Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák, akik betöltött 41. hét után szültetek, minden rendben volt a babával és a szüléssel? fórum

Anyukák, akik betöltött 41. hét után szültetek, minden rendben volt a babával és a szüléssel? (beszélgetős fórum)


23. boxa
2014. jún. 10. 06:10
5.5 fel evvel ezelőtt nem néztek magzat vizet, ket héttel túl hordtam, bele kakilt mar a vízbe de nem volt gond. Kicsit kék volt, melegitettek es ennyi. 7 hónapja 41. Hét utan szültem naponta néztek áramlást minden tökéletes volt. Nyoma se volt tulhordas nak.
22. Bacskai Tamara (válaszként erre: 19. - Szafaripók)
2014. jún. 5. 13:39
Látod itt Svédben az a baj,hogy nincs olyan magzatvíz vizsgálat mint otthol se NST.Nekem a 2.fiamnál a kiírás elött 1 nappal a dokim megvizsgálta a magzatvizet,de szerintem sunyiban burkot is repesztett ,mert elment a magzatvíz-semmi fájásom nem volt.Se jósló se semmi-söt azokat csak most tapasztaltam a 3.terhességemnél.Fura,hogy tulvagyok 2 szülésen és mindig tanulok újat.
21. Bacskai Tamara (válaszként erre: 20. - Eszterkee)
2014. jún. 5. 13:34
Mi a párommal aug.23-´´an es szept.8-án voltunk együtt.közben aug.25-én menstruáltam de már fura volt mert 2,5 napig tartott és barnás volt.Szept. 29-én a teszt kimutatta a terhességet -és okt.9-én az uh-szerint 6 hetes volt a baba.
20. Eszterkee (válaszként erre: 17. - Bacskai Tamara)
2014. jún. 5. 12:07
akkor valószínűleg a babád ezért nagyobb :) vagy tudod, hogy előbb is fogant, mint középidő?
19. szafaripók (válaszként erre: 18. - Bacskai Tamara)
2014. jún. 5. 11:51
Nem csak azért csökkenhet a mennyisége, mert elfolyik belőle...
18. Bacskai Tamara (válaszként erre: 9. - Leoborta)
2014. jún. 5. 11:41
Nekem a 36.heten a magzatviz mennyisége 2 liter volt.Azóta nem nézték,de nem foly el még-nem vettem észre.
17. Bacskai Tamara (válaszként erre: 11. - Eszterkee)
2014. jún. 5. 11:40
Igen az apukája 20 cm-rel nagyobb-sportoló (box es kapus).198cm-120kg
2014. jún. 5. 11:17

Én ugyan "csak" 40+4nél szültem, de természetes úton. Pont másnap fektettek volna be megfigyelésre. Ha tudod, kérd meg a dokit, hogy uh-val is nézzen rá, mert ha fogy a magzatvíz, nem várhatnak, és hamarabb indítják.

Ha eltűnt már a méhszáj, lehet, hogy hamarosan beindul magától.

Nekem ezzel a plusz 4 nappal semmi bajom nem volt, cserébe 2 és fél óra alatt végeztünk!:)

2014. jún. 5. 10:08
Szia!Nekem 41.hétre született a kislányom 3000gr és 48 cm....Semmi gond nem volt.Annyi,hogy ballonkatéterrel indították meg....8 óra alatt természetes úton kompikáció nélkül született...Gondolkodj pozitívan,mert agyban sokminden eldől.....mindjárt itt lesz neked!Sok sikert!
2014. jún. 5. 09:44
41 hét+2 napon szültem 4300 grammos volt a kisfiam , problémamentes, gyors szülés volt, mit egy álom!
13. Misteeq01 (válaszként erre: 12. - Fionaa)
2014. jún. 5. 09:36
Az NST pont elég ahhoz, hogy ellenõrizzék hogy a baba jól van e. Ha valami gond lenne akkor az NST nem jó eredményt produkàlna és akkor szerintem indítanàk a szülést. Szerintem hétvégére meglesz az a bébi :-)
12. Fionaa
2014. jún. 5. 08:43
Koszonom a valaszokat! Nalunk sincs sajnos magzatvizvizsgalat, NST van minden nap. 36.het ota a mehlepenyem is mar 3.-as... egyelore 3x1 kalciumtablettat kapok, semmi mast. eddig voltak legalabb josloim, de 2 napja semmi. Hetek ota 1 ujjnyira vagyok nyitva, tegnap reggelre a mehnyak eltunt. De semmi elojelet nem erzek sajnos, hogy ondulna magatol....
11. Eszterkee (válaszként erre: 8. - Bacskai Tamara)
2014. jún. 5. 08:31
Így valószínű én is aggódnék. Ezek szerint a méretek alapján most szombaton már a 43 hetet töltöd? Egyébként most az apa jelentősen magasabb/nagy?
2014. jún. 5. 08:29
Annak idején 30 éve én is túlhodrott gyerek voltam több mint egy héttel. Anyum szerint semmi gond nem volt velem sem és a szüléssel sem.
2014. jún. 5. 08:12
Zöld volt a magzatvíz, nem volt jó a vérképe a kölöknek, infúziót kapott 2 napig, de ez minden. Makkegészségesek vagyunk mindketten.
8. Bacskai Tamara (válaszként erre: 7. - Eszterkee)
2014. jún. 5. 08:03
èn igazából azért azert agg´dom,mert a fogantatás is és az összes Uh-már a 12.heti is 2 héttel nagyobb babát mutat.1 hónapja voltam Uh-on Bpd:93 Fl:73 .Természetes szüléseim voltak eddig-most is erre készülök,csak elözö babáim kisebbek voltak( igaz más apától) 2780g és 3150g.Egyiküket 4 nappoal a második fiam 1 nappal a kiírás elött szültem (semmi indítás nem volt).
7. Eszterkee (válaszként erre: 1. - Fionaa)
2014. jún. 5. 07:50

41+2 napon szültem. Szerencsére csak a 41 hét betöltése után kellett befeküdnöm. Nagyon reménykedtem, hogy nem indítják, hanem magától indul. Mivel teljesen zárt voltam, kaptam még pár napot és szépen magától megindult. Teljesen felesleges lett volna az esetemben türelmetlenség vagy bármi hasnolnó miatt megindítani. (Hallottam már több esetről is, ahol különösebb indok nélkül indítottak, csak mert eltelt már 40 hét és bizony nem volt egyszerű menet.) A méhlepényem alapján 40 hét körülinek felelt meg terhesség kora. Utólagos számításaim szerint is később volt fogantatás és az uh-k alapján is mindig kicsit kisebb volt a babám, mint "kellett volna". Bár nálam voltak komplikációk, de nem a 41 hét miatt. Az a 40. héten is ugyanúgy lett volna.

Szóval ne félj, hamarosan megszületik a babád :) Bent biztos nem marad :)

2014. jún. 5. 07:45
Unokatesom mind a 4! gyerekét túlhordta. Később vokt neki a pé, így minden gyerkőc 1 héttel később jött. Aki ismerősi körben van és túlhordta a babát, mindenkinél oké vokt minden, max kicsit nagyobbak, 3500 g felett vannak.
5. Bacskai Tamara (válaszként erre: 1. - Fionaa)
2014. jún. 5. 07:42
Szia!èn is ugyanigy vagyok kiírva mint te-és Svédországban élek.Nekem az indítással jövö hét szombatig várnak.Nagyon aggódom emiatt,söt itt nincs magzatvízvizsgálat se NST.
2014. jún. 5. 07:40
kolléganőm mindkét gyerkőcöt túlhordta, tökéletes gyerekek:)
3. Misteeq01 (válaszként erre: 1. - Fionaa)
2014. jún. 5. 07:30
Én régen voltam hasonló helyzetbe, az elsõ gyerekem születésekor. 10 nappal a kiírt idõpont utàn indult meg a szülés. 41-dik hétre született. 5 óra vajúdàs utàn meg is volt a fiam. 3900 gr és 59 cm. Szerintem nem lesz gond. Mindennap ràd fognak nézni és ha úgy làtjàk hogy veszély fenyeget akkor megindítjàk hamarabb.
2014. jún. 5. 07:06
Október 13.helyett 30.-án szültem. Minden rendben volt! Ne aggódj! :)
2014. jún. 5. 07:02
Szombaton toltom a 41. hetet, befektettek mar a korhazba, de a dokim varni akar az inditassal meg, jovo het kozepeig, hatha magatol megindulna a szules. Aggodom a babaert,aki hasonlo helyzetben volt, megkerem irjon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook