaszként erre: 167. - H.wiki)
2011. dec. 15. 20:44
most homeopátiós golyókát vettem ,mert előtte ambroxolt javasolt adoki de az xart sem ért:S
167. h.wiki (válaszként erre: 173. - Encifinci)
2011. dec. 15. 19:08
Az nem jó. Mivel tudod kezelni?
166. h.wiki (válaszként erre: 164. - Encifinci)
2011. dec. 14. 18:27

Hello. Hányadik hétben is jártok? Mi a 15.-ben. Remélem jól vagytok! Nekem úgy hiányzik a fürdés... mióta pozi lett a teszt, csak zuhanyozok. Én úgy tudtam, nem lehet fürdeni.

Nekem a védőnő szó szerint megtiltotta a kerékpározást.

2011. dec. 14. 18:17
jah és én még pár hete bicikliztem is:),persze óvatosan
2011. dec. 14. 18:16

Sziasztok

Voltm benn a kórházban megkérdeztem már lehet-e saját hálóinget vnni,azt mondták egyet vihetek míg meg nem szülök addig lehet rajtam,de aztán a kórházit kell használni,nah ez nem is baj úgy is napi több kell majd...


fürdés:lehet fürödni csak ne forró vízben,én még most is sokat fürdök ha van időm:),persze kimászni már nehézkes a kádból:)

163. h.wiki
2011. dec. 13. 16:27
Már fent van a neten a 9hónap c. műsor szombati adása, amiről lemaradtam. Ha gondoljátok, csak ajánlani tudom. Érdekes és hasznos dolgokról beszélnek benne.
162. h.wiki (válaszként erre: 161. - PRyka)
2011. dec. 12. 11:24
Én a pörkölttel vagyok így, ami kockára van vágva. Teljesen mindegy milyen húsból van, nem bírom megenni! :-)
161. PRyka (válaszként erre: 160. - H.wiki)
2011. dec. 12. 09:55

Igen nekem is mondták a kávét, egy kicsit tartottam tőle, mert nekem a reggeli kávé nagyon kell :-)) de hálistennek nincs vele gond, és a védőnő is mondta, hogy egy-kettőt meg lehet inni :-))


Nekem inkább főtt kaja undorom volt :-) nem mindig kívántam, olyankor inkább szalámis kenyeret, vajas kenyeret almával stb. kívántam :-)


Egy féle kaja ami nekem nem megy a sült csirke, vagyis a sültek...

160. h.wiki (válaszként erre: 159. - PRyka)
2011. dec. 11. 15:57

Na, a colával én is így vagyok, néha megkívánom:-)

A kávétól én sem voltam rosszul, pedig annyira mondták, hogy tuti nem fogom bírni az illatát!

159. PRyka (válaszként erre: 154. - 79d4e51e15)
2011. dec. 11. 15:42

Én is leálltam a szénsavas üdítőkről, nagy ritkán mikor kívánom a coca colát akkor egy pohárral iszok, inkább gyümölcslevek, most a szörpre álltam rá, vagy pedig limonádé édesítőszerrel.

Én kávés vagyok, így a reggeli kávét meghagytam, rosszul nem voltam tőle egyáltalán.

Én nem hánytam, ritkán fordult elő rosszullét, de nagyon jó viseltem.

Biciklizni nekem se ajánlotta a védőnő, sőt a méhlepényem miatt tiltotta, mert 12 hetesen nem jó helyen helyezkedett, de már minden rendben van.

Én is kerülöm a fűszeres kajákat. Sokat pihenek!

158. h.wiki (válaszként erre: 157. - 79d4e51e15)
2011. dec. 11. 12:14

Én nem ítéllek el, és nem mondom,hogy fiatal vagy még! Ezt mindenki maga érzi!

Na a kerékpározás éppen egy tiltott dolog!!! Nekem védőnő mondta, hogy nem szabad!

A só? Én úgy tudom, hogy nem igazán szabad túlzásba vinni a sózást!(nekem is nehéz megállni) Inkább a zöld fűszereket kell előnyben részesíteni.


Nekem szerencsére nem igazán voltak rosszulléteim. Kb. 2szer hánytam össz-vissz, émelygés volt egy kicsit, ennyi. Inkább csak fáradtabb voltam/vagyok.

(terhesseg.com én ezt szoktam olvasgatni)

157. 79d4e51e15 (válaszként erre: 155. - H.wiki)
2011. dec. 11. 12:07
Igen első baba,és 23 éves vagyok.Januárban leszek együtt 6 éve a férjemmel,és akkor már 6 hónapos házasok leszünk,és már csak a baba hiányzott. :D Tudom,hogy én még lehet fiatal vagyok sokak szerint a babához,de én már érettnek érzem magamat az Anyaságra.Vitamint még nem szedek,megvárom mit mond az orvos szombaton,és ha azt mondja szedjek,akkor tutira szedni fogom.Én naponta 6,8 km-t biciklizem,a munkám miatt,ennyi amíg oda-vissza biciklizem.Hál1Istennek én nem kávézom,és nem is cigizem,szóval nem kell az ilyenekről leszoknom.Viszont a sós ételeket nagyon szeretem,mindent sózok szinte,ha másoknak sós,az nekem tuti sótlan.Az árt vajon a Babának?Te voltál rosszul?Mikor jönnek majd a rosszullétek?
156. h.wiki
2011. dec. 11. 11:38
Ja, és ne emelj nehezet, inkább semmit! :-) És pihenj sokat, ha lehet napközben is!
155. h.wiki (válaszként erre: 154. - 79d4e51e15)
2011. dec. 11. 11:29

Igen, sok mindent. Leálltam a szénsavas üdítőkről, á.víz, rostos gyümölcslevek azóta. Felhagytam a fürdéssel, csak zuhany. Sokkal melegebben, rétegesebben öltözöm azóta. Sok gyümölcsöt eszek, és zöldséget. Nem eszem túl fűszeres, füstölt ételeket. Nem tudom, hogy szedsz-e valamilyen vitamint? Én már jó régen szedtem az Elevitet. Mellé még c vitamint(most így a téli időszakban főleg) és magnéziumot. (de ezt a doki,védőnő úgy is mondja majd)

Kávét csak egy-két kortyot iszom, vérnyomásom miatt kell is.

Én előtte nem sportoltam aktívan, bár az első 12 hétben nem ajánlják a kismama tornát, úgy tudom, inkább csak sétálj naponta.

Hirtelen ennyi, de írok még, ha eszembe jut valami!


Első baba amúgy? Hány éves vagy? (persze,csak ha akarod, akkor áruld el:-)

154. 79d4e51e15 (válaszként erre: 148. - H.wiki)
2011. dec. 11. 11:20
Szia!Igen,28 napos ciklusaim voltak.Mikor megtudtátok,hogy babát vártok Ti csináltatok valamit másképp?Értem itt a dolgot az evés,ivás,mozgás alatt stb.alatt?Annyira jó,hogy megtaláltam ezt az oldalt.
153. 79d4e51e15 (válaszként erre: 150. - PRyka)
2011. dec. 11. 11:17
Köszönöm szépen,megfogadom a tanácsaitokat.
152. h.wiki (válaszként erre: 151. - PRyka)
2011. dec. 11. 10:15

szia. mi jól vagyunk, türelmetlenül várjuk a jövő hetet(16.heti vérvétel) aztán, hogy végre visszamenjünk uh-ra.

Nemsoká remélem már én is érezhetem hogy mozog a kis lakó odabenn! :-)

151. PRyka
2011. dec. 11. 10:10

Kismamák jól vagytok? Minden rendben van?


Én nagyon jól vagyok :-) pici lányunk nagyon sokat mozog, nagyon jó érzés :-)

150. PRyka
2011. dec. 11. 10:10
Gratula Cinkapanna23 :-)) szerintem menj el nyugodtan, , mindent elmond neked, és inkább menj táppénzre, mint hogy bármi bajotok legyen.
149. h.wiki (válaszként erre: 147. - 79d4e51e15)
2011. dec. 10. 20:36
De jut eszembe, úgy is időpontot kell kérned, gondolom. Tehát felhívod a dokit, úgy is megkérdezi az utolsó mensit, és ő megmondja neked hány hetes vagy. ha azt javasolná, hogy később menj hozzá, mond meg, hogy meló miatt muszáj tp-re jönnöd! Én is így tettem!
148. h.wiki (válaszként erre: 147. - 79d4e51e15)
2011. dec. 10. 20:34

28 napos ciklusaid voltak? ha nem, lehet azért jött ki neked kevesebb, 2-3 hét.

Én is azért mentem 5hetesen a dokihoz, a táppénz miatt, mert nekem is nehéz a munkám. (szombaton teszteltem, hétfőn mentem a dokihoz és már táppénzen is voltam)

Így mindenképpen menj el szombaton, az első 12hétben nagyon oda kell figyelni, emelés, stb.

Én nem magánhoz járok, a Kenézybe Szomolya doktorhoz. Nekünk is első baba:-)

147. 79d4e51e15 (válaszként erre: 146. - H.wiki)
2011. dec. 10. 19:44
Szia!Köszönöm szépen a gratulációt!Igen pontosan tudom az utolsó mensi első napja nov.7.Én Debibe a Rajnai magánrendelőbe akarok menni,szombaton.Akkor szerinted még korai elmenni???Azért szeretném mielőbb,hogy orvos is lásson,mert elég nehéz helyen dolgozom,2-3 fokban illetve cipekednem kell,és féltem a babucimat,első baba és nagyon vigyázni szeretnék rá.Ami a pláne,hogy Anyósoméknak,illetve az én Szüleimnek Karácsonykor akarjuk megmondani,az pedig már nemsoká itt van.Szerinted mit csináljak?Előre is köszi
146. h.wiki (válaszként erre: 144. - 79d4e51e15)
2011. dec. 10. 19:11

Szia. Először is gratulálok!

Ha pontosan tudod az utolsó mensid első napját, akkor tutira ki lehet számolni a szülést. Bár nekem is egy nappal későbbet számoltak a kórházban.

Hát,ha magánrendelőbe mész, szerintem ott meg vannak az árak. Én régen magán nődokihoz jártam, a vizsgálat végén megkérdeztem mivel tartozom, és mondta az árat. Szerintem ez most sincs másképp.

Én 5hetesen voltam először a dokimnál, de akkor még semmit nem csinált, a 6.héten volt először uh, de akkor még csak a petezsákot látták. Szóval mindenképp várni kell még néhány hetet, hogy szívhangot is halljanak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook